Zempy 2008 febr. 23. - 21:46:16
(103/123)
Nem is tudom, mi lehet a baj, talán túl sokat vártam?! Olyan ígéretes volt az elõzetes, és a téma is, mert tényleg ez volt a királynõ legesemémydúsabb uralkodási idõszaka- bár lehet, épp ezért volt nehéz megcsinálni filmen...

Nem mondanám, hogy nem tetszett, de nem is sikerült igazán jól. Cate az egyetlen, akire nem lehet panasz, tényleg elképesztõ- de számára az Oscar-jelölés volt az elérhetõ maximum, drukkoljunk neki inkább a másik kategóriában. Ha õ nem lenne, komolyan bukás lenne a film. A dialógusok egy része jó unalmas, semmitmondó, szegény színészek meg gyötrõdnek ebben. Walsingham karaktere elsikkadt, Clive Owen pedig semmit nem nyújtott. Samantha Morton viszont nagyon erõs teljesítményt nyújtott, rá sem lehet panasz, nagy kár, hogy alig volt jelenete. Látva nagyszerû teljesítményét én a rendezõ helyében írtam volna még neki szerepet, de ezt a készítõk képtelenek voltak felismerni. A kosztümök és a díszlet szép. A csata az Armadával hihetetlenül elnagyolt és gagyi, ritkán látni amerikai filmben ilyen igénytelen ütközetet... nem derül ki ebbõl az összecsapott pár percbõl, hogyan gyõzték le a kor legnagyobb flottáját, egyáltalán nem látni a küzdelembõl semmit... brrrr, rettenetesen elszúrták.

Azért nem olyan rossz az összkép, sok minden komolyan tetszett, de lehetett volna ez jobb is. Egyértelmûen alulmúlja az Elizabeth-et. Ennek ellenére egyszer mégis érdemes megnézni, nem beszélek le senkit róla. Csak túl nagy elvárásai senkinek ne legyenek.
3/10
Karolka 2008 febr. 05. - 17:31:51 3/10
(102/123)
hát emberek! úgy nézem én leszek az egyetlen, akinek nem tetszett! :D Cate illetve a díszleten,jelmezeken kívül semmi nem tetszett! Nekik jöhet az Oscar ill a jelölés! :D vagy nagyon álmos voltam,v ... de pár percre el is aludtam! úgy kellett felrázni magam... mondanivalója volt, meg történelem, ezen nincs mit magyarázni, de szerintem nem érte meg a mozijegyet!
vanka000 2008 febr. 04. - 18:45:48
(101/123)
Én pont ma láttam, és nekem tetszett:) Mondjuk voltak benne durva részek is... De szerintem összességében jól sikerült:D
Samantha 2008 jan. 19. - 17:10:53
(100/123)
Nekem nagyoin teccett a film, bár szörnyen megrázó volt hogy valaki aki feladja az életét az országáért cserébe ezt kapja.
Gratulálok a rendezõnek!
Solten 2008 jan. 12. - 01:01:12 Előzmény Obránszky Ármin
(99/123)
Nekm tetszett, a folytatások általában erõltettek, üresek, ezen nem érzõdik.
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 12:14:01
(98/123)
Csak sikerült beülnöm erre a filmre! :-)
Kapur az elképesztõen jó Elizabeth-tel nagyon magasra tette a lécet és második nekifutásra úgy érzem nem sikerült "megugrani". Úgy éreztem, mintha az egyetlen gondosan felépített karakter a királynõé lenne -történelmi hitelességgel nem kívánok foglalkozni, láthatóan nem szerepelt a teljesítendõ célok között és ez nem is baj addig, amíg valaki nem kérkedik vele-, de az is lehet, h ezt a pluszt is inkább Cate Blanchettnek köszönhetjük, aki ismét brillírozik. Hihetetlenül kifejezõ játéka adott mélységet azoknak a jeleneteknek, amelyekben õ is szerepelt. Szerintem, azokkal nem is volt semmi gond, napokig néztem volna.
De történelem iránt érdeklõdõ ember létemre azt kell mondanom, h a háttérben zajló események és a spanyol vonal számomra teljesen érdektelen lett azáltal, ahogy ábrázolták. Szépen fényképezett fércmunka, ahol a spanyolok semmivel nem voltak árnyaltabban ábrázolva, mint egy magyar népmesében a sárkány vagy a gonosz mostoha. Félre ne értsetek, én még örültem is annak, h nem iktattak be egy félórás csatajelenetet, egyáltalán nem azt hiányoltam.
A mellékszereplõk sem igazán tudják hozni azt a pluszt, amit az elsõben. Clive Owennek lett volna talán szerepébõl adóan a legnagyobb esélye, de nem mondhatnám, h le voltam nyûgözve a játékától.
Hogy összességében mégsem volt pénzkidobás ez az 1000 forint az Cate Blanchettnek köszönhetõ, aki szerintem ismét bizonyította, hogy jelenleg nem igazán van nála jobb színész (szándékosan nem színészõt írok). Akár ez az alakítás Oscart is érhet, pláne, ha beleszámítjuk azt, h az elsõ részért érthetetlen módon nem kapott.
hozzászóló 2007 dec. 30. - 11:51:57
(97/123)
Köszönöm, hogy utánanáztél! Üdv!
BoGar 2007 dec. 29. - 16:23:20 Előzmény hozzászóló
(96/123)
Na utánanéztem. Amirõl te beszélsz film, abban a mostani királynõ szerepel azaz II. Erzsébet.
hozzászóló 2007 dec. 28. - 10:20:29
(95/123)
Ez A királynõ volt, amelynek fõszereplõje Helen Mirren , aki alakításáért Golden Globe és Oscar -díjat is kapott! De szerintem a két film egyáltalán nem hasonlít egymásra,nincsenek közös vonások, hacsak azt nem nézzük, hogy a fõszereplõket Erzsébetnek hívják. De a kor , amelyben a történetek életre kelnek teljesen különbözõek!
Én mindkét filmet láttam , és mindkettõ rendkívüli. :-)))
Szasza_14 2007 dec. 27. - 22:09:58
(94/123)
Én erre a filmre nagyon kíváncsi vagyok!
BoGar 2007 dec. 27. - 20:23:52
(93/123)
Hát mostanában volt egy másik Erzsébet film, de az a mostani Erzsébetrõl szólt.
hozzászóló 2007 dec. 27. - 13:08:59
(92/123)
nem, ugyanarról az Elizabethrõl szól a két film. Az elsõ rész arról szól, hogy kerûlt hatalomra a királynõ, a második pedig arról, hogyan uralkodott: az araynkorról.
Nem? Ha tévedek, világosítsatok fel!:-)
BoGar 2007 dec. 26. - 11:19:37
(91/123)
Csak ha jól sejtem az az Elizabeth másik Elizabeth királynõ volt, nem?
hozzászóló 2007 dec. 26. - 11:08:41 Előzmény Posseidon
(90/123)
Reméljük:)
hozzászóló 2007 dec. 26. - 11:08:21 Előzmény BoGar
(89/123)
Az Elizabeth-re gondoltam
10/10
Posseidon 2007 dec. 25. - 22:23:25 10/10
(88/123)
Nem sokáig tartott "uralkodása" Franciaországban, de mikor meghalt a férje én úgy tudom még egy ideig õ maradt a trónon mint királynõ. Aztán történt a következõ trónörökös színrelépése. Bár valóban vér szerint nem igazán illette meg a trón, tehát királynéként is tekinthetünk rá, elnézést a botlásért!
A kivégzéssel kapcsolatban pedig akitõl olvastam Mária életét, õ dokumentumokkal tudja alátámasztani ezt, szal én hiszek neki.
10/10
Posseidon 2007 dec. 25. - 22:17:03 10/10
(87/123)
Én csak abból indultam ki, hogy a szinkronos trailer-ben õ adta a magyar hangját. Remélem õ lesz!!!
BoGar 2007 dec. 25. - 12:57:15
(86/123)
Elsõ rész?? Milyen elsõ rész?
BoGar 2007 dec. 25. - 12:56:40 Előzmény Posseidon
(85/123)
Francia királynõ volt? Nem csak királyné? Már bocs, de nem mindegy. A ejeln filmben, amit most nézek, szintén nem esik szó arról, hogy a hóhr kétszer csapott volna le. Elsõre sikerült. Viszont szó esik az általad említett ítélkezésrõl, mely szerint Máriát nem lehetett volna lefejezni. Erzsébetnek viszont választania kellett. Ha nem végezteti ki, akkor hívei is feltámadnak ellene, ha kivégezteti, akkor a spanyolok fognak támadni. És errõl õ tudott.
hozzászóló 2007 dec. 25. - 12:47:23 Előzmény Posseidon
(84/123)
Üdv!
Nem biztos, hogy Kovács Nóra lesz a színésznõ magyar hangja, hiszen az elsõ részben Für Anikó adta a hangját a filmhez.