6/10
Túrin 2008 nov. 16. - 22:28:09 6/10
(15/35)
Bocs, ha félreérthetõ lett volna: a lány szerelmét természetesen nem az áldozata felé gondoltam, hanem a fiatal egyetemista srác felé, aki beszervezte.
Határozottan úgy jött le a filmbõl nekem, hogy egész tevékenységéhez ebbõl a plátói szerelembõl merített energiákat.
Bogi821 2008 okt. 31. - 13:33:01
(14/35)
Gyönyörû és magávalragadó játék. Ami nekem személyszerint legjobban tetszett, az ahogy szavak nélkül is értehtõvé tették az érzelemket a helyzeteket. Én a hatása alá kerültem a zenéjével és az erotikus jeleneteivel együtt, amik az én szememben hihetetlenül látványosak és gyönyörûek.
snemeis 2008 okt. 26. - 09:29:46
(13/35)
Gyönyörû film, megkapó történet, lenyûgözõ zene. Ang Lee ismét nagyot alkotott. Nekem 10/10
uta 2008 aug. 31. - 23:30:06
(12/35)
Androgün-robbanás!Nem is tudom, láttam-e ilyet valaha...lehet, hogy maguk se tudták, de Tony Leung, és a kislyány ezt adták elõ mesterfokon!!
pezo72 2008 máj. 11. - 14:06:58
(11/35)
Megnéztem. Szerintem nagyon jó!! Bár másképp értelmezem, mit az elõttem szólók. Nem hiszem, hogy a lány szerelmes volt. Csak szerepet játszott, amire kiválasztották a tehetsége miatt. Gyûlölte az "ellenséget". Mi történt volna, ha a végén nem "menti meg" a pasit? Az életét már feláldozta egy szerep miatt. Nagyon jól játszotta el a szeretõt. Kapott volna egy másik "munkát"? Nem akarta. Az "ellenség" megbûnhõdött volna? Az akinek a családját kiírtotta is leült volna vele tárgyalni, ha ez lett volna a vezetés érdeke. Eljátszotta élete nagy szerepét. Aztán õ ölte meg az "ellenséget", úgy, hogy "megmentette". Ölni nem csak fizikailag lehet. A lelkét ölte meg az "ellenségnek". Õ már régen feláldozta magát. Régen halott volt. Nem a saját életét élte. Bosszút állt és végül Õ gyõzött.
6/10
Túrin 2008 ápr. 15. - 00:51:46 6/10
(10/35)
...vagy legyen akkor mahjong... bár ökörségnek tartom a nyugati fonetikát magunkra erõltetni, amikor mi is le tudjuk írni a sajátunkkal.
6/10
Túrin 2008 ápr. 15. - 00:47:10 6/10
(9/35)
Nos, nekem valahogy nem volt az igazi. :(

A forgatókönyv egészen pocsék, illetve lehet, hogy a kínaiaknak sokat mond, ahogy három (illetve végül is négy) lökött tyúk madzsongozás közben számunkra tök érdektelen Lee-krõl és Tai Taikról löki a csing-csang-ot, ráadásul az említett tagok (nem Mak Tai Tai, hanem vmi másik, úgy látszik, ez olyan ott, Kínában, mint nálunk a Kovács)a történet szempontjából (és a miénkbõl) is tök érdektelenek...
szal lehet, hogy Kínában ez tetszik, de az egyszeri nyugati kultúrkörbõl származó nézõ csak néz ki a fejébõl, és töri a fejét, h most érdemes-e megjegyezni a néváradatot, vagy sem (a film végére kiderül, hogy nem, nyugodtan pihentethetjük a szemünket a képeken, nem kell a felirattal veszõdni ezeknél a jeleneteknél), és ilyen jelenetbõl van legalább 3! - szóval nálam ez a közel emészthetetlen kategória.

Pedig bizisten, bírom a hosszú filmeket, de ebbõl 2 és fél órát nehéz végigülni, a szempillám meg akkora kezdett nehezedni, mikor a lényeg jött volna. Simán 100-105 perc alatt elmesélhetõ történet, és még akkor is lehetett volna lassú film.

Pedig a történetben lett volna potenciál, csak mintha vhogy Ang Lee nem tudta volna eldönteni, mire is akarná kihegyezni az egészet. Mert az, hogy fanatikusan behülyített emberek szerelemmel vagy anélkül iszonyatosan el tudják k*ni az életüket... hát ez így azért vékonyka.

Mindenesetre voltak benne erõs jelenetek, amik mentették a menthetõt (pl. amikor a 4 szerencsétlen egyetemista alig bírja kinyírni az elsõ áldozatukat, és a végén már szinte vmi beavatási ceremónává fajul a dolog), de igazából az operatõri munka az, ami 6-osra húzza fel nekem ezt az enyhén szólva is nem túl feszes filmet.

Nemtom, többet vártam Ang Lee-tõl. Ehhez egy nyílt színen bemutatott pénisz látványa nem elég. Akkor már inkább a Brokeback Mountain pásztorsátrának titokzatos melege... :)
6/10
tisza_melinda 2008 ápr. 09. - 16:33:45 6/10 Előzmény Mage
(8/35)
Tök igazad van. Nekem csak olyan 6,5 pont körül van, nem rossz, de azért az igazán jótól fényévekre van. Kb. az elsõ 2 óra kifejezetten unalmas és vontatott, ehhez képest viszont a vége (kb. fél-háromnegyed óra) brilliáns.
Amúgy tényleg kb. annyiban össze lehet foglalni az egészet, hogy naiv idióta, aki szerelmes lesz, és emiatt feláldozza/kockáztatja egy kétes dolog (kémkedés) miatt az egész életét, és az, aki pedig ezek után még egyszer szerelmes lesz, és feláldozza azt is, amiért korábban feláldozta az életét, csak hogy megmentse a másikat, ha lehet, még nagyobb hülye.
zee944 2008 márc. 25. - 16:41:32
(7/35)
Jó film. Jó sztori, jó színészek, jó megvalósítás. A fõszereplõ csajról elég nehéz elhinni, hogy elsõfilmes. De nyilván az.

Egyetlen kritika: a szexjelenetek feleslegesen sokat mutattak. Engem zavarba hoz, hatásvadász. Pedig amúgy a film egyáltalán nem az.
10/10
Aaron87 2008 márc. 18. - 22:18:27 10/10
(6/35)
10/10 Nagyon jó.
10/10
amilan 2008 márc. 17. - 10:02:11 10/10
(5/35)
Már régen nem láttam ilyen jó filmet, nagyon eredeti!!
Mannings 2008 márc. 06. - 21:21:39 Előzmény Mage
(4/35)
Tökéletesen jól látod.
Mage 2008 márc. 03. - 00:07:27
(3/35)
Kína nagyszabású (kirakat) filmjei rendre a közösség és az uralkodó érdekeit helyezik az individuum, a személyes életutak és a szerelem fontossága fölé. Végignézve a Hero-t, a Repülõ tõrök klánját, a Tigris és sárkányt nem azon csodálkozom, hogy a hatalmas országban életben maradt a kommunizmus, hanem azon, hogy egyáltalán be van kötve hozzájuk az internet.

Alapvetõen irigykedve tekintek az ártatlan, gyermeki naivitásra, és az egységes vágyra, hogy Kína hatalmas, örökkévaló, legyõzhetetlen ország legyen, mely célért sorra hullanak a szebbnél szebb nõk és férfiak, kung-fu tudástól függetlenül. És mivel tényleg mind ugyanazt akarják, az egyetlen konfliktusforrás, hogy a gyakorlati kivitelezést más-más módon sikerül elképzelniük.

Ang Lee is épp csak annyit változtat, hogy a filmnek egyedi címe lehessen (tehát ne Hero kettõ, vagy Mazochista nõ szerelmes a könyörtelen gyilkosba öt). Mintha létezne döntés, szabad akarat, választási lehetõség olyan monumentális gépezet fogaskerekei között, amelyrõl már Orwell legnépszerûbb könyvébõl is mindent megtudunk. Mintha volna értelme saját boldogságunkért vagy életünkért - ha bukdácsolva is -, legalább egy percig küzdeni.

A lényeg: egymást véresre kúrni jó, aki szerelmes, totálisan meghülyül, aki bénázik, nõ nélkül marad, és különben az egész, úgy ahogy van, tökéletesen reménytelen.

A túljátszott gesztusok és túlmagyarázott utalások miatt a szokásos tízbõl 8.5 pontot adok neki.
10/10
radám 2008 febr. 28. - 22:42:50 10/10
(2/35)
de nem thriller, annak ellenére izgalmas
10/10
radám 2008 febr. 28. - 22:41:36 10/10
(1/35)
Hát tényleg érdemes megnézni