10/10
real_madrid 2008 jan. 09. - 20:51:10 10/10
(23/203)
:)
7/10
NADAL14 2008 jan. 09. - 20:34:08 7/10 Előzmény real_madrid
(22/203)
csalódtam!!!de nagyon!!vártam az õreg beteljesült álmát hogy ágyba viszi a kis csajt de nem volt elég tökös.
10/10
real_madrid 2007 jún. 23. - 18:21:52 10/10
(21/203)
nem igaz, igazán leadhatná már egy magyar kereskedelmi csati ezt a filmet, fel szeretném venni :(
Zolkó 2007 máj. 05. - 19:10:00
(20/203)
Ennek a filmnek az értékét nem elsõsorban a történet adja, hanem Murray elképesztõen humoros játéka. Csak nézed, és nem bírod ki mosolygás nélkül. És persze poént nem mond senki:)
zszoltan 2007 máj. 05. - 18:21:15
(19/203)
Hangulatos kis film. De sajnos nekem ez a hangulat éppen nem jött be. Úgyhogy csak a többi hsz ajánlását ajánlanám, mert az én véleményem legkisebb mértékben sem elfogulatlan.
Azzal én is egyetértek, hogy a képernyõ elõtt tartott, pedig a harmadánál fel akartam állni, de valahogy mégis végignéztem. Kis jóindulattal még azt is mondhatom, hogy végigmosolyogtam. És szerintem Moesko által említett 'elvetemült' igazából csak azt nem tudja, hogy nevetni nem csak a nevetségesen, hanem az aranyoson is lehet.

spoiler

Azonban számomra is sokat rontott a mû mondanivalóján és élvezeti értékén egyaránt az utolsó találkozásuk az utcán. Mert abban volt valami, ami nem baráti kapcsolatra utalt, és ez - számomra - elég csúnyán belerondított a kapcsolatuk addig igen jól felépített képébe. (És utólag óhatatlanul átértékelõdtek bennem a dolgok, nem tudtam függetleníteni tõle a történteket.)
Deske 2007 máj. 05. - 16:09:56
(18/203)
Hát nem tudom... nekem megvan a film DVD-n, elõször nem bírtam végignézni, gondoltam adok neki még egy esélyt, hátha leköt,de nem kötött le... pedig azt hallottam ,h nagyon jó... megnéztem azóta még egyszer, de nekem nem nyerte meg a tetszésemet...
10/10
real_madrid 2007 febr. 16. - 21:47:18 10/10
(17/203)
de amúgy érdekelne, h vajon mikor lesz ismét a film egy magyar tv adón? (hbo, rtl klub, tv2, film+ stb...) fel szeretném venni.
10/10
real_madrid 2007 febr. 16. - 21:46:14 10/10
(16/203)
nem meglepõ... nem ez az elsõ eset, rengeteg drámát vigjátékként címkéznek meg az "okosok"...
10/10
real_madrid 2007 febr. 13. - 22:03:17 10/10
(15/203)
igen, valóban nem romantikus én magam sem tudom mi a jó szó rá... gyönyörû film na. talán így, bár ez nem mûfaj. szóval nagyon jó volt, nem tudom mikor adják mégegyszer.
10/10
real_madrid 2007 febr. 12. - 23:30:11 10/10
(14/203)
az egyik kedvenc filmem. szeretem a romantikus filmeket, fõleg az ilyeneket, amelyek nem az az átlagos mondanivalót sugallják. ez a film több annál, szó szerint azzal jellemezném, hogy GYÖNYÖRÛ alkotás.

egy kérdés: nem tudja valaki hogy legközelebb mikor adja vmelyik TV? az HBO-n már bemutatták jó párszor, láttam is 2x, de fel akarom még venni... nem tudja vki hol adják? kösz elõre is. hala madrid
Zotyipotyi 2007 febr. 12. - 18:19:49
(13/203)
Elbûvölõ film! Engem megfogott! Bár nem tudom megmondani, hogy mi volt benne az a plusz.
Indigo 2007 febr. 12. - 14:47:06
(12/203)
"csak éppen semmirõl nem szól, csak Bill Murray-rõl a zuhany alatt, vagy a nagyvárosban ténferegve, vagy Scarlett Johannson-ról, amint éppen egy szál bugyiban félórán keresztül az ágyon terpeszkedik."

Neked tényleg errõl szólt a film? Tényleg csak ennyit láttál? Részvétem.
Indigo 2007 jan. 20. - 01:15:31
(11/203)
Jó, nyilván ilyen is van, hogy nem tetszik valakinek, és ez természetes dolog. De valaki írta, hogy nem történik a filmben semmi, én pedig erre reagálva írtam amit írtam, és nem mondtam olyat, még csak sugallani sem akartam, hogy akinek nem tetszett az hülye lenne vagy rossz lenne az ízlése vagy az értékrendje... Pusztán arra akartam célozni, hogy ez a film nem az az akciódús vagy szájbarágós fajta, amit megszoktunk a "halivúdi" filmekbõl.

Egyébként igazad van, kell a filmhez a megfelelõ hangulat is.
Patrick Bateman 2007 jan. 19. - 21:15:48
(10/203)
Nekem speciel nagyon tetszett a film, mégsem adok igazat Neked. Ismerek egypár embert, akik nem "hálivúdi" filmeken nõttek fel, akik utálják a "pattogatott kukorica-mozikat", a giccset, a bugyutaságot stb, mégsem tetszett nekik ez a film. Õket nem fogta meg. Meg azért a megfelelõ hangulat is kell ehhez a filmhez.
Szóval sztem nem szabad és nem is lehet ilyen szélsõségesen kettéosztani azt, hogy kinek tetszik a film, és kinek nem.
Indigo 2007 jan. 19. - 20:04:43
(9/203)
Lost in Translation - fordításkor elveszett a szavak jelentése, a mondanivaló egy része. Tudjátok, forgatáson a tolmács kb csak negyedét-harmadát fordítja le a rendezõ utasításainak, a maradék információ - akár fontos volt, akár nem - elveszett. Erre utal a cím. Sofia Coppola ezzel is érzékeltetni akarta a két kiégett emberben lévõ ürességet, bennük is elveszett valami, amit furcsa mód hazájuktól távol, egy teljesen idegen országban találnak meg aztán.

Az a kritika, hogy vontatott a film, vagy hogy egyáltalán nem történik semmi, egyszerûen nem állja meg a helyét. Akik ezt mondják, azok agyába már túlságosan is beleégtek a halivúdi filmekre jellemzõ klisék, és akik ezekre vártak, azok szeme elõtt tényleg úgy pörgött le a film, hogy nem láttak semmit... Holott a film nagyon is tartalmas, csak nyitott elmével kellene nézni, mert a film nem az a szájbarágós fajta...

Amúgy nekem is a kedvenc filmjeim egyike! 10/10
amatõr 2007 jan. 19. - 14:22:29
(8/203)
Nekem is nagyon tetszett, érdemes megnézni.
Lulu 2006 szept. 17. - 19:05:06
(7/203)
Nagyon, nagyon jó film.
Zolkó 2006 szept. 02. - 21:54:21
(6/203)
Jajj, nagyon jó film volt! Több humor volt benne, mint dráma. Jónéhány érdekes helyzet volt a japán és amerikai különbségekrõl. A kedvencem a várótermes eset, mikor két nõ ott röhögcsél hátul:)) Tényleg úgy néz ki az a jelenet, mintha a két nõ csak odacsöppent volna. Mondjuk lehet, hogy úgy is volt...:) Kb. a film felétõl majdnem végig mosolyogtam. Bill Murray nagyon jó volt, elkapta a film hangulatát, sõt, lökött rajta még egy kicsit...nagyot. Scarlettet eddig csak a Suttogóban láttam. Azóta kicsit megváltozott...:) Talán a természetessége a legjobb, amit kevés halivudi szinésznõ mondhat el magáról... Az egész film olyan természetes és szép. Ahogy Sofia. Nagyon jó filmet készített.
Egyet sajnálok. Hogy nem vettem fel.
10/10
.77. 2006 szept. 02. - 15:49:28 10/10 Előzmény zoe1
(5/203)
Az egyik legszebb film, amit láttam. Eredeti nyelven legalábbis.. kérdés, hogy a magyar szinkron mennyit gyilkolt meg ebbõl.

Az kétségtelen, hogy nem azoknak szól, akik szeretik a szájbarágós filmeket, vagy a pörgõ eseményeket. Azoknak szól inkább, akik el tudnak merülni egy hangulatban és nem chipseszacskóval a kézben néznek filmet.

Az ötven perc, amiben alig történik valami, arról szól, hogy egyedül vagy, egy idegen országban, amit sem a kulturális eltérések, sem a nyelvi nehézségek miatt nem értesz (a hivatásos tolmács is csak harmadát adja át az információknak). Még az éjszakák és a nappalok is fordítva vannak. Ez a környezet felerõsíti a válságot, amibe a két szereplõ csöppent. Bob befutott sztárként eszmél arra, hogy nem találja a helyét, túljutott a pályája zenitjén, hülye reklámokat készít filmek helyett. Charlotte huszonéves, aki rosszul házasodott és a felnõttkor elsõ lépéseit keresgéli.

Ha otthon találkoznak, elmennek egymást mellett. Bobnak és Charlotte-nak egy ilyen kifordított helyzetben, a világ túlsó felén kellett találkoznia ahhoz, hogy valamit adjanak egymásnak.

Scarlett Johansson 18 évesen játszotta el ezt a szerepet - és nem is akárhogyan...
Newcastle United 2006 aug. 24. - 15:02:05
(4/203)
Minek kellett volna történnie? Robbantásnak, tûzpárbajnak? Az elsõ 50 percben például remek lélekábrázolást kaptunk.