Téma: Emelet

6/10
kgyuri0 2009 jan. 23. - 17:39:45 6/10
(22/42)
Próbáld zárójelbe tenni Kertész ellenes averziódat. Ez ugyanis sehova sem vezet, csak hülyeségekre.

"Szegény Háy János, nem ezt, hanem azt, hogy már az õ regényeibõl, drámiból készüljön film."

Ennek pl. itt semmi értelme(nem az a baj, hogy a „drámiból” nyilván nem más mint „drámáiból”)

Pedig tényleg érdekelne, mit akartál volna mondani Háyról.
1/10
oszizambo 2009 jan. 23. - 13:42:11 1/10
(21/42)
Hát ez egyszerûen borzasztó volt. Nesze neked Nobel bizottság. 100 évvel F. Kaffka után miért kell egy németül megírt, németül forgatott filmet magyar filmként (rengeteg jó színésszel), mint Kaffka parafrázis megcsinálni? Szegény Háy János, nem ezt, hanem azt, hogy már az õ regényeibõl, drámiból készüljön film.
8/10
arebark 2009 jan. 23. - 13:14:00 8/10 Előzmény Addiso
(20/42)
Egyetértek. Végre egy elgondolkodtató, jó kivitelezésû film a napi szennymûsorok tengerében, kiváló színészekkel. Annak pedig, aki nem ma huszonéves, felkavaró élmény. Nem nehéz analógiát találni az elképzelt ország "demokráciája" és a közelmúlt évtizedei között...
8/10
Addiso 2009 jan. 23. - 07:28:45 8/10
(19/42)
Nagyon jó folyású film.
A látványvilág és az operatõri munka pedig gyönyörû.
Sokkal több hasonló igényességgel és ízléssel elkészített
film kellene, hogy legyen.
6/10
kgyuri0 2009 jan. 22. - 23:39:43 6/10
(18/42)
Ez egy jó film volt.

Nézegettem a hozzáférhetõ kritikákat: Fanyalgás…fanyalgás, fanyalgás!

Pedig Koltay nyugodtan járhatna továbbképzésre a melodramatikus Sorstalansággal, ami ehhez képest egy sz*r. Haumann kiváló, a fia is elfogadható. Utóbbi azzal a kivétellel, hogy nem túl érthetõ a szövegmondása. Hanem ez az Iglódi hogy megöregedett, meg se ismertem.
Engem részben Kafkára, részben GrahamGreenere(Havannai emberünk) emlékeztet. Érdekes egy párosítás.
6pont
utolsó 2009 jan. 22. - 22:06:12
(17/42)
ahol nincs törvényes hatalom ott a hatalmasok törvénye az úr.

az rettenetes.

lehet.

.
perry 2009 jan. 22. - 21:50:54
(16/42)
Ezen a "vékony" gondolatmeneten tovább menve Orwell gyenge Kafka utánzat.
2/10
od.gszal 2009 jan. 22. - 21:46:30 2/10
(15/42)
Kimondottan gyenge Kafka utánzat, hatásvadász és semmitmondó. Kár így elpocsékolni ezeket a zseniális színészeket.
perry 2009 jan. 22. - 21:00:21
(14/42)
Mivel nem tanultam a színmûvészetin így ezeket a "fogásokat"
nem ismerem, de nem is bírná el a film mondanivalója a nagyon "klütyüs" megoldásokat.
perry 2009 jan. 22. - 20:56:52 Előzmény rockertoro
(13/42)
A belsõk egyértelmüen Esztán Mónikának köszönhetõek.
A külsõ felvételek Budapesten ,de a film történetéhez híven
csak jellegtelen beazonosíthatatlan helyszíneken, és ahol azonosítható lenne, ott meg a szereplõkre fókuszáltan a háttér elmosódott.
Thresher 2009 jan. 22. - 20:48:38
(12/42)
Nem rossz ez, csak ne lenne ilyen átkozottul színpadias...Tipikusan "nézek ki az ablakon, így beszélek a hátam mögött lévõvel" meg "hosszú csendben nézek, ahogy a színmûvészetin tanultam"....
perry 2009 jan. 22. - 08:18:11
(11/42)
Õk is figyelnek, mi is figyelünk, és te is figyelsz.
Ez röviden az Emelet története.
Persze vannak klasszikus "figyelõk" is. Orwell, Koestrel, vagy a magyar Sánta Ferenc és társaik.
A történet értelmezéséhez még hozzá kel fûznünk a hatalom, demokrácia és konspiráció problémáját - milyen meglepõ - azóta is állandóan elõkerül ez helyzet, most éppen finom árnyalataiban tárgyalva, ebben a moziban.
Tanult kollégámmal ellentétben én nem állítanám , hogy mint õ fogalmazott "Gagyi Kertész mû" -bár kétlem , hogy õ megközelítõleg is képes lenne ilyen minõségre-. Az 1997 -s Detektív történet mint irodalmi anyag szerintem minden kritikai "támadást" kiáll, arról Kertész nem tehet, hogy a belõle készült forgatókönyv nem igazán áll a helyzet magaslatán.
Talán Spiró György Kvartettje még ebben a témában ilyen intenzitású alkotás.
Sajnos, a minõségi szépirodalom Vecsernyés filmje esetében nem jelenti a teljesen egyértelmûen minõségi forgatókönyv megszületését. A film a sokkolóan erõs kezdés után fokozatosan enged ki a feszültségbõl. A jelenetek sokszor túlbeszéltek, mintha a szereplõk az aforizmákban amúgy is erõs Kertésszel szeretnének versenyre kelni. Bár az elbeszélõi nézõpont bizonytalansága viszonylagosságot fejez ki, a moralizáló hangvétel miatt, most mégis inkább zavarónak tûnik. Míg az eredeti írás éppen attól különleges, hogy az eseményekrõl egy bukott titkosrendõr szemszögébõl tudósít, a filmben a tiszt, a milliomos és annak fia, gyors egymásutánban, homlokegyenest ellenkezõ szellemiséget képviselve válnak központi figurákká.
Ami viszont izgalmassá teszi a filmet az a képi világ egy sajátos képi nyelv ami Lajos Tamás operatõrnek köszönhetõ.
A sötét tónusok és fakó színek váltakozása híven tükrözi a nyomasztó lét és a magány depresszív félelmeit.
Ebben a világban melyet nagyobb részt az operatõrnek köszönhetünk, Vecsernyés javára írhatóan a szereplõk mindent megtesznek, hogy ezt az Orwell -i világot megkaphassuk.
1/10
efzoltan 2009 jan. 22. - 06:40:35 1/10 Előzmény rockertoro
(10/42)
Gagyi Kertész mû
makrai.lilla 2008 dec. 27. - 09:45:28
(9/42)
akinek megvan léccike irjon fontos!
hires@citromail.hu
köszike
rockertoro 2007 márc. 15. - 15:32:00
(8/42)
nekem nagyon tetszett, fantasztikus film! megéri megnézni! végre azt éreztem, h megérte beülni!!
nem tudjátok hol játszódtak a jelenetek? vagy az utcaiak? nagyon figyeltem, hogy be tudjam lõni, mit, hol vettek fel, de semmit nem tudtam azonosítani...
cola_dennis 2007 márc. 08. - 11:32:37
(7/42)
én egy napig depressziós voltam a filmtõl. ebbõl azt vonom le, hogy tudnak vmit ;)
Emesee 2007 febr. 20. - 18:49:26
(6/42)
Én még nem láttam a filmet, de meg fogom nézni. Miért dráma?
Kismari 2007 febr. 09. - 22:07:48 Előzmény ryood
(5/42)
szerintem is nagyszerû színészi alakításokat láthattunk. Haumann Máté valóban elhiteti velünk, hogy képes arra az abszurditásra, hogy kinyíratja magát inkább, minthogy tovább asszisztáljon az élethazugságokhoz. Semmi direkt narratíva, csak szörnyû sejtések szövik át a filmet, ami az elsõ perctõl az utolsóig tartja a feszültséget. lélektanilag a legpontosabb film a szemlén.
9/10
Gerion 2007 febr. 03. - 09:58:37 9/10 Előzmény mikka
(4/42)
Tegnap megnéztem, és tényleg úgy ábrázol egy utópisztikus világot, hogy közben mentes az amerikai filmekben az ilyen témákhoz használt kliséktõl.
Javaslom viszont mindenkinek, hogy éhesen ne kezdjen a filmhez, én úgy ültem be a moziba, hogy csak reggeliztem, erre Haumann baromi étvágygerjesztõen elkezd kajákról beszélni :)
8/10
mikka 2007 jan. 27. - 01:53:14 8/10
(3/42)
Német felirat is felvillan azért, szóval nem olyan könnyû eldönteni, hol is vették fel;) Egyébként tökéletesen egyetértek mindennel, amit mondtál és szeretném mindenkinek igen erõsen tanácsolni, hogy tessék elmenni és megnézni ezt a filmet!