Téma: Engedj be!

9/10
zerrik08 2010 máj. 12. - 16:37:04 9/10
(167/327)
18-as*
9/10
zerrik08 2010 máj. 12. - 16:36:37 9/10
(166/327)
sztem azért nem csinálták durvábbra mert akkor 1-as karikát kellett volna kitenniük
10/10
Hicks 2010 máj. 08. - 01:56:50 10/10 Előzmény zerrik08
(165/327)
Ajánlom nagyon a könyvet. Különös képpen azért mert részlet gazdagabb és pervezebb. Amúgy a film akkoris egy kiváló alkotás!
Egy a sokból.. 2010 máj. 07. - 22:48:04
(164/327)
Nem tudtam, h. "vámpiros" filmet fogok nézni, mikor elkezdtem... s ezek után nem számitottam sok jóra, ennek ellenére fantasztikus film, de az,h. a kiscsaj vámpir csak egy "apró" dolog, s egyáltalán nem ezen van a hangsúly, jól megszerkesztett, elgondolkodtató mûrõl van szó.
9/10
zerrik08 2010 máj. 05. - 22:38:26 9/10
(163/327)
amúgy Eli ''apja'' nem is az apja hanem a volt szerelme szerintem...és ezt fogja eljátszani Oszkárral is...
megpróbálom megszerezni a könyvet :D
9/10
seemur 2010 máj. 05. - 12:28:27 9/10 Előzmény zerrik08
(162/327)
Ha visszaolvasol, megtudhatod.
9/10
zerrik08 2010 máj. 04. - 20:16:23 9/10
(161/327)
Nagyon jó film!ritkán látni gyerekeket fõszerepben és még jól is játszották!semmi köze a twighlighthoz a filmnek
engem az érdekel hogy a lány eredetileg is vámpír volt vagy megfertõzték, de erre nem ad választ a film
a film vége kicsit horrorisztikus :D
9/10
FlaviaAssamite 2010 ápr. 24. - 15:34:42 Előzmény Newcastle United
(160/327)
Szerintem nem fontos, hogy fiú vagy lány volt-e eredetileg, mert mint már leírtam, vámpírként nem befolyásolja a létét, hogy emberi mértékkel nézve milyen nemû.
FlaviaAssamite 2010 ápr. 24. - 15:13:57 Előzmény !!!666k
(159/327)
Hm. Miért kellene ennek a filmnek is romantikusnak lennie? Illetve miért kell annak a fajta romantikának lennie, mint amit mondjuk a Twilightban láthatsz? (Mondjuk Twilight Saga-fan vagyok én is, félreértés ne essék!) Olvass Anne Rice-t, ott is láthatod, hogy az öröklét társ nélkül mit sem ér, és ehhez nem feltétlenül szerelmi kapcsolat kell, sõt.

Nekem kifejezetten tetszik, hogy Eli kimondja, hogy õ nem lány. A vámpírság gender szempontból pont ezt a problematikát veti fel, hiszen az, hogy férfi vagy nõi testben van, az csak a földi létének a maradványa, nekik a szaporodásban nincs nemi szerepük, hiszen nem szexeléssel teremtenek új vámpírt, hanem harapással, a fog peig nemre jellemzõ testrész. :) Sõt, bizonyos kultúrkörökben az, hogy egy vámpír megharapott, csak halált jelent, ahhoz, hogy a megharapott álozattá váljon, neki is kapnia kell a vámpír vérébõl. Lásd Bram Stoker Drakuáját, Anne Rice vámpírkrónikáját, stb. A skandináv vámpírmítoszokról spec fogalmam sincs, így ez az egyetlen alkotás, amibõl az ismereteim vannak.

Maga a film szerintem szép, szomorú és igenis romantikus, Oscar és Eli elsõsorban társa vágyik, más kérdés, hogy Oscar az esetleges barátnõt is látja benne.
9/10
bubu01 2010 ápr. 23. - 20:59:21 9/10 Előzmény Precious Princess
(158/327)
Köszi, így már 1-2 dolog tisztább:)
9/10
bubu01 2010 ápr. 23. - 20:48:30 9/10
(157/327)
Szerintem is nagyon jó film és sajnálom, hogy egyesek ennyire félreértelmezték (ha egyáltalán értelmezték és nem intézték el felületesen annyival, hogy a twilight jobb, bár valljuk be, azon nem kell gondolkodni, valószínûleg ez lehet az oka:)). Nem a tipikus ijesztgetõs horror (én legalábbis egyszer nem ijedtem meg rajta, pedig szokásom, ha horrort nézek), de aki kedveli az érdekes hangulatú filmeket, annak mindenféleképpen ajánlom:)
carlie; 2010 ápr. 19. - 22:31:08
(156/327)
én olvastam a könyvet és a filmfeldolgozás is fantasztikus.
a végén az író rád bízza Oskar jövõjét, a lényege az, hogy nem maradhat a városban, de nem lehet Eli nélkül sem :) igazán különleges a köztük levõ kapcsolat, annak ellenére, hogy Eli se fiú, se lány..plusz még a rosszfiúk is meghalnak-
10/10
ReignMan 2010 ápr. 09. - 18:14:33 10/10 Előzmény Adrastheus
(155/327)
OFF
Köszi a tippet, azt hittem, hogy az egy Park film. Berendeltem az Xpress-tõl, 2 lemezes verziót. Beszarás, Dél-Koreában mennyi jó rendezõ van...
7/10
Adrastheus 2010 ápr. 09. - 14:00:04 7/10
(154/327)
:) Skillet után én is ajánlok egy filmet. Teljesen más kultúra, hangnem, történet, és esztétikai felfogás de az "Engedj be"-hez hasonlóan csak egy felületes szemlélõ hiszi azt a végén, hogy egy horrort látott, összetettsége pedig messze felülmúlja az általam látott filmekét ebben a mûfajban (nem véletlen, hogy sok kritika, melyet a filmrõl olvastam méllényúl egy-egy ponton az értelmezésben (nem spoilereznék, hogy hol is), és volt olyan amerikai kritikus, aki feladta a gondolkodás luxusát és azt állította, hogy értelmezhetetlen).
Mindenképpen nézzétek meg, ha sikerül elkapni a lényeget a "Let the right one in"-hez hasonlóan felejthetetlen élmény.
(Amúgy ennek is van egy kerülendõ lebutított amerikai remakje mint, ahogy az Engedj be filmhez is már készül)
http://www.imdb.com/title/tt0365376/
(magyarul a Két nõvér címen került forgalomba)
10/10
ReignMan 2010 ápr. 09. - 09:02:07 10/10 Előzmény Adrastheus
(153/327)
Üdv, le a kalappal az elemzés elõtt. Jómagam a második és harmadik verzió egyfajta kombinációját gondolom reálisnak és valóban, az elsõtõl nekem is borsódzik a hátam...:)
7/10
Adrastheus 2010 ápr. 08. - 11:54:06 7/10
(152/327)
@Keene a vége azért nyitott, hogy többféle értelmezést is lehetõvé tegyen, így mindenki saját igényének megfelelõen zárhatja le a filmet (ne szokd meg, hogy az amerikai filmekhez hasonlóan a rendezõ mindig mindent a szádba rágjon :)).

1. A leginkább leegyszerûsítõ megoldás az, ha sima romantikus happy endnek fogod fel – végül is egymásra találtak, finish, lezáró zene, felirat. Pont.
2. Ha tovább gondolod tényleg az a helyzet amit írsz, kapcsolatuk az egyik fél kortalansága okán idõvel kényelmetlenné válik bármely tiszta is volt az a kezdetben. Ha drámai, sötét színben akarod látni a filmet, akkor Oscarból egy Hakanhoz hasonló figurává lesz, akit Eli érzelmileg magához láncolva arra használ, hogy védelemmel és élelemmel lássa el (Oscarban benne van egy potenciális gyilkossá válás lehetõsége, mint az a filmbõl kiderül, így alkalmas arra amit Hakan is csinált), valamint elintézzen olyan hétköznapi – de egy vámpír számára eléggé nehézkes – feladatokat mint, egy új lakás bérlése, vagy a költözés. Sorsa ekkor az, ami az öreg férfié – ha alkalmatlanná válik feladata végrehajtására a vámpír félredobja és mást áldozatot keres.
3. Ha optimistább vagyok azt mondom, hogy a kapcsolatuk nem halad ebbe az irányba, elhiszem, hogy Eli valóban tisztán egy társa vágyik, szüksége van Oscarra a halhatatlansággal járó magánya miatt – ebben az esetben is azonban valószínû, hogy miután Oscar elér egy bizonyos kort elhagyja Elit.
4. Persze képzelheted azt is, hogy Eli Oscart is vámpírrá teszi, a film azonban hangsúlyozottan figyelmeztet rá, hogy itt a vérszívó léte nem csupa csillogás, erõ, fiatalság és romantika (ez nem a tiniknek szóló Twilight). Itt az öröklétnek ára van, a halhatatlanság a meg nem értettséggel járó magánnyal és az embert jellemzõ érzések és értékek elvesztésével jár. Eli embertelen lény, csak nyomaiban õrzi egykori lénye emlékét, erkölcsei, valódi kapcsolatai és lényegében céljai sincsenek a táplálkozáson kívül. Itt vámpírrá válni nem happy end, nem két az örökkévalóságig boldog kapcsolatban élõ lényt látsz ha magad elé képzeled mit tesz Oscáral az, ha Eli a magához hasonlót hoz létre belõle.

Az író a történetat amúgy állítólag le fogja zárni egy "Let the old dreams die" címû novellában, de, legyen a vége bármi is, az a film nyitottságát nem oldja fel - hiszen az egyik értéke éppen ebben rejlik.
8/10
kenee 2010 ápr. 07. - 22:44:04 8/10
(151/327)
Nem értem a végét...
A lánnyal maradt? De Õ nem lesz több 12 évesnél... Ennek így van értelme?
Egyébként tetszett, gõzöm sincs miért xD
Jó volt a kiscsaj szinkronhangja.
8/10
10/10
ReignMan 2010 ápr. 05. - 15:55:16 10/10 Előzmény !!!666k
(150/327)
A filmmel semmi gond nincs, Te voltál az, aki valami mást vártál tõle, a szokásos amerikai fantáziátlan sitcom romantic-ot, nekem az utolsó dolog lenne errõl a filmrõl, ami beugrik az, hogy romantikus. Mondjuk nem véletlenül 18+-os, nézd meg 2 év múlva, hátha újragondolod.
6/10
!!!666k 2010 ápr. 04. - 17:47:48 6/10
(149/327)
Nincs túl sok érdekesség ebben a filmben. Egyszer nézhetõ átlagos vámpíros film. Valami hihetetlenül romantikus thrillernek szánták, de a két gyerek között nem éreztem vmi nagy szerelmet. Ezt a vámpíros sztorit meg már elsütötték párszor. Ha romantikus thrillerre vágyom, akkor inkább alkonyatot nézek, abban tényleg érezni szerelmi kapcsolatot a két fõszereplõ között. Ahogyan ezt a filmet beharangozták azt hittem ez az év filmje, de csalódtam. 6-os
johnnyjani 2010 febr. 13. - 23:38:45 Előzmény mleila
(148/327)
@mleila:
Szerintem meg az vicces hogy milyen szép nagyra nõtt az
arcod a sok mûvészfilmtõl(?). Az sznob és tartalmatlan szöveg miatt amit ideköpködtél én most téged értékellek: 2/10. Ennyi,mert jószívû vagyok és már megbocsátottam.

A film pedig tetszett,mert sajátos kis hangulata van. Ami nem azt jelenti hogy wááomekkora, hanem hogy amikor tápászkodik fel az ember film után és szorja szét a szobában az elfogyasztott ételek pulóverre szóródott morzsáit,jó érzés tölti el. (A film az oka,nem a morzsák;) )
Ééés hálistennek semmi köze a mostani tvájlájtos vámpírõrülethez. 8/10
üdv