danek87 márc. 04. 12:12:44 Előzmény Morten
(19/39)
IMDB- viszont 7,6 , LB-on 3,9
10/10
Morten márc. 04. 11:07:59 10/10
(18/39)
Ez a nagybetűs FILM!!! Letaglózott...Napok óta nem térek magamhoz olyan hatást gyakorolt rám. És sokkol hogy 6.2-n áll...Oscart neki!
SzűcsGyula márc. 04. 09:24:53
(17/39)
Írj a szerkesztoseg@port.hu -ra, és remélhetőleg minden meg fog oldódni!
Tyrannosaurus(velo)Rex márc. 03. 21:48:21
(16/39)
Én személy szerint nem láttam, de az Ottó a Tótottó látta és azt mondta, hogy szórakoztató volt. A Tótottó igen jó munkásember, akinek adni lehet a szavára. Egy szó, mint száz, jó film és kész!
6/10
Tudom márc. 03. 21:40:11 6/10
(15/39)
Csalódás volt, mert sokkal többre számítottam a filmtől. Érteni lehet a film legelejétől, hogy a történet a elképesztő közönyből fakadó bizarr alaphangulatra épül, de ez engem csak a film feléig tudott érzelmileg lekötni - vártam valami új történetmesélési réteget, ami sajnos sose érkezett meg. Egymást követte ugyanaz az alapmotívum, ami bár nagyon erős, mégsem elégséges. Ettől függetlenül még jó film.
SzűcsGyula márc. 02. 17:03:23
(14/39)
Az egymás pocskondiázásával és az antiszemita kijelentésekkel kéretik leállni! Minden ilyen komment törölve lesz, függetlenül attól, ki kezdte, és ki kinek válaszolt.
filoszemitabélus márc. 02. 11:46:22 Előzmény Active
(13/39)
3 betűvel segítek: MGP
9/10
Active márc. 02. 11:19:18 9/10 Előzmény filoszemitabélus
(12/39)
Ennek így nem sok értelme van. "Majdnem" azt mondtam, hogy hülyeség.
9/10
Active febr. 29. 08:11:09 9/10
(11/39)
Engem megérintett a film, sőt másképp mint a Saul, de az egyik legjobb holokauszt filmnek tartom, amit életemben láttam. Pontosan a kontraszt miatt, ahogy a hétköznapi életüket éli a táboroparancsnok családja, csak egy fallal elválasztva a szörnyűsegektől. És ez nekik természetes... Nagyon jó film, remélem mgkapja az az Oscar díjat. A kommentek egy része meg mindenek az alja.
luci87 febr. 28. 10:34:58
(10/39)
Csak angol felirattal neztem meg, nem tipikus holokauszt film, az biztos, lassu folyasu, elhiszem, ha sokaknak nem tetszik.
kate77 febr. 27. 18:45:43 Előzmény jenei83
(9/39)
Valaki még nem látta...
10/10
jenei83 febr. 27. 00:01:20 10/10
(8/39)
Szimbolikus, erős jelenet, mikor a békésen pecázgató, derékig a patakban álló Höss a folyón leuszó óriási hamuhordalékot meglátva gyermekeit kiparancsolva menekül ki a vízből. Később az idő elromlik, és mivel csónakkal jöttek le, az áradás az esőtől meggyorsul, így a vízben gyalogolva a hamuval teli árral szemben kénytelen a gyerekeket csónakostól felhúzni a házhoz.
10/10
jenei83 febr. 26. 23:44:28 10/10
(7/39)
Megrázó alkotás. Rudolf Höss családjával, feleségével éli a hétköznapi gondterhelt családfő életét, miközben a hátsó kerten túlról morajlik a népírtás gépezete, néha sikolyok, puskalövések, artikulálatlan üvöltések kíséretében. Sokszor hallható a motor, melyet maga Höss irányított oda, hogy elnyomja a kiszűrődő zajokat. A filmben a nácik egyszerű hétköznapi emberek, látszólag hétköznapi problémákkal.

A film stílusa egyedi, lassú folyásó, hétköznapi jeleneteket többnyire fix szögekből mutat be.

A sok relativizáló kamumagyar meg menjen már a fenébe, hol vagytok, mikor az oroszaitok írtják a kárpátaljai testvéreinket? Hova mosdatjátok Horthyékat, mikor a filmben is elhangzó félmillió magyar "transzport" érkezése állítja a tábori vezetést eddig "soha nem látott" kihívások elé?
1/10
Thyberias febr. 24. 18:04:27 1/10
(6/39)
Ez volt a legunalmasabb és legrosszabb film, amit valaha láttam az életemben. Teljes időpocsékolás.
Lalikus febr. 24. 09:02:14
(5/39)
Huhh, tegnap néztem meg, és azért írok mert elég egyedi élmény volt, nem pozitív értelemben és ilyet ebben a formában még nem éltem meg :) Se a készítőkre, se a filmre nem haragszom, nem gondolom hogy a filmmel van a baj, inkább azzal hogy az átlag filmnéző (magamat idesorolom) nem biztos hogy be tudja fogadni ezt a módot. Én sajnos nem tudtam, pedig rám igencsak jellemző hogy szeretem a lassú, másoknak unalmas filmeket is. Ahogy én megéltem: érthetetlenül jelentéktelen (nek tűnő) életképek a családból, 1 milliószor majdnem elalvás a moziban, és tényleg olyan érzésem volt, mintha a nézők többsége is ugyanebben szenvedne :) Nem pontozom a filmet, pusztán azért mert engem nem talált be, nem akarom rontani az imidzsét, sőt egyébként szeretem és nagyra tartom amikor a készítők egyéni stílusban dolgoznak, de most így jártam.
matuschkapista febr. 23. 14:45:59
(4/39)
Azért egy előnye van a KZ mellett lévő ingatlannak: jó a kőzbiztonság, nem kell betöréstől tartani
7/10
Felhőjáték febr. 22. 20:35:45 7/10
(3/39)
79 éve annak , hogy a SOA vagy köztudottabb nevén holokauszt emléke kísér és kisért minket. "..A „holokauszt” a magyar, a „soá” pedig a héber kifejezés, amelyet a náci Németország által elkövetett második világháborús nép irtás leírására használunk. Mindkét kifejezés rendelkezik teológiai vagy kozmikus dimenzióval. A „holokauszt” a görög égőáldozat szóból származik, és általában tűz vagy más, nem emberi erők által okozott hatalmas pusztításként határozható meg. A „soá” eredete a „shoah u-meshoah” (csapás és veszedelem) bibliai kifejezésben rejlik, amely mind Szofóniás (1:15), mind Jób könyvében (30: 3) megtalálható..."
Innen kiindulva szeretnék néhány szót szólni a regényről és a filmről aki a regényt olvassa az az írott szó izgalmával találkozik, bár annak fikciós volta nem a történeti valóságot ábrázolja de mégis hol drámaian hol családi idillként ütközteti a történelmi valóságot a képzelettel.
A Martin Amis angol író 2014-es regényét lazán adaptáló film Auschwitz parancsnokának Rudolf Hössnek és feleségének, Hedwignek történetét meséli el, akik közvetlenül a koncentrációs tábor mellett alakították álomotthonukat. A foglyok állandó sikolyai, a puskalövések és a gázkamrák füstje kiséri, kísérti ezt a világot, közönyük e borzalmakkal szemben félelmetes és baljós ellentétet teremt. A Szexi dög, a Születés és A felszín alatt rendezőjének új filmje szigorú és kihívásokkal teli. Az igazán félelmenetes filmes találmány, - és a regényt is csak ajánlani tudom amely a szó erejével ejti rabul az olvasóját - hogy adott egy idilli világ amiről azt gondolhatjuk igen így érdemes élni ez maga a paradicsom Nyíló rózsák dúsan burjánzó de német precizitással karbantartott kert szigetek. Szőke hölgy aki mintája lehetne a kor kert és házak lapjának dirndli bajor népviseletben szorgoskodik Csak ennek a paradicsomnak a határain a sikolyok földje található. Emberi jajgatások és a borzalmak koncertje hallható, ízlelhető az égő testek pernyéje és füstje, CIKLON B fürdők tisztítják meg örökre az emberi testeket okozva a halál tisztaságát. Isten hozott Auschwitzi koncentrációs táborának határán ahol ez a boldogság sziget található. Szőke jól táplált szép tiszta ruhákba öltöztetett gyerekek hintáznak , labdáznak.... a teraszon pedig mosolygó férfiak beszélgetnek iszogatnak galambszürke SS egyenruhákban. A félelem és idill, ez az igazi erőssége ennek a filmnek mesteri adagolása a az illúziónak és az emberi drámának.
Tudhatunk vagy akarunk-e állást foglalni, ki vagy te és mit szeretnél megélni (?) az áll romantikus világot vagy a pár méterre zajló népírtást? Milyen erkölcsi alap az ami állásfoglalásra kényszerít?
Vagy csak úgy nézni és nem gondolkodni az élet kegyetlenségén, hiszen ez akár fikció, akár nem a képek a múltról mesélnek, egy olyan múltról ahol minden megtörténhetett. Idézve "Ember embernek farkasa" volt.
Élhetünk-e emlékezet nélkül , ezt mindenki önmaga döntheti el.......

libazsiir febr. 18. 15:21:31 Előzmény ef
(2/39)
Hiánypótló film de egy csillagot adsz rá.. biztos okos gyerek lehetsz te 🤣
1/10
ef febr. 16. 08:16:59 1/10
(1/39)
Hiánypótló film.