Téma: Erõszakik

1/10
nickwearby 2010 júl. 05. - 14:29:03 1/10
(277/437)
Jaj, bocsánat,
az alábbi írásom tele van SPOILERREL....
1/10
nickwearby 2010 júl. 05. - 14:25:53 1/10
(276/437)
Jesszus....

Van egy csomó olyan film, ami nem tetszik,
de el tudom fogadni, hogy másnak igen.

Szintén van egy csomó olyan film, amit nem szeretek,
még az egyszeri megnézése is sok, de elismerem, hogy jó film.

Ezt viszont nem tudom.
És nem értem, hogy mi az, ami ebben bárkinek élvezetes lehet, leszámítva a gyönyörû várost, de akkor inkább útifilmet nézek....

Vígjátéknak nem jó, a poénokat vagy elsütötték már máshol, vagy gagyik, vagy erõltetetten próbálnak viccesek lenni, ami nekem nem jön be.
De egyáltalán ki az, aki más nyomrult helyzetén képes nevetni???
Mert a legtöbb poénosnak látszani próbáló helyzet körülbelül ebben merül ki.
Az egyetlen, amin kissé megremegett a rekeszizmom, az a jelenet,
amikor Gleeson karaktere hirtelen nem tudja, hogy melyik álnév az övé.
Persze ez gagyi poén, de addigra már annyira lefárasztott a film elsõ 20+ perce, hogy ezt is értékeltem.
De például az a helyzet, amikor a szálló társtulaja által alászignózott üzenetet olvassák Harrytõl, nagyon erõltetett.

A Minden azzal kezdõdött...-ben egy hasonló jelenet sokkal viccesebben van megoldva:
Robert De Niro egy vendéglõben ül és mivel a kocsiban felejtette az olvasószemüvegét, megkéri a pincérnõt, aki egy üzenetet hozott neki, hogy olvassa fel.
Ott is az a poén, hogy minden második szó a fuck,
de az a jelenet sokkal jobban van megírva, képileg megjelenítve, és a színészek is teljesen tökéletesen adták elõ; ahogy a pincérnõ felolvassa és egyre kellemetlenebbül érzi magát közben, és De Niro karakterének az arcára a végére kiül az a rezignált beletörõdõ arckifejezés, az marha jópofa volt, pedig azzal a filmmel egészében nem voltam túlzottan megelégedve.

De az In Bruges még kellemetlenebb élmény volt.

Tekintsünk el attól, hogy vígjátékként dícsérik agyba-fõbe egy vagon fórumon,
mert sok hozzászólótól olvastam, hogy nem is vígjáték, hanem dráma.

Ez szerintem nem helytálló,
maximum drámainak lehetne nevezni, mert a dráma stíluskövetelményeibõl finoman szólva nem sokat tartalmaz...
De a drámai hatás eléréséhez azért minimum (lenne), hogy a végén a tragikus sorsú hõs(ök)-el legalább egy kicsit rokonszenvezzünk.

Attól, hogy Colin Farrellnek szimpatikus arca van (mondjuk már aki szerint..), még az általa itt megformált karakter
baromira nem szimpatikus, sõt, kifejezetten visszataszító.
***SPOILER PÓTOLVA***
Az a rész, ami ellensúlyozná az alapszemélyiségek ezt
az oldalát, vagyis, hogy véletlenül a kijelölt áldozat mellé még egy gyereket is lelõ, és ettõl kiborul(ettõl még baromira nem lesz szánnivaló...), hát ez már sok nekem, pedig gazdag fantáziám van....
Már az Alvilági játékokban is kellemetlenül éreztem magam mentálisan, amikor az a mondat hangzott el, hogy egy
bérgyilkos se merte vállalni, hogy lelõjön egy kisfiút.... de mindegy, a fim egyéb érdemei feledtették ezt az apróságot.
Azért már elnézést, de a 21. században, amikor terroristák is korra tekintet nélkül ölnek, és katonák is szintén,
mert felfegyverzett, agymosott kiskorúakat küldenek ellenük, nehogy már elhiggyem, hogy egy bérgyilkos ettõl kiborul....
És pláne azt nem, hogy az elsõ alkalom, amikor kipróbálja magát a szakmájában, élesben megy.
Ugyan már...

Persze lehet, hogy a forgatókönyvírók ezt is egy viccnek(?) próbálták tálalni.
Ja, milyen poénos már, hogy van két (vagy csak az egyik, tökmindegy...) elcseszett figura, akik még sohasem öltek,
de azért bérgyilkosként akarnak nagy pénzt szakítani, ráadásul közben az egyik folyton idegesítõen nyavalyog,
mert semmi nem tetszik neki.
Ez aztán tényleg hihetõ és/vagy vicces...

A lényeg, hogy a végén abszolút hidegen hagyott, hogy bármelyik szereplõ él-e,
vagy hal-e. Úgyhogy ennyit a drámáról.

Nos, ha nem vígjáték és nem dráma, akkor micsoda?
Szerintem egy koncepciótlan, sótlan, fárasztóan unalmas valami, amiben az élvezeti értéket
olyan nehéz megtalálni, mint nyulat a szénbányában...

Az unalmas jelzõt hadd fejtsem ki.
Kapásból az jut eszembe, amikor a fõnökük hívja õket és csak Gleeson van a hotelszobában,
persze be van majrézva, hogy ha megmondja, hogy a társa épp nincs itt, akkor Harry jól lebassza, ezért azt hazudja,
hogy ott van.
Erre a reakció: Küldd el....
De mire idáig eljutnak a beszélgetésben, az egyszeri nézõnek már rohadtul felforrt az agyvize, hogy ezt mi a fenének kell
ennyi ideig húzni???
Ugyanezt kérdezem az ezt követõ párbeszéddel kapcsolatban, ami arról szól, hogy a srácnak tetszik-e Bruges,
és arra megy ki, hogy ölje meg....
Nem lehetett volna ezt rövidebbre vágni???
És ez megy a filmben egész végig,
tökre értelmetlen, elhúzott párbeszédek, amik annyira laposak, hogy teljesen érzõdik, hogy egyetlen ember
agyából pattantak ki. Mintha az egész filmben egy ember beszélne magában egy saját maga által kitalált világban.
Azt hiszem, ezen a ponton nagyon közel kerültem ahhoz, hogy kikapcsoljam.

Az egyéb logikátlanságokról már töben írtak, hogy pl. mennyire fut élénken egy lõtt sebbõl vérzõ ember,
vagy egy zuhanás után mennyire lehet eszméleténél,
szóval ezeket nem részletezem,
a fentiek bõven megmagyarázzák, hogy miért nem tartom jó filmnek.
Horka_00 2010 jún. 24. - 20:18:22
(275/437)
Jó kis mozi. Amolyan "nehéz kérdésekrõl könnyeden" típusú.
Megéri megnézni!
ronnieweasley 2010 jún. 13. - 21:09:42
(274/437)
már nem azért, de ez a "vígjáték" megnevezés csak szerint nem igaz erre a filmre? és általában valahogyan képes vagyok beletörõdni a magyarra fordított címekbe, de ez valahogy sehogyan sem áll nekem össze: Erõszakik? nem csodálkoznék ha emiatt egy csomóan nem nézték meg. áfm.
nerine 2010 jún. 03. - 22:23:01
(273/437)
Jaj istenem :D. Nem tudom , h jó volt-e v nem. Humor jó. Sok káromkodás jó. (Fõleg felirattal. Ezek az angolok csak f*ckingolni tudnak, mi viszont kreatívak vagyunk :D)
Viszont én untam kicsit. Igazából nem történik benne semmi. Szenvednek, káromkodnak, meg lövöldöznek. Colin valóban nagyot alakít, Brendan Gleeson pedig tényleg nem egy bérgyilkos figura. Elég furán jött le, h mind a 2 ilyen puha p*csû, lelkizõs anyaszomorító. Egy tökös bérgyilkos tojik rá, h kinyírt egy gyereket. Rossz helyen volt rossz idõben, így járt. Lehet, h rosszul gondolom de sztem egy bérgyilkos magasról tesz az életre, mindegy kiérõl van szó. Lehet rosszul gondolom, mentségemre legyen szólva, még sosem találkoztam bérgyilkossal :D.
A vége meg...

SPOILER

Na most komolyan! Combon lövik Kent. Aztán nyakba. De azért még visszamászik ki tudja mennyi lépcsõt. Ezek után még van ereje pénzt dobálni, majd leugrik, szétloccsan mindene, de azért még nem hal meg.
Rayt is jól megküldik v 6 golyóval (egy forgatáson, ahol csomóan mászkálnak!!!!), de azért mászik tovább és azon rinyál, h ne ebben a f*cking városban haljon meg...:D
Komolyan egy vicc az egész!
Viszont a humor viszi elõre, vmint azért mert annyira sz*r, h már jó, fel sem tûnik mennyire sz*r :D...
Na szóval arra jutottam, h kicsit csöppet fel kéne háborítson a film silánysága, de a poénok miatt nem tudok haragudni rá. A lónyugtatós törpe a háborújával, meg a hoteles nõ, aki lazán lehülyéz 2 fegyveres muksót + a drogárus kiscsaj meg az egyéb poénok miatt üt az egész.
Mondjuk többször nem nézem meg az biztos! XD
K. L. 2010 márc. 24. - 17:32:54
(272/437)
nagyonjó film, de a fordítás kurvaszar, mint pl. ezeknél is: Testvérbosszú, Ki a faszagyerek, Rablópandúr.

ja, és a mûfaja is el van írva, drámát vagy thrillert kellett volna(nagyon sok vicces rész volt de ez nem az a mûfaj)

Colin Farrelltõl ez a legjobb film amit láttam!
9/10
thorgard89 2010 márc. 14. - 21:48:06 9/10 Előzmény stampo
(271/437)
Jó kis film, érdemes megnézni. 9 pont

ja, és a magyar cím nagyon balfasz, az idiotizmus magasfoka
stampo 2010 márc. 13. - 01:44:35 Előzmény Norbi Stinson
(270/437)
Biztosan klassz hely. De kinek jut eszébe Belgiumba menni?!
Norbi Stinson 2010 márc. 11. - 18:42:25
(269/437)
Nagyon pihent film 10/8 Ma voltam Brugge-ba a torony télleg televan kanyargós lépcsõkkel vigyázni:D
10/10
seemur 2010 márc. 10. - 13:14:20 10/10
(268/437)
Six Shooter is ajánlott, akinek tetszett ez.
10/10
Raphouse 2010 márc. 06. - 12:44:02 10/10
(267/437)
Tegnap akartam írni de már késõ volt, de így még reggel is a hatása alatt vagyok.Most láttam másodszor a filmet és ez kellett hogy 10/10-et tudjak rá adni.Gyönyörû "tündérmese" város ez a Bruges ha tehetem már csak a film miatt is megnézem ha eljutok oda.

"A hattyúk még megvannak?"
-igen
"Hogy a faszomba nem az õ világa az a sok szájbab*szott hattyú hogy a f*szombaa!?":D

---SPOILER---
A film zenéje,a karakterek,a film különleges fekete humora (" biztos amerikaiak voltak..") mind tízes!
de szinte az egész filmben találsz fanyar humort "csajjal a kávézóban :Embereket és gyerekeket ölök és te? kokót árulok a filmeseknek" de még annyi nüansznyi dolog van benne hogy leírni is sok lenne.
Nagy poén hogy végül a kanadai ember akit a kávézóban ütött le a feleségével együtt...:D buktatja le és viteti vissza F*ckin' Bruges-be hogy végén vérfürdõ legyen.

A filmben talán azt tudnám negatívumként felsorolni hogy Kenrõl nehéz elhinni hogy õ egy bérgyilkos, meg amikor a toronyból leesik akkor még él hát.. kicsit fura..de ennek a filmnek pont az a különlegessége hogy ezeken simán végig lehet siklani és tovább élvezni a filmet.
És a vége fenomenális szerintem:nem az eddigi életén morfondírozik hanem hogy ne ebbe a sz*r városba haljon meg.AZ hogy a végén túlélte vagy sem engem izgat mert ha valaki happy end-et várt akkor annak már rég csalódnia kellett.
Aki a filmcímet fordította legyen 100 gyûrûje de ujja egy se...de hogy nem látta a filmet az biztos.
Amit ki kell emelnem a soundtrack ami igazán naggyá tette a filmet a szememben.ahogy a youtu**e-os kommentekben irják én is csak ismételni tudom azt: "hipnotizáló" a zene.

http://www.youtube.com/watch?v=QnRyHPyGf-s

nekem ez 10/10
stampo 2010 márc. 06. - 01:50:21
(266/437)
Mi a franc van, hogy ma még nem szólt hozzá senki? Akkor megteszem én: tényleg jó film, aki szerint 1-3/10, az nézzen Barátok köztöt, vagy micsodát. Tökéletesnek nem mondanám, de azért súrolja. Majdnem...
10/10
Noncika 2010 febr. 26. - 20:46:47 10/10
(265/437)
Nekem nagyon bejött:) Igazából nem nagyon vonz az egy filmben, ha tele van trágár beszéddel, de ennél a filmnél valahogy nem zavart.
10/10
Keba 2010 febr. 16. - 16:16:48 10/10
(264/437)
Istenkirály ez a film!!! Már jó párszor láttam, egyszerûen megunhatatlan. Azok a dumák amiket löknek benne, meg az egész filmnek az atmoszférája parádés:D
Mondjuk nekem a szinkronos verzió jobban tetszik mint az eredeti, lehet hogy a magyar nyelv választékossága miatt :))

-...
-A hattyúk még megvannak?
-õõ..Igen
-Hogy a f*szomba nem az õ világa az a sok szájbab*szott hattyú hogy a f*szombaa!?
:D:D:D:D
10/10
offtopic
fredi60 2010 jan. 26. - 15:44:40 10/10
(263/437)
Tarantino nekem nem jutott volna eszembe errõl.
10/10
Szüszke 2010 jan. 20. - 18:33:57 10/10
(262/437)
nekem nagyon tetszett ez szerintem Colin Farrell egyik(!) legjobb filmje!! :)
Zaza1 2010 jan. 14. - 18:37:33
(261/437)
Szerintem tök jó ez a film. Utálok szinkronizált filmet nézni, de ezt kivételesen eltalálták. "Sz*rfészek."
4/10
g.patrik 2010 jan. 14. - 17:09:28 4/10
(260/437)
Elég gyatra...Mi pl. a mûfaja? Mirõl akar ez szólni? piszok rossz 4/10
10/10
tiadam 2010 jan. 09. - 03:54:57 10/10
(259/437)
Ez lett a kedvenc filmem most. Nagyon jó benne a szöveg, a sztori tökéletes, a kivitelezés és nagyon röhögtem:D(fõleg amikor Colin Farell-re ránéz az a csúnya fekete kutya:D) Kicsit fura végkifejlet, de valahogy így képzeltem. Nem mondanám vígjátéknak inkább olyan Tarantino stílus, de lehetne ez egy külön mûfaj is akár. 10/10 simán
10/10
tita1039 2010 jan. 05. - 21:14:15 10/10
(258/437)
Egy hónapon belül háromszor néztem meg, és totálisan csalódtam benne, mert a cím és az apróbb jelenetek alapján egy vígjátékra számítottam, nem egy festõi képekkel, elragadó dallammal, fordulatos jelenetekkel, kiváló színészekkel tarkított drámára. Az üldözõs jelenetet ha felezték volna, csillagos 10-es lenne, így csak 10/10.