Téma: Erõszakik

roceskori 2009 jan. 08. - 16:21:58
(77/437)
A Fórum Hungary február 17-ére tervezi a DVD megjelenését.
roceskori 2009 jan. 04. - 00:06:54
(76/437)
ZSENIÁLIS! Ritkaság egy ilyen filmélmény!
leopard26 2008 dec. 17. - 13:47:09
(75/437)
azt én sem
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 17. - 13:46:49 9/10
(74/437)
Ja...
Egyedül a magyar címét nem értem!
Abszolute nem illik rá!
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 17. - 13:39:52 9/10
(73/437)
Jó film! Bírom ezt a humort.. :)
leopard26 2008 dec. 17. - 10:57:09
(72/437)
Mûfajában a legjobb film!Az eredeti ír akcentust hallgatni
lebilincselõ,szinkronosan nem nagyon ajánlott megnézni
10/10
Trbf Mokk 2008 dec. 17. - 01:51:26 10/10
(71/437)
Jaj mikor adják már ki DVD-n????
Hemoglobin 2008 dec. 03. - 23:36:41
(70/437)
A film elején úgy gondoltam, hogy hibáztam, amikor kiszemeltem ezt a filmet, mert marha unalmas volt, de a film végére már nagyon élveztem. Én sem tudnám behatárolni a film stílusát sehová, de nagyon jó kis film. Vicces is, aranyos is, drámai is, mûvészi is. Olyan szeretni való! Colin Farrell eddigi legjobb alakítása!
10/10
Túrin 2008 nov. 30. - 01:47:33 10/10 Előzmény efes
(69/437)
Én A párnaembert ajánlanám neked, az egri Gárdonyi Színház játszotta még tavaly, sztem egészen zseniális rendezésben, de talán még fel fogják néhányszor vinni Pestre a Kamrába (már többsözr megtették). Én azzal a darabbal zártam a szívembe Martin fiút.
3/10
delamico 2008 okt. 28. - 20:03:46 3/10
(68/437)
Ja, mégegy pozitívum, nagyon jót tett a szókincsemnek (eredetiben néztem)XD
3/10
delamico 2008 okt. 28. - 20:00:44 3/10
(67/437)
Én totál egyetértek Redfielddel. Tényleg nevetés és sokk között ingadoztam. A dialógusokkal kapcsolatban is klasszul kifejezte, ami a fejemben jár, én sem tudom, hogy drámát vagy komédiát láttam-e (szerintem a rendezõ se tudja melyiket csinált...ez juttatott arra a gondolatra, hogy ez a film azért készült, hogy valami MÁSban dobja össze a HP crew-t?). Ellenben nekem mindez nem JÓ értelemben csapódott le.
Amit Helios mondd, hogy hangulat és mondani való...Értem én, hogy mondani akar valamit, azt is, hogy mit, de - nem tudom, talán csak az én nézõ pontommal van baj- ugyanolyan grotesz és kifacsarodott módon teszi, mint az elmúlt három-négy év szintén agyonmagasztalt filmjei.
A hangulata nekem nem jön át teljesen, mert a sík vígjáték-poénok nem tudnak összeolvadni a drámaisággal. Túl nagy az ûr, hogy ez összejöjjön. Sötét dráma és eltalált humor, ahogy Redfield mondta (megint csak...ne haragudj, hogy állandóan rád hivatkozom, csak tetszett a komment)nekem ez az Eastern Promises. (feltehetõleg ezért a kijelentésért jó páran hozzámvágnának pár cyber-paradicsomot, de attól még így gondolom)
Colin Farrel tényleg jól játszik, a karaktere is jó, bár én abban is érzek egy-két csorbát.
6/10
10/10
Helios 2008 okt. 26. - 01:50:16 10/10 Előzmény efes
(66/437)
Nem tudom. Nekem nagyon tetszett. Nagyon bejön a stílusa bár szerintem még van bõven a tarsolyában. Talán majd csinál egy olyan filmet amiben mindenki ráérez erre a stílusra amit õ képvisel, talán csak eltulzom és csak egy átlagos se túl jó se túl szar kortársról van szó :). Egyébként míg Tarantinonál a humor meg a brutalitás egymásba simul, itt a humor szerintem valami átvezetõ vagy lelazító a drámaiság és a brutalitás között, bár lehet csak valami okosat akartam mondani :D. Remélem még lesz sok filmje.
5/10
offtopic
efes 2008 okt. 25. - 18:02:01 5/10
(65/437)
A kriplit láttam a Radnótin, nem volt rossz, de padlót se fogtam tõle... Ez a filmje sem rossz, mondom, csak én unom ezeket a drogos ámokfutós filmeket. Uncsik nekem már...
10/10
Helios 2008 okt. 25. - 14:43:05 10/10 Előzmény efes
(64/437)
Szerintem nézz meg néhány darabot McDonagh-tól :). Ha átveszed a hangulatát és hogy valamit akar mondani akkór más lesz a véleményed. És ezt mindnekinek ajánlom.
5/10
efes 2008 okt. 19. - 20:38:51 5/10
(63/437)
Az elképesztõen félrevezetõ cím ellenére egyáltalán nem olyan rossz film, valamiféle Tarantino light, avagy mi lett volna, ha Vincent Vega Európában marad. A Ponyvaregényhez képest elegendõ mennyiségû fuck, valamivel kevesebb vér, sokkal lanyhább iram és gyengébb poénok. Plusz valami européer mûvészi melankólia, nem tudom, miért.

Ám ha ezt a Tarantino párhuzamot elfelejtjük, egy tisztességesen kivitelezett groteszk krimit kapunk, amelyek a mûvészmozik közönségének fekhet jobban, plázákban tuti bukta. Nekem a legnagyobb bajom mégis az, hogy ezek a sehová nem tartó, kiégett figurák rém unalmasak már. Kokóhegyek, méla blazírtsággal kivitelezett véres gyilok, de mindez mi célból? Helyben járás, kényszer- és pótcselekvések, melyek egyszer, kétszer érdekesek, sokadjára azonban értelmüket és érdekességüket vesztik. Bruges viszont szép város.
Redfield 2008 okt. 11. - 17:46:05 Előzmény Tesza
(62/437)
SPOILER!

Inkább tragikomédia. :)
Bizonyos értelemben, bizonyos JÓ értelemben ez egy páratlan filmalkotás. Én megértem, ha sokak nem tudnak vele
mit kezdeni, sem a reakciókkal, amiket nézõként átélnek közben, teljességgel érthetõ, mert nem egy szokványos filmrõl van szó.
Csak annyit tudok mondani, hogy igen sokat vártam ettõl a mûtöl, miután hallottam róla, sõt azt is hallottam, hogy mire számíthatok a végén,
de még ennek ellenére is sokkal többet kaptam, mint amire számítottam. A dialógusok nagyrésze Tarantino-szerû, vagyis: elkalandoznak a tárgytól,
az eseményektõl, de (és ez az igazi különlegesség bennük) mégis szinte mindig eljutnak Bruges városhoz, és annak szidalmazásához / itt-ott dícséretéhez.
Ilyen feszültséget gerjesztõ, sötét drámát és ilyen remekül eltalált humort még nem láttam keveredni, a hatás pedig:
a sokkos állapot és a nevetés közti folytonos váltakozás, de úgy, hogy még utána se lehet igazán eldönteni: most egy drámát, vagy egy vígjátékot láttam? Többek szerint bizonyára óriási túlzás lehet a részemrõl, (és mégtöbben tesznek rá magasról) de ez az alkotás kiérdemelte a helyét a TOP 20-amban!

10/10
10/10
Dmarkovits 2008 szept. 24. - 21:37:46 10/10
(61/437)
Én feliratozva láttam, így élvezhettem az angol szöveget is - már amennyit értettem belõle, mert tele van olyan szleng szavakkal, amikrõl életemben nem hallottam. A magyar szöveg viszont szenzációsan adja vissza ezt a szlenget, néha már-már "csinált" szavakkal.
Az íróval kapcsolatosan egyetértek, én is rögtön utánanéztem, ki is ez és megdöbbenve láttam a Kripli írójaként - amit kétszer is megnéztem a Radnóti színházban.
10/10
Helios 2008 szept. 24. - 20:57:56 10/10 Előzmény tport
(60/437)
Sokan így gondolják, bár gagyinak akokr sem mondtam volna mikor felálltam, mert kellemes volt éreztem hogy valami kavarog bennem de végülis rájöttem hogy (véleményem) hogy ez a film tökéletes. Erre a sejtésemre még az dobott rá egy lapátot hogy jóval késõbb tudtam meg hogy ezt a filmet ki írta és rendezte és akkor már értettem és tisztán láttam a dolgot. A lényeg és amit ki kellett volna érezni a filmbõl hogy ez az ember olyan mesterien keveri a groteszket (ami már amúgy is ellentétes dolgok keveréke) valamint a humort és a drámát (ami a grotesz része, itt mégis különszedi õket) hogy az valami teljesen egyedi dolog. Én a Kripli és a Párnaember címû darabjait ismertem (jahh és persze hogy mindig van benne valam beteg dolog most az jutna eszembe hogy Fûrész beütés, de leginkább a Párnaember kismeséibõl jön ki leginkább az egész). Szóval egy olyan emberrel van dolgunk akinek a legelsõ filmje (kisfilm) Oscar-t nyert, a darajbait a Broadway--n játszák és még erre is húzhatnánk a szánk de ha ezen ismeretek alapján megnézzük a filmet talán tisztábban látjuk hogy milyen kis ékszeres doboz. Én a Michael Claytonnal voltam így hogy egy kellemes kis összerakott filmet láttam és az taglózott le, hogy mennyire nem hivalkodó mégis mennyire kidolgozott és tökéletes: a hangulat, a történet, a színészek, a fordulatok, a humor... minden annyira passzol és mégsem egy tipikus ameriaki csodastory, amin dörzsölgeted a szemed. Véleményem szerint ennél a munkájánál jött ki igazán hogy mennyire tehetséges, még jobban mint a drámáinál. (A Varró Dani fordítást még nem hallottam de felkeltetted az érdeklõdésemet úgyhogy megnézem majd úgy is)
10/10
Dmarkovits 2008 szept. 23. - 17:50:29 10/10 Előzmény Daywith
(59/437)
És ne feledkezzünk meg Varró Dániel szenzációs szövegérõl sem. Mert nagyon sokat tett hozzá.
A film remekmû szerintem.
7/10
Daywith 2008 szept. 02. - 23:26:07 7/10
(58/437)
A film remek, színeszek nagyot játszanak, Colin Farrell zseniális, a Fél "HP-crew" szerepelt :)

Leheletnyi bibi választja el számomra a nagy filmek sorától, ez épp elég volt h kiragadjon a varázslatból,- a picit sok vér, nem kellet volna feltétlen, (egy dolog h bérgyilkosok, Leon is az volt) az embernek az az érzése h csak azok kedvéért teték bele, akik várták.
példának okául a torony jelenet... Szegény bácsit kétszer meglõtték, (egy gyomor egy nyak) utána mászott 10 lépcsõt, vesztett egy fürdõkádnyi vért, leugrott egy 20 méter magas toronyból, bele a finom betonba, és mindezen kellemes matiné után meg dumált is a haverjával, ez nagyon nem hiányzott.

A magyar fordításról meg annyit h már elõre az RTL vasárnapi szuper produkciójának fordították :)