Vikke 2008 márc. 17. - 13:44:33
(6/46)
Egy örök klasszkus, két álltalában mindenkinek ismert alapjelenettel. Nekem az egyik legnagyobb kedvencem. Aki kedveli Hitchcock stílusát annak ez kihagyhatatlan.
10/10
acidphase 2008 febr. 27. - 16:39:32
(5/46)
jellemzö ismét h a jó filmeket éjfél környékére teszik be.. mint most is :) ez is olyan amiért érdemes fennmaradni, aki még nem látta. hitchcock klasszikus.
fareszgood 2007 okt. 24. - 14:34:42
(4/46)
az egyik kedvencem!a tnt-nél mindig megnéztem,pedig az angol tudásom kicsit hiányos:)szilveszterkor a buliban is belenéztem...
k11zoltan 2007 okt. 09. - 19:53:20
(3/46)
Nagyszerû film! Aki borzongásra vár az csalódni fog, de aki fordulatos történetre, óriási poénokra, és egy örök klasszikus filmre, annak ajánlom!
zszoltan 2007 ápr. 10. - 13:22:07
(2/46)
Szerintem az általad említett okon kívül még van kettõ, ami miatt idõvel megváltozik a mûfaja egyes filmeknek.
1: Mûfajteremtõ filmek jelennek meg egy mûfajban kénytelen-kelletlen besorolva, és ezek apró hangsúlyáthelyezõdéseket okoznak az eddigi osztálydefiníciókban. És egyes határfilmek így átcsúsznak máshová.
2: Új mûfajok jelennek meg. Történelmileg én is bun... mûveletlen vagyok, de emlékeim szerint a thriller már elég régi, viszont a fantasy és a misztikus elnevezések elég újak. És amikor kijön egy új kategória egyesek - fõleg akik most látják elõször a régi klasszikusokat - óhatatlanul új besorolás szerint osztályozzák a régi filmeket is. Fõleg azokat, amikre azt szoktuk mondani, 'ez már akkor is a kategória klasszikusa volt, amikor a kategória még nem is létezett'.
Egyik sem hiba, csak akik megszokták a régi csoportnevét, azoknak furcsa az új kategória. Nekem is. Ahogy a Kétszáz éves ember címû könyv arra nagyon helyesen rámutatott: minden embernek megvan a saját korlátja, amit nem tud átlépni.

Egyébként én is gyûlölöm az olyan filmeket, amikben a vérfröcsköléssel és az ijesztgetéssel akarnak hatást elérni. Például az Életeken át címû krimiben annyira beparáztam, amikor a fickó karja átrobbant a gyékényen, hogy az utána következõ pár percet a felépülésemnek kellett szentelnem, és lemaradtam a történtekrõl. (Most miért nem lehetett egy 'mögötti' képet mutatni? Persze sejtette, de nem TUDta a nézõ. A parát majd a színész eljátsza nekünk, azért fizetik.)
zszoltan 2007 ápr. 10. - 13:06:20
(1/46)
A kategorizálásra a legkedvesebb élményemet az egyik TV-mûsorban olvastam. Az Alien-t (Nyolcadik utas a Halál) horrornak írta, az Aliens-t (A bolygó neve: Halál) pedig sci-finek. És valóban: az alaphangulatuk ennek felel meg. Az egyik emberközeli, kicsit paráztatós (esetleg thriller), a másik viszont jobbára egy ûrcsatára emlékeztetett, amikor anno láttam õket egy hét különbséggel. Teljesen korrekt eljárás volt a megkülönböztetésük, szerintem. (Persze a legjobb talán az IMDb módszere: miért ne lehetne akár 10 mûfaja is egy filmnek, ha mindegyikbõl van benne egy kicsi.)

Az Észak-Északnyugat kapcsán meg: más filmeknél annyira felcsigáztátok az érdeklõdésemet, hogy mégiscsak megnézem majd. Pedig nem igazán szeretem Hitchcock-ot, valahogy távol áll tõlem a stílusa. De cseppet sem bántam, hogy más filmeknél hoztátok fel példaként. (Meg engem nem nagyon zavar a spoiler egy ismeretlen film kapcsán sem. Persze biztosan van egy mérték, aminél nekem is betelne a pohár...)