Téma: Ex Machina

1/10
neofery76 2015 jún. 01. - 07:16:08 1/10
(57/157)
Ez egy szar beteg Angol film volt.
offtopic
soulles 2015 máj. 31. - 22:45:47
(56/157)
No nem mintha a Dumb és Dumber kettyó kedvelésének, vagy épp nem kedvelésének bármi köze lenne ehhez a filmhez. Ez annyira tipikus gondolkódásmód. Vannak olyan emberek, és szerintem te is ilyen vagy, akik azt hiszik, hogy az ízlésüknél fogva jobbak, okosabbak, intelligensebbek, mint mások. Hát nem. Te is csak sírva jöttél a világra, és te alattad is ugyanúgy cserélték a pelenkát, mint mások alatt.

De persze, ha elolvasod ezt a hozzászólásom, valószínûleg azonnal úgy fogod gondolni, hogy nekem a Dumb és Dumber kettyó tetszett, ez a film pedig nem. Ami lehet így van, de lehet nincs, ettõl függetlenül nem vagy te különb ember nálam, vagy bárki másnál csak azért, mert neked ez a film tetszett, másnak pedig nem.
8/10
JoeM 2015 máj. 31. - 19:48:49 8/10 Előzmény leja
(55/157)
"szóval a (nõi) intelligencia legjobb bizonyítéka, ha képesek vagyunk kihasználni a férfiakat..."

Nem, az intelligencia egyik bizonyítéka, ha képes saját céljaira egy másik intelligenciát felhasználni.

"egy robotnak nincsenek érzelmei"

Valóban, de itt egy M.I.-vel állunk szemben és annak vannak/lehetnek.

"feltehetõen célként táplálta Avába a fickó, hogy ki kell jutnia és megnéznie egy közlekedési csomópontot"

Nem, az M.I. természetes igénye a zárt térbõl való szabadulás és a megismerés. Erre láttunk utalást a filmben. Tehát nem erre lett programozta, viszont Nathan a teszt elõtt akár el is elmondhatta Ava-nak, hogy felhasználhatja a kijutásra Caleb-et, ha tudja.

"nem látható semmilyen érzelem az arcán, amikor eljut odáig, hiszen nincs is kinek megjátszania magát"

Ez semmit nem jelent, az emberek sem mindig mutatják ki érzelmeiket.

"de ez lényegtelen, mert a feltöltése sem megoldott"

Nem jelentheted ki, mert nem tudjuk, hogy sima hálózatból képes-e feltöltenie magát. Ráadásul, saját korlátaival tisztában kell lennie, tehát nem logikus, hogy csak úgy belesétált volna a semmibe.
6/10
benedek185 2015 máj. 31. - 12:54:36 6/10
(54/157)
Engem gyõzködhetsz akármeddig, akármivel, az a film szerintem akkor is jobb, nekem jobban tetszett. Az Imdb pontokról nem is beszélve. Majd 1 pont van a két film között. Azért ez csak jelent valamit.
Nem azt mondtam, hogy de rossz ez az Ex Machina, csak nekem a trailer utàn nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Nem kerültem a hatása alá, nem tudott végig lekötni. Számomra még mindig csak egy egyszernézõs, szimpla erõs közepes film. :)
A másik meg, hogy nem tudom miért véded ezt a filmet ennyire gyerekesen, az Interstellart meg szidod agyba-fõbe.
Persze, annak is vannak hibái, de több, mint egyszerû popcorn mozi, csak nem veszed észre. :)
leja 2015 máj. 30. - 14:22:14
(53/157)
SPOILER

szóval a (nõi) intelligencia legjobb bizonyítéka, ha képesek vagyunk kihasználni a férfiakat...
egy robotnak nincsenek érzelmei, feltehetõen célként táplálta Avába a fickó, hogy ki kell jutnia és megnéznie egy közlekedési csomópontot. nem látható semmilyen érzelem az arcán, amikor eljut odáig, hiszen nincs is kinek megjátszania magát, és onnantól valószínûleg nem is tud mit kezdeni magával, de ez lényegtelen, mert a feltöltése sem megoldott.
Gollam24 2015 máj. 30. - 13:53:51
(52/157)
Bár még sok van hátra 2015-bõl, de meg merem kockáztatni, hogy ez az idei esztendõ egyik legjobb filmje a top 10-ben ott a helye....

Az Interstellar ehhez képest óvodásoknak való mesefilm.....
8/10
Meril 2015 máj. 30. - 13:36:48 8/10
(51/157)
Szerintem érdekes film volt, az egészen kivételes látványvilág miatt mindenképpen, de nem csak ez ami tetszett hanem egy két párbeszéd, hangulat ami miatt érdekessé vált számomra és amit nem kapok meg a tipikusan egy kaptafára épülõ filmekben. Nem lehet betenni mondjuk a Csillagok között mellé. Ez egy teljesen más kicsit elvontabb kategória. Persze vannak hibák fõleg a film vége felé, zavart egy két dolog de sebaj. Nekem kellemes csalódás volt. Szerintem ez a rendezõ ígéretes...:) Örülök, hogy megnéztem.
4/10
Ze74 2015 máj. 30. - 13:16:15 4/10
(50/157)
Nekem is az automata jutott eszembe,mikor megnéztem a filmet,az viszont sokkal jobb volt,még úgy is,hogy Banders-t nem igen bírom,de el kell ismernem,hogy sokkal jobbak voltak benne a színészi teljesítmények.
Ez nekem nagyon bénára sikeredett,pedig jó volt a mondanivalója,kár érte.
9/10
roanbevik 2015 máj. 29. - 01:35:25 9/10
(49/157)
Zseniális értelmezése egy ma, vagy már majdnem ma létezõ "problémának", helyzetnek ... Nem elemezgetni kell, csak átélni a filmet .. errõl szól
6/10
benedek185 2015 máj. 28. - 17:40:14 6/10
(48/157)
Én nem tartom magamat sznobnak, de szerintem az Interstellar fényévekkel jobb ennél. Nagyot csalódtam ebben, többre számítottam. Szerintem csak egy szimpla egyszernézõs film. Mondjuk 10/6.
robicsek2 2015 máj. 27. - 21:12:11
(47/157)
A filmet nem nevezném totál nullának, viszont túlajnározni sem kéne.
Egyszer nézhetõ film. Ennyi. Se több ,se kevesebb.
A látványt se nevezném kiemelkedõnek, mert a mai technikával már alap az ilyen látvány.
Atesz1987 2015 máj. 27. - 12:08:55
(46/157)
Tegyünk tisztába néhány felmerült kérdést:

Spioler:

Igen, azért vágta fel a karját, mert kiderült, hogy nem véletlenül van ott, és ha nem véletlenül van ott, még az is elõfordulhat, hogy õ a robot. De azért ez elég nyilvánvaló.

Valaki azt írta, hogy az atombomba egy gonosz szerkezet. Olyan biztos ez? Persze, Hirosima elpusztítása brutális tett volt, de vajon hány élet menekült meg általa? Arról nem beszélve, hogy az atombombák kora óta, nem nagyon kell félni egy világ méretû totális háborútól, hiszen mindegyik fél tudja, hogy a másik fél óra alatt nukleáris sivatagot csinál az országából. Alan Turingék egészen hasonló erkölcsi problémába ütköztek, amikor feltörték végre az Enigmát. Ha minden ellenséges megmozdulást meghiúsítottak volna a szövetségesek, akkor a nácik hamar rájöttek volna, hogy az Enigmát feltörték. Így viszont titok maradt egészen 1970-ig. Turingék statisztikai alapon kiszámolták, hogy mi az a maximális megmozdulás, ami még nem kelt gyanút a náci vezetésben. Egy háborúban az ember életek rideg matematikává silányulnak. Olykor meg kell halnia néhány embernek, hogy 100-ak élhessenek.

Szexualitás. Natham felvezetett valami beteg gondolatmenetet, hogy miért látta el nemiséggel a droidjait. Valójában sejthetõ, hogy inkább a saját beteges szexualitása van a háttérben. Amennyire meg lehet ismerni a karaktert, nem áll tõle messze a perverzitásnak ez a formája/szintje. Õ egy narcisztikus, szexuálisan frusztrált ember. Ez is a film mélységét bizonyítja. Szvsz a legkevésbé sem öncélú ez a szál, sõt kifejezetten kellett bele. Ha nem lenne szexualitás a filmben, akkor csak egy naív, bugyuta mese lett volna.

Ava akkor most MI-e, és a 3 törvény problematikája. A 3 törvény felvetése eleve marhaság. Ha bármiben korlátozzák az MI gondolkodását, akkor az már nem lehet MI. Persze a neveltetésünk, és a törvények minket is korlátoznak, de nem kapcsolunk ki, meg nem látunk piros error feliratot magunk elõtt. A döntés szabadsága nélkül nincs MI. És hogy Ava MI-e? Erre a film megadja a választ. Nathan sem volt biztos a dolgában, ezért is volt szüksége Kalebre. Itt jegyezném meg, hogy bár egyértelmû utalás nincs a filmben, simán kinézem Nathenbõl, hogy voltak már ott emberek Kaleb elõtt is, csak kinyírta õket a sikertelen teszt után (Kaleb egyébként gyanakszik is rá, hogy Natham megmérgezi az utolsó napon). Azt ugye láttuk, hogy Ava elõtt volt már pár teszt példány. Na mind1, a lényeg hogy Nathan abban látta az MI bizonyítottságát, ha az képes manipulálni az embert a céljai érdekében. Ava pedig képes volt rá. Hogy Natham miért nem rakott egy vészleállító protokolt a droidjába, az mondjuk jó kérdés. Talán annyira öntelt volt, hogy úgy gondolta a meglévõ biztonsági intézkedések elegek lesznek. Egy irányítás mániás, egoista nem gondol arra, hogy õ is hibázhat. Ava-t sem kell annyira elítélni. Natham ostoba volt. Nincs olyan élõlény, pláne egy gondolkodó, amelyik elviseli a magányt, és a bezártságot. Egy ilyen környezetet, meg pláne. Természetes, hogy szabadulni próbált, ahogy tudott. Számára Kaleb sem volt másabb, mint Natham. Persze számunkra szimpatikus, és szerethetõ figura a film alapján, de ettõl Ava benne is a fogva tartót látta, és a szabadulása kulcsát. Amúgy meg nem ölte meg, csak sorsára hagyta, a kettõ nem ugyan az. A nézõ fantáziájára van bízva, hogy elmennek-e Nathan emberei a házhoz (mert nem ad életjelet), és még élve találják, vagy esetleg Ava maga mondja a pilótának, hogy ott maradt Kaleb, és meg kell menteni. A lényeg, hogy Ava nem bízhatott Kalebben. Akármilyen naívak is vagyunk, a mérleg egyik nyelvén egy pár napja bimbozó romantikus kapcsolat van (egy robottal), a másikon egy milliárdokat érõ felfedezés. Ava nem kockáztathatott, hogy Kaleb feladja õt. Pontosan ez a mozzanat bizonyítja, hogy Ava intelligens, emocionális lény, mert egy racionális szerkezet biztosra ment volna, és megölte volna a srácot, hiszen õ az egyetlen személy, aki lebuktathatja, ehelyett még ha sorsára is hagyta, de életben. Natham meggyilkolása meg tulajdonképpen önvédelem volt, egy ember is megtette volna.
xzsoltzsoltx 2015 máj. 26. - 22:41:13
(45/157)
SPOILER
Szerintem a helikopteres fickón kár annyit filózni, még a házat se közelíthette meg, lehet csak annyi utasítást kapott, hogy ekkor meg ekkor legyen itt, és aki ott van vigye el.
offtopic
Anteris 2015 máj. 26. - 19:37:05
(44/157)
miért van az, hogy a sznobok mindig a szar filmeknek hozsannáznak?? Ez a mozi úgy nulla hogy van, mind színészi teljesítményben, mint mondanivalójában.
Kuliani 2015 máj. 25. - 22:49:07
(43/157)
Spoiler!
Tudja vki,miért kezdi el kaszabolni magát a csávó? Nem bírok rájönni! Azt hitte,õ is robot és ellenõrizte?!
balazsnyikov 2015 máj. 25. - 20:30:18 Előzmény Sadenal
(42/157)
nem biztos, hogy tudta, hogy kiért jön, elég emberinek túnt Ava, nem hinném, hogy kérdezgetne, hogy ki vagy és mit keresel itt
GuildWars2Haseo 2015 máj. 25. - 19:49:06
(41/157)
Egész jó film volt, bár kissé többet vártam volna. A mély szál remek lett, csak kicsit befejezetlennek érzem. Voltak hibái és az elsõ egy óra szvsz elégvontatott lett de megérte megnézni. Írtam róla bõvebben: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/05/25/ex-machina-2015/
robicsek2 2015 máj. 25. - 19:21:24 Előzmény switch
(40/157)
Õ egy emberként viselkedõ gondolkodó érzõ gépet akart csinálni. Ha törvények kötik akkor ez nem lehetséges. Az embert is kötik törvények, de maga dönt hogy áthágja e õket. Egy robotnál ez nem így lenne. Fõleg ha be van iktatva, hogy semmikép sem árthat embernek. Akkor semmi sem különböztetné meg egy átlagos fejlett robotol.
educhi 2015 máj. 25. - 17:50:58 Előzmény switch
(39/157)
0. törvény
„A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, kivéve, ha valahogy belátja, hogy ez a kár végül az emberiség javára válik.”
offtopic
azbest 2015 máj. 25. - 15:35:52 Előzmény Bernadett Sandor
(38/157)
Ritka kincs az olyan lány, aki értékeli a jó sci-fit :)