Téma: Forráskód

Luke Ryan 2011 máj. 08. - 12:18:49
(40/300)
nekem fõleg az tetszett benne, hogy ki volt dolgozva a párhuzamos világ gondolata, viszont néhol kicsit zavart, hogy az egész film csak két helyszínen játszódott, ettõl függetlenül nagyon jó volt!
10/9
7/10
torkild 2011 máj. 07. - 19:28:17 7/10
(39/300)
Jól esett a popcorn...rostos narancsot ittam hozzá.
Ja a film...hát nem sok maradt meg.
Egy torzó a végére, meg egy lerágott csont.
Bocs, ez csak az iMDB-n 7.8.
Nálam kb. 6.5.
bugsbunny 2011 máj. 06. - 16:05:49
(38/300)
Az elsõ öt perc odavert rögtön és utána is pörgött. Szerintem is jöhetett volna belõle több, ez a másfél óra kevés volt. Nekem jobban tetszett, mint az Eredet. A színészeket nagyon szeretem, ezért elfogultan tudnék csak a játékukról írni, a tudományos része pedig szerintem direkt nincsen tisztázva. Én nem éreztem Istennek a századost, de ez is egy vélemény. Hajrá Duncan várom a következõ dobást is.
fmaci38 2011 máj. 05. - 16:02:52 Előzmény Thousand Lakes
(37/300)
ok. van aki elfogadja mások véleményét van aki nem, ez mindíg is így volt. de a szavazófülkében te is csak egy x-et érsz mint bárki más. mondhatsz amit akarsz. ennyit rólunk, a filmrõl pedig csak annyit mondtam negatívumot hogy az ember Istent játszik benne közvetett módon ami nem fair, amúgy egyszer nézhetõ élvezetes szórakoztató film. nekem a ritus sokkal jobban tetszett. de ez is csak egy vélemény.
9/10
ZoLiZ 2011 máj. 04. - 20:50:18 9/10
(36/300)
Ma néztem meg a Westendben : kifejezetten tetszett ! Jól felépített kis története volt, színészek jók voltak, a másfél óra miatt rövidnek tartottam, lehetett volna hosszabb is, és egy kis pluszt, vmit még rakhattak volna bele, de így is jó volt ! 9/10
kreschnerpter 2011 máj. 04. - 12:42:46
(35/300)
Tetszett tetszett de nem lett eléggé kidolgozva az idõutazós vonal... ugyanis bárhogy is nézem 2 eset van, vagy párhuzamos valóság a forráskódban vagy egyszerûen idõutazás... Ha idõutazás akkor hogy a francba ment egy másik embernek a tudatába??? Ha meg alternatív valóság akkor hogy változtatta meg a múltat? Max az alternatív valóságba úgy meg nincs értelme...
zsocc112 2011 máj. 04. - 12:06:39
(34/300)
Látom sokak véleményét megosztja ez a film.Csak nézzetek körül a mostani palettán ! Maci Laci ? Rango ? tucat egyforma "nevelõ" rajzfilmek , meg szokásos 45 perces amcsi tini nyál ? Meg a sok undorító rókabõr "Kurvára halálos iram 94592938" . Ez a film az a tipikus küszöbb alatt meghúzódó nem szétreklámozott (már már szinte mintha hoollywood direkt elnyomná ezeket a !JÓ! filmeket)élvezhetõ fordulatos film.Egy órája néztem meg , igazából még nem világos hogy mit is láttam :), de jól éreztem magam végig !Végre éreztem hogy "szórakozom" egy mai új filmen !
Seropram 2011 máj. 03. - 23:07:05
(33/300)
Nem akarom lelõni a poént azoknak akik még a film elõtt állnak, de valaki meg tudná magyarázni, hogy a nõ miért tudta az üzenet után, hogy mi a helyzet a fõnök pedig miért nem???
timisske 2011 máj. 02. - 14:06:09
(32/300)
Nem egyszerû megérteni minden egyes mozzanatot, de nekem nagyon tetszett, izgalmas film az elsõ perctõl az utolsóig. 10/9,5
Thousand Lakes 2011 ápr. 29. - 20:03:48
(31/300)
Tévedés, a filmnézéshez magától értetõdõen minimum ész kell, amennyiben nem konkrétan a film bámulását érted alatta, mert ész nélkül nem tudod interpretálni. Az adott filmet nem feltétlenül interpretálja mindenki ugyanúgy, az igaz, és az adekvát interpretációkat jobb helyeken nem szokás kirekeszteni, de bizony vannak vélemények, amelyek nem tekinthetõk véleménynek.
karit 2011 ápr. 28. - 16:44:57 Előzmény baz00kahu
(30/300)
Örkényt idézõ, zseniális egyperces novella, respect!
moravia 2011 ápr. 27. - 17:58:55
(29/300)
Megnéztem. Egyszer. Talán jobb a tévében egy esõs délutánon, de hát ha már így alakult...

SPOILER
Igen, akkor egy erõs közepes film lett volna, ha a kimerevített képpel zárnak. De nem tették. És bosszantó volt, hogy nem tudott az ember izgulni, ki is a merénylõ, mert már az elsõ "nyolcpercben" egyértelmû volt.
Kár, hogy nem a tanár volt a rosszfiú...
pointman 2011 ápr. 26. - 14:53:58
(28/300)
Megnéztem a filmet és tettszett. Nem csalódtam benne. Nem minden volt így elsõre teljesen érthetõ de pontosan emiatt fogom majd újranézni. A színészek is nagyon jók voltak. Csak ajánlani tudom. Már most várom, hogy újranézhessem...:D
dash 2011 ápr. 26. - 10:59:38 Előzmény kalad
(27/300)
Hát a Hold fényévekkel felülmúlja ezt a filmet, hozzáteszem a Forrás kód is tetszett, bár a befagyott jelenetnél tényleg abba kellett volna hagyni. :( 10/7,5
Marcipáncica_ 2011 ápr. 25. - 23:51:48
(26/300)
Szerettem.
Jake imádni való most is.
A csajok jól játszottak.
A történet érdekes, ötletes és végig a székben tart.
A hangulat, a zene, a vágások..stb profi munkák.
A vége számomra nem várt, furcsa módon pozitívra sikeredett, de még ezzel együtt is egy erõs 8-as.

10/8
Daughter of Phoenix 2011 ápr. 25. - 11:32:27
(25/300)
A film vége után, ahogy kijöttem a moziból, besoroltam az "egynek elmegy" kategóriába, mert idegesítettek a klisék.

SPOILER, (azaz vigyázz, ha nem akarsz többet tudni, mint ami a port.hu ajánlójában van :) )

Elõször is, deja vum volt, és az agyonajnározott Avatar jutott eszembe: végy egy katonát, rakd bele a testét (már ami még megmaradt belõle)egy "gépkoporsóba" és küldd el egy "lehetetlen küldetésre"(Pandorára vagy a forráskódba).
Távol álljon tõlem, hogy összehasonlítsam a két filmet, csak ez a hasonlóság valahogy szemet szúrt.
És egyetértek azzal a gondolattal, hogy a befagyott csókos jelenetnél kellett volna befejezõdnie a filmnek (nekem személy szerint jobban tetszene úgy,bár ezzel a befejezéssel meg eladhatóbb, mert a hepiend meg kell az amcsi filmekbe).
Ja, és a párhuzamos valóság annyira nem esett le. :D
Az viszont, hogy Colter tudata van Seanban és él majd boldogan Christinaval az alternatív verzióban, az az emlékmûnél derül ki, mikor belenéz és meglátja a tükörképét. (Ezt bevallom, hogy tényleg õ néz-e vissza meg nem mondom, mert itt már elkalandoztam, bár hajlok arra, hogy õ :D)

A két színésznõ kellemes csalódás volt, Jake-kel kapcsolatban pedig elfogult vagyok, mert imádom. :D

Szóval utólag megemésztve a filmet:
10/8

:)
10/10
kalad 2011 ápr. 25. - 10:54:48 10/10
(24/300)
Duncan Jones második munkáját láttam elõször (Forráskód), de csak a legnagyobb tisztelettel tudok róla beszélni. Nem vesztette el az arányérzékét, nem bonyolította agyon mindenféle logikai bukfenccel, jó ritmusérzéke van (talán a papától örökölte)és egy baromi jó filmet hozott össze.
Mindezt úgy, hogy ez a második filmje!
Ma leülök és megnézem az elsõt (Hold), és valószínûleg írok egy lelkes kommentet.
Úgy legyen.
A Forráskód:
10/10.
10/10
Lipicai_Laci 2011 ápr. 24. - 21:08:55 10/10
(23/300)
Most értem haza a moziból, ahol meg is néztem ezt a filmet.

Brilliáns, ajánlom mindenkinek! Látványos, elgondolkodtató, csavaros, a színészek nagyon jól játszanak benne. Nekem bejött. 9,5/10

SPOILER

A végét még emésztenem kell egy kicsit. Reggel 7:48kor nem robbant fel ugyebár a vonat, Stevens százados megakadályozta. Na de akkor a tanár tudata meghalt-e? És a "fejében" a százados maradt?
Vagy pedig akkor a párhuzamos valóságok egyikében Stevens továbbra is egy inkubátorszerû berendezésben segíti a terrorizmus elleni harcot, a másikban pedig boldog életet él mint tanár, Christina oldalán?
Na még alszok rá egyet, ha valaki tudja a tutit, írja meg. :)

SPOILER VÉGE
9/10
absolutely_sugar 2011 ápr. 24. - 10:58:45 9/10
(22/300)
én nagyon vártam a filmet, és nem is volt csalódás. izgalmas, pörgõs és szerintem a sztori is rendben volt. és teljesen felesleges ez eredethez hasonlítani. na szóval összességében én ajánlom akár többszöri megnézésre
SPOILER bár lehet hogy jobb lett volna a vége ha a befagyott csókkal végzõik SPOILER VÉGE
7/10
Horcsogg 2011 ápr. 23. - 22:44:50 7/10
(21/300)
Egyszer megéri megnézni.
10/7