Téma: Forrest Gump

Daderth 2008 jún. 28. - 13:00:22
(101/1021)
Mi az hogy fekete-fehér?

Amúgy én már jó rég láttam, de arra emlékszem, hogy fantasztikus. Kár, hogy nem adják a tévében megint.
kokiz 2008 máj. 28. - 23:16:18
(100/1021)
Egész egyszerûen imádom. :) Bájos, olykor szomorkás, megindító, poénos, szerelmes, mi kell még? Sokszor azt éreztem, MOST AZONNAL meg kell ölelgetnem Tom Hanks-t, mert annyira aranyos. :D
10/10
Szandó 2008 máj. 11. - 22:28:16 10/10
(99/1021)
Nagyon csodálatos a film.Már nemegyszer láttam és nagyon megható az egész történet.Nekem 10/10 ér ez a film.
10/10
trillárom 2008 ápr. 19. - 14:33:28 10/10
(98/1021)
Remek film, 10/10es!
10/10
GeniusPro 2008 ápr. 19. - 14:09:26 10/10
(97/1021)
szerintem ez az a film, ami az embernek erõt adhat. hasonló erõt ad az embernek "A legyõzhetetlen" címû film, bár két teljesen eltérõ kategóriájú mûrl beszélünk.
A Forrest Gump minden embernek más jelent - a maga együgyüségével - nem törõdk a jövõvel, az életével is csak annyira, amennyire muszály.
10/10
Balivet6 2008 ápr. 09. - 04:09:57
(96/1021)
igaz gondolat :D
Balivet6 2008 márc. 21. - 20:17:45
(95/1021)
Út a vadonba, A bakancslista. mindkettõ új film.
Ezüstliliom 2008 márc. 19. - 14:37:03
(94/1021)
Ja! Értelek. Azt hittem, ellenpéldának hoztad fel.
Ezüstliliom 2008 márc. 19. - 14:18:54 Előzmény Balivet6
(93/1021)
Mik ezeknek a magyar címeik?
Ezüstliliom 2008 márc. 19. - 14:18:00
(92/1021)
Azért szerintem a Kocka üzenete nem az, hogy legyél autista, és akkor sikeres leszel.:)
Ezüstliliom 2008 márc. 19. - 14:15:33
(91/1021)
"A pénz boldogít (illetve hát a hiánya boldogtalanná tesz)"

Nahát! Én is pont így szoktam mondani!:) Ezek szerint csak hittem, hogy az én "találmányom".:)
Balivet6 2008 márc. 19. - 02:14:41
(90/1021)
aki unja már a jól bevált pénz kell és éljünk boldogan nézõpontot (én azért ezzel is tudok azonosulni :P ) az nézze meg a into the wild-ot vagy a "the bucket list"-tot... mindkettõ pont ez ellen hadakozik... :D
10/10
ELog 2008 márc. 18. - 23:00:03 10/10
(89/1021)
[i:77c065a427]...de ez semmi tartalmi mondanivalóval nem rendelkezett számomra...[/i:77c065a427] - Akkor legalább olvass el néhány hozzászólás innen, nézd meg újra, és reménykedj, hátha segít és feldereng valami fény.
Ezüstliliom 2008 márc. 18. - 09:36:19
(88/1021)
Szemtelenül fiatal vagy, ha így van.:D :P

Csak olvasom a topikot, és csodálkozom, hányféle, homlokegyenest eltérõ vélemény van itt errõl a filmrõl. Érdekes.:)
Balivet6 2008 márc. 18. - 02:12:39
(87/1021)
"Ne vedd túl komolyan az életet úgysem úszod meg élve!"
Amikor a Forrest Gumpot megnézem mindig ez a mondat jut róla eszembe...
szerintem ez a film leginkább a szórakoztatásra, a hétköznapok problémái elõli menekülésre teremtetett...nem kell benne feltétlenül komoly mondanivalót keresni...bár ha az ember úgy nézi az is van benne biztos...
naív és egyszerû, de valahogy mégis, talán pont ettõl imádnivaló...
meg is nézem most hétvégén dvd-én mert már régen láttam :D
ui.:egyik elsõ mozis film élményem... bizonyám :D
(már csak ezért is különleges helyre sorolom)
10/10
ELog 2008 márc. 18. - 00:32:31 10/10
(86/1021)
Ez a film túlságosan összetett ahhoz, hogy csak egy Oscart akarjon begyûjteni. Kb. a bemutatója õta folyamatosan (pontosabban idõrõl idõre visszatérve rá) dolgozom fel. Egyrészt valóban társadalomkritika (lásd, ahogy fut és gyûlik mögötte a tömeg, nem tudják, hogy mért fut, és amikor megáll nem tudják mért áll meg, de követik). Másfelõl egy nagyon emberi történet (a maga egyszerû, mondhatni primitív reakcióival, amik ösztönbõl mindig a helyes irányba mutatnak - sokan, sok helyen megfogalmazták már, a legszeretnivalóbb idióta -, vagy ahogy ugyancsak ösztönösen megoldja az elé került akadályokat, lásd az elsõ kalandja az iskolabusszal (~... ne úlj be ismeretlenek mellé~)). Harmadrészt még egy groteszk vígjátéknak is elmegy (bár nekem egyedüli problémám ezzel van). És aztán a technikai bravúrok, amivel elkészítették a filmet, és amelyek nálam nem képviselnek önálló értéket, jó ha vannak, ha szükség van rájuk, de akkor legalább legyenek ilyen szinvonalúak.

Hogy egy idióta meséli el a történetet? Na, és...? Az a kérdés, tudhat-e a nézõ azonosulni ezzel az idiótával, vagy nem. Az azóta eltelt idõ azt mutatja, hogy sokan igen. Hogy nem tudunk meg Róla semmit? Ez egyszerûen nem igaz. Tudjuk, ami a legfontosabb talán, hogy milyen ember, hogy mi a háttere, hogyan lett ilyen, mik a motivációi, azok érvényesítésében meddig megy el. Méghogy semmit... ;) - Tom Hanks borzalmas a szerepben? Azt mondják, a halált és az õrületet legnehezebb eljátszani. Kb. egy kezemen meg tudnám számolni hány olyan alakítást láttam, amiben a halál tényleg megborzongatott mint nézõt. A az õrületrõl meg annyit, hogy gump-féle idiótizmus minden bizonnyal alcsonyabb kategóra , de ilyen hitelesen együgyû ember nem láttam még filmben, legalábbis nem emlékszem. Szóval biztos, hogy a borzalmas alakításnál egy kicsit többet követett el ebben a filmben. Most direkt kikerestem a Kennedyvel való találkozót a filmbõl. Mi a probléma ezzel a jelenettel? Pont legjobb leírása annak, hogy milyen reakciók várhatók tõle, úgy szinvonalában, mint spontaneitásában. Szájbarágós, szirupos? Van még valami?

***

Egyszerûen nem bírom ki, hogy Pepin bácsira ne reagáljak két mondatot, ha már felmerült a komédia kapcsán. Jaromir Hanzlik egyszerûen zseniális. Van egy csak az Õ, (számomra) érdekeseb jeleneteit tartalmazó vágásom a filmbõl, amellett, hogy megvan a Sörgyári capriccio egészben is.
8/10
efes 2008 márc. 17. - 22:05:19 8/10
(85/1021)
tele van a filmtörténet zsenális együgyûekkel (idiótákkal, ügyefogyottakkal, gügyékkel és balfékekkel). sõt, odáig megyek, hogy nem lenne film, mint olyan, ha nincsenek idióták. mert tulajdonképen chaplin figurája is egy idióta, buster keaton is, az összes buleszk(anti)hõs is. vagy mondhatnám kabos gyulát, latabár kálmánt, roberto benignit, norman wisdomot, a komplett monthy pythont, woody allent, sõt akár még bud spencert is. a komédia és a vígjáték mûfaja, de az ezeken túlmutató összes mûfaj, mely épít a humorra (amely nélkülözhetetlen a bölcsességhez, mint tudjuk) szinte kizárólag az ügyefogyott kisember "ügyefogyottságára", közel sem elõnyös figurájára épít, aki akár idóta (együgyû stb.) is lehet, nehezen húzható meg markáns határvonal. a dülledõ mellkassal a széllel szemben domborító, lobogó szõke hajú tesztoszteronisten gigahõsökben semmi humoros nincs, ezekkel nem lehet vígjátékokat készíteni, hiszen nem viccesek, ellenben félelmetesek. legfeljebb maró gúnyú paródiájukon nevethetünk. de ott már ezek a hõsök is, elõnyös külsejük ellenére, idióta antihõsökké válnak. a humor egész egyszerûen nem mûködik másként.

forrest gump története semmivel sem rosszabb, gagyibb, giccsesebb, mint chaplin bármelyik története, vagy akár pepin bácsi capriccója, hogy csak két, egymástól viszonylag távoli toposzt említsek. lehet tom hankst nem szeretni, sõt az egész filmet utálni, egyet elvitatni nem lehet: a film tömegeknek okozott katartikus élményt, ami tulajdonképpen a boldogság egy szép nagy szelete. és azt már egyetlen, önmaga fontosságát a fanyalgásban megtaláló felhasználó sem veheti el tõlük.
Ezüstliliom 2008 márc. 17. - 20:05:03 Előzmény pozsizsuzsi
(84/1021)
Zsuzsi! Én kíváncsi vagyok, mik azok a húzónevek, bár csodálkozom rajta, hogy nem tetszett Neked ez a film.
pozsizsuzsi 2008 márc. 17. - 15:11:24
(83/1021)
Egyetértek. Vannak érinthetetlenek, kritikát mondani tilos, bár nem értem miért. Ide tudnék még pár húzónevet pötyögni, de akkor hétszentség hogy valaki lelõ valami sötét sikátorban.
zszoltan 2008 febr. 29. - 21:02:27
(82/1021)
Én is azt állapítottam meg, hogy Forrest a szerencse fia: minden 'vállalkozás' bejön neki (meg azoknak is, akiket 'megérint').
De a hsz-odat olvasva hirtelen nekem is kedvem támadt újra megnézni - kicsit más szemmel. Nevezetesen azt figyelve, hogy ezekben a fantasztikus sikerekben vajon mennyi szerepe van annak, hogy hõsünk nem állandóan saját karrierjének furmányos tervezgetésével foglalkozik, hanem teljes odaadással veti bele magát a rásorsolt feladat megvalósításába.
"Bámulatos, hogy miket lehet megvalósítani, ha nem érdekel, hogy ki kapja érte az elismerést." (Harry Truman)