Téma: Fûrész

Cullangka 2009 máj. 14. - 18:52:00 Előzmény Csirkejozsi
(157/457)
õ csak azt akarja éreztetni áldozataival amit õ érez4 semmire sem figyelt... egyszer csak megbetegedett és minden egyes mozzanatot értékelni kezdett! aki onnan kijön biztos másképp nézi a világot!
Csirkejozsi 2009 máj. 12. - 22:12:45 Előzmény Sárkányölõ
(156/457)
Tényleg nagyon aprólékosan ki van dolgozva, és a hangulata is rendkívül átjön. Én a végére rendesen leizzadtam. Nem bírom nagyon a horrort, de ez a horrorok közt kultuszfilm.
Hát nem tudom, én nem tudnám másképp jellemezni Jigsawt, mint egy perverz pszichopata gyilkos. Igaz, hogy nem õ öl, de olyan lehetetlen helyzetbe hozza áldozatait, hogy szinte képtelenség túlélni.
Az viszont tényleg érdekes kérdés, hogy mit lennél képes megtenni, ha te lennél a következõ áldozat...
monnci 2009 máj. 12. - 19:38:41 Előzmény Sárkányölõ
(155/457)
hát tényleg meg akarja tanítani az embereket arra, hogy megbecsüljék az életet, de az más, hogy hogyan akarja +tanítani...
szóval ebbõl biztos hogy tanulnak (ha túlélik) de sokszor én is jót akarok, és mégse tépem ki más ember szemét.. jó, tudom, h ez egy film, de akkoris.:)
Mermaid 2009 máj. 12. - 19:31:33 Előzmény Mermaid
(154/457)
Nézzétek meg a "Tizenhárom" címû filmet!
Ahhoz képest ez a "Fûrész" egy vígjáték...
Angel20 2009 ápr. 28. - 18:00:32
(153/457)
Nagyon jól beszélsz:)
Mermaid 2009 ápr. 28. - 17:54:18 Előzmény Angel20
(152/457)
Jigsaw jófej!!!:)
Angel20 2009 ápr. 28. - 00:00:22 Előzmény Sárkányölõ
(151/457)
Igen, igen. Jigsawt énis nagyon-nagyon bírom:)
8/10
Sztrogacsev 2009 ápr. 24. - 13:29:13 8/10
(150/457)
Nem vagyok nagy horror rajongó, de ez tetszett!

Az ötlet, a téma, a kivitelezés nagyon eredeti, és még van némi filozófia is belecsempészve ("értékeld az életed!") A zene pedig zseniális, fõleg a végén! ;) A csavar a végén pedig felteszi az i-re a pontot!
Egyébként alig van benne véres/gusztustalan jelenet (a következõ 4 részben viszont annál inkább).

Ami zavart, az a szinkron. A dokit Dörner György szinkronizálta, aki Eddie Murphy-t is szokta... a hangja egyáltalán nem illett abba a környezetbe, inkább megnyugtatóan hatott, mint feszültségkeltõen. Lehet épp ezért néztem furcsán (SPOILER) amikor a doki nekiesett a fûrésszel a lábának, így egyáltalán nem volt hiteles.
A másik, ami nem tetszett, az a szerencsétlenkedés: amikor rátalálnak Jigsaw-ra az elején, miért nem lövik le, vagy legalább egy-két golyót beleereszteni a lábába-kezébe, hogy ne tudjon mozogni... :D A doki felesége is a végén, ott hadonászik a pisztollyal, ahelyett, hogy lõne gondolkodás nélkül... :D Tudom én, hogy ezek nélkül nem lenne film, de akkor is feláll a hátamon a szõr az ilyen kliséktõl. (SPOILER vége)
Pokerface1 2009 ápr. 22. - 14:16:42
(149/457)
Az 5.rész is No1 lett szerintem,és valószínû lesz VI. is:XDDDD
houseHUN 2009 ápr. 22. - 14:11:21 Előzmény Sárkányölõ
(148/457)
...ööö...bazdmeg...remélem nem komolyan gondoltad
Sárkányölõ 2009 ápr. 21. - 23:27:58
(147/457)
Jigsaw úr csak jót akar. Meg akarja tanítani az embereket arra, hogy az élet véges és használják azt pozitív dolgokra.
Mermaid 2009 ápr. 19. - 19:39:34 Előzmény Grimmy
(146/457)
Mivel engem a kíváncsiság hajtott, megvettem ezt a filmet. Örömmel szeretném bejelenteni, hogy szerintem megérte. Ez a film nekem, teljesen új, felejthetetlen élményt nyújtott.
Zseniális a hangulata, a szereplõi, ...
Persze azért irreális részek is vannak benne, dehát valamivel ki kell kerekíteni!
Az szerintem túlzás rá, hogy "horrorr", mert kevés véres jelenet van benne, és azokat is csak pár pillanatra mutatják. Én inkább thrillernek nevezném. A végén lévõ csavar rendkívûl hangulatváltó. Még a vége elõtt happyend érzés jön a nézõre (aki látta a filmet, tudja miért, aki nem annak pedig örömmel ajánlom), aztán pedig azt vesszük észre, hogy elveszett minden...
A "Fûrész" szerintem egy rendkívûl érdekes alkotás, melynek története nagyon lelkies. Az akkori 27 éves Leigh Whanell (aki ma már 32)elõtt le a kalappal. Ráadásul még szerepet is vállalt Adam-kent a filmben.
A "Fûrész" egyszerûen nagyszerû!!!:)
houseHUN 2009 ápr. 18. - 09:26:26
(145/457)
szerintem a horrorfilmben a lényeg nem a vér-persze általában az is van benne- de a feszültség attól keletkezik, hogy nincs kivel azonosulnia a nézõnek (a gyilkost általában nem ismerjük-amúgy is ki akar egy gyilkos helyébe lépni-, a fõhõst meg folyton meg akarják gyilkolni, és nem fordulhat kihez) ahogy az áldozat is el van szakítva a társadalomtól, és egyedül kell szembenéznie a szörnnyel, a démonnal, szellemmel, vagy az eszelõs gyilkossal. Ebben ez nincs benne, mert egyrészt az áldozatok 2-en vannak egymással, van társaságuk, és nem mellékesen nem csak a menekülésrõl szól, hanem a rendõrségi nyomozásról is
Angel20 2009 ápr. 12. - 14:19:43
(144/457)
A forgatókönyvíró csodálatos. Kinem tudtam volna, egy ilyen történetet találni. Nagyon nagyon alkotott vele., Kultuszfilm számomra:) és egyáltalán semmi horrorisztikus nincs ebbe, nem is igazán az öldöklésrõl szól, meg a vérrõl. Hisz mindenkinek megvan adva az esély, a túlélésre. Hisz tudni kell, mi az élet értelme... Jigsaw fantasztikusat alakít mind az 5be. Remélem sok-sok része lesz még.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 ápr. 07. - 17:16:26 10/10
(143/457)
Az ilyen hozzászólásokra szerintem nem szolgált rá a film.
Pláne hogy még csak nem is poénosak.
offtopic
monnci 2009 ápr. 07. - 16:41:43 Előzmény Booyah
(142/457)
xDDD ezt a játékot kivételesen még én is kipróbálnám.xDD
xD képzelem a szalagot, meg kéne osztozniuk a pénzen a politikusoknak, de nem tudnának, ezért mindenki legyilkol mindenkit, csak egy ember éli túl, mindenki kedvenc miniszterelnöke (nevet nem írok:P), akit elküldenek a survivorba, és végre örökre itthagyja Magyarországot.xD és a játék vége happy end lenne.xDDD
monnci 2009 ápr. 07. - 16:34:42 Előzmény sipka
(141/457)
Jah, ha a filmekben gyilkolnak, akkor mi is gyilkolhatunk a gépen?:S ilyen felfogása kb egy 4 évesnek van rosz esetben.-.-"

Amúgy nekem ezek a játékok kínaiul vannak, tesóm szokott ilyen sz*rokkal játszani, de azok nem olyan durvák.. Mert tényleg vannak gyengébb fajta játékok is, de akkor is utálom a gyilkolós játékokat.xDD
Booyah 2009 ápr. 07. - 01:18:15
(140/457)
ajj csak most olvasom hogy nem fog összejönni a tervem mert én az áldozat leszek... :(
elõre látom hogy majd kapsz 20 fegyvert 40.000 tölténnyel és ölnöd kell majd a "fûrész" embereit tonnaszámra szóval bukik az egész. kurvaélet, pedig kezdtem beleélni magam hogy Feriék a szemem elõtt belezik ki egymást.
Booyah 2009 ápr. 07. - 01:15:20 Előzmény monnci
(139/457)
Remélem abban a játékban te lehetsz a gonosz és te találod ki a csapdákat...
Már terveztem is párat, csak egy belõlük: fogok egy zsák pénzt és bedobom a parlament terem közepébe, az ott élõk pedig felnégyelik majd egymást a lóvéért. De elõtte valami hangszalagot is készítek, hogy meglegyen a Fûrész-feeling.
10/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 06. - 21:49:49 10/10
(138/457)
ez így elég gyér. a sorozatrejtvényeknek úgy lenne értelme, ha csapatban kellene dolgozni.