7/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 23:06:18 7/10
(167/227)
*Illetve nem 46, hanem csak 45...
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 22:38:24 7/10
(166/227)
Nézd, ha ez a megállapítás abból ered, hogy nem szereted Allen humorát, az egy dolog. Abban viszont semmi érdekes nincs, hogy példaként említem, ugyanis munkásságának egy igen tetemes hányada a klasszikus abszurd humor része. Jelenetek, filmek, könyvek... Persze lehet nem szeretni, de a tény ettõl még tény marad.

A lényeg, hogy az angol humor, az abszurd, vagy ha tetszik az angol abszurd sokkal, de sokkal színesebb és szerteágazóbb, minthogy sommásan egyenlõként értékeljük a Monty Python, egyébként jogosan magasztalt 46 részes sorozatával, és néhány játékfilmjével.

(Megjegyzem, ha nem bírod Allen humorát, akkor könnyen lehet, hogy Adams sem jönne be, bár azért tennék egy próbát, ha amúgy ez a film valamennyire megfogott.)
offtopic
Thousand Lakes 2010 nov. 17. - 22:27:49
(165/227)
"Beléptem a Hunter College Könyvkereskedésbe. Az elárusító, értelmes arcú fiatalember, hozzám lépett. Tessék parancsolni. - Norman Mailer Magamkelletései címû kötetének egy speciális kiadását keresem. Ha jól értesültem, a szerzõ a barátai számára több ezer bõrkötetes példányt nyomatott. - Utána kell néznem. Forró drótunk van Mailer házához. Mélyen a szemébe néztem. - Sherry küldött mondtam. - Vagy úgy, ez esetben tessék hátrafáradni. - Megnyomott egy gombot. Az egyik könyvesfal megnyílt, és én, mint egy ártatlan bárány, besétáltam a Flossie’s néven ismert zsibongó örömtanyára. Piros selyemtapéta és Viktória korabeli berendezés határozta meg az alaphangulatot. Fekete keretes szemüvegû, lógó hajú, sápadt, ideges lányok üldögéltek körben a díványokon, és kihívóan lapozgatták a Penguin Klasszikusokat. Egy széles mosolyú szõke rám kacsintott, a fönti helyiség felé bökött a fejével, és megkérdezte: - Ne Wallace Stevensezzünk egyet? De nem csupán intellektuális tapasztalatszerzésre ment ki a dolog, pengették ezek az érzelmi húrokat is. Mint megtudtam, ötven dollárért az ember "kapcsolatot teremthet, anélkül hogy a másikhoz közel kerülne". Egy százasért egy lány kölcsönadja a Bartók-lemezeit, veled vacsorázik, aztán hagyja, hogy végignézd, amint idegrohamot kap. Százötvenért ikrekkel hallgathatod a Nagy Fúgát. Háromszázért tied a fõnyeremény: egy barna hajú, karcsú zsidó lány úgy tesz, mintha összeis-merkedne veled a Modern Mûvészet Múzeuma elõtt, kölcsönadja elolvasásra a doktori disszertációját, és a segítségével belekeveredhetsz Elaine-nél egy tettlegességgé fajuló veszekedésbe Freudnak a nõkrõl alkotott koncepciójáról, majd az általad választott módszerrel öngyilkossági kísérletet próbál véghezvinni - nem egy fickó akad, aki ilyennek álmodja meg a tökéletes estét. Szép kis banda, mondhatom. Dicsõ város ez a New York."
(Woody Allen: Rosszlányok a menzán)
offtopic
zotyo04 2010 nov. 17. - 21:59:00 Előzmény RoKKfish
(164/227)
Érdekes, hogy Woody Alent említed, mert neki aztán egy csepp humora nem volt sosem és valszeg már nem is lesz:(
7/10
RoKKfish 2010 nov. 17. - 18:26:57 7/10
(163/227)
D. Adams, vagy éppen a Monty Python esetében én azért szerencsésebbnek tartom az abszurd jelzõt, mint azt, hogy egyszerûen "angol humorról" beszéljünk. Az igaz, hogy az abszurd humort is elsõsorban angolok számláján szokás jóváírni, de azért maga az angol humor ennél sokkal színesebb, gondolj csak az angolok hírhedten erõs ironizáló hajlamára, ami az abszurdban is hangsúlyos, de a hagyományos megközelítésben is egyéni ízt kölcsönöz szinte minden vidám angol darabnak. Erre jó példa, a Fawlty Towers (Waczak szálló), ami nagyon, de nagyon angol, viszont messze nem abszurd.
Arról nem is beszélve, hogy Monty Python 1969-es alapításáig is létezett abszurd. Az elsõ ilyen irányú filmélményeim között például Woody Allen mozik szerepelnek (Mi újság, cicamica? - forgatókönyv, színész - 1965; Fogd a pénzt és fuss! - forgatókönyv, rendezõ, színész - 1969). De ki ne ismerne néhány frappáns W. Allen idézetet akár. Több könyvét végig sírtam a röhögéstõl.
De visszamehetnénk akár egészen a Marx-fivérekig, akiktõl Allen is gyakran idéz...
Aztán napestig lehetne még beszélni Peter Cookról, Dudley Moore-ról, eceterá, ecetet rá...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 17. - 17:44:22
(162/227)
.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 17. - 17:34:49
(161/227)
Nem, ez az angol humor ennyi.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 17. - 17:18:56
(160/227)
Angliában kis túlzással nem létezik humor Monty Python lenyomat nélkül.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 17. - 17:12:47
(159/227)
Köszi:)
offtopic
zotyo04 2010 nov. 17. - 17:12:27
(158/227)
Köszi:)
Io 2010 nov. 17. - 08:06:57
(157/227)
Douglas Adams:
„Nem elég gyönyörködni a csodálatos kertben, azt is el kell hinni, hogy tündérek laknak benne?”
A könyvet nem olvastam, de a film remek.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 nov. 17. - 01:23:58
(156/227)
Minden év május 25-én tartják meg a Nemzetközi Törülközõnapot Douglas Adams hódolói, törcsis felvonulások és mindenféle bulik formájában.
7/10
RoKKfish 2010 nov. 17. - 01:08:04 7/10
(155/227)
"Törülközõ:

A lehetõ leghasznosabb dolog, amit csak magával vihet a csillagközi stoppos. Egyrészt komoly gyakorlati értéke van: beletakarózhatunk, hogy meleghez jussunk, míg átugrándozunk a Jaglan-Béta hideg holdjain; heverhetünk rajta, míg a Santagrinus-V ragyogó, márványhomokos tengerpartjain szívjuk a sûrû tengeri levegõt; felvitorlázhatjuk vele minitutajunkat, míg lefelé sodródunk a lassú, lomha Moth folyón; takarózhatunk vele, miközben Kakrafoon sivatagainak vörös csillagai ragyognak ránk; megnedvesíthetjük és fegyverként használhatjuk kézitusában; fejünkre tekerhetjük, hogy távol tartsuk a mérges gõzöket, vagy hogy elkerüljük a Traal bolygó Mohó Poloskapattintó Fenevadjának pillantását (észvesztõen ostoba állat, azt hiszi, ha õ nem lát téged, te se látod õt – annyi esze van mint egy cipõtalpnak, de nagyon-nagyon mohó); veszély esetén vészjelzéseket adhatunk vele, és természetesen beletörölközhetünk, ha még elég tiszta hozzá.

Másrészt, és ez a fontosabb, a törülközõnek roppant pszichológiai jelentõsége van. Miért, miért nem, ha a strag ( strag: nem stoppos ) észreveszi, hogy a stopposnak van törülközõje, azonnal föltételezi, hogy fogkeféje, arctörlõje, szappana, doboz kétszersültje, kulacsa, iránytûje, kötélgombolyagja, szúnyogriasztója, esõkabátja, ûrruhája stb. is van. Sõt a strag boldogan odakölcsönzi a stopposnak a felsoroltak vagy egy tucat egyéb tétel bármelyikét, melyet a stoppos véletlenül "elvesztett". A strag úgy gondolkodik, hogy aki széltében-hosszában bejárja stoppolva a galaxist, nomádul és csövezve él, hihetetlen nehézségekkel néz farkasszemet, és gyõz, és még azt is tudja, hogy hol a törülközõje – az igazán olyan valaki, akit komolyan kell veni.

Innen ered a kifejezés, mely a stoppos szlengbe is átkerült már:

* Hej, helltél már azzal a klufi Ford Prefecttel? Az aztán a sahár, mindig tudja, hol a törülközõje!

(Hellni: megismerkedni, beszélgetni, találkozni, lefeküdni valakivel; klufi: nagyszerû, belevaló fickó; sahár: igazán nagyszerû, belevaló fickó.)"

Idézet a penta-trilógiából.
zotyo04 2010 nov. 17. - 00:56:11 Előzmény Zsákos ember
(154/227)
Érdekes hogy ezt mondod, mert a film közepén az az érzésem támadt, hogy kissé Brain életés humor van a filmben. A film sztem egy kicsit erõltetett, vontatott, mégis tele van azzal a humorral, amitõl halálra tudom nevetni magam, nem olcsó "fingóshumor". Hanem abszurd. pl. jönnek azok az izék és bezárják elöttük a térdigérõ kerítés kapuját...azok meg visszafordulnak, hogy hú ezt bezárta keressünk másik bejáratot:D Hát az rohattjó volt.


Egyébként azért voltam kiváncsi a filmre, mert amikor fõiskolán melóztam egy nap a lányok, mind törülközõvel a nyakukban jelentek meg a fõsulin, hát én meg néztem nagyokat, mígnem közölték velem, hogy olvassam el a Galaxis útikalauzt stopposoknakot és akkor megértem. Hát továbbra sem értem, igaz nem a könyvet olvastam el csak a filmet láttam.

Érdekes, hogy pont most akadtam rá erre a filmre, amikor egy topicban, ma pont a Föld teremtésével kapcsolatos kérdésekrõl vitatkoztunk, aki látta a filmet tudja mirõl beszélek:)
pin91 2010 szept. 21. - 12:46:35
(153/227)
DC++-on meg van osztva
9/10
M4RT!N! 2010 szept. 18. - 21:27:52 9/10 Előzmény M4RT!N!
(152/227)
Az jó volt hogy az a "bölcs elme" besz*patta a népet avval hogy gondolkodik azon a kérdésen hogy -mi az élet értelme?-
És azon gondolkodott 6millió évig!xD
Aztán meg egy számot mondott válasznak!LOL
De nem tudja valaki hogy ezt a filmet hol tudnám megnézni,illetve letölteni?
9/10
M4RT!N! 2010 aug. 23. - 03:06:57 9/10 Előzmény pozsizsuzsi
(151/227)
Jaj hadd rá!Hülye oszt kész!
offtopic
pozsizsuzsi 2010 aug. 21. - 20:25:09 Előzmény Zsákos ember
(150/227)
Zsákos, ne próbáld magad mosdatni. A filmet lehet szeretni, vagy gyûlölni, mindent lehet, de egy íróról nyilatkozni úgy, hogy egy bötût sem olvastál tõle, az nem fér bele. Idézlek:

"Ki az a pihentagyú b*romarcú angol f*szkalap,aki ennyi f*szságot össze tud írni ?"
8/10
tombenko 2010 aug. 21. - 20:18:18 8/10 Előzmény Zsákos ember
(149/227)
Kivéve amelyik nem. Pl. D. A. :)
8/10
tombenko 2010 aug. 21. - 20:17:40 8/10
(148/227)
Nem az. :)