Téma: Gasztroangyal

-csengõzoli-- 2011 okt. 09. - 20:28:11 Előzmény arpika73
(42/402)
Mondhatnám,hogy ha te 90ft-os olasz borokról beszélsz,akkor sok fogalmad nem lehet arról amit írtam.
(valóban nem állítom magamról,hogy szakértõ lennék, csupán fogyasztó)
9/10
arpika73 2011 okt. 09. - 07:08:45 9/10 Előzmény -csengõzoli--
(41/402)
Kedves Zoli!
Melyik jó olasz borokra gondolsz, amit papírdobozokban vagy 5 literes verzióban hoznak be hozzánk 90Ft-ért? Mindenhol van minõség, csak meg kell találni. De aki nálam "pirospaprikázik", az annyira mégsem ért az ételekhez, mint amennyire mutatja....
Sajnálom az olyan embereket aki az itthoni alapanyagokból nem tud összeállítani kapásból 100 olyan ételt, ami egyszerû és finom. Mivel Te olasz meg spanyol fényévekrõl beszélsz, valószínûsítem, soha életedben nem ettél egy jó halászlét, pörköltet, tárkonyos ragulevest, stb.stb.stb.
-csengõzoli-- 2011 okt. 08. - 22:52:31
(40/402)
Ma a végét kaptam el az utolsó 15p-et kb.
Nem rossz mûsor ez, érdekes.
Ha nem a hír tévés üdvöske vezetné még jobban szeretném,de sajnos ettõl nem tudok elvonatkoztatni az õ esetében.
(viszont legalább valószínûleg szeret fõzni :)
7/10
cseppke 2011 okt. 08. - 16:18:04 7/10 Előzmény jedanicska
(39/402)
Játék határok nélkül az miért a Fõtér?
az egyik egy vetélkedõ volt emlékeim szerint, a Fõtér pedig egy a Gasztroangyalhoz hasonló tájegységeket járó fõzõs mûsor.
7/10
cseppke 2011 okt. 08. - 16:14:36 7/10
(38/402)
A mûsor ötlete jó, talán nem kéne a bulvár irányba vinni - én nem a szereplõkre gondolok, hanem a stílusra, nem kell mindig jópofizni. A narrátor engem is nagyon irritál, fõként azért, mert ugyanolyan, mint a Vacsoracsata vagy Hal a tortán, vagy melyik a kereskedelmi csatornán.
A tartalom jó volt. A fenyõmaggal semmi probléma, a bors sem magyar fûszer. Ha elérhetõ, miért ne lehetne finomabbá tenni vele valamit.
-csengõzoli-- 2011 okt. 08. - 15:02:25 Előzmény ottó89
(37/402)
Igen,tényleg érdekes a spanyol példa, el nem tudom képzelni mi az az alapanyag,ami nálunk jobb :)
A pirospaprika? Vagy mi? A spanyol gasztronómia fényévekkel van elõttünk.
A te olasz boros példád is érdekes számomra, ugyanis sokkal jobb borok vannak Olaszországban, de az említett Spanyolországban is, mint nálunk.
Persze nem rosszak a boraink,nem errõl van szó, de menj ki egy Winitaly-ra és nézd meg hol jegyzik õket nemzetközi szinten.
10/10
ottó89 2011 okt. 08. - 01:28:54 10/10 Előzmény cserter
(36/402)
Hasonlóan látjuk, Cserter, érdekes a spanyol példa. Nekem is vannak ilyen élményeim, borban és élelmiszerben egyaránt, Olaszországból és Angliából. Ezért nem szeretem, amikor eleve fikázzák azokat, akik igyekeznek felhozni a gasztronómiánkat. A reklám szerint a következõ adás az Õrségben játszódik, nagyon kíváncsi vagyok.
10/10
ottó89 2011 okt. 08. - 01:15:02 10/10 Előzmény Bigfic
(35/402)
Ja, persze, te lökheted a frankót másokról, most éppen a mûsor készítõirõl, de ha rólad van szó, az már szentségtörés. Egy nagy kalap szemétkedés, amit írtál, egy szót sem sikerült felfognod a Gasztroangyalból. Olvasd újra, mit fröcsögtél össze. Mellesleg pont annyira volt bulváros a mûsor, mint a River Cottage-od. Az, hogy két ismert ember szerepelt benne, nyilván nem egyenlõ a bulvárral.

Ezzel szemben megpendített néhány témát, amirõl rengeteg kellene beszélni: ne vásárolj szemre, ismerd meg a fajtákat, kezdj el palántázni odahaza, hogyan szorítják sarokba az õstermelõket a szupermarketek, külföldi szart etetnek velünk, miközben a mi gyümölcsünket viszik külföldre, stb. A bor pedig Légli volt, tökéletesen felvezetve a pincészet fõ értékeivel és a készített ételhez passzintva.

Te meg erre vered. Igazi kretén vagy.
10/10
cserter 2011 okt. 07. - 17:33:56 10/10
(34/402)
Nagyon tetszett! Jó ötlet az alapanyagokról az ismeretterjesztés. Sokkal több kellene. Régen az én nagyanyámnak természetes volt, hogy válogat ételek szerint a krumpli, paradicsom, liszt, hagyma, gyümölcsök és egyéb összetevõk fajtái között. Sokat tanultam tõle, mert mindig hallgattam a kommentárjait. Még ma is emlékszem sok fajtanévre. A legnagyobb lányom beházasodott egy spanyol vendéglátós dinasztiába. Tíz év után már azt mondja, hogy bizonyos alapanyagokban nincs a magyar õstermelõinél jobb! Tudnunk kellene nekünk is, hogy miért!!! Én ebben erõsíteném a mûsort. Szerintem nem kell ezen számon kérni, hogy miért nem koncentrál jobban fõzésre és receptekre. Azokból van már bõven.
2/10
Bigfic 2011 okt. 07. - 07:52:28 2/10 Előzmény ottó89
(33/402)
A hülyeség nálad mutatkozott meg, ugyanis nekem estél pedig én a mûsorról beszéltem. A kommentem hosszát meg hadd válasszam már meg okoskám.
A River... a vidékhez való hozzáállásban követendõ, hogy úgy tárják fel a magyar tradiciókat és ne ilyen bulvárosan.
Nem kell ide Lia "mûvésznõ", egyebek. Meg ilyen hozzáállás sem, mint a tied.
Tehát az ötlet jó, a kivitelezés gyatra. Hozzáteszem szerintem, ha meg szerinted másképpen van, attól még nem itéllek el. A lényeg: Ettõl az Ízörzõk a Dunán ezerszer többet ér. Részemrõl lezárva.
-csengõzoli-- 2011 okt. 06. - 21:09:24 Előzmény hsanyi
(32/402)
Sõt, arany!
Azért hadd mondhassuk el a véleményünket, léciléci...
Igen,óriási változások lesznek ennek a mûsornak a hatására,majd meglátod!
hsanyi 2011 okt. 06. - 19:51:20 Előzmény -csengõzoli--
(31/402)
Valami végre ezen a csatornán is elkezdõdött. Valami végre - ha még nem is sokban - az éttermekben is elkezdõdött. Miért kell valakinek - jelen esetben a tisztelt hivatkozott hozzászólónak - ellendrukkernek lenni. Mint tudjuk, ízlések és pofonok ... De hallgatni is lehet.
10/10
ottó89 2011 okt. 03. - 18:25:44 10/10 Előzmény -csengõzoli--
(30/402)
Ha hidegrázásod van, akkor ne erõlködj...
Ati77 2011 okt. 03. - 17:20:03 Előzmény jedanicska
(29/402)
Úgy oktatott ki mást, hogy tévedésben volt. Késõbb hiába derült ki, hogy tévedett, nem kért elnézést, sõt tovább kötekedett. Ezek alapján csak ön lehet hülye.

Egyszerûbb lett volna a Goggle-t használni mielõtt vitába kezd:
"Borbás Mária 1994-ben családja javaslatára jelentkezett a Magyar Televízió szerkesztõ-riporter és mûsorvezetõ képzõ iskolájába. A képzés két éve alatt a Híradónál, a Szórakoztató Stúdiónál és a Napközi címû délelõtti magazinmûsornál gyakornokoskodott. A tanfolyam sikeres elvégzése után fõszerkesztõi állását feladva 1995-tõl bemondó volt egészen a csatornától való távozásáig, 2002-ig.
Elsõ önálló mûsorvezetõi munkája a Telemázli sorsolás volt, ezt egy év múlva a Játék határok nélkül címû nagy sikerû nemzetközi szórakoztató vetélkedõmûsor követte"


"Borbás Marcsi sohasem volt TV bemondó"
7 évig volt bemondónõ
"fõleg a 90-es évek közepén nem.Akkor már ugyanis egyáltalán nem voltak TV bemondók."
2006-ig voltak bemondónõk az MTV-nél
-csengõzoli-- 2011 okt. 03. - 09:50:37
(28/402)
Sajnos én tudom,hogy a helyzet nincs javulóban.
Bár az is igaz,hogy mihez képest...
Egyébként ez nem a mûsor hibája természetesen,sõt a mentségére szól.
Ha legközelebb végig tudom nézni,akkor a mûsorról is többet írok majd,de a felénél meguntam.
Egy-egy témánál túl hosszan leragadtak és õszintén szólva Borbás Marcsitól hidegrázásom van.
Azért adok neki még egy esélyt. :)
10/10
ottó89 2011 okt. 03. - 08:47:26 10/10
(27/402)
Szerintem a helyzet javulóban van, és pont ezért vagyok kíváncsi a Gasztroangyalra! Remélem, hogy sikerül bemutatniuk azt a bizonyos utat, ami biztos nem rövid, de talán nem is olyan nagyon hosszú. Most szurkolni kell, érdeklõdni, kóstolni, ilyesmi.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 02. - 23:11:17
(26/402)
Az a baj,hogy ez egy nagyon hosszú út.
Ma még csak bunkó vendéglátósok, gagyi éttermek, és rissz-rossz "gulashsuppe mit pusztaprogram" van.
Mindez megspékelve pár újgazdag losziból hazajött nagy borásszal,unijós acélcsöveken futó pálinkával és újító szándékú ilyen-olyan amatõrökkel.
Sajnos sosem fogjuk tudni beérni az olaszokat, vagy spanyolokat pl, ahol vannak hagyományok,minõségi alapanyagok, tudás, IGÉNY! és pénz,pénz,pénz mindezt nem csak elõállítani,hanem megvenni is.
10/10
ottó89 2011 okt. 02. - 22:48:28 10/10
(25/402)
Igen, igen, a szocializmus, tudom. De ma már sokan munkálkodnak azon, hogy újrafelfedezzük a múltat és aztán kóstóljunk valami újat. Séfek, vendéglõsök, kutatók, újságírók, és a Gasztroangyal is! Ez egy nagyon jó irány, tele kreativitással. Ha már River Cottage: a srác aztán végképp nem az angol konyhából merít, mert abból tényleg nem lehetne sokat. Velük szemben nincs mit szégyelnünk.
-csengõzoli-- 2011 okt. 02. - 21:59:18
(24/402)
Ez nem hangoskodás, csupán tény. Attól,hogy tagadjuk még nem fog megjavulni.
Sajnálom,ha téged ez bánt, én is jobban örülnék,ha nem így lenne,de sajnos ez van.
A cocializmusban sikerült ezt is szétverni.
10/10
ottó89 2011 okt. 02. - 21:52:09 10/10
(23/402)
Nem én hangoskodtam a magyar gasztro és a béka viszonylatról... Egyébként próbáld ki a palántázást, meg fogsz lepõdni.