Téma: Gran Torino

10/10
offtopic
Bigpapa 2009 ápr. 23. - 10:20:59 10/10
(85/405)
Bocs, de mit jelent az, hogy "Amerikában amerikainak lenni"? Hiszen ilyen elvileg nincs is! Megszámoltad már, hány náció keveredett/keveredik ma is az USA-ban?

Az Amerikában amerikainak lenni alatt a tiszteséggel dolgozó,rendezetten, családban élõ, becsületes legalább a második-harmadik generációs amerikait értem. Tök mindegy, hogy feka,fehér,sárga,kék,zöld,piros..stb. Akiknek nem abból áll az életük, hogy segélyért mennek az országba, akiknek nem azaz életcéljuk, hogy króm felnis, leültetett 60-as évekbeli verdákban, bömbölõ zene mellett, füves cigit szívva UZI-kal autókázzanak és lezúzzák a többi embert.Akik nem egy NOé bárkájának tekintik az országot, hogy a saját hazámban is egy bunkó fasz voltam, amcsiban még inkább az leszek,mert sok a bevándorló így is. Kint is azok élnek ezen a periférián,akik képtelenek beilleszkedni. És nem is akarnak. Akkora az az ország, hogy úgy gondolják, elbírja a társadalom. De meddig?
Ezek az amerikaiak, akik tisztességgel élnek, hihetetlenül szenvednek ettõl az ember csoporttól.
Ahogy valljuk be, mi is szenvedünk, az itteniektõl, akik hasonlóan élnek,élõsködnek.
Természetesen azt mélységesen elítélem, ahogy anno, az Amerikába bevándorló felfedezõk, hódítók, telepesek, módszeresen kiirtották az õslakos indiánokat. Az egész világ, s közte az egyház, leszarta ezt a cselekedetet. Ezért is utálom az egyházat. Mert hazug és álszent.
Ennyi lett volna a mondatom. :)
10/10
offtopic
Bigpapa 2009 ápr. 23. - 10:06:44 10/10
(84/405)
Olyan törzsgyökeres magyar vagyok, hogy még csalni sem tudok vele sajnos. Ráadásul annyira Pesti, hogy még vidéki rokonom sincs :))))))))))))De mélységesen elítélem a "piros csíkos zászlós magyarokat". El is határolódom attól a felfogástól.
Nézd.A buckalakó kérdéshez szíve joga mindenkinek úgy hozzá állni, ahogy a lelke,esze és szíve diktálja. Szóval engedtessék meg nekem, hogy utáljam õket. Ha csak azzal zajongana, hogy a füvet nyírja, vagy hétvégén csinálnak egy grill partit és oda meghívja a szûkebb családját (akik így is vagy 800-an vannak), még örülnék is neki.De amikor hajnali 1 kor "fa testápolóval" kellett átmennünk csoportosan és lehalkítani a "dajdaj" zenét, az ordibálásukat és bekussoltatni ezt a családot- akik jegyzem meg, azóta, hogy ruhát kaptak, úgy meghúzták magukat, hogy est 8 után villanyoltás van:))és minden tagjuk elõre köszön - nem tudok örülni, hogy tele van velük a környék. Kispesten lakom, innen egy idõben eltûntek, most egyre több család jött vissza. Azzal rácsesztek, hogy idõközben átrendezõdtek az erõviszonyok és nagyjából mi határozzuk meg, hogy itt labdába rúgnak, vagy sem.És itt a hangsúly a Vagy SEM-en van :)))))
Nem azért utálom, mert buckalakó. Arról Õ nem tehet.Ennek született. Azért utálom, mert semmi hajlandósága beilleszkedni egy adott környezetbe és szimbiózisba élni az ott lakókkal. Bakker, rendezett kertváros vagyunk, szép utcákkal és amikor mentem haza, kecskék és tyúkok legeltek és rohangáltak az utcán. És vagy 10 nyúl.Tõlük jönnek ki.Hát hol vagyunk, Mátészalkán?Tartson állatot, ha kell neki, szíve joga.De tartsa a kertjén belül.És ne olyan állatot, ami egy idõ után bûzölög.Ha ez a vágya, húzzon le vidékre, vegyen egy tanyát és Alleluja! :))
"Ha éjszaka csendet háborítanak,max feljelentjük õket"
Hol élsz te? A Lila akác közben? :)) Max ott mûködik ez. Itt kihívod a rendõrt, aki rosszabb esetben ki sem jön.Ha kijön, kiküldenek két 60 kilós nyüzügét, akik intézkedni sem mernek. Ez után jön a "B" verzió, hogy átmegy hozzájuk egy csapat 110kg feletti fiatalember és csendre inti õket. Ami hatásos is.:)))
Természetesen van kivétel köztük is, akiket mélységesen tisztelek.Mert ad magára, a környezetére.Tanul és taníttatja a gyermekeit. Tiszták,rendesek, akikrõl sok "magyar" példát vehetne. De ugye sajna nem õk vannak többségben ebben a népcsoportban.
Én nem kívánlak téged meggyõzni, hogyan érezz.De kérlek,Te is tartsd tiszteletben azt, hogy én mit gondolok, mert ehhez jogom van.
A Boga úristenért jelzõ a haveromról ragadt rám.A seregben mondta mindig ,ha valaki nem érette, amit mondott:Mi a Boga úristenért nem bírja megérteni? :)))

Nah, világbéke :)))
Crampus 2009 ápr. 22. - 23:21:06
(83/405)
Mi most láttuk, mindenkinek csak ajánlani tudom... kell hozzá ugyan némi érzelmi inteligencia, hogy ne azt lásd benne, amit -ahogy olvasgatom- itt néhányan, vagy a moziteremben körülöttünk röhögcsélve, pofázva...
Mert van ugyan benne "vicces" rész, de ez nem az a film. Le a kalappal az Öreg elõtt, és a végén a zene... csodálatos...
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 22. - 22:16:56 10/10 Előzmény Bigpapa
(82/405)
Bocs, de mit jelent az, hogy "Amerikában amerikainak lenni"? Hiszen ilyen elvileg nincs is! Megszámoltad már, hány náció keveredett/keveredik ma is az USA-ban? A rabszolgaként behurcolt feketék leszármazottaitól a Mayflower-en érkezett elsõ bevándorlók (akik, halkan jegyzem meg, fegyencek voltak) utódain át szinte nincs olyan nép, amelyik ne képviseltetné magát. Úgyhogy max. az lehet a kérdés, ki mikor érkezett! Hiszen maga Kowalski is lengyel bevándorló családból származik!
Pont az a szép a filmben, hogy az elõítéletek legyõzésérõl mesél, egyáltalán nem szájbarágósan, hanem izgalmasan, mégis érzelemgazdagon.

***SPOILER***
teljesen érthetõ volt Walt Kowalski végsõ tette, hiszen ki tudja, mi volt azokban az orvosi papírokban? Abban biztos vagyok, hogy semmi jó!
***SPOILER VÉGE***
kisbogáncs 2009 ápr. 22. - 18:00:16
(81/405)
Vannak bizonyos dolgok, amirõl szerintem teljesen felesleges vitatkozni és nekem ilyen például egy filmnek a mélységekig való boncolgatása. (ezért is utáltam verset is elemezni, a tanárnak sosem tetszett és nem értett velem egyet:)) ) Például te azt mondod, az említett borbélyos jelenet teljesen felesleges volt, én meg azt, hogy szerintem éppen, hogy ettõl egy kicsit pikánsabbá tette a film hangulatát. Azt mondod, a végét elszúrták, miért kellett, szerintem meg így volt hiteles és jelentõségteljes. Nem hinném, hogy megállják a helyüket a fekete-fehér kijelentések, mert annyira szubjektív, kinek milyen film tetszik és miért. Kivétel persze, ha valami tudományos vagy tényszerû dologról van szó, ami a filmben felmerül. Szóval, abban egyetértünk, hogy összességében véve nem rossz film! :)
tovissy 2009 ápr. 22. - 14:48:58
(80/405)
Clint Eastwood nagyapánk lehetne, de a golyóival egy egész heremúzeumot meg lehet tölteni. 79 évesen egy olyan tökös mozit csinált, hogy beszartunk és szinte csak dicsérni tudtuk. Tovább >>> http://kukker.manna.ro/showvideo/1246
10/10
Bigpapa 2009 ápr. 22. - 10:07:41 10/10
(79/405)
Tegnap este láttam a filmet. Olvasgattam, hogy hányan köpködnek erre a filmre. Hát, nem vagyunk egyformák.
Nagyon tetszett, ahogy Eastwood megformálta ezt a kisvárosi, vaskalapos és kifejezetten rasszista háborús veteránt, akinek még a cukor is megsavanyodik a szájában. Aki szárított marhahúst eszik minden nap és az a legnagyobb öröm az életében, hogy sört vedel a teraszán.
Nagyon örülök, hogy ilyen pici országban élek, ahol könnyen fenntartható az a "rend", amit gyerekkorom óta megszoktam. Hogy nem randalíroznak bandák az utcán, nem lövöldöznek ki a kocsikból és nem keveredik ennyi náció egy egy környéken. Borzalmas lehet Amerikában amerikainak lenni.Voltam kint egy ideig,de nem éreztem ezt a bõrömön, amit Eastwood megformál és bemutat nekünk. Pedig,ha csak a tv-ben nézzük, ezt látjuk.
Szóval a film.
Tetszik az a hangulat, amivel végigvitte a filmet.Ahogy Kowalski karakterét megformálja. Tetszik, ahogy nem csak egy dolgot utál, hanem a kutyáján, a sörén és a Gran Torinoján kívül minden mást rühell a világban. Az egyházról hasonlóan gondolkodom és bizony bennem is van egy egészséges fajgyûlölet ( a buckalakókat nem csípem), ezért az elsõ pillanattól kezdve azonosulni tudtam a szereplõvel. Ki ne utálta volna a fiait és a családjukat, ha ilyen utódokat ellenek,mint a filmben Kowalsi unokái? Befizettem volna nekik egy sterilizálásra :))
Ki ne utálná a bevándorlókat (itthon a buckalakók csinálják ezt) , ha lelakják a környéket?A kert dzsuvás, a ház rozoga, igénytelen.Ezren laknak bennük,zajosak,hangosak. Elvárják, hogy mi alkalmazkodjunk hozzájuk, de õk be nem illeszkednek a boga úristenért sem! Kinek nem fordul meg a fejében, hogy le kéne lõni õket?Hiszen nem alkalmasak a szocializálódásra!
***************************Spoiler lehet!****************
Tetszik, ahogy egyre jobban harcol önmagával, a változással, amit a szívében tapasztal.Ahogy elkezd törõdni Tahó :)))-val ,mint ,ha csak a fia lenne.Rájön, mit hagyott ki a fiaival. Jó látni azt, hogy hiába küzd az ellen, hogy befogadják, szép lassan rá kell hogy jöjjön, élvezi a változást.
Nagyon nagy poén, ahogy 27 éves szûzfiúnak hívja a papot és ahogy kioktatja. Én is utálom a papokat :)))szívembõl szólt.
Jók a karakterek.Thao és Sue nagyon jól játszanak. Az öreglány a méteres köpéssel pedig haláli :))
Jó lett a bandatagok összeválogatása is. Mindegyiknek kifejezetten undorító pofája van.Tetszik a fodrász(digó zsidóimitátor) és az építési vállalkozó.
********************spoiler vége*************************
Engem megfogott a film.Örülök, hogy láttam. Biztos, hogy még a héten újra megnézem a moziban.
Eastwood jó rendezõ (látom,sokan köpködnek rá) és nagyon jó színész. Jó a film zenéje is (hála a fiának) és a felirat alatt a vége fõcímben Eastwood énekel(szaval).

Felröppent egy hír, egy amcsi site-on, hogy 2010-ben lehet, jön a Piszkos Harry utolsó része. Hát qrvára várom, mert még mindig pszichopata fejet tud vágni néha Clint "apó".

nálam 10/10 a film.
10/10
adryano 2009 ápr. 22. - 09:56:40 10/10
(78/405)
9/10
Judybaba 2009 ápr. 21. - 15:53:11 9/10
(77/405)
JESSZUSOM! Fejezzétek már be!!!!!!!
Ez csak egy oldal ahova le lehet írni a véleményedet!
Azért ne legyetek már ennyire gyerekesek! UHhhhh jééézusom!!!!
6/10
offtopic
zee944 2009 ápr. 21. - 14:54:26 6/10
(76/405)
Nem csak hipokrata vagy, de gerinctelen is. Azzal kezded, hogy beszólsz, aztán eljátszod a sértõdöttet. Idézet tõled: "Az ilyenektõl hányok."
10/10
lng 2009 ápr. 21. - 14:01:30 10/10
(75/405)
off

Ismet szemelyeskedsz, gratulalok.
Innentol atporgetem minden hozzaszolasod, ertelmetlen elolvasni.
6/10
offtopic
zee944 2009 ápr. 21. - 13:52:05 6/10
(74/405)
"De sebaj majd Jackie az elveszett botanikus faszfej kopó harcmester rajongása mellett mit is várhat az ember, majd igen valószínû, hogy zabálni fogod Clint Eastwood Középszar higanyfos filmjeit :)"

Na, látod, ez te vagy. Totál semmi köze semmihez, de azért benyomtad, hátha felkúrom magam rajta. Rászorulsz te arra a nagyon kevésre is, amit találsz. :)
6/10
zee944 2009 ápr. 21. - 13:50:20 6/10
(73/405)
Na idefigyelj, kedves Ing. Kissé szelektíven olvasol. Tudjam be ezt is a redukált szellemi kapacitásodnak? (Amint gondolkosz is, mielõtt irkálsz, én sem foglak sértegetni.)
1. Légyszíves mutasd meg, mibõl vontad le a következtetést, hogy nálam a Chan filmek a legjobbak. Semmit nem fogsz találni, ami ezt alátámasztaná. Ez most nem jött be, próbálkozz még.
2. A Die Hard 3.-at közepesnek neveztem, az elsõ két részt dicsértem. Az, hogy mai szemmel mindegyik elavult, más kérdés.
3. A Star Wars új trilógiát valóban lehúztam, ezt nagyon jól látod.
4. Fejtsd ki, mit nem értek a Lostban, amit te igen. Hallgatlak.
5. Talán az eredeti nekem címzett hozzászólást is olvasd el, mielõtt kérdõre vonsz a stílusom miatt. Amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. A stílusnak általában hasonló elõzménye van. Aki kultúremberként ír, annak kultúremberként válaszolok. Ez van. Ráadásul ezt pont te mondod, amikor úgy reagáltál az én eredeti hozzászólásomra, hogy "te beteg vagy", holott abban semmi személyesen sértõ nem volt. Te, barátom, azt találtad sértõnek, hogy nekem nem tetszett annyira egy film, ami neked nagy kedvenced, ráadásul még le is írtam, hogy miért. Mindig egyszerûbb beszólogatni, mint esetleg ellenérveket hozni, igaz? Vagy csak úgy elfogadni, hogy más nézõpont is létezik. Nehogy már gondolkodni kelljen, ugye?
6. Mindent lehúzok? Ezt is leszel szíves alátámasztani. Direkt megnéztem, az utóbbi kb. 8-10 olyan hozzászólásom között, ahol értékelést is odaírtam, van vagy két lehúzó. Az állításod már akkor sem állná meg a helyét, ha a felét lehúztam volna, így pláne nem.
7. Ez a filmkritikus dolog totál melléfogás. Úgyis be tudnám okádni úgy is a véleményem, ahogy a legtöbben teszik, hogy hú, rohadt jó volt, ajánlom mindenkinek, remekmû! Roppant értelmes hozzászólásokkal lenne a fórum, én legalább megpróbálok kerek mondatokban beszélni. Ha ez téged újságcikkre emlékeztet, az ne legyen az én bajom.
10/10
lng 2009 ápr. 21. - 09:06:36 10/10
(72/405)
off

Na vettem a faradsagot es vegig neztem az itteni munkasagod, innentol nincs mirol beszelni. Nalad a Chan filmek a legjobbak (szeretem a chan filmeket), de lehuzol egy Die Hard 3-at meg a maga kategoriajaban is. Kepes vagy egy Star Wars-ot lehuzni, a Lost-ot meg messzirol sem ugatod (az egesszet nem erted az a baj, neked csak az jon le hogy lapos a mostani evad). Mondjuk alapjaban veve minden filmet lehuzol.
De ami a legkomolyabb hogy te irod hogy tanuljon a forumozo kollega vitakulturat, erre minden negyedik hozzászolásodban, gusztustalan bekepzelt modon kioktatsz valakit. Eloszor magad korul kellene szet nezni, az hogy mas stilusu filmek tetszenek az nem baj, nem lehetnek egyformak az igenyek, de ne gyere ide es oszd az eszt elszallt magat filmkritikusnak hivo ember modjara.

off
10/10
lng 2009 ápr. 21. - 08:47:25 10/10
(71/405)
1. Te inted itt nyugalomra az embereket, kozben frocsog a sertegeteseidtol es a szemelyeskedeseidtol az egesz kommented, neked kellene egy kis vitakulturat tanulnod.
2. Attol hogy irsz 3 oldalt, attol meg nem leszel elismert film kritikus. Te is az az ember vagy mint az osszes nagy portalon a "filmkritikusok" akik csak leszarozni tudnak egy filmet, es csak a hibat keresni, az ilyenektol hanyok.
3. Egyebkent azon nem gondolkodtal egy ket-harom oraba (jobb esetben) nem lehet mindent megmutatni es mindent leirni, mert egy olyan tortenetnel is mint ez, ahol ekkora jellem fejlodes es atalakulas van, egyszeruen nem eleg ra az ido.

Mondj mar egy par filmet hogy nalad mi kepviseli a legjobb szinvonalat?
kisbogáncs 2009 ápr. 20. - 22:19:27
(70/405)
akkor csak kölcsönözd ki, hogy ne kelljen kifizetned a mozijegy árát. annyit megér :))
6/10
offtopic
zee944 2009 ápr. 20. - 20:56:02 6/10
(69/405)
offtopic
Dantes 2009 ápr. 20. - 20:52:40
(68/405)
Rólam majd akkor beszéljünk ha rólam is lesz film.

Addig javaslom hogy: KUSS!
6/10
zee944 2009 ápr. 20. - 20:18:11 6/10 Előzmény Dantes
(67/405)
Isten mentsen attól, hogy filmesztéta legyek, könyörögve kérem.
Dantes, még a mûokoskodás is jobb, mint a te értelemtõl duzzadó hozzászólásaid, ahhoz tényleg nem kell agy. De írjál még, szeretünk röhögni.
6/10
zee944 2009 ápr. 20. - 20:14:31 6/10 Előzmény lng
(66/405)
Nagyon szégyellni fogom a szellemi állapotomat 44 évesen, ha erre ennyit bírnék ideokádni, mint te.