Téma: Gyilkos Joe

1/10
apuska 2015 máj. 21. - 03:46:51 1/10 Előzmény bogotizsolt
(68/88)
Mesterem, nálad komoly mentális cunamik hömpölyöghetnek agyilag, ha a csirkecombos jelenetet felsõ polcra teszed.
Amúgy, nem értek egyet azokkal, akik a filmet magasztalják, nekem nem tetszett.
Egyébiránt, mint tudjuk, izlések és pofonok különbözõk...
8/10
Edmond Dantes 2015 febr. 15. - 21:20:07 8/10
(67/88)
6,3 az itteni átlag? Ezt nem hiszem el! Hát igen, Tarantinoért is sokat kell harcolnom itt :) ez pedig egy Tarantino-klón v Tarantino-paródia, elsõrangú, vérfagyasztóan mulatságos, humorosan hideglelõs. Borotvaélen és kötélen táncol egyszerre. Ahogy egy bölcs mondás tartja: a fenségest a nevetségestõl csak egy lépés választja el. Ez a film egyszerre tud mindkettõ lenni. És most már Matthew McConaughey sem csak egy név: tavalyi Oscaros alakítását még nem láttam.
9/10
bogotizsolt 2015 febr. 07. - 11:43:45 9/10
(66/88)
Lúzerek találkája retro-noire stílusban , kiváló szereposztásban , kiváló dramaturgiával. A rántott csirkecomb pedig igazi kultuszjelenet nálam !!!
9/10
olahmiki1959 2015 febr. 02. - 20:00:22 9/10
(65/88)
Hatalmas film, nekem nagyon tetszett, - az a jelenet, amikor Gina Gershon bugyi nélkül jön ajtót nyitni, külön megmelengette a szívemet.:D - kõkemény volt, fordulatos, a színészek egytõl-egyig baromi jók voltak a lecsúszott, szinte vegetáló senkik szerepében, a szinkron is tökéletesen illeszkedett a figurákhoz, - nagyon nagy szó manapság, meg kell becsülni! - és hát az az igazság, hogy Matthew_McConaughey lubickolt ebben a szerepben, mondhatni, szereposztási telitalálat volt neki ez a látszólag halálosan nyugodt, ugyanakkor kõkemény, szadista, perverz õrült, de mindenki nagyon jól játszott, a kiscsajt alakító Juno Temple, a fivér, az apa, - Gina Gershon mint hihetetlenül közönséges barátnõ, megmutatta, hogy nem csak a segge nagyon jó, de színészi eszköztára is rendkívül sokszínû, - a szövegek, a párbeszédek (a sok trágárság ellenére) nagyon életszerûek voltak, William Friedkin megmutatta, hogy még mindig nagyon jó rendezõ.:D
A befejezés az egyetlen dolog, amit egy nagyon kicsit elhamarkodottnak éreztem, szívesen tovább néztem volna még a filmet, de tulajdonképpen így is jó volt, a nézõre fantáziájára bízták, hogy innen hogy folytatódjon a történet...:)
Összességében egy nagyon jó, emlékezetes, kõkemény, kitûnõ színészi alakításokkal bíró film a Gyilkos Joe.
Nálam valahol a 8 és a 9 pont között helyezkedik el.:D
9/10
olahmiki1959 2015 jan. 20. - 14:49:59 9/10
(64/88)
Mindenképpen megnézem, már csak azért is, mert - igaz, hogy 40 évvel ezelõtt, de - William Friedkin rendezte minden idõk egyik legnagyobb bûnügyi filmjét, A francia kapcsolatot is....:)
6/10
thegodfather18 2015 jan. 17. - 17:52:33 6/10
(63/88)
"Gyilkos" fekete humorral átfûszerezett tragikomédia egy felvonásban. Már az alapsztori is beteges, az anyagyilkosságra bérgyilkost felbérelõ gyerek, akinek se az apja, se húga nem áll más nézõponton. A történet sokszor kapkodó, néha nem logikus felépítésû, értelmetlen tettek jellemzik. A színészi játék számomra nem volt sok,inkább közepes, de azért Matthew McConaughey itt már elindult az Oscar felé vezetõ úton, hiszen kilépett a bárgyú csábító szerepébõl.
Túl hosszú és elnyújtott bevezetés után, megtörténik a gyilkosság, az utánna következõ 2 fõ csavar és a több mellékcsavar teszi a filmet, olyanná amit bátran lehet ajánlani ismerõseinknek, lazuláshoz. A csirkelábas jelenet örökre beég az ember agyába. A film befejezése teljesen jól pontot tud tenni egy ilyen beteges, hétköznapi közegbõl kiragadó alkotás végére.Feketehumor és a szegény,kilátástalan sorsú mindent a pénzért elkövetõ emberek tragikus világát bemutató film kedvelõinek ajánlott a megnézése.
9/10
Gelina 2014 dec. 02. - 15:49:02 9/10
(62/88)
Beteg egy film. Undorító és mégis tetszik. Egyszerûen nem tudom miért.
9/10
aliroma 2014 nov. 24. - 23:44:26 9/10
(61/88)
Beteg egy film, de nagyon ott van.
6/10
Újvállalkozó 2014 nov. 02. - 14:16:00 6/10 Előzmény alan
(60/88)
6/10

Hosszú idõ után ismét egy olyan filmbe botlottam, amit nem tekertem végig, hanem rendesen megnéztem, mert kíváncsi voltam mindenre. A karakterek betegek, a párbeszédek lekötöttek és a történet is érdekes volt. :) Nem fogom isteníteni, nem mondom azt, hogy klasszikus lesz, de szerintem az utóbbi év átlagából kiemelkedik egy picit.
6/10
Újvállalkozó 2014 nov. 02. - 14:11:14 6/10 Előzmény Statham20
(59/88)
Még nem vagy érett egy ilyen filmre. :)
4/10
HurryKan 2014 okt. 25. - 00:48:25 4/10
(58/88)
Primitív igénytelen film. Elnyújtott semmitmondó történet, és párbeszédek költségvetés nélkül. Senkinek sem ajánlom. Kivéve aki szeretne egy jót bóbiskolni. 10/4
8/10
Filmzabáló 2014 okt. 04. - 18:07:50 8/10
(57/88)
Ahogy látom nem megengedett a hivatkozás más oldalakra, de ha a nevem után egy .eu-t odabiggyesztetek, akkor tudni mûködõképes lesz a link.
8/10
Filmzabáló 2014 okt. 04. - 18:06:12 8/10
(56/88)
Beteges. Szórakoztató. Gyomorforgató. Fordulatos. Ráhangolódást igényel.
Bõvebb kritikám az alábbi linken érhetõ el: http://filmzabalo.eu/movie/gyilkos-joe-kritika/
10/10
perigeo 2014 aug. 29. - 23:26:33 10/10 Előzmény sixpack1989
(55/88)
Nem haragudtam meg. :) Ez a szép a filmvilágban, mindenkinek más tetszik. Több ezer film megnézése után az elsõ öt percben meg tudom már állapítani, tetszeni -e fog az adott film. Nos... A Killer Joe-nál elég volt két perc.
8/10
King Diamond 2014 ápr. 16. - 18:03:36 8/10
(54/88)
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak benne itt-ott beteg jelenetek, de azok is a szó legszorosabb pozitív értelmében. Mert bizony én remekül szórakoztam rajta, pedig nem vagyok elmebeteg, se semmi egyéb. Igaz, nem ismerem a regényt, amibõl készült, ez mondjuk kár, mert arra kíváncsi lennék, hogy a vége mennyiben hasonlított a könyvre. Egy percig nem éreztem unalmasnak, végig lekötötte a figyelmemet, izgalmas is volt. Matthew McConaughey alakítása egyszerûen fenomenális. A többiek is jók, mind Gina Gershon, mind Juno Temple csinos nõk, elõbbi hiába múlt már el az 50 is. A csirkecombos jelenet mondjuk eléggé kemény, nem semmi, hogy Gina Gershon belement egy ilyen jelenetbe. A magyar hangok is nagyon jók voltak, Nagy Ervin hangja remekül illett McConaughey-hez.
Alul van értékelve itt a Porton, de nekem még az IMDb-s értékelésnél is jobban tetszett.
8/10
7/10
m3246 2014 márc. 31. - 19:41:18 7/10
(53/88)
Alapvetõen én nagyon bírom a beteg filmeket és a legkisebb mértékben sem zavar ha káromkodnak, szóval a film rendben van. Még a stílusa is egész jó MM pedig elég jól játszott és a kis szõke csajba is abszolúte van valami ami megfogja az embert. A "csirkecomb leszopós" jelenet igazán eredeti és nagyon beteg :) Mindezektõl függetlenül, valahogy nekem a sztori eléggé suta, semmi csavar és a lezárás hát az nagyon nem sikerült, itt még bõven lett volna mit reszelni a filmen! De akinek bírja a gyomra az nyugodtan nézze meg, jót fog szórakozni rajta :) Nekem bejött! 7/10
gabeyramone 2014 márc. 06. - 12:16:01
(52/88)
Nagyon beteg valóban, de jó! A felénél már leírtam, hogy egy újabb középszerû filmet láttam, de a szemem aztán a képernyõre tapadt, és nem engedett!

A teljesen elcseszett karakterek teszik a filmet beteggé, nincs egy épkézláb pozitív figura (najó, talán esetleg egy), a sztori nem pörgõs, lendületes, hanem a különbözõ erkölcsi fertõben tenyészõ szereplõk összecsapása viszi elõre a sztorit. Érdemes megnézni az Augusztus Oklahomában-t, ugyanaz a Tracy Letts írta, ugyanúgy színdarabból adaptálták vászonra, ott még ennyi sztori sincsen, és hasonlóan fucked-up alakokkal van tele, bár a közönság számára kicsit emészthetõbb, nem ennyire alborult jelenetekkel.
8/10
next36 2014 márc. 03. - 13:29:56 8/10
(51/88)
Igazi éjfekete humorral fûszerezett morbid alkotás. Tetszett:) 8 pont.
sixpack1989 2014 febr. 25. - 21:40:26
(50/88)
semmi fordulat,vagy olyan momentum ami nézhetõvé tenni ezt a filmet,felejtõs nagyon.
sixpack1989 2014 febr. 25. - 21:39:14 Előzmény perigeo
(49/88)
Meg ne haragudj de ezt az értelmetlen marhaságot egy lapon említeni a Tarantino filmekkel elég nagy dõreség,káromkodások üvöltözések vannak benne,ennyire beteg filmet rég láttam.