offtopic
donatg 2010 febr. 21. - 15:47:30 Előzmény Charles Foster Kane
(131/191)
Valóban nem egyenértékû, de nekem tetszett, és mivel a legtöbb magyar alkotás nem annyira, így a más az pozitív :)
2/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 09. - 09:17:17 2/10
(130/191)
Csak sajnos a "más" még egyáltalán nem rokonértékû a "jobb"-bal.
donatg 2010 febr. 09. - 09:06:15
(129/191)
Mi tetszett?

A képi világ, és hogy más mint a többi magyar film.
bencehorvat 2010 febr. 08. - 22:53:51
(128/191)
Én már egyszer leírtam, hogy "tetszett, jó idõtöltés".

Most mégegyszer leírom: tetszett, jó idõtöltés.



:)
SZter986 2010 febr. 08. - 17:55:43
(127/191)
:D:D:D:D:D
SZter986 2010 febr. 07. - 22:49:23
(126/191)
szórakoztató? nálam csak annyi a követelmény a szórakoztató jelzõ eléréséhez, hogy ne legyen unalmas, és vontatott...akkor megnézek bármit
SZter986 2010 febr. 07. - 22:32:14
(125/191)
Azt bírom ezekben a fórumokban, hogy pl itt is x lapot elolvastam, de azt még mindig nem tudtam meg, hogy érdemes-e megnézni ezt a filmet....
wonderbra 2010 febr. 07. - 16:57:47
(124/191)
A film látványvilága tökéletes, nagyon adja és alátámasztja a hangulatot. Nagyon tetszett az átgondolt operatõri munka, a film zenéi és hangja. Kern András természetesen, ösztönbõl játszik, Dobó Kata pedig végre úgy érzem, hogy méltó lett arra, hogy színésznõként aposztrofálják.
Ez egy a magyar filmek közül kitûnõ produkció, érezhetõen sok belefektetett munkával, képes az amerikai filmekre jellemzõ technikai profizmust hozni.

Ami nem tetszett, az az, hogy õszintén szólva kissé untam a sztorit, vártam a film végét. Számomra is nagyon hiteltelenek voltak a párbeszédek és a szereplõk által használt szavak annyira furcsának, megírtnak, patetikusnak tûntek.
(Plusz egy apróság, amin fennakadtam: az a rész, amikor Dobó Kata azt mondja, hogy "sosem voltam egy szép nõ", eléggé megdöbentett, hogy bent maradt a forgatókönyben. Szerintem, ha nem szép nõt akar egy alkotó a szerepre, akkor válasszon nem szép nõt. ha pedig valamiért mégis azt választ, akkor húzza ki azt a sztori szempontjából jelentéktelen mondatot, ami rossz castingra enged következtetni.)

Összességében csatlakozom az elõttem szólókhoz: Gratulálok a filmhez! Ez egy jó irány.
tarantinofan 2010 febr. 07. - 00:41:18
(123/191)
"az apák bûnei a fúkra szállnak, még akkor is ha azok a fiúk, néha lányok"
ezzel sztem jellemeztem is ezt a filmnek nem nevezhetõ valamit
afiers 2010 febr. 06. - 16:37:10 Előzmény kukacfej
(122/191)
Az alkotóknak - bízom benne, hogy a többiek nevében is beszélhetek - semmitõl sem ment el a kedvük. És igen, figyelünk arra, amit Ti mondotok, hisz Nektek csinálunk filmeket..!
1/10
kukacfej 2010 febr. 06. - 09:16:41 1/10
(121/191)
Tök jó, hogy az alkotók is olvassák ezt a fórumot. Már ez is jelent valamit: érdekli õket, hogy miként csapódik le a film a közönségnél.
A legtöbb magyar filmkészítõ egyetlen célja, hogy már a forgatás alatt hülyére keresse magát, aztán kit érdekel, hogy 355-en nézik meg egy lepusztult mûvészmoziban.
A film elõkészítése és megvalósítása csillagos ötös. Az a bizonyos körfahrt a végén kicsit nálam is kiverte a biztosítékot, de még így is az átlag magyar filmek színvonalát többszörösen überelte.
A színészi játék tûrhetõ volt, Kern szerintem -akármennyire is szidják- zseniális. Tökéletes választás.
A sztori nem nagy szám, de még mindig jobb, mint a 100.000 nézõn felül teljesítõ Kaméleon, Poligamy, bármelyik Sas Tamás baromság, stb összetákolt története.

A Halálkeringõ egyetlen gyenge pontja a patetikus mondatok erõltetése, viszont annyi minden kõprofi benne (a plakáttól kezdve a hangon át a zenéig), hogy nem lehetünk ilyen kritikusak velük! Ami ezzel a filmmel történt a Delta és az Apám beájulna hazájában, az egyszerûen unfair.

Ha az alkotóknak még nem ment el a kedve a hozzászólásoktól, akkor ezúton is gratula nekik és ezt a sok rosszindulatú majmot egyszerûen jó magasról le kell....
makusz 2010 febr. 05. - 21:03:48
(120/191)
Gratulálok az alkotóknak. Engem a székbe szegezett a film. Kiváló mûfaji film.
A kritikusok meg a saját bizonyítványukat állítják ki azzal, amit mondanak.
Nem tudom, mitõl nem életszerû egy belvárosi polgár(!)házban az a mondat, hogy "ami egyszer eltörött, az úgy is marad..."
Valószínûleg a kedves kritikus vagy ritkán fordul meg ilyen körökben, vagy csak a trailer-t látta (ez a valószínûbb).
Szomorú, hogy a sajtszagú kritikusok tankönyvbõl kimásolt mondataikkal képtelenek eredeti kritikát írni. ("szükség van pozitív fõhõsre", "szerkezeti kuszaság") Kíváncsi vagyok, hogy mikori kiadású szakkönyvben olvastak ezekrõl. Mindamellett még csak nem is jogos ezek emlegetése. Ám - és magam ismétlem - hacsak a trailer-t látta valaki, akkor valóban szerkezetében kusza lesz a fi... trailer, és nem lesz pozitív fõhõs.

A film nagyon jó. Vannak hibái, de azok inkább technikai jellegûek. A forgatókönyv okos, kimondottan élvezet Kernnel és Dobóval nyomozni.

Ha mindenáron a Nyomozó-hoz kell hasonlítani (ami más mûfaj, de szintén jó film), ez összeszedettebb, átgondoltabb és nem kiszámítható(!). Egyszóval érettebb. Jó szórakozást!
afiers 2010 febr. 05. - 14:09:13
(119/191)
Ma lesz a Szemlén négykor és nyolckor. Olcsó jegyáron ;-)
afiers 2010 febr. 05. - 13:56:46
(118/191)
Nekem megvan, de sajnos... :-)
afiers 2010 febr. 05. - 13:36:11
(117/191)
Egyik alkotóként elmondhatom, hogy egyet biztosan tudtunk elõre: a film meg fogja osztani az embereket. És lám... Rettentõ tanulságos a hozzászólásokat olvasni.
10/10
fafacsabi 2010 febr. 04. - 13:24:19 10/10
(116/191)
Vizuális film magyar módra, akkor átkeresztelhetjük erre...

Kicsit talán mûvészfilm-szerû, nekem nem hiányzott egy fõ karakter, hiszen olyan kevesen szerepeltek, hogy mindenki fontos volt.

Most hogy mondod, tényleg Kern volt talán a legjobb karakter, Nála látszott a változás, ott fedezhettük fel a legtöbb kérdõjelet.
donatg 2010 febr. 04. - 13:15:55 Előzmény soundmaister
(115/191)
Gyakorlatilag megfogalmaztad, amit én is akartam :)

Még talán annyit, hogy egy legyen bármilyen film, vagy bármi, nehéz elképzelni, hogy csak egy oldala legyen, azaz vagy minden rossz benne, vagy minden csúcsszuper. Viszont az olvastam Origos kritikát, ahol csak a lehúzás ment, ami már alapjában nem lehet igaz. Kérdés, hogy érdekcsoportok íze szerint írják e az ilyet, vagy tényleg a kritikus véleménye. Egyik sem elfogulatlan.
rjds 2010 febr. 04. - 09:21:57
(114/191)
Magyar szemmel lehet hogy nem tetszik a film, de Amerikaban ez egy letezo stilus es van ra kozonseg. Ez nem egy Avatar vagy Uvegtigris, nem is annak keszult. A Dobo Kata es a Kern Andris is jol alakitott. Tetszett az operatori munka es a rendezes. Ez a sok hozzaszolo nem passzol a nezettsegi adatokhoz. A hozzaszolok ketharmada nem is latta a filmet. Na ennyit a kommentek hitelessegerol!
davel 2010 febr. 03. - 22:18:49
(113/191)
Sikerült megnéznem, és ugyan úgy ültem be, hogy Kern bácsi miatt eleve elveszti nálam a sztori a hitelét, de miközben néztem, akkor jöttem rá, hogy mi a legfõbb probléma a filmmel.

Mint ahogyan páran már elkezdték vájkálni a forgatókönyv hiányosságait, a legfontosabb fiaskóra még aszem senki nem hívta fel a figyelmet: ennek a filmnek nincs fõhõse, nincs benne egy árva, megveszekedett karakter, aki szimpatikus volna a nézõ számára, akiért izgulhatnánk, akivel tudnánk azonosulni.

Helyette kapunk egy mindennapos várandós csajt, aki cigivel, whiskey-vel és néhány csíkkal kezdi a napot, és egy 10 év után újra feltûnõ, a végtelenségig irritáló természetû, nyavalygó, spicli, kolonc apát, és azért szurkolunk, hogy végre lõjék már le egymást. Vagy csak az egyik a másikat.

Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a film végére sikerült állást foglalnom. A végére bebizonyosult, hogy kit szeretnék holtan látni, vele kapcsolatban pedig a morális tartásom nem engedte, hogy a karakter ellen izguljak, hiszen oké hogy õ megszûnik, de vele együtt hal egy másik ártatlan ember is.

Ami viszont baromi meglepõ, hogy a film kétharmadánál érkezõ kötelezõ fordulat után igenis Kern bácsit tartottam már hitelesebbnek.

Mindazonáltal a film látványterve (díszlet, kellékek, kamerakezelés, utófényelés) valóban példaértékû a többi hazai film számára.

És sajnálom, hogy ezt kell írjam, mert a honlap és a trailer alapján nagyon szurkoltam a filmnek, de sajnos hülyeség lenne a téma irrevelanciája mellett elmenni: kit érdekel ma magyarországon egy drogosan piásan állapotos rendõrnõ trippelt lelki kálváriája?

A forgatókönyv valóban first draftnak tûnt, rengeteg direkt expozíciójú dialóggal, a film elsõ felébõl gyakorlatilag hiányzott a cselekmény, az elsõ húsz perc nem csinált mást, mint végig (és direkt módon, dialógban közölve) a háttérsztorit mesélte.

De pirospont a képi megoldásokért, csak sajnos azok valóban nem pótolnak a történetért. A végkifejletnél beadott körfahrtról meg csak annyit, hogy a legfontosabb lelki folyamatok, és belsõ történések pillanataiban még Michael Bay is közelire vág, hogy lássuk a szereplõt közelrõl, miközben élete legszörnyûbb pofonjait kapja (hacsak verbálisan is).

Sajnálom ezt a filmet. Reméltem, hogy a magyar "mesterdetektív" vagy "pánikszoba" lesz belõle, de nem.
8/10
DarkGirl 2010 febr. 01. - 18:38:59 8/10
(112/191)
:D