Téma: Hannibal

Meroving 2007 jan. 06. - 11:00:03 Előzmény Arden
(15/295)
Vki!

Egyetértek,szerintem is nagyon jó film,talán még jobban is tetszik nekem mint az elsõ.

A fõ kérdés nekem ezutánb a film után az lett:
Biztos,hogy Jodie Foster volt a legjobb Clarice Starling??
Arden 2006 dec. 25. - 14:15:27 Előzmény Newcastle United
(14/295)
Szerintem nincs ezzel a filmmel semmi baj. Sõt!

Amúgy azért nem lett meg az eredi vége (a dvd extrákon rajta van egy alternatív (de még mindig nem az igazi) befejezés... ahol legalább rendesen látszik h smárolnak Starlinggal...) mert nem merték bevállalni h összehozzák õket - féltek a botránytól - fõleg Jodie, és miatta méginkább átírták a foragtókönyvet... aztán mégsem vállalta a szerepet.

Egyébként aki szerint véres+undorító, az tegye össze a két kezét, és morzsoljon el egy halk imát az orra alatt, mert a könyvben vagy 10x ennyi vér, gusztustalanság, meg hulla van.

Azt, hogy Hanniban homokos kikérem magamnak.:) Sztem az elején is (még a Bárányokban) tök nyilvánvaló volt, h Hannibal egy hagyománytisztelõ, konzervatív, kifinomult ember. Nem hiszem h nagyon belefért volna az értékrendjébe bármiféle "melegedés". Meg nem felebaráti szeretetbõl taperolta Starling ujját mikor odaadta neki a feljegyzéseit...stb. Szóval bennem ez soha fel sem merült...:) De ha valaki nem olvasta a könyveket, még akkor is logikus, hogy azért segített Starlingnak B.Billnél, mert szimpi volt neki - ha nem így lett volna, õt is elkaphatta volna mint Chilltont - ehelyett felhívta (a könyvben levelet írt neki)... "Nem szándékozom megkeresni magát, mert a világ érdekesebb magával együtt."

A báronyok feszültségét is a kettejük közötti kimondatlan, perverz vonzalom vibrálása adta... szvsz.B) :)
Aikidoka 2006 aug. 31. - 17:32:36
(13/295)
A bárányok hallgatnak sokkal jobb film, ez túl véresre sikerült, ráadásul nincs meg benne az a feszültség ami az említett filmet átszõtte.
Ádesz 2006 jún. 08. - 14:15:38
(12/295)
Más véleményen vagyunk de ez nembaj :-) Viszont ajánlom hogy olvasd el a könyvet ha a film nem tetszett mer az télleg üt.
8/10
Newcastle United 2006 jún. 07. - 15:12:11 8/10
(11/295)
Akkor úgy mondom, hogy hiányzott belõle a feszültség. Attól meg nem lesz izgalmasabb egy film, ha kész mészárszéket rendeznek benne. Itt már egyenesen abszurdnak tûnt Hannibal kannibalizmusa.
Ádesz 2006 jún. 07. - 14:46:23
(10/295)
Nem gyerekeknek való az tény, de a légkörrel pont nincs baj, a sötét, ódon Firenzei épületek és a zene komor légkört áraszt. Ugyhogy sztem a nincs baj vele
8/10
Newcastle United 2006 jún. 07. - 13:57:47 8/10
(9/295)
Ez még nem magyarázat a feleslegesen sok vérre, és a "vibráló" légkör hiányára, ami A bárányok hallgatnakot jellemezte.
Ádesz 2006 jún. 06. - 20:47:11
(8/295)
Lehet hogy csak nagyon jó szinésznek tartom Anthony Hopkins és lehet hogy azért nem tetszett nekem a Vörös Sárkány mert teljesen háttérbe szorították és Edvard Norton kapta a fõszerepet, de mivel ez van a könyvbe ez kellett csinálni. Én erõsebbnek érzem a Hannibalt, nem tom mér
Ádesz 2006 jún. 06. - 20:42:50
(7/295)
Nem értek egyet a hozzászólásokkal, aki olvasta a könyvet és szereti a Hannibal sorozatot annak tetszeni fog, még akkor is ha Anthony Hopkins viszi a vállán az egész filmet, de ez nem árt neki, julianne moore meg csak másodhegedûs lehet a mester mögött.
Hannibal nem homoszexuális a film sajnos a végén teljesen eltér a könyvtõl, aminek végén hannibal és Starling összejönnek és Dél-Amerikában élik életüket, és járogatnak színházakba...
8/10
Newcastle United 2006 jún. 05. - 11:00:40 8/10
(6/295)
A Vörös sárkánytól én is tartottam pont a Hannibal miatt, de nagyon kellemesen csalódtam.
1/10
Bru 2006 jún. 04. - 18:41:07 1/10
(5/295)
Számomra ezzel a filmjével írta le magát totálisan Ridley Scott. Bûnrossznak mondanám (túl kultúráltan). Nem csodálkozom hogy Jodie Foster nem vállalta el ezt a filmszerepet (az lett vona még a nagy kés döfés). Teljesen egyetértek Newcastle United hozzászólásával. A nézõ által alapból elvárt izgalmakat a felesleges és bárgyú bél és vérontással akarták komenzálni. Ez a film lett Ridley Scott Motelja. Számomra nincs különbség. Ezek után halálos rettegéssel néztem meg a Vörös sárkányt (attól tarva h az is Hannibál sorsára jut) de nem!!!! Rettentõen izgalas és látványos lett.
Szóval összegezve számomra a Hannibál lett a "Hannibál trilógia" szégyene!!!
kriszti001 2006 jún. 04. - 14:10:32
(4/295)
A film szerintem is fantasztikus, nekem is nagyon tetszik. Viszont néhány kérdésre nem találom a választ... Pl.: Hannibal akkor most homoszexuális, vagy nem? Hannibal szerelmes-e Starling ügynökbe, vagy nem? Rengeteget olvastam már a filmrõl, de ezekrõl a kérdésekrõl egyszer ezt, máskor azt írnak... Szóval, ha valaki tudja a választ rájuk, akkor az írja meg nekem e-mailben!! Köszike
8/10
Newcastle United 2006 máj. 30. - 09:37:51 8/10
(3/295)
Szerintem túlságosan véres lett a film, valószínûleg ezzel akarták kompenzálni azt a feszültséget, aminek már szinte nyoma sem maradt A bárányok hallgatnakból.
Rockdoll 2006 febr. 17. - 18:41:20 Előzmény 666
(2/295)
Naná,hogy zseniális Hannibal,hisz Anthony Hopkins alakítja.
10/10
666 2006 jan. 07. - 17:07:10 10/10
(1/295)
Ez az egyik legjobb film, amit valaha láttam... Szerintem egyszerûen fantasztikus! Annyira birom hogy Hannibál ilyen okos,hogy mindent átlát és õ irányít. Ezzel teljesen magával ragad. Komolyan, még azt is el tudom nézni neki, hogy embereket kajál! Egyszerûen zseniális a pasi! (A Vörös sárkány csak azért tetszik egy kicsit jobban, mert abban Edward Norton is játszik. )