Téma: Hellraiser

simmons 2008 máj. 11. - 23:39:09
(7/27)
Az Elsö ket resz nagyon jo a többi gyenge
peca1000 2008 máj. 11. - 23:00:18
(6/27)
Egyedi és nagyon jó kis horrorfilm. A 80-as években még tudtak igazán rémisztõ és izgalmas filmeket gyártani. Az emberen végig ott volt a frász. Amit mûvelnek az emberrel a pokolban brrr.... még most is kiráz a hideg. De azért egy szexjelenetet megnéztem volna a kiscsajról.
neutroman 2008 jan. 20. - 20:54:19 Előzmény luckybasstard
(5/27)
te most valami remake-rõl beszélsz?
leopard26 2008 jan. 19. - 15:04:52
(4/27)
nem is tudtam Clive Barker film!Ha ezt tudom már régen megnéztem volna
luckybasstard 2007 szept. 28. - 16:36:27
(3/27)
Clive Barker, aki regényeivel és filmjeivel a horror és a fantasy világát is megreformálta, s új, kissé beteges, de mindenképp látványosan mitikus dimenziókba vitt el minket, eddigi elképzeléseit csupán csekély anyagi és technikai feltételek mellett (viszont a lehetõségekbõl az abszolút maximumot kihozva) tudta filmre áthelyezni...ezidáig. Talán már 2008-ban a mozikba kerülhet a legendás Hellraiser filmek remake-je Barker rendezésében, és egy olyan stúdió gondozásában, amely megfelelõ feltételeket biztosít végre a "modern horror atyjának" határtalan fantáziájának kiteljesítésére.
Legalább futólag mindenki számára ismerõs lehet az akupunktura-kezelt búrájú Pinhead, a kenobiták vezére, és annak eme jelmondata:

„Felfedezõk vagyunk az érzékelés magasabb dimenzióiból”

Az alaptörténet saját értelmezésemben a következõ:
Létezik egy legenda egy kockáról, melynek titkát ha tulajdonosa megfejti, angyalok jönnek el hozzá és bevezetik a legnagyobb gyönyörök birodalmába.
A kockát hajszolók azonban nem tudják, hogy az angyalok nem mások, mint a pokol angyalai a purgatóriumból (kenobiták), és számukra a fájdalom jelenti a gyönyört.

Egyes források szerint a Tortured Souls: Animae Damnatae címet viseli majd, és kenobiták helyett a hozzájuk hasonló fétisszörnyek állnak majd a középpontban.
Clive Barker egyik 2006-os nyilatkozata szerint Pinhead eredete és végzete lesz a történet magva, a pontos címrõl mégsem lehet még biztosat tudni.

Pinhead szerepében Paul Bettany-t láthatjuk majd ( õ játszotta pl Silas-t a Da Vinci-Kódban). Bár Doug Bradley utánozhatatlan eleganciájával és egyedi fejformájával képviselte idáig 8 filmen keresztül az igazi és hamisítatlan Pinhead-et, valljuk be, már a Pumpkinhead 3-ban is látszott, hogy kicsit öreg õ már a horrorokhoz (sorry). Paul Bettani pedig megígérte a rajongóknak, hogy rémisztõ mimikákkal és borzongató megformálással mindent megtesz majd, hogy méltó utódja legyen Bradley-nek.
7/10
Newcastle United 2007 márc. 13. - 08:07:25 7/10
(2/27)
Érdekes egy hangulata van a filmnek, utánozhatlanul Clive Barker, aki ugye rendezõként is jegyzi a filmet. Összeségében nekem is tetszett, csak itt is kár volt aztán a késõbbiekben a sok pocsék minõségû folytatást legyártani. Mondjuk az elsõ három rész még rendben van.
10/10
mikehodges 2007 márc. 12. - 21:16:04 10/10
(1/27)
Ez egy nagyon-nagyon-nagyon jóóó film!!Csodálkozom hogy még nem írt ide senki eddig.Elsõ látásra beleszerettem!:)Kitûnõ sztori,zene és karakterek!Majdnemhogy megkockáztatnám,hogy alapmû!Habár van benne pár gusztustalan jelenet,de ugyanakkor pár vicces is,amiken sokat nevettem.:):P...alapjában ez 1 horror/dráma.de mindenkinek ajánlani tudom.