9/10
florii. 2009 dec. 23. - 15:37:18 9/10 Előzmény Hannibal Lecter
(188/348)
Nem értelek..ha ennyire zavar a mûsor, akkor ne nézd meg, kész passz. A saját szavaidat idézve: "Akiben van egy kis emberség az már be se kapcsolja a tv-t ilyenkor." :)Legyen akkor benned is "egy kis emberség" és ne kapcsold be a tv-t, akkor majd lenyugszol és végre mindenki happy lesz:)végtére is holnap karácsony..
Viszont abban egyetértek veled, hogy a tv2 nagy ívben tojik a karácsony IGAZI jelentésére.Mellesleg a legtöbb ember ezt teszi. Szégyen gyalázat, de sokan azt sem tudják, hogy miért ünnep ez az ünnep:S
Kry 2009 dec. 22. - 18:02:57 Előzmény Hannibal Lecter
(187/348)
najó. ez egy gáz kirohanás volt.
oké, karácsony egy boldog ünnep. egy meghitt, örömteli dolog, de attól még igenis vannak rossz dolgok még karácsonykor is, sokkal rosszabbak, mint egy film, aminek rossz lehet a vége.
a film mondanivalója karácsonykor is mondanivaló.
különben meg miféle jézusos filmeket nyomjanak ilyenkor? a passiót?
nem azért mondom, én egy elég vallásos, keresztény ember vagyok, de a Jézusos filmek nagy többsége elég elszomorító, és hiényzik belõlük a jókedv, sosem jöttem rá miért.
egyébként meg komolyan, minek kapcsolod be a tévét?
én sajnálom, hogy a film szenteste lesz, mivel így nem fogom megnézni, bár meg van dvdén, mégis szívesen megnéztem volna újra.
de nem fogom, mert egyszerûen nincs rá különösebben szükségem.
és ezzel most nem megbántani akarok snekit, félre értés ne essék, pusztánm azt mondom, ha én letudom foglalni magam szent este, akkor te is kibíros tv nélkül. vagy rakj be egy dvdét.
d.rita 2009 dec. 22. - 00:22:14 Előzmény Hannibal Lecter
(186/348)
Te beteg vagy?!?!?!
winniethepooh74 2009 dec. 19. - 22:20:23
(185/348)
Keresztény vagyok. Ráadásul római katolikus. Kislányommal - és nem vallásos Édesanyámmal - valószínûleg a finom ünnepi vacsora és az ajándékok bontogatása után/közben esetleg megnézzük az Én, Pán Péter c. filmet. Mert szeretjük Pán Péter történetét. Aztán megnézzük ezt a filmet is, mert szeretjük a szép filmeket. Utána összekészülünk, és elmegyünk a templomba, mert ott fogjuk ünnepelni Jézus születését. És szerintem így is az egész esténk a Szeretetrõl, Békességrõl fog szólni. Mert Anyukámmal ünnepelünk, hármasban, és tudom, Jézus mosolyogni fog ránk. Ahogy minden emberre, aki Karácsonykor nem azon háborog, hogy milyen mûsor megy a tévében, hanem örül a Szeretet megszületésének. És ahhoz mindegy, hogy mit adnak a tévében. Mert a vallásos embernek nem csak ezen az egy napon kell Jézusról beszélni, hanem az év minden napján vele kell járni az utat. Bocsánat, ha valakit megbántottam, nem állt szándékomban, valamint bocsássatok meg annak is, aki meggondolatlanul ír ezen a fórumon! És mindenkinek Áldott, Békés Karácsonyt kívánok! Azoknak, akik más vallásúak, Békés Ünnepet, és Áldott Hanukát!
offtopic
Novalis 2009 dec. 18. - 23:03:07 Előzmény gyurma174
(184/348)
Egyetértek.
offtopic
Novalis 2009 dec. 18. - 23:02:46 Előzmény Hannibal Lecter
(183/348)
A karácsony nem csak a vallásos embereké.
Neked Jézus születésérõl szól, másnak "csak" egy szép ünnep, amire öröm készülni, együtt a család-barátok, megajándékozni egymást, stb., ezek bizonyára undorító nyálas szánalmas dolgok annak, aki azt mondja, hogy a karácsony nem a szeretet ünnepe.
De ahogy a vallásos emberek elvárják, hogy mások tiszteletben tartsák az õ nézõpontjukat, a nem vallásosak is ugyanúgy joggal várhatják el, hogy az övéké is ugyanúgy tiszteletben legyen tartva.
Mellesleg ha jól tudom épp Jézus az, akit az egymás elfogadásával és a szeretettel kapcsolatba szoktak hozni, de úgy látszik manapság az õ neve is csak arra jó, hogy üres kliséként dobálózzanak vele...
gyurma174 2009 dec. 17. - 12:58:31 Előzmény Hannibal Lecter
(182/348)
Keresztény létedre elég büdös a pofád.Mit képzelsz te magadról,ki vagy te,hogy ilyen ocsmány módon írsz?A hozzád hasonló emberek miatt nem fejlõdik a világ,mert nektek soha semmi nem tetszik és soha semmi nem jó.
10/10
gera96 2009 dec. 15. - 21:43:23 10/10 Előzmény Eszti181
(181/348)
Ezzel én is így vagyok [nem a nõvéres résszel xD], de nem is akkor volt igazán rossz, mikor meghalt a lány, hanem akkor nem bírtam tovább, mikor a srác a húgával volt olyan goromba.
10/10
gera96 2009 dec. 15. - 21:39:59 10/10
(180/348)
Hello mindenkinek!
Szerintem ez egy nagyon jó film, és a történet is jó. Akiknek nem tetszik, azt csak sajnálni tudom. Bár az igaz [még ha nem is pont azokkal az indokokkal], de a film tényleg nem nagyon illik a karácsony hangulatához. Egy vasárnap este jobban el tudnám képzelni...
10/10
offtopic
Naphinel 2009 dec. 13. - 09:04:48 10/10
(179/348)
Tudod, létezik duna tv, m1, m2, nem csak a két fõ kereskedelmi, egyáltalán nem kötelezõ ezt nézni!

Mellesleg én speciel örülök, hogy nem Jézusos filmek mennek, de akinek ez probléma, az tényleg nézhet mást, valahol biztos talál Jézusos filmet.
Hannibal Lecter 2009 dec. 13. - 00:05:48 Előzmény Naphinel
(178/348)
Tökmindegy kinek volt az a fasz ötlete, hogy egy ilyen szomorú storyt rak be karácsonykor fõmûsoridõbe? Azért bszák meg mégis csak egy ünnep és nem a szeretet ünnepe, nem xmas, ez Jézus születésének napja, ez egy keresztény ünnep és a tv2-n már jó pár éve látszik, hogy erre magas ívbõl szar, nem tartja tiszteletbe a keresztények érzését, évrõl évre az rtl-el együtt baromságokat rak ilyenkor a tv-ben. Régen rengeteg ide illõ, vagy egyéb vallásos témájú filmeket játszottak. Akiben van egy kis emberség az már be se kapcsolja a tv-t ilyenkor. Miféle fasz ötlet volt pont ezt a filmet ilyenkorra rakni? Mi köze a télhez? A karácsonyhoz? Jézushoz?
Ez a film még egy szép nyári napon is elég lehangoló, tudjuk miért, nem írom le.
Raul19 2009 dec. 01. - 16:51:29
(177/348)
Hogy mennyire lelotted a poent naphinel.....
10/10
offtopic
Naphinel 2009 nov. 17. - 20:31:35 10/10
(176/348)
Igen, tudom, bocsi. (Jó, ez hullára nem vigasz), de már elküldtem, mikor rájöttem, hogy basszus, a spoiler lemaradt!
Elen 2009 nov. 17. - 20:24:28 Előzmény Naphinel
(175/348)
Azért a "spoiler" jelzést betehetted volna. Vannak, akik még nem látták.
Eszti181 2009 nov. 17. - 08:28:36
(174/348)
Én nagyon szeretem ezt a mesét eddig sajnos csak 3x láttam de mind a 3x elsírtam magam rajta mikor másodszora láttam síró görcsöt kaptam... sajnos nekem nincs még megpedig nagyon szeretném megkapni, de a nõvérem megigérte nekem h mindent megtesz azért h megkapjam karácsonyra:) ha valaki tudja hol lehet kapni az lécci szoljon nekem köszi elõre is:)
10/10
Naphinel 2009 okt. 09. - 20:47:33 10/10
(173/348)
Szívszorító, gyönyörû, szomorú, és mégis csodálatos film. Magával ragad, elvarázsol, a végtelenbe repít...

***SPOILER PÓTOLVA***
a végén pedig durván visszarángat a valóságba... a végén megpróbáltam nyugodt maradni, nem ment, a szívem szakadt meg a lány halála miatt.
Annyira élethûen ábrázolták Jeff fájdalmát is... tragikus, drámai befejezés... szomorú. Gyönyörû... fájdalmasan szép.
10/10
Endy88 2009 okt. 09. - 20:41:07 10/10
(172/348)
Nagyon magával ragadó és gyönyörû ez a film... Nem egy tipikus, tucatfilm az tuti. Hasonlót keveset láttam ilyet egyet sem... Mindenesetre tudom ajánlani mindenkinek aki nem szégyenli a könnyeit és nem halott a lelke :)
9/10
florii. 2009 okt. 09. - 20:02:37 9/10
(171/348)
hihetetlenül gyönyörû film. nem egy tipikus hollywood-i produkció, pont ez a lényege...a vége számomra olyan szomorú volt, hogy még a film befejeztével sem tudtam elállítani a könnyeimet:(
10/10
minerva9 2009 aug. 04. - 20:14:41 10/10
(170/348)
A film egyedisége szerintem a halál ábrázolásában rejlik,annyira átjön hogy nem is láttam hasonló filmet ami ennyire átadná az elvesztés érzését,valhogy a többi filmben mindig olyan hamisnak látszik..
shanah 2009 júl. 28. - 20:31:51
(169/348)
Valami egészen kivételes film. Régóta megvan és imádom. Amikor ment a TV- ben, régi kedves ismerõsként üdvözöltem. Pzs- hegyekkel nézem még mindig, és nem csak a kislány halála miatt. Én is azok közé tartozom, akik nem hajlandók "leszállni a földre". Sokkal többször ránk férne, hogy képesek legyünk másképp látni a dolgokat... vagy egyáltalán meglátni. (Jó szívvel ajánlom a Lány a vízben címû filmet... hasonló eset.)