k11zoltan 2007 okt. 28. - 15:08:55
(16/36)
Helló! Kaptam választ, de azért kösz...
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 28. - 13:59:05 8/10
(15/36)
Persze, h nemcsak a dánok csinálnak jó filmeket Európában. Igazából az, amivel mégis valahogy mintha a többiek fölé kerekednének az az, h egyszerûen nem jutnak el hozzánk olyan dán filmek, amik rosszak lennének.
laczko02 2007 okt. 28. - 12:59:31
(14/36)
Nekem is tetszett. Az alapszituáció és a hangulat mondjuk az 1998-as "Telitalálat a szívbe" címû francia és az "Utolsó csók" címû 2001-es olasz (nem az azonos címû amerikai!) filmekben is hasonló, melyek szintén nagyon megfogtak, bár már régebben láttam õket, ezért nem tudnék most rangsort felállítani köztük. Tehát azért még más nemzetek is csinálnak jó filmeket Európában, nem csak a dánok. ;-) Egyébként ezeket esetleg látta valaki?
10/10
larifari 2007 okt. 28. - 11:24:17 10/10
(13/36)
Csak a 20. percben kapcsolódtam be, de rettenetesen tetszett. Kár, hogy nem láttam az elejét.
Bár a megállított bevágott jelenetek annyira nem jöttek be, ettõl függetletlenül a film témája, a színészek játéka nagyon jó volt. Ismét kiderült nem kell nagy sztárnak lenni ahhoz, hogy valaki jó legyen.
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 28. - 11:11:19 8/10
(12/36)
Kaptál már választ? Amennyiben nem, én szívesen megírom, h mi lett a film vége.
Kezdem a nagyon kellemetlen tapasztalattal. Egyszerûen borzalmas volt a szinkron. Meddig kell még elszenvednünk, h fél órás ráhangolódás szükséges minden filmhez kizárólag amiatt, h abszolút tehetségtelen szinkronszínészeket szerzõdtetnek? Azt hiszem, nem kevés pénzt megspórolhatnának azon, ha nem is veszõdnének azzal, ami láthatóan egyre kevésbé megy és leadnák a filmet az eredeti nyelven egy nyomorult felirattal. Ezt a filmet nem létezik, h olyan ember is megtekintette, aki nem tud olvasni, vagy ha mégis, akkor az gyaníthatóan olyan nagyon így sem élvezte, értette. Javaslom, h minden este 10 után kezdõdõ film feliratosan menjen illetve minden olyan film is, amire amúgy is ki kellene tenni a (16)os vagy (18)as karikát.
Összességében ha nem is a legjobb dán film volt, amit láttam, csalódni most sem csalódtam. Színvonalas és egy átlagos filmhez képest meglehetõsen mély alkotás ez is. A színészi játék, ahogy azt már megszoktuk, elvárjuk egy dán filmtõl elsõrangú. Nekem a rendezõnõ Testvéred feleségét... címû alkotása jobban tetszett, de a Hogy szeretsz? is átlagon felüli film, komoly mondanivalóval.
9/10
Zolkó 2007 okt. 28. - 00:53:32 9/10
(11/36)
Nem találom a szavakat. Annyira valósághûen ábrázolta a történetet, mintha nem is néztem volna, hanem velem történt volna meg az egész. Abszolút hétköznapi a történet. A környezet, a család reagálása a történtekre ennél már nem is lehetne életszerûbb. Ragyogó, természetes alakítások, minden a helyén.
Mivel nem annyira mondható nyomasztónak és lehangolónak, ezért akár még kedvcsináló is lehet a lájtosabb filmeket kedvelóknek a súlyosabb dogma filmekhez. Ezek a dánok tényleg tudnak valamit, amit mások nem.
Viszont, hogy valami üröm is legyen, azért azt a bakit csak elmondom, hogy két esetet is észrevettem, hogy Joachim eléggé látványosan használta a kezét.
k11zoltan 2007 okt. 28. - 00:01:00
(10/36)
Valaki legyen szives irja meg nekem a végét v. privát üzenetben v. itt, Spoiler bekezdéssel.

Köszönöm
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 25. - 01:18:20 8/10
(9/36)
Igen, a Testvéred feleségét... c. filmet szerencsére pont elcsíptem vasárnap. :-)
Nagyon meglepõdnék, ha csalódnom kellene. Valóban én sem láttam még gyenge dán filmet, de közepesre sem emlékszem.
caterina35 2007 okt. 25. - 00:06:21
(8/36)
Jó olvasni, hogy errõl a filmrõl mindenki elismerõen nyilatkozik, szerintem is odatapasztja az embert a képernyõ elé. Talán nekem is pont ezzel a filmmel kezdõdött a dán filmek iránti rajongásom.
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 22. - 01:13:00 8/10
(7/36)
Kiváncsian várom ezt a filmet. A rendezõnõ és a színészek ismeretében kimondottan jóra számítok.
Örülök, h a DunaTv továbbra is igyekszik értékes filmeket mûsorra tûzni!
9/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 13:23:22 9/10 Előzmény Anteris
(6/36)
És nagyon jó színészekkel: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Paprika Steen. Még anno VHS-en láttam és akkora szerencsém volt, hogy csak feliratosan volt meg a tékában. Hatalmas élmény volt.
Anteris 2006 jún. 14. - 18:54:18
(4/36)
nocsak, kapni DVD-n! El tudnám viselni itthon a filmet...
Anteris 2006 jún. 14. - 18:42:03
(3/36)
tényleg marha jó volt, teli igazi, hiteles érzelmekkel meg remek volt a fényképezés is, nagyon sokat adott hozzá ez áldokumentarista stílus.
suneva 2006 jún. 14. - 18:30:12
(2/36)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, ritka jó film! Csak sajnálni tudom, hogy az ilyen fajta filmekbõl nagyon keveset láthatunk. Mindenkinek ajánlom, akit még lázba tudnak hozni õszinte emberi érzelmek.
schimi 2006 jún. 14. - 08:55:12
(1/36)
Tegnap adta a királyi tv, véletlenségbõl odatévedtem, aztán ott is ragadtam jól. :)
Nagyon jófajta, kellemes film (ha lehet ilyet mondani egy drámára). Egyszerû alapsztori, mely itt mégsem hat közhelyesnek, sallangmentes, dokumentarista ábrázolás, és erõteljes színészi alakítások.
Mindenkinek ajánlom, aki szereti az "európai" jellegû, pátosz-mentes filmeket.