Téma: Horton

Siliana 2008 ápr. 04. - 09:38:13
(20/80)
btw én a nálamnál 12 évvel fiatalabb 8 éves kishúgomat vittem el rá és egy-ketten (anyukák is gyerekek is) hátrafordultak mikor elnevette magát a kislány. Vagy nem értették a poénokat vagy egy szokásos rajzfilmet láttak és ez a káoszelmélet nem igazán fért bele a diznihezpixárhozakcióhoz-szokott fejükbe, elég sokan látványosan szenvedtek. Én nem:)
Siliana 2008 ápr. 04. - 09:33:59 Előzmény vargachicho
(19/80)
Egyrészt a születési év eléggé árulkodó másrészt van adatlapja is mint olyan...
7/10
Karolka 2008 márc. 30. - 14:47:18 7/10 Előzmény black_retek
(18/80)
Ha nem olvasom a "kritikád", nem nézem meg! Felkeltette az érdeklõdésem! De be kell valljam, nekem nem tetszett! Igazából semmi új nincs benne, az elefánton kívül: tipikus poénok, tipikus sztori (egyszem fiú végül kiemelkedik...stb)! Egy-két jelenet, ami vicces volt, de azt az elõzetesbe is mutatták!:S Tehát engem abszolút nem nyûgözött le!
7/10
yimou 2008 márc. 29. - 01:50:54 7/10
(17/80)
Már jó ideje csak unatkoztam a CGI animációs rajzfilmeken, de elõsször, és az jó régen volt, a jégkorszakon. Döcögõs volt, unalmas, fáradt és túljátszott és idegesítõ. Aztán megtanultam, a CGI animációk elkerülhetetlen eleme a túljátszás. De nézhetûnk régebbi meséket is, Musu vagy Timon, kész Stand up comedysek. Hát, jó legyen nézük az animált grimaszkirályok tudnak-e többet nyújtani sima hasraesõs poénoknál. A Madagazskár hõsei tudtak és még se tetszett. Akkor mi a tökéletes recept? A kötelezõ körök lefutása, néhol felnõtt humor, infantilizmus (pozitívan értve) micimackói naivságból eredõ humorforrás mellet hatalmas szív. Amít úgy kell a celluoidra festeni, programozni, hogy csak egy picit sértse a giccs határát. És a most rögtönzött CGI kézikönyv minden pontjának tökéletesen megfelelt a Horton. Persze nem remekmû, de már régen bilincselt le így rajzfim, még a Lecsó sem, és végre megmutatták, hogy meg lehet törni a Pixar és Shrek unalmat, ööö elnézést uralmat. És az le kell szögeznem, hogy a patkány szájbarágósabb, mint az elefánt.
xixx 2008 márc. 26. - 10:27:47
(16/80)
Úgy írok hozzászólást, hogy a filmet még nem láttam, ami persze így elég nevetséges:) De mondjátok: én vagyok az egyetlen, akit kiráz a hideg Kerekes József hangjától? (Tudom, tudom, konzervatív vagyok, de én pont emiatt nem fogom megnézni a filmet, max dvd-n, angolul)
Üdv: Balázs
10/10
blaze86 2008 márc. 25. - 00:06:42 10/10
(15/80)
Ja, és nem ment ki 1 kisgyerek sem a terembõl (én csak jóízû nevetéseket meg térdcsapkodásokat hallottam...) - mellesleg a nagy "rajzfilm-nézõ" fórumtársamnak írom, a mai gyerekek már inkább hozzá vannak szokva az elvont karakterekhez, mint mi. Hajrá a könyvhöz és az angolhoz!
10/10
blaze86 2008 márc. 25. - 00:00:46 10/10
(14/80)
Elolvastam a hozzászólásokat. Igen, az animációs filmekben mindig is túlzóak voltak a gesztusok, de mára már talán tényleg a végleteket súroljuk. Nekem is kellett legalább fél óra, amíg megszoktam. Ám utána tényleg a végletekig magával ragadott.

Látom, összegyûltek itt a Jégkorszak fanok :)) Meg kell mondanom, hogy eredetiségével és ötletességével simán túllépi a Jégkorszakot. Az meg kicsit ciki, hogy valaki beírja, hogy 'milyen állatok ezek, ilyen nincs is', úgy, hogy nem nézett kicsit utána Dr. Seussnak... (mellesleg nekem is ez volt az elsõ Seuss-filmem)

Azt kívánom, hogy legalább ilyen ötletesek és egyben tanítóak legyenek a jövõ rajzfilmjei is, a Horton nekem ilyen szempontból majdhogynem tökéletes volt (persze volt benne hiba is, de könyörgöm, ez mese!).

A zene jó volt, az animáció kiváló, a szinkron pedig kifogástalan, jól eltalált.

Kategóriájában (mai amerikai CGI mese) 10/10!
vargachicho 2008 márc. 24. - 22:02:40
(13/80)
és am hány éves vagy?....most nem azért kérdem, csak kíváncsíságból!/=%/
10/10
sid1989 2008 márc. 24. - 19:46:13 10/10
(12/80)
Én tegnap néztem meg a barátnömmel õ mondta hogy nézzük meg és isten volt nagyon jóó mindenkinek csak ajálani tudom!!!! Én 10bõl 10et adtam neki!
fülipapa 2008 márc. 23. - 19:15:09
(11/80)
Szevasztok
Az a helyzet,hogy én most értem haza a moziból,és az elõzetes vélemények alapján rosszabbra számítottam, de végül is Black Retek mindent leírt, szinte szóról-szóra, amit én akartam, úgyhogy ez van.Én is csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti a jó poénokat, és az aranyos figurákat.Jó szórakozást
1/10
MatNob 2008 márc. 23. - 17:40:59 1/10
(10/80)
Igazatok van, olvasva a rengeteg pozitív hozzászólást, gyanítom, hogy az én készülékemben volt a hiba tegnap este. Ha kijön DVD-n talán adok neki még egy esélyt.
De a karakterekkel kapcsolatban továbbra is fenntartom a véleményem, most képeket nézve is simán viszolygok némelyiktõl. No de mindegy, nem tudok hozzácsiszolódni Seuss dokihoz, mert a Grincs és a Macska is azok közé a filmek közé tartozik, amiktõl fel voltam háborodva amikor megnéztem õket.
10/10
black_retek 2008 márc. 23. - 12:49:38 10/10
(9/80)
Üdvözlet!

Megnéztem, és õszintén be kell, hogy valljam: SÍRTAM. Igazán nem tudom megmondani, hogy melyik résznél tört el a mécses (talán a már említett „fogorvosos bénakezes”, ahogy kiszalad a rendelõbõl, az fergeteges), de muszáj volt elõvennem egy zsebkendõt, annyira patakzottak a könnyeim. Ugyan a szellõléptû elefántunk lehet hogy kicsit túljátszotta a szerepét, de valami fergeteges amit mûvelt.
OFF
Manapság rengeteg animációs film terem, szinte minden bokorban, és néha úgy érzem egy-egy csak azért készült, mert voltak elfekvõben valakiknek kész karakterei, díszlet-elemei (esetleg egy korábbi project-bõl). Eztán ezekbõl kis újragyúrás után kiadnak valami maszlagot, amit izomból reklámoznak egészen addig, míg a végén mindenki úgy fogja érezni, hogy feltétlenül MEG KELL néznie, és csak kiadja rá a mozijegy árát. Pedig NEM KELL!!!
ON
Visszatérve a Horton-ra én mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon aranyos, együtt nevettem kisemberekkel és nagyemberekkel, minden korosztályt megérint szerintem. Az biztos, hogy nem kell véresen komolyan venni benne semmit, az állatok hovatartozását pedig egyáltalán nem kell, hogy be tudjuk azonosítani egy olyan képzeletbeli világban, ahol egy SZÖSZ-ön, egy egész „KI” világ van/él. Nagyon érdekes, hogy egy mesében egyszerre két külön világot is megismerhetünk. A kik közössége nagyon aranyosan van ábrázolva, és egy síró kisgyereket sem láttam a moziból kifelé menet.
Aki akarja az észreveheti a mese mondanivalóit/tanulságait is, és most nem az éghajlatváltozás problémájára gondolok, hanem arra, hogy mind a két világban agyamosott élõlények élnek (egy-két kivételtõl eltekintve), akik csak azt látják, hallják, gondolják, amit akarnak, ami nekik a legkényelmesebb. Ezt a „kellemes” tulajdonságát a mesebeli szereplõknek kihasználva, pár fõgonosz úgy tereli a nyájat, ahogy akarja. Olyan ismerõs ez a kép valahonnan…Á megvan: Mi is pont ilyenek vagyunk, emberek!

Na de mindegy is, jó ez nekünk, már megszoktuk! :o)

Tehát:
A pár kis logikai bukfenctõl eltekintve, szerintem egy igazán élvezhetõ, szórakoztató mesét kaptunk, fergeteges látványvilággal és egy igazán lüke elefánttal. Akinek a kalandjait -könnyed lazulást elõsegítõ kukorica mellett- szerintem minden ember igazán felüdítõnek fog találni.

Nem tudom, lehet hogy fáradtan ültem be a moziba, de nekem a Jégkorszaknál is jobban tetszett, a Mézengúz-ról meg nem is beszélve. De hát ugye „ízlések és pofonok”, minden nézõ mást kap és mást vár egy mozitól, ráadásul még a lelkiállapotunk is befolyásolja egy film sikerét, na mindegy, nekem NAGYON TETSZETT.
Bigpapa 2008 márc. 23. - 11:42:04
(8/80)
Én is tegnap láttam.

Mondjuk egy Jégkorszakhoz nem mérhetõ,de pl. a Mézengúzt lenyomja.
A majmon, az elefánton, a keselyûn és a kengurun kívül valóban alig felismerhetõ más állat.
A szinkron baromi jó lett. Az orosz akcentusos Vladeknél, majdnem felugrottam, az nagyon bejött. Jó a Dörner György hangja hozzá.
Amúgy a film nem egy nagy durranás. Van benne pár jó poén , ahogy MatNob is írta, a fogorvosos, keselyûs,de azokat leszámítva, nem egy mozi film. Nem tudtam róla semmit, úgy ültem be rá,de utólag nem tenném. Annyira nem szórakoztam rajta jól. Ugyan ilyen csalódás volt a Mézengúz is.
A kenguru kifejezetten idegesítõ volt.
10/5

Visszatérve a Jégkorszakra...
Kicsit zavaró, hogy az alkotók mind a három részt úgy akarják eladni, hogy ezt a kis patkányt, vagy cickányt, vagy mi az a szõrös kis bizbasz, ami a makkot üldözi, teszik minden elõzetesbe. Mert elsõre nagyon jópofa volt, de a kettõben már túlerõltetett. A harmadik rész bemutatójában meg már eléggé uncsi. Kiváncsi leszek persze a filmre, de már nem a moziban.
7/10
efes 2008 márc. 23. - 10:54:55 7/10
(7/80)
Dr.Seuss tervezte és rajzolta az eredeti karaktereket, melyek alapján készült ez az animáció is. Dr.seuss feleségének tetszett, valószínû az öreg is rábólintana, ha élne. Szerintem éppenhogy nem lehet különbséget tenni a Jégkorszak és e film között. Mindkettõ jó és szép, izgalmas és szeretetreméltó. Egészen pazar az olyan problematikus dolgok, mint a vízfelszín, a felhõk és hasonlók megjelenítése. Semmi gond nincs ezeken kívül sem a képi világgal, legfeljebb az emberek lelkével, akik ezt a filmet, figuráit visszataszítónak tartják...
1/10
MatNob 2008 márc. 23. - 10:41:41 1/10 Előzmény Csokika
(6/80)
Üdv!
Azt hiszem, rosszul választottál. Tegnap néztem meg, így friss az "élmény". Mesélek.
Az alapötlet szerintem nagyon jó. Emiatt néztem meg. No de a körítés...
A karakterek visszataszítóak. Talán csak a fõszereplõ elefánt és a szintén fõszereplõ Ki van úgy-ahogy kidolgozva. Na meg talán a keselyû. A többi gusztustalan. Az éllatoknak a felét sem sikerült beazonosítanom, lehet, hogy nem igazi állatok akarnak lenni, nemtom. A Kik faluja is szörnyen néz ki szerintem, a sok vigyorgó rusnya szörnyecskével inkább ijesztõ, mint aranyos. Ha kiskoromban nézették volna meg velem, biztosan kimegyek a moziból 10 perc után.
Szóval az alapötlet után hatalmas kihagyott ziccernek érzem. Viszont kedvet kaptam a könyv elolvasósóhoz, de sajnos nem jelent meg magyarul, pedig vagy 50 éve írta a szerzõ.
A kérdéseidre válaszolva:

Õszintén, neked hogy tettszet a film? - Borzalmas volt. Sajnálom a pénzt, amit otthagytam a pénztárnál, pedig ilyen még nem volt velem, nagy film- és rajzfilmzabáló vagyok, de ez rettenet.

Mennyire van túljátszva? Vagy csak én látom úgy? - Abszolút jól látod. Ezt nem lehetett volna élõ szereplõkkel eljátszatni...Az a baj, hogy pont úgy, ahogy a Mézengúzban, amit említettél, itt is azt hiszik, hogy ami bugyuta, az vicces. 1-2 olyan jelenetet tudnék mondani, ami tényleg mulatságos volt. (fogorvosos bénakezes, animés harcolós, és azt hiszem ennyi.) De megjegyezném, hogy a rajzfilmeknek és animációs filmeknek "védjegyük" a "túljátszás". Ha megpróbálnál élethû, "emberi" színészi játékot adni a karaktereknek, bábjáték lenne belõle. Szóval igen, túljátszanak, de ez jó pont szerintem.

Van olyan jó mint a Jégkorszak? - A nyomába sem ér. Még a kettõnek sem, pedig az elég gyenge sztem. Amúgy volt trailere a Jégkorszak 3-nak. 2009 nyarán jön.

Mennyire ajánlod nekem a filmet? - Egyáltalán nem. Válassz inkább mást.

Lehet, hogy mások másként gondolják, de nekem ez a véleményem. Egy jó alapötlet és sztori citromdíjas, erõtlen megvalósítása.
10/1 a 2 vicces jelenetért.
Csokika 2008 márc. 19. - 16:03:28
(5/80)
Sziasztok!
Én már majdnem egy éve kinéztem magamnak ezt a filmet, még akkor, amikor csak egy bemutató szöveg és egy pár kép volt látható. Azonnal beleszerettem a karakterekbe, és egyfojtában azon járt az eszem, hogy milyen jó kis mozit lehet ebbõl csinálni. Aztán jött a kis videó. Az még úgy aranyos volt, de utána a többi... Azt vettem észre, hogy túl vannak benne játsza a szereplõk. ;-((((
A legtöbb filmnek az a baja, hogy el van hülyítve, mint például a Mézengúz is. A méh nekimegy az üvegnek, utána megint nekimegy, és megint, és megint és megint... Miközben gagyi, elnyújtott hangot ad ki. Ez a rémálmom. ( Mindig megszívom ezekkel a filmekkel, és már nem akarom többször ) Szóval fel szeretnék tenni nektek egy pár kérdést, a Hortonnal kapcsolatban, de kérem csak azok válaszoljanak rá, akik látták is a filmet.


Õszintén, neked hogy tettszet a film?
Mennyire van túljátszva? Vagy csak én látom úgy?
Van olyan jó mint a Jégkorszak?
Mennyire ajánlod nekem a filmet?

Köszönöm elõre, ha válaszoltok rá, és azt is hogy volt idõd végig olvasni a hosszú sorokat ;-)
Eszty81220 2008 márc. 09. - 19:20:28
(4/80)
A bemutatóból ítélve sztem aranyos!:))
nil_nocere 2008 márc. 08. - 19:30:36 Előzmény Kicsi kolibri
(3/80)
cukor?!?
úgy érted: émelyítõ, ragadós és fogfájást okoz?!?
Kicsi kolibri 2008 márc. 07. - 14:20:42 Előzmény Elendril
(2/80)
nagyon cukor lesz ez a mese :-)
Elendril 2008 márc. 05. - 14:39:37
(1/80)
Hmm...Jim ennyire fogákony lett a Kik iránt? Lásd Grincs... Legalábbis nekem még így rémlik :P