Téma: Idõ

10/10
murci 2009 márc. 29. - 23:29:21 10/10
(23/63)
apropó: tényleg,nem tudja vki, ki a filmben látható "szoborpark" mûvésze?!
10/10
murci 2009 márc. 29. - 23:27:24 10/10 Előzmény Edkó
(22/63)
fantasztikus film... másodszor is lenyûgözött. nem hiába vagyok ével úta Kim ki-Duk fan...

deadnail meg néha ne elsõ felbuzdulásából írjon véleményt :)

ez pedig kedves: "amúgy szerintem semmilyen gondolkozás nem "okoskodás" - bár mki így látná, nem lenne tele a világ nagyképû butákkal...
9/10
Crazy Horse 2009 márc. 29. - 21:53:38 9/10
(21/63)
Kíváncsi lennék, hogy ki lehet az az elborult agyú, szexuálisan aberrált mûvész, aki összeválogatta, vagy elkészítette a szoborparkban levõ alkotásokat. Némelyik igencsak "furcsa" :)
Nyálon lõtt vágy 2009 márc. 29. - 05:18:02 Előzmény Edkó
(20/63)
Nekem a film a szerelem pusztító hatásáról szól.
Arról mi történik akkor , ha állandó igazolást keresünk miénk,e a másik ?
Szabad-e kisajátítani, csak magunkénak tudni a másikat ?
Törvény szerû-e, hogy tönkre menjen ilyen estben a kapcsolat egy férfi és egy nõ között?
Persze ezen túl, képesek vagyunk-e személyiséget váltani ha megváltoztatjuk a külsõnket, jelesül arcunkat.
Mellékesen ijesztõ dolog az mikor mások , "szebbek" akarunk lenni "szabászok" által.
9/10
Edkó 2009 jan. 23. - 19:19:56 9/10 Előzmény Dors
(19/63)
szerintem nemcsak ettõl volt nézhetõ. egészen az elejétõl a végéig nagyon érdekes volt, számomra az volt, a szereplõk nagyon hitelesen játszottak (nesztek Hollywood! :-). de az "idõ" leírásodban egyetértek, tényleg valószínûleg így akarta kifejezni a rendezõ az idõ intervallumát, és kiemelni a történetet a mindennapi, egyszeri megtörténtségébõl egy jóval általánosabb, tágabb térbe és idõbe. érdekes megoldás, tetszik :-)
amúgy szerintem semmilyen gondolkozás nem "okoskodás", mindig van értelme a dolgokon töprengeni, fõleg, ha azért vesszük a fáradságot, hogy megértsünk valamit, amivel egyben meg is tiszteljük azt, akit v amit meg akarunk érteni, jelen esetben a filmet, mert kb. pont ez a cél (legalábbis ideális esetben), amiért alkotódnak, hogy megértsük, hogy megfejtsük a titkát, a mondanivalóját.
8/10
zee944 2008 dec. 02. - 14:20:39 8/10
(18/63)
Remek film. A látottak többféleképpen értelmezhetõk, és egyik sem hülyeség. Mennyire érezhetõ sok más blöff-filmmel szemben, hogy az írónak valódi gondolatai vannak a témáról!

Más: mindig jót mulatok azon, ha valaki egy filmben nem képes az ázsiai szereplõket megkülönböztetni. Ennél már csak deadnail hozzászólása viccesebb.

8/10
eric_idle 2008 aug. 07. - 23:54:22 Előzmény eric_idle
(17/63)
és tényleg túl gyorsan halad. ami viszont (számomra) hasonló film, és ahol megfelelõ mélységet kap ez a téma, az a Bábok.
eric_idle 2008 aug. 07. - 16:14:43
(16/63)
nem rossz film, de túlontúl Kim Ki-dukos (bár én csak a Lopakodó lelkek, Tavasz... meg Az íj hármast láttam és azok eléggé egybeütõ filmek).
pandycukoly 2008 jún. 29. - 20:14:05
(15/63)
Elképesztõ.
Én még tavaly nyáron láttam,azóta mindenhol próbálom megtalálni,de mivel letöltésben nem vagyok jártas,még nem jártam sikerrel.

Tipikusan olyan film,ami után napokig nem térsz magadhoz és akár akarod,akár nem,agyalsz rajta.Ugyanez volt nekem a Tavasz,nyár,õsz,tél..és tavasz-szal is,úgy látszik Kim Ki-duk ilyen hatással van rám ^^
Mást még nem láttam tõle,de biztosra veszem,hogy nem csalódnék..
9/10
Crazy Horse 2008 márc. 03. - 07:44:44 9/10
(14/63)
Nagyon jó film, de ember legyen a talpán aki végig követni tudja hogy ki kicsoda és éppen hogy hívják. A szereplõk (európai szemmel) szinte ugyanolyanúgy néznek ki, a neveiket pedig lehetetlen megjegyezni.
Persze azért tetszett, de a film élvezete mellett jó agytorna is volt :)
*Bátorszív* 2007 szept. 20. - 23:01:27
(13/63)
~ Ezt most nagyon szépen megfogalmaztad; - és egyszersmind rá is világítottál ezen megindító film, illetve - esszenciálisan (,koncentráltan) - a mondanivaló lényegére.;
~ Congratulations...(!)~
10/10
morzsa 2007 szept. 20. - 18:46:31 10/10
(12/63)
most van az, hogy akinek nem tetszett a film, azokkal még távolról sem tudok egyetérteni. bámulatos és egyszerre dermesztõ ez a film, az elsõ Kim Ki-duk volt amit láttam, de menten pótolni fogom ezt a hiányosságot.
én amondó vagyok, hogy az efféle 'szerelmes' filmek az igaziak, mert nem csak a bájos, szép, rózsaszín oldalát mutatják meg, hanem mint minden emberi érzés velejáróját, a rosszat is.(remélem ,aki ezt meg akarta érteni, az meg tudta..)
deadnailel pedig vitatkoznék abban, hogy a film nem levetítendõ hazáján kívül máshol is, mert a közönség úgymond nevet bizonyos drámai részeken is. amikor én ültem a moziban, szintén volt egy ilyen csoport és azt gondolom, hogy ez az õ szintjük, avagy aki a film bármely részén is kitörõen tud nevetni(ebbe nem tartozik bele a gúnyos félmosoly, amit a keserédesség miatt ejt meg az ember), az nem érzi/érti sem a filmet, sem a drámát, sem a szerelem kínzóbbik felét.
LAU 2007 szept. 04. - 23:12:07 Előzmény Redfield
(11/63)
Láttam!! KIM Ki-Duk valami Elképesztõ!!!! Ez a Bad Guy valami hihetetlen volt, köszönöm Redfield!!!
Redfield 2007 máj. 15. - 11:45:12 Előzmény verdeleth
(10/63)
a Bad Guy címû filmje még valami félelmetesen jó, és nagy port is kavart, fõleg a feministák körében, de azt hozzánk nem hozták be... :(
verdeleth 2007 máj. 14. - 20:21:11
(9/63)
Na megnéztem és nagyon tetszett Persze szokásásos Kim Ki Duk de azért ez sokkal jobban sikerült A történet is, és a vége is A sok mûtét is kemény azért, és nem tudni kivel mi lett végül.Azt az angyalkás üzenetküldõs jelenet viszont nagyon giccses volt, de ennyi belefér.Megértem azt is aki fikázza, mert tényleg ismétli magát de nem hiszem hogy ez minden esetben rossz, és végülis csak saját stilusát probálja tökéletesiteni szóval ajánlott film
Redfield 2007 máj. 12. - 19:30:13 Előzmény deadnail
(8/63)
Egyáltalán nem tartom csak Koreai filmnek, teljesen érezhetõ alkotás, és azok amik vannak benne, érthetõek is, nem jó ezt egy másik kultúrára fogni.

Szerintem gyönyörû, drámai, tragikus mélylélektani alkotás, mely a szerelem elképesztõ erejét képes pusztítóan bemutatni. Lassú, nagyon lassú tébollyal, és õrülettel halad elõre. És a mindent átszövõ, bár néhol alig érezhetõ idõt is. Ahogy a szobrokkal és az emlékekkel editál, az is nagyszerû, az egész egy hétköznapi problémából adódik, és annyira megfeszíti a húrt, hogy elképesztõ. A szerelem zsákutcája, az örök és kizárólagos boldogság vágyása szemben a sorssal és az idõvel. Ahogy halad elõre, egyre inkább érzõdik a reménytelen elveszettség érzete, míg végül, a befejezésével (ami egyszerre nyitva hagyja az ajtót, és úgy ránkvágja, hogy az tényleg fáj) a sors keze végleg átveszi az irányítást. A mondanivalót nagyjából tisztán látom, és a paradoxon sem azért kellett, hogy fel legyen dobva a film. Az a végsõ felismerés a filmben, hogy egy nálunk sokkal erõsebb, rajtunk kívülálló hatalom játékszerei vagyunk, még ha csak megbomlott elménk és életünk múlt-darabkáira is vetítjük át az iróniát, vagy szimplán bekövetkezik. Nem mindennapi, szép bukástörténet az egyik legnagyobb hatalomvágyról, a szerelemrõl.
verdeleth 2007 ápr. 04. - 00:47:29
(7/63)
ok hogy nem láttam még a filmet és ugy pofázok de szerintem ha megnézem akkor is igazazm lesz Remélem :)
Csak Pécsen még nem vetitik remélem fogják
verdeleth 2007 ápr. 04. - 00:45:56
(6/63)
Sajnos még nem láttam a filmet de ha az általam látott Kim-Ki Duk filmekbõl indulok ki csapnivaló nem lehet.Az hogy idegen problémák vannak benne , nem tudom mire vélni.Elvileg a film egy párkapcsolat problémáiról szól.Úgy tûnik,Deadnail szerint ez a probléma csak Koreában létezik.
9/10
Edkó 2007 márc. 23. - 21:45:53 9/10 Előzmény deadnail
(5/63)
Vitatkoznék veled, szerintem egyáltalán nem csapnivaló, nagyon messze van ettõl a kategóriától. Talán annyiban tudok igazat adni, hogy eleinte én sem tudtam annyira beleérezni magamat a történetbe, valahogy...talán nem annyira jött le, de a végére én teljesen azonosulni tudtam a csajjal... és a végén ezzel a csavarral nálam még azt is elérték, hogy mai napig is azon agyaljak, hogy akkor ezzel mit is akartak mondani, szóval szerintem abszolút nem felejthetõ a film... És nem igaz, hogy idegen emberekrõl lenne szó, a féltékenység, ennek kínzó gyötrelme ott van minden kapcsolatban, aki szeretet már valaha az tudja...de ott van az is ami a kor (egyik) nagy baja, hogy olyan képeket sugall amikhez mindenki csak varangynak érzi magát (nemcsak a nõknél, a férfiaknál, ha nem is olyan durván)...szóval itt és mostról is szólhat simán... és még egy ha már a féltékenység dolgot megemlítettem, hogy milyen nehéz a másik oldal is, mikor látod, hogy a szerelmed szenved, szószerint szenved, és te nem tudsz mit csinálni, csak nézni... vagy te is elmész, és végig éled, amit õ... (bár nem ez a gyakoribb... szóval le a kalappal elõtte...)
deadnail 2007 márc. 19. - 12:16:20
(4/63)
Csapnivaló film. Valószínüleg a rendezõben fel sem merült, hogy ezt Koreán kívül levetítenék bárhol is. Az alkotásnak kb. annyi értelme van itt, mint Koreában egy a magyar rendszerváltásról szóló filmnek. Jól mutatja a film idegenségét, hogy bár filmdráma a mûfaji megjelölés, mégis sokszor elnevetik magukat a nézõk a még oly drámai jeleneteken is. Idegen problémák, idegen emberek. Valószínüleg, egy hónap múlva már senki nem emlékszik a filmre.