1/10
The Cortez 2021 jan. 30. - 20:08:51 1/10
(3/83)
Merésznek és bevállalósnak kikiáltott, nagy részt szar zenéket felvonultató feminista thriller, Margó Robival a háttérben.
A történet szerint a főhősnő éjszakai bárokban kurvának öltözve, bebaszottságot tettetve szedeti fel magát vadidegen férfiakkal, hogy aztán jól megleckéztesse őket. A film minden palit bűnösséggel vádol, az őket védő nőket sem kíméli, elveti az ártatlanság vélelmét, valamint nyíltan a hamis nemi erőszak-vád intézményét támogatja, tehát egy 100%-ig a józan ésszel szembenő, MeToo-mozival van dolgunk.
A finálé valóban húz egy meglepőt, kissé ki is fordítja a a bosszú- meg rape & revenge mozik kliséit, ám közel sem lép akkorát, hogy szuperlatívuszokban kelljen róla beszélni. Egyébként mire odáig eljutunk, addigra a főszereplő csajnak sikerül annyira megutáltatnia magát, hogy az igényes filmnéző kínjában inkább a főellenségnek kezd el drukkolni.
Az erőltetett, szinte minden hímneműt szemétnek beállító, többször nyálasan romantikus alkotás pozitívumai a jó sodrás, a színvonalas fényképezés, Carey Mulligan végre vállalható kinézete, továbbá a trailerben szintén hallható, Toxic vonósra való átdolgozása. De ezek mit sem érnek, ha a mű felháborítóan gusztustalan üzenettel rendelkezik.
Sweet-But-Psycho 2021 jan. 22. - 22:36:46
(2/83)
A szokásos bosszúfilmektől merőben eltérő, fantáziadús, érzékeny sztorival, és szándékos túlzásokkal, sarkításokkal is merészen operáló történet. Carey Mulligan alakítása figyelemre méltó, a zenei válogatás (a kommersz elemekkel együtt is) bátor, a történet beszippant és elgondolkodtat.
bb2626 2021 jan. 21. - 13:55:42
(1/83)
Nem unalmas és tartogat fordulatokat, ellenben egy erőltetett, mesterkélt történet.
Minden egyes karakter (szülők, kollégák, sulitársak, igazgató...) az amerikai jómódú középréteg megtestesült közhelyei, és a kieszelt rafinériák is csak egy ilyen amerikai műanyag-egydimenziós-cukormázas álomvilágban működhetnek. A valóságban már az első próbálkozás után kapott volna egy akkora pofont az élettől, hogy felhagy a továbbiakkal. Értem én a morális mondanivalót, csak az egész nagyony hiteltelen és hihetetlen számomra, de akit ez nem zavar az szerintem jól fog szórakozni.