10/10
Tiger205 2010 ápr. 19. - 17:50:30 10/10 Előzmény Citromfû
(106/226)
Szerintem meg a "Klónok Háborúja" arénás jelenetére hasonlít...
Vagy az hasonlít a Gladiátorra?
vagy az arána mindenhol ilyen?
:)

TGR
10/10
pepszon 2010 ápr. 19. - 16:36:04 10/10
(105/226)
sztem nekem legalább ugyanannyira tetszett ez a film, mint az 5 és fél éves fiamnak. mesenézésbõl profi vagyok, hála a két gyereknek, láttam már jó párat, de ez a sárkánysztori viszi a prímet!!!
10/10
imádom!!!!
10/10
Angel87 2010 ápr. 18. - 17:31:51 10/10
(104/226)
Nagyon-nagyon-nagyon jó mese.
Rég láttam ilyen jó mesét...
Egy percig sem unatkoztam, pörögtek az események... a történet is nagyon jó.
Ajánlom mindenkinek ;)
10/10
Arkagyin 2010 ápr. 18. - 09:45:41 10/10
(103/226)
Na végre sikerült megnéznem. És egyszerûen fantasztikus. Ennyire utoljára csak a Wall-E tetszett, de ez még azt is túlszárnyalta nálam.
Egyszerûen imádom.
Citromfû 2010 ápr. 17. - 13:29:27
(102/226)
Azért van benne igazság, hogy az arénás rész a Gladiátorra hajaz...De amikor néztem a filmet, ez eszembe se jutott. Bár, ha belegondolunk, az alkotók ilyen lelátós környezetet képzelhettek el a sárkány-tréninghez:) Végül is illik hozzá. De öröljünk, hogy a DreamWorks végre valami normálisra költött pénzt.
10/10
oszkos 2010 ápr. 15. - 22:39:48 10/10
(101/226)
Szerintem nagyon aranyos, humoros film! 3dje nagyon jó! Gyerekeknek, felnõtteknek egyaránt ajánlom 10/10 =)
10/10
Herr Alex 2010 ápr. 15. - 00:58:10 10/10
(100/226)
Nesztek egy igazi "SÁRKÁNY" eredeti nevén Varánus. :)
a világ legnagyobb hüllõje teatömege eléri a 100kg-ot.
csak érdekességnek ha már sárkányokról van szó a filmben :)
9/10
mozifunner 2010 ápr. 14. - 21:37:24 9/10 Előzmény Citromfû
(99/226)
Szerintem nagyon jó film, szórakoztató, aranyos, vicces, izgalmas. :-)
Citromfû 2010 ápr. 14. - 18:19:57
(98/226)
Amikor még a DreamWorks rajzfilmeket készített, akkor azok nagyon jók és nézhetõek voltak (pl. Szilaj, Szindbád, Eldorádó stb.)Azonban a studió átváltott az animált filmekre, és jött a Shrek siker, ami direkt vígjátéknak készült el, és szintén élvezhetõ volt. A második rész még tûrhetõ, de a harmadik rész már erõltetett....a negyedik remélem jobb lesz..Nos, ami a többit illeti...szinte mindegyik DreamWorks produkció (persze vannak kivételek, csak most egy sem jut eszembe), melyek ezek után következtek, a vígjátékok erõltetettségét vették fel...Egyszerûen már olyan volt, mintha a DreamWorks nem tudna, vagy nem is akarna mást, mint ízléstelen poénokkal teletûzdelt animációs filmeket. A Kung Fu Panda is ezt a vonalat követte, bár abból szerintem már kimaradt az az ízléstelen poénerõltetettség, ami pl. a Madagaszkárt övezte, vagy ami a Madagaszkár 2-t övezni fogja (mivel az tavaly volt valahogy a moziban). Szóval, én csalódtam a DreamWorksban....
Ám jött ez a film....!!! Az Avatarra ültem be éppen, és végignéztem a filmelõzetest...nos,már akkor eldöntöttem, hogy megnézem ezt a filmet....
és, meg kell mondanom, hogy elbûvölt! Semmi felesleges poén, semmi utalás más filmekre, semmi hülye amerikai szleng, semmi olyasmi, amire lassan a mostani kis-tini korosztály cuppan rá azzal a címszóval, hogy ,,milyen menõ"! Mert végre eltalálták azt, ami eddig hiányzott a filmjükbõl! Az én érzéseimre nagyon hatott! Elvarázsolt! És végre, végre valami, ami növeli a DreamWorks színvonalát! (Mert a Madagaszkár 2 féle tákolmányok szúrják a szemem, arra én nem vagyok vevõ, köszönöm szépen).
Nos, ez az, amire szükség volt: egy jó filmre. És a magyar szinkronhangok is találóak:)
Biztos akad, aki fórumszokás szerint belém köt, de én ezennel virtuális fejhajtást teszek a film elõtt, és 10 pontból 100-at adok:)
Bravo. Ezért megérte:)
10/10
Tiger205 2010 ápr. 14. - 11:45:44 10/10
(97/226)
elfelejtettem:
kisebbik lányom már olvasta az eredeti könyvet.
a történet attól sokban eltér, de nem a kárára egyiknek sem.
javasolom minden 8-12 évesnek elolvasni!

üdv:
TGR
10/10
Tiger205 2010 ápr. 14. - 11:43:46 10/10
(96/226)
3D-ben nagyon jó volt.
Végre egy nem gagyi animációs film: 10/10
felnõtteknek is élvezhetõ

SPOILER****
és a vége is megnyugtató, elegem van a rengeteg mézesmázos Hollywood happy endbõl. Ez nem teljesen az, a gyerekeimnek mégis elfogadható volt.
SPOLER vége ****

üdv:
TGR
8/10
beo71 2010 ápr. 13. - 14:11:14 8/10
(95/226)
Én is örülök a normális beszélgetésnek,valóban ritka manapság.Az Avatar és Star Wars közötti különbségek pedig 30 év távlatából más megvilágításba helyeznek dolgokat.Ha a Star Wars manapság kerülne bemutatásra(gondolom 3d-ben)szerintem talán még nagyobb hiszti lenne körülötte,mint akár az Avatar esetében.George Lucas a merchadising feltalálója tutira bevetne minden ma használható lehetõséget a "fogyasztó"behálózására.Ez nekem sem szimpatikus,de a filmeket nem úgy ítélem meg,hogy csúnyán rá akarnak szedni-e,vagy sem.Az Avatarnál leírt hozzászólásomban is jeleztem Cameron úr nem kifejezetten kedvencem,de nem utálom e miatt filmjeit,hiszen tud valamit a pasi.
Az Alkonyat õrület is durva volt,de szerintem a filmet sem úgy kell nézni,hogy most utálom a tiniket,mert hülyére veszik õket,magát a filmet aránylag jól megcsinálták.(Kifejezetten az elsõt,a második már valóban a felháborító kategória felé megy.)
A Star Wars-Avatar párhuzam nekem a mozis élmény miatt egyszintû,a két film természetesen más és más.Biztos vannak emberek,akik ezeket a filmeket utálják,nem vagyunk egyformák és ez így jó is,csak normális mederben tudjuk ezt egymással közölni.További jó mozizást!
10/10
Henci8 2010 ápr. 13. - 13:48:06 10/10
(94/226)
Nos beo71!
Elõször is örülök, hogy normális hangnemben sikerült ezt megbeszélni. Ezzel a részével nincs is további bajom, mert sajnos a fórumozásnak legutálhatóbb velejárójával szembesültünk, névszerint a személytelenséggel, a hanghordozás hiányával. Nyilván nem lehetek tisztában azzal, hogy milyen szándékkal írtad, amit írtál, de az a beírásodból kiderül, hogy mégsem vagy tipikus agresszív fórumozó, mert értelmesen reagáltál. Ezt köszönöm.
Ami az Avatárt illeti szívesen vitatkoznék veled. Az alap megint csak az összehasonlítás, mert a Csillagok Háborújához meg én nem hasonlítanám. A rövid véleményem annyi, hogy sajnos az Avatár sehol sem lenne, ha nem James Cameron rendezi és nincs ez a nagy felhajtás körülötte, az iszonyatos pénz beleölésérõl nem is beszélve. Tipikusan az a film, amely a marketingjének köszönheti sikerét.
Azért ha jobban belegondolsz a Star Wars egészen más dimenzió. Az a film olyat mutatott a maga korában, amelyet én manapság nem nagyon tudok elképzelni...
Persze mindezzel nem azt akarom mondani, hogy az Avatár rossz, én tiszteletben tartom mindenki véleményét. Ha neked egy lapon említhetõ a Star Warssal, azt csak egyszerûen nem értem... Ennyi
8/10
beo71 2010 ápr. 13. - 11:25:29 8/10 Előzmény Henci8
(93/226)
Kedves Henci8!
Nem kellene azonnal begurulnod,egy-egy mondat nem támadás:csak,ha annak fogod fel.
Nekem 38 évesen az Avatar,azért isteni jelzõvel megy,mert pár éves lehettem,amikor a Csillagok háborúja miatt lettem igazi filmkedvelõ,kitépett környezetembõl,elvarázsolt és egész életemre hatással volt.Ezt azóta semmi sem közelítette meg,ezidáig.Egyedül az AVATAR érte el ugyanezt a filmélményt(már 37 évesen)és ezért roppant hálás vagyok neki.
Azt vettem észre,hogy mindenkinek tetszett,de mára már sikk lett szidalmazni,amivel nagyon nem értek egyet,ezért a magam módján próbálom megvédeni.Az,hogy istenkáromlás nem kell komolyan venni,viccesen,eltúlozva próbáltam leírni mekkora hatással volt rám ez a film és nem esik jól,ha csak egy kicsit is bántják.
A tipikus fórumozó pedig szerintem az,aki a másik szavait egy csipetnyi megértés nélkül azonnal lefordítja a saját meggyõzõdésére és megsértõdik,a helyett,hogy mosolyogna egyet,hogy ilyen vélemény is van,akármennyire is hülyén hangzik.
Üdvözöllek,egyáltalán nem támadva.Az Így neveld a sárkányodat pedig nekem is tetszett.
3d 2010 ápr. 13. - 05:15:55
(92/226)
Aranyos film, ha szereted az animációs filmeket nem bánod meg. 3d-je szép.
10/8 nekem de fiatalabb gyerekeknek akár 10/9, 10/10 is lehet.
10/10
Henci8 2010 ápr. 09. - 10:11:39 10/10 Előzmény beo71
(91/226)
Kedves beo71! Miért vagy te is egy tipikus fórumozó??! Senki nem fikázta az Avatárt csupán példának hoztam fel, de neked csak az számít, hogy azonnal támadhass, amint valami számodra nem tetszõt olvasol. Ha nem tudsz értelmezni egy szöveget, akkor talán nincs itt a helyed, meg sehol, ahol értelmes emberek próbálnak eszmét cserélni.
Istenkáromlás mi...??? Hihetetlen!!!
10/10
Hokri 2010 ápr. 08. - 22:24:54 10/10
(90/226)
Ma néztem meg 2D-ben, már a trailer is nagyon tetszett és nem okozott csalódást :) Szerintem 2D-ben is nagyon élvezhetõ és habár nem vagyok a 3D rajongója korábbi tapasztalatok alapján, ezt a filmet szívesen megnézném még 1x 3D-ben is.
A mese része nagyon tetszett, aranyos karakterek, jó történet, jó befejezés, nem mondanám, hogy teljesen sablonos, vannak benne kellemes elrugaszkodások.
Egyetértek egy elõttem szólóval, a sárkányok tényleg a gyerekek kedvéért néznek ki így, de szerintem is szórakoztatóak :)
A gondolati része szintén érdekes: ha az embernek problémája van, akkor minden körültekintés nélkül meg akarja ezt szûntetni, felírjuk az adatokat, amikre feltétlen szükség van, a többire nem is gondolunk. Szerintem Hablaty képviseli azt a 10%ot aki belegondol a dolgokba -hogy egy másik elõttem szólóval értsek egyet. Meggondolandó, mert a világnak is ilyen Hablatyok kellenének, nem azok, akik csak hablatyolnak.
A film kb 90 perces, de nem volt olyan másodperc, amikor ne történt volna valami. Kevés olyan film van, amibe többszöri nézés után nem tekernék bele itt-ott, de szerintem ez olyan.
Nekem 10/10, egyel gyarapodott kedvenceim rövid listája. :)
10/10
Herr Alex 2010 ápr. 08. - 21:32:30 10/10
(89/226)
XD XD filégyártó lett ez a hülye helyes írás javítót filmgyártót akartam írni XDXD
10/10
Herr Alex 2010 ápr. 08. - 21:30:41 10/10
(88/226)
Lehet hogy nem valami félelmetes sárkányok de miért nem?
azért mert ez egy animációs MESE és nem egy misztikus fantasy kaland film.
ehhez a meséhez pont ilyen lények illenek. Nem is kell tovább magyarázni.
És SZERINTEM is az elmúlt évek animációs meséit felülmúló történettel, látvánnyal rendelkezik.
Nagyon jó filmet esztergálta ezek össze nem véletlen hogy a dreamworks-öt tartják a legjobb animációs filégyártónak.
Szerintem nagy esélyek indulhatna a 2011-es Oscar díjon bár még messzi van az év vége ki tudja mit hozz még :).
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 ápr. 08. - 15:12:57 10/10 Előzmény hush
(87/226)
mitõl VIP terem a VIP terem? nagyobbak a helyek? vagy miért?