anitana 2007 febr. 16. - 16:35:51 Előzmény Zotyipotyi
(31/331)
Abba a korban szinte mindenkinek hosszú haja volt, szóval nem tom ezen mi olyan fura
anitana 2007 febr. 16. - 16:32:26 Előzmény Athelas
(30/331)
köszi! :)
Athelas 2007 jan. 07. - 21:03:24 Előzmény anitana
(29/331)
Sympathy for the devil-eredetileg Rolling Stones, de a filmben Guns N' Roses verzió van. Sztem az eredeti jobb. És igen a film vége az nagyon nagy, ahogy vigyorog a szemfogaival szépen ksimulva! Lestat kegyetlen, önimádó, de õ az igazán Vámpír a filmben. És ha õ nem lenne, ugye, akkor nem lenne sztori sem.
A Kárhozottak királynõjében Stuart Townsend Lestatja már feleannyira se tetszett, mint Cruise.
zsolt04 2007 jan. 07. - 20:54:08
(28/331)
A hajas kérdésre egy lehetséges válasz: lassabban nõ a hajuk mint az embereknek ui. elvileg több 100 évet is élhetnek ezért a természet beosztja nekik a hajnövekedést, viszont ha levágják azonnal vissza nõ a levágás elõtti hosszra (bár ezzel is v.szeg csak a halhatatlanságot próbálják bemutatni a filmesek) :-))
A filmet szeretem és ha ennek nincs története és mondani valója akkor semminek! Ne csak nézzétek, lássátok is!
dave1 2007 jan. 07. - 19:55:41
(27/331)
Túl sokat gondolkodtok... ;) egy film még midnig azért van, hogy élvezzük, nem egy matematikai példa, amit meg kell oldani... szerintem :P
Athelas 2007 jan. 07. - 19:51:00
(26/331)
Hosszúhaj, nekem is fejtörést okozott. Csak én azt nem értem, ha levágni sem lehet, mert visszanõ, akkor mért nem nõ végtelen hosszúra? :D Még több ilyen hülye kérdést! :)))
Athelas 2007 jan. 07. - 19:47:52 Előzmény vicky
(25/331)
Véleményes, kérdések, valóban. De ezek már mind a vámpírmítoszokra vonatkoznak, amiket minden szerzõ máshogy dolgoz fel.- mert máshol hat a fokhagyma meg a kereszt,itt meg kinevetik, pl. Ezeken nem kell fennakadni, horrorban, fantasyban meg scifiben nem kell logikát vagy természettudományos magyarázatokat keresni. Sok embert ismerek, akiknek nagyon nem tetszett, és meg is értem. Olyan nincs, ami mindenkinek tetszik. De azért nem egy felejthetõ film.
Zotyipotyi 2007 jan. 07. - 19:32:39 Előzmény vicky
(24/331)
Az elején még nekem is voltak fenntartásaim a filmmel, de szerintem igenis van története: egy vámpír elmeséli az élettörténetét... Nekem pl az olyan dolgok miatt tetszett, hogy pl feltettem magamban a kérdést még a film elején, hogy "minden vámpírnak hosszúhajúnak kell lennie?" és késõbb nagyon meglepõdtem, amikor a film válaszolt a fel nem tett kérdésemre!:) És alapjában véve jól föl volt építve a film, minden ksi darab a helyén volt, kivéve hogy Lestat nem halt meg! De gondolatban vágd ki a filmbõl azt a részt, amikor Louis megtalálja New Orleansban a Lestatot, és legyen ott a vége a filmnek, amikor a riportet mondj Louisnek, hogy õ is vámpír akar lenni, mire Louis nekitámad, hogy akkor teljesen fölösleges volt elmondania a történetét egy ilyen baleknak, aki csak ennyit szûrt le belõle.
vicky 2007 jan. 07. - 14:29:34
(23/331)
Lincseljetek meg,de nekem nagyon-nagyon nem tetszett...Már a 4.vérszívás után unalmas volt,igazából története sincs,és van néhány (számomra)értelmezhetetlen rész:
1.miért haltak meg a vámpírok a tûztõl?
2.Lestat mégis túléte az égetést...
3.ugyanõ eltüntette az arcáról a Claudia által okozott sebeket,de a vámpírokat mégis meg lehet ölni karddal(lsd.a végén a kettévágás)
4.amikor Louis az elején nem az özvegy nyakát harapta meg,hanem a kutyákét,Lestat ráront,kicsit verekednek,de L. tesz egy olyan megjegyzést,hogy 'nem tudsz megölni'...
...
...
De persze ízlések és pofonok:)
anitana 2007 jan. 07. - 12:13:24
(22/331)
Ja és vki meg mondaná mi annak a számnak a címe ami a legvégén van?? Mikor mennek az autóban és Lestat vezet, és benyomja a rádiót és az a szám emgy. sztem tök jó a vége :)
anitana 2007 jan. 07. - 12:11:56
(21/331)
Sztem ez egy ***** jó film. A legjobb sztem Kirsten Dunst volt, nagyon jól játszott benne. De Brad Pitt is. Tom Cruise is elfogadható pedig amúgy nem szeretem :).
Noir 2007 jan. 07. - 09:42:36
(20/331)
szerintem iszonyat jó film... (a könyvet is elfogom olvasni...)
csak az a gond, hogy nem láttam a film végét :( addig láttam, hogy felgyújta a vámpírokat és levágja a fejüket... de utána mi történt???? elmondaná valaki??? elõre is köszi szépen!!!!!!!!
Zotyipotyi 2007 jan. 07. - 09:15:38
(19/331)
Ez nagyon fura: nekem pont az nem tetszik, hogy Lestat visszatér, addig viszont tökéletes a film!:) A színészek közül pedig pont Brad Pitt (azzal a vámpír fejjel kicsit hasonlít John Travoltára:)) és a Klaudiát játszó kis lány játéka az, ami nagyon bejön, szerintem Antonio Banderas és Tom Cruise nem nyújtanak semmi extrát (bár kétségtelen, hogy Tom pl sokkal jobb, mint mondjuk az MI3-ban, ahol végig játszotta az egész filmet össz. egy arckifejezéssel...)
Athelas 2007 jan. 06. - 23:58:59
(18/331)
Én olvastam, és tetszett is. Nem találom felszínesnek a filmrevitelét, fõleg,hogy maga Anne Rice írta a forgatókönyvet. (Más esetben:Én személy szerint nagyon rossznak tartom, ha egy filmfeldolgozás betûról betûre ad vissza egy könyvet. Mert egy megfilmestíésnél a cél egy képi világ megteremtése egy íráshoz)

A film pedig óriási, én nagyon szeretem. Tom Cruise-t találom a legjobbnak benne, jóformán ez az egyetlen filmje, amiben tetszik. Komolyan, örülök, hogy Lestat a végén új erõre kap. Jobb befejezése nem is lehetne a filmnek.
Rika 2007 jan. 06. - 22:12:53
(17/331)
"Nem tudnék most így hirtelenjében nem tudok egy igazán jó vámpíros filmet mondani "
Nem tudom, h ebbõl lejött-e , hogy nem vagyok oda a vámpíros filmekért. Szóval nekem nem számít, h jól írom-e. Ha a film rajongója lennék, most bizony elszégyellném magam. Vagy talán mégse. Mivel az angol volt az eredeti cím, ahol a damned átkozottat jelent, így ez pontosabb fordítás is.
judephil 2007 jan. 06. - 22:08:46
(16/331)
Nekem is tetszik!!!!Szerintem egy régi nagy fel nem fedezett klasszikus, a maga mûfajában!!!Ja és persze a színészek!!!!!:)))
janka88 2007 jan. 06. - 19:31:21
(15/331)
én nem szeretem ezt a filmet... nem tetszik... ez van :)
nem baj, szerese mindenki
morrigan 2007 jan. 06. - 18:33:02
(14/331)
Ha olvastátok volna a könyvet, tudnátok, h. ez a film csak egy nagyon gyenge, a végletekig felszínes másolata Anne Rice szupi regényének :)
Olvassatok A. Rice könyveket, én imádom! :)
a Kárhozottak királynõjét is õ írta :)
dave1 2007 jan. 06. - 17:23:37
(13/331)
Én is a világ legjobb vámpíros filmjeként tartom számon! a színészek kiválóak a kedvencem Kirsten Dunst... LENYÛGÖZÕ! ami még nagyon jó vámpíros film az a Veszélyes éj, a Kárhozottak királynõje nekem nem tetszett...
rockinlove 2007 jan. 06. - 16:44:41
(12/331)
Rika! Mielõtt kritizálsz másokat nézz magadba. Csak szólok hogy a szerinted jó vámpíros film címe Kárhozottak királynõje.