meszedit 2010 okt. 21. - 18:23:54
(36/296)
Aki önmagát, valamint az élet értelmét ebben a sekélyes filmben találta meg, annak õszinte elismerésem. Tud valamit.
Viszont aki egyszerre akarja nézni a Travel Channelt, a TV Paprikát és a Zone Romanica-t, az nem fog csalódni.
Aki nem vár jó színészi játékot, fordulatos forgatókönyvet, mélyebb értelmet, csak símán agyat kikapcsolva bámészkodni akar, feltétlenül nézze meg, nem rossz film ez:)
5/10
2/10
Garfimacs 2010 okt. 21. - 10:08:49 2/10
(35/296)
Az indiai meditációs jelenet úgy hamis ahogy van, kb. a Romana füzetek tocsogós, álromantikus igényeit elégíti ki....

Aki önmagát, vagy az élet értelmét ilyen sekélyes, hazug, cukormázzal leöntött gejl puncstortában keresi... hát azt nem irigylem.
3/10
trailer 2010 okt. 21. - 01:51:23 3/10
(34/296)
Nem tudom miért mutatják ilyen csúnyácskának Juliát,igaz nem mai gyerek,de azért amikor már jól érzi magát a filmben megszépíthették volna.Hol van az a vidám micsoda nõ,szerintem ez nem neki való szerp,és a film is inkább otthon nézõs...,egyszer
Gerophila 2010 okt. 20. - 22:37:34
(33/296)
Aki az akciófilmeket, meg a sci-fi-t szereti az NE NÉZZE MEG!!!!!!!!!!!
Mert sajnos az indiai meditációs jelenet közepén nem fognak leszállni az UFO-k, és Julia Roberts-et nem rabolja el a maffia Itáliában!!!
A többiek meg nyugodtan, mert nagyon jó film. Többet röhögtem rajta, mint a mostani, vígjátéknak kikiáltott idétlen amerikai marhulásokon, amikben általában eldugnak 3 poént, igaz azokat le is lövik a trailerekben!

Aki önmagát, vagy az élet értelmét keresi, annak meg kifejezetten ajánlom.
9/10.
sofi 72 2010 okt. 20. - 20:39:51
(32/296)
Hát, ez tök jó, hogy az elején csöpög mindenki, a vége felé meg megy a köpködés!!:)

Szerintem egyszer simán nézhetõ kis mozi, nem tudom miért várt tõle bárki is valami marha nagy durranást??

Julia-t szeretem, ahogy idõsebb, egyre jobb. Mondanivaló??? Na de kérem... Aki akarja, meglátja benne, aki meg nem, az kimegy a terembõl.:))
Munkából lógás idejére tökéletes kis délutáni matiné...!!!
Charles Foster Kane 2010 okt. 20. - 00:29:03 Előzmény adrima
(31/296)
Bali.

Elõször is. Valaki észrevette már, hogy ez a nõ egyre rondább? A szája lassan nagyobb lesz, mint a feje. Vagy csak a smink volt szar?

Smink ide vagy oda, életemben elõször, a szó szoros értelmében elaludtam egy filmen (oké, fáradt voltam, de akkor is). Csak 5-10 perc eshetett ki, amivel az az igazi gond, hogy egyáltalán nem hiányzott a filmbõl.

Ez az Eat Pray Love tematika valamennyire összetartja a filmet, de a film közepe táján eluralkodik az emberen az érzés, hogy egyszerûen nem talál arra indokot, hogy miért folytassa.

Aztán (miután felébredt), csak meggyõzi magát, hogy kurvajó a vágás, a zene, a jelenetek precízek, és élettel telik. De ez véletlenül sem feledteti, hogy sehova sem tart a sztori. Nekem a 40. perc után az volt az érzésem, hogy ez a nõ megvilágosodott. Akkor miért folytatódik a sztori? Jah, hogy még nem jött Bardem... Persze várjuk meg. De még azt se sikerült rutinmunkánál jobbra csinálni.

10/6
adrima 2010 okt. 19. - 14:05:11
(30/296)
Melyik városban van amikor 00:19-nél biciklizik a csaj a tralierbe??
Balin van?? melyik falu??
köszi
offtopic
szekfuandras 2010 okt. 18. - 19:05:04 Előzmény varvolgyi
(29/296)
Az AVATARt és a 2012-t ne szidjad... Nincs rá okod!
1/10
balthis 2010 okt. 18. - 15:38:26 1/10
(28/296)
röveden: Ritka, nagyon szar film.
varvolgyi 2010 okt. 18. - 12:24:38
(27/296)
Nem vall igazán magas IQ-ra egy ilyen ízléstelen szöveg megírása!A stílus maga az ember !!!
varvolgyi 2010 okt. 18. - 12:21:44
(26/296)
Nem ritka,hogy valaki megúnka a férjét, az már sokkal inkább ,hogy akkor nekimegy a világnak ( kellõ anyagiak birtokában )azért,hogy lelki nyugalmát megtalálja.Julia Roberts transcendentális szépsége és Javier Bardem dögös macsósága nem elég, hogy ezt a túristascsalogatónak kevés, mozilátványnak sok ,filmet feldobja.Mély érzelmeket céloz de nagyon is felszínesre sikeredett.Úgy látszik Amerikában elflejtettek igazi mozit csinálni. Marad a supertechnika ( Avatar, 2012 stb) a gagyi akció és a felnõtteknek szánt mesefilm.Lassan már a románok is lekörözik õket.
vikri 2010 okt. 18. - 11:29:42
(25/296)
Mesterházy Lili kritikusnak tökéletesen igaza van, ezért idézem: "hosszúra nyújtott, érzelmesre sminkelt, üres és bután komolykodó áltörténe".

Annyi tanulságot, amennyi ebben a filmben van, az ember egy szokásos "küldözgetõs" e-mailbõl is leszûrhet, csak az a különbség, hogy azokból max 5 perc alatt, és nem kell 140 percet végigszenvednie és elvesztegetnie az életébõl. És ez a pár tanulság a film által nem lesz maradandóbb az emberben, mintha csak elolvasta volna néhány sorban, mivel nincsenek olyan pillanatok a több mint 2 óra alatt sem, amire az ember emlékezne hosszabb idõ után is.
mcszabi 2010 okt. 18. - 10:22:46
(24/296)
Nekem is sikerült megnézném a mozit/filmet kedvesemmel
Nekünk is tetszett!
10/10
Julia, megint megmutatta,hogy mit is tud
1et sérelmeztünk csak,hogy feliratos(de...),de DVD-n majd ujra megnézzük
dago21 2010 okt. 18. - 09:44:35
(23/296)
Meglepett a sok negatív kritika, szerintem egy fantasztikus film és nagyon sok a mondanivalója!
baribarany 2010 okt. 17. - 21:54:57
(22/296)
Julia Roberts véleménye a filmrõl: "Roberts a klip vége felé meglepõ józansággal és õszinteséggel kijelenti, hogy önmagunk megismerésének nem feltétlenül az a legjobb útja, amit figurája követ a filmben, mert az utazgatás elterelheti az ember figyelmét az igazán fontos kérdésekrõl, és amúgy sem mindenki engedheti meg magának." http://www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/20101006-kisfilm-az-izek-imak-szerelmek-forgatasarol-julia-roberts-javier-bardem.html
és egy kritika a filmrõl: http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20101014-julia-nem-akar-a-foldon-jarni-izek-imak-szerelmek.html
Surko 2010 okt. 17. - 21:49:06 Előzmény síva72
(21/296)
Én egy órája jöttem ki a filmrõl - szó szerint kijöttem, meg sem vártam a végét. Sok rossz filmet láttam már életemben (és szerencsére sok jót is) de ez valami katasztrofálisan sz*r film volt.

Lehet, hogy van valami mondanivalója, de ezt már sosam fogom megtudni...
Lehet, hogy köny formában kerek egész volt ez a történet, de így a vásznon semmi nem következett semmibõl, ok nélkül folytak egymásba a képek. Ráadásul az egész mesterkélt volt. A legolcsóbb sztereotípiákra épített a film.

Mindenesetre Olaszországnak, Indiának és Balinak kellemes orszûágimászt csinált a film. Akár fizethetnének is érte...

Nálam 2/10 csak azért kettõ és nem egy, mert a fényképezés tényleg ragyogó volt.
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 okt. 17. - 21:20:55
(20/296)
Már volt, csak Napsütötte Toszkána címmel.
síva72 2010 okt. 17. - 14:35:34
(19/296)
Tegnap néztük meg a barátnõmmel, kitûnõen szórakoztunk. Nálam 10/10.
Sokat tanultunk a filmbõl: most már tudom, hogy a gyerekem egy tetoválás az arcomon:)))) és most már azt is elmondhatjuk - ha megkérdezik - hogy azért iszunk, hogy mosolyogjon a májunk:)))

A korábbi kommentekkel kapcsolatban annyit fûznék hozzá, hogy India nagyon-nagyon sok évig brit koronagyarmat volt,ami ugye nem múlik el nyomtalanul, nem kellene meglepõdni, ha a nép beszél angolul.

A címplap pasikkal kapcsolatban, nem tudom, hányszor járt olasz-,ill. spanyolföldön (Bardem spanyol volta miatt írom ezt) a kommentelõ, de a pasik rendkívül nagy százaléka valóban úgy néz ki, mint aki most esett le a kifutóról vagy egy magazin címlapjáról. Szerencsénkre:)))
10/10
kiwi 2010 okt. 16. - 13:06:29 10/10
(18/296)
Aki a társadalmi normáknak akar megfelelni (család, ház, vagyon) ne nézze meg, csalódni fog! Nagyon jó film. Én az egész film alatt mosolyogtam, majd sírtam, mosolyogtam, sírtam.... Az apró részletekben nem merültem el, pl: címlap pasikkal keveredik a fõhõs kalandba. Nem az volt a lényeg. :-)
2/10
Garfimacs 2010 okt. 16. - 10:40:16 2/10 Előzmény zimzum1111
(17/296)
Zimzum... ami ebben a filmben volt ( de általában nem volt ) a keleti kultúráról az hamis volt, hazug volt és kártékony...