verdeleth 2008 júl. 13. - 12:22:18
(8/48)
Nagyon kedvelem a vietnami háborúról és utáni helyzetrõl szóló filmeket, de ez még azok közül is kiemelkedik. Félelmetes thriller, megrázó dráma tökéletes keveréke, a rendezés pedig 100 pontos.
denyiro 2008 márc. 23. - 15:35:37
(7/48)
Békélj meg önmagaddal s a démonok angyalokká változnak. Ez a mondat -legalabbás ehhez hasonló- különösen tetszett a filmben amikor a fõszereplõre rátör a teljes káosz, már nem tudja mit is tegyen és ekkor kap egy tanácsot barátjától. Talán õrangyalától?
Livender 2008 jan. 06. - 13:03:59
(6/48)
És még milyen jó portréfilme van Lynenak! Még egyszer az m2-n adták, valamikor tavaly. Alaposan kielemzik a bár-jelenetet, érdemes utánanézni!
zszoltan 2007 dec. 13. - 11:50:09
(5/48)
Hát igen. Alább elhangzottak. Csavaros (/zavaros) történet, erõs képek, számomra nem világos üzenet. Aki szereti az ilyen kicsit sokkoló hatású drámákat, annak jó szórakozás lehet. De nekem egy megtekintés elég volt belõle.
zee944 2007 dec. 13. - 11:32:11
(4/48)
Hozzátenni sokat nem tudok, nem is akarok. Kitûnõ film.
GingerSnaps 2007 dec. 12. - 21:46:17
(3/48)
Iszonyúan erõs film. A hatása lebilincselõ, és ahogy a cselekmény kirajzolódik az egyszerûen zseniális. Csak gratulálni tudok ehhez a misztikus drámához, ami napokra vagy hetekre is elgondolkoztatott és mindig bennem fog élni. Egy kis csavart hoz az életszemléletbe úgyvélem..
Redfield 2007 márc. 09. - 16:54:30 Előzmény Lau1
(2/48)
Valóban nagyon hatásos film. Én már tudtam a végepoént, mert voltak emberek akik határtalan kedvességükkel elárulták másik film topicjában... de így is nagyon tetszett azért. A vége szerintem nem volt elcsépelt, így is rettentõ hatásos volt a záró-rész, és a záró sorok is. Lehet, hogy nem igaz, de amerikát ismerve simán lehet az. Szóval... jó film nagyon, nem egy unalmas darab, és gyakran be is sokkol. Andy Vajna közremûködése látszik is rajta, csakúgy mint az Angyalszíven.
Lau1 2006 nov. 18. - 11:25:22
(1/48)
Számomra ez a film volt az elsõ „csavaros” film. Az elsõ film, aminek, ha csupán a szembetûnõ történetét kell alapul venni, alaposan megtréfál a végére.
Valamiért azóta is kedvelem az ilyen filmeket, bár általában csak amolyan popcorn mondanivalót (Falu, Harcosok klubja, Maradj stb ) vagy még azt sem nyújtanak, jelentéstartalmuk ritkán emelkedik „mûvészi” magaslatokra ,de manapság nem ez a mérvadó ,soha nem is volt, nem is lesz az –túl sokat nem érdemes ezért kárhoztatni egy-egy filmet… másfél óra rejtvényfejtés és rácsodálkozás a gyönyörû képekre… azt hiszem ez a lényegük. Egyvalamiben mégis különbözik, kategóriáján belül a Jákob Lajtorjája. Fontos és kegyetlen történetet mesél el, olyasvalamit, amit nem fognak hangoztatni az amerikai történelemben, -kissé ledöbbentem azon a pár soron, ami a végén megjelenik… elég hihetetlen.
Ha a végét nem rontják el azzal a fényárban úszó lépcsõs jelenettel és több komolyságot visznek bele, a legjobbak között emlegetném. Vannak hibái, de érdemes megnézni…ritka sokkoló témát dolgoz fel…. elszorul tõle az ember szíve…