pozsizsuzsi 2008 márc. 24. - 13:58:52
(69/149)
Kénytelen leszek magamnak válaszolni, és hangtechnikai ügyekben találgatásokba bocsájtkozni. Ezt a filmet, és vele együtt a musicalt is kiherélték, de alaposan. Erõs a gyanúm, hogy az eredeti sound trackek hozzáférhetõek valami önjelölt ifjú titán számára, és szabadon garázdálkodhat vele, újra kutyulja az egészet, "nagymozisan" elõtérbe nyomta a hangeffekteket, akciófilmesíti az egészet, pl. amikor a tankok meg a vadászrepülõk megjelennek, még a hatodik szomszéd is kiesik a pizsamájából, elsõosztályú a szögkalapálás hangminõsége, stb. Másodsorban jön az énekhang, kiváló minõségben, de sajnos nem arra lettek komponálva, hogy a hangkutyuló által szinte teljesen elbagatellizált zenekari kíséret nélkül megülnének, gyakorlatilag élvezhetetlen lett az egész.
Felhívnám mindenki figyelmét, (elõzõ hozzászólók), ha meg akarják szerettetni akár a filmet, akár a zenét, akár a hitet utódaikkal, inkább bányásszanak elõ egy agyonhasznált régi videókazit, vagy meséljenek nekik a régi moziról, dúdolgassák el nekik, vagy emlékezzenek a szegedi dóm téri Rock Színházi elõadásról, Makláry adjusztálásával, ahol még minden a helyén volt, Vikidálról már nem is beszélve. Vagy vegyék elõ a régi bakelitet.
Szóval: ki lett herélve a film, de alaposan.
pozsizsuzsi 2008 márc. 24. - 11:37:33
(68/149)
Néztem éjszaka, nem elõször láttam, mondanom sem kell. De ezúttal elõször(!) valami furcsa történ. Az énekhang minõség kiváló, a zörejek, akár egy nagy dolby moziban, UGYANAKKOR a zenekarból még a fúvósokat is alig lehetett kivenni. Ez mérföldekkel rontotta az élményt, tekintve, hogy itt végig szól(t volna) a zene. Ha valaki elmagyarázná nekem, technikailag ez hogyan lehetséges, megköszönném.
sushi 2008 márc. 24. - 01:53:32
(67/149)
huuu,de sok a tetszett szó benne...ebbõl is látni hogy nagyon teszett:D:D:D
sushi 2008 márc. 24. - 01:51:19
(66/149)
:D:D:Dimádom...nagyon tetszett...a legjobban az elje tetszett amikor megérkeznek és lepaoklják a buszról a keresztet meg kiszállnak szép lassan a szereplõk...eszméletlen...a zenéje is tetszett nagyon...tetszett júdás alakja is...kisztus is jófej volt tetszett hogy az elején mindig mosolyog...az hogy létrehoznak 1973-ban egy ijen alkotást csak gratulálni tudok....Bravó!!!remélem meg tudom szerezni dvd-n...alapfilm...
direne 2008 márc. 24. - 01:11:14
(65/149)
Nekem úgy tökéletes a film, ahogy van.
A Mária Magdolnát játszó színésznõ különösen kedvencem.
10/10
erikabaksa 2008 márc. 23. - 20:56:01 10/10
(64/149)
Kár hogy mindíg ilyen lehetetlen idõpontra teszik ezt a filmet! A lányom 12 éves katolikus iskolába jár és érdeklik az ilyen dolgok sajnos még soha nem láthatta ezt a kitûnõ filmet ami az én kedvencem is. Sajna DVD-n nincs meg -Jó lenne.
sushi 2008 márc. 23. - 20:50:38
(63/149)
már alig várom...:)
netvaris 2008 márc. 01. - 00:07:01
(62/149)
Ja és a szövegek nagyon ütõsek. Mindenki nagyon olvassa, mert odacsap mind. Tény, hogy többször kell megnézni, mert az ember elfut sokszor a lényegek mellett.

Hú, meg is nézem, szerencsére meg van :)

És nagyon fogom olvasni a szöveget :)
netvaris 2008 febr. 29. - 23:55:44
(61/149)
Nagyon sok dolog olvasható ezen a topikon, persze olyan is, ami nem a filmmel foglalkozik. Egy kettõre érdemes reagálni, és persze van olyan is, amibõl csak úgy süt az ostobaság és a gyûlölet.

A film:
Az alkotók a premier elõtt levetítették a Vatikánban, mert kíváncsiak voltak a "szakemberek" véleményére is. Nos õk álló tapssal jutalmazták.
Az alapja a történetnek egy konfliktus Jézus és Judás között. Jézus ember, aki vállata az ezzel járó negatív "mellékhatásokat" is, Júdás pedig egy formabontó ábrázolás szerint recionálisan és helyesen gondolkodó ember. Az adott helyzetet mérlegelve kerül Jézussal szembe. A mû ábrázolja még a fõpapok és Pilátus politikai (szigorúan politikai, nem személyes) küzdelmét a helybenmaradásért. A hippiruha meg dramaturgiai fogás, semmi több.
mindenképpen 10 pontos, szuper zene, színészek, SUPERSTAR.

Egyéb:

Pedofil papok-100000 emberbõl mondjuk hogy 1 pedofil. Az egyházi személyek között is ez az arány, csak ha ott kiderül, akkor a sajtó és a többi szenzációhajhász nyálcsorgató tövirõl hegyire kivesézi ezt az amúgy mocskos tettet.

Mária zsidó volt-e-számít valamit? Szerintem semmit.

Végül, az egyház egy emberek által vezetett intézmény, és mint ilyen rendelkezik egy emberi tulajdonsággal. ESENDÕ. A történelemben rengeteg szörnyûséget követtek el a vallás mögé bújt emberek. A legnagyobb hiba, amibe bele lehet esni, az az ÁLTALÁNOSÍTÁS. Ne tegye senki, mert akkor õ maga is átlagos, semmilyen lesz.

100 szónak is 1 a vége, a film kötelezõ darab!!!
hey:) 2008 jan. 10. - 18:27:57 Előzmény perry
(60/149)
"A hippi társulat kerete a játéknak. Lehet,hogy tévedek de a kor a "virággyermekek" lázadásáról szól. Mint adott esetben Jézus is az adott rend ellen emelte fel szavát."
köszi, ez jó ötlet, ezzel a házidogámban sokat segítettél!! :)
(Máté evangéliumát és a Jézus Krisztus Szupersztárt kell összehasonlítani)
Newcastle United 2007 máj. 27. - 13:58:32
(59/149)
Jó gondolatmenet, csak annyival egészíteném ki, hogy a Biblia nem a "könyv" címe, hanem a neve. Mindenképp nagybetû.
4/10
Wicky 2007 máj. 26. - 22:50:16 4/10
(58/149)
Hát-hát én is láttam már pár részlet a musicalbõl,de valahogy nem jött be!Jó volt a zene meg minden,de azért durva hogy így adták elõ ezt a témát!Szerintem több tiszteletet!Mert oké,lehet hogy nem igaz ami a Bibliába van írva,de nem is az a lényeg hogy mi van leírva,hanem az hogy kinek mit jelent!De aki azt mondja hogy kitalált,honnan tudja hogy az?!

Lehet hogy nem is írtam volna be ebbe a fórumba,de hogy egyesek (bocs,nem jegyeztem meg a Nevüket) direkt írják kis betûvel a Bibliát, és a másik olyannnal jön elõ hogy most már a vesszõket sem nagyon írják ki...Megnézném hogy õ mit szólna ahhoz,hogyha kis betûvel írnák a nevét!!Most majd lehet jönni azzal hogy a név és "egy" "könyv" címe nem ugyanaz!
móni626 2007 ápr. 19. - 21:54:22
(57/149)
Igen, ez a lényeg.
A film nagyon bejön, minden hibájával, és erényével együtt.
A többi "csak" hit , és feltételezés.
zszoltan 2007 ápr. 19. - 16:06:55
(56/149)
Bocs, elkapkodtam. Ezt meghazudtoló elméletek is vannak. De legalább jól hangzott. :)
zszoltan 2007 ápr. 19. - 15:58:10
(55/149)
"Mindenki a majomtól származik, aki nem hisz a Teremtõben." :)
zszoltan 2007 ápr. 19. - 12:54:12
(54/149)
Az Ószövetségtõl én is kidobtam a taccsot 20 oldal után. Az Evangéliumok és Pál levelei sokkal emészthetõbbek. De persze ízlések és pofonok... (Azért néha Jézus is tud 'idegesítõ' lenni.)
Newcastle United 2007 ápr. 19. - 11:09:41
(53/149)
Voltak/vannak olyan történészek is, akik úgy tartják, hogy Jézus nem volt zsidó. Az ókori zsidóság mellett szorosan éltek kisebb népcsoportok, amik közül néhányan késõbb felvették a zsidó vallást vagy legalábbis elsajátították a vallás alapjait, de semmi vérrokonság nem fûzte õket a zsidósághoz. Ezen történészek szerint Mária is egy ilyen nemzetségbõl származik. Persze õk ezt sokkal bõvebben kifejtik.:)
Én nem nagyon mélyedtem el ebben a témában, mert nem érdekel. Lentebb leírtam miért.:)
10/10
mikehodges 2007 ápr. 19. - 00:00:40 10/10
(52/149)
Ez egy fantasztikus filmmusical!Mindig is csodáltam.Nálam a Hair mellett foglal helyet.
A Bibliát meg nem olvastam és nem is fogom,mert nem érdekel,a benne levõ "bölcsességeknek"meg a gondolatától is kiráz a hideg.:((na jóó,egyszer beleolvastam,pont egy olyan résznél,ahol nem kellett volna,s betelt a pohár)
móni626 2007 ápr. 18. - 18:51:03
(51/149)
Azt hittem én vagyok a droid.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 16:58:59
(50/149)
Ha a Hozzászólás helyett a Válasz linket használod, akkor sokkal jobban el tudjuk dönteni, hogy kinek a hozzászólására reagáltál. Például ennél sem tudtam eldönteni, vajon ki javított rosszul és mit.

De ugye azért megengeded, hogy - még ha te nem is óhajtasz értelmes eszmecserébe bocsátkozni - mi, nemdroidok megvitassunk egy-két fontosabb kérdést? Kösz.