7/10
Judga 2023 szept. 09. - 23:21:37 7/10 Előzmény Bouno
(7/7)

Spencer a macska- és sorozatgyilkos. Louise beteges viszonyban van a macskákkal, hűvös a férfiakkal, de mindkét szomszéd férfi érdeklődik iránta. Macskái megmérgezése miatt és tévedésből meggyilkolja a macskagyűlölő szomszédasszonyt, Valérie-t, és a sorozatgyilkos tettének álcázza. Victor is, Louise is felfedi Spencer titkát - hogy tud járni -, de nem teszik ezt nyílttá. Amikor mindkét férfi rendőr kézre akarja adni a másikat, a vetélytársát, Louise mindkettőnek cinkosságot ígér, mintegy versenyezteti őket. Victor a befutó, aki ezzel maga is bűnössé válik, mert Louise tettét fedezi, annak reményében, hogy ezzel a nőt magához kötheti. - Én ennyit raktam össze belőle. A legutolsó jelenetben Victor macskájának viselkedését utalásnak tekintem arra, hogy itt senki sem ártatlan, nem olyan, amilyennek mutatja magát.


A három főszereplő Louise, Spencer és Victor. Fordulatos film. Kicsit sokallottam a sejtetéseket, ezek miatt sok fordulatot ki lehetett találni, de azért maradt a végére is puskapor.
Bouno 2018 ápr. 18. - 15:28:12
(6/7)
Vki le tudná írni részletesen a cselekményt (akár privátban)?
8/10
Nira1900 2016 máj. 02. - 00:35:05 8/10 Előzmény Ayumi2
(5/7)
SPOILERES***

Hát, õszintén szólva, ez esetben én is felmenteném. Pedig nem vagyok érzéketlen az emberi szenvedés iránt.
Ha ez lenne az "üzenet" (remélem, nem), akkor szimpatikusabb karaktert kellett volna szánni a mérgezõnek.
cselszton 2014 jún. 13. - 13:24:42
(4/7)
Véletlenül bukkantam rá, és megnéztem. Fura volt az egész, inkább nyomasztó, mint izgalmas. Nem egy szokásos thriller, van is cselekmény, meg nincs is. Olyan, mintha valóban egy hétköznapi történet lenne, a szereplõk is nagyon emberiek, de valahogy egyik sem jutott el nálam arra a pontra, hogy úgy érezzem, tudok hozzájuk kapcsolódni. Nem mondom, hogy elvesztegetett idõ volt a megnézése, de én inkább egy erõs drámának mondanám, mint thrillernek.
Ayumi2 2014 máj. 25. - 21:32:35
(3/7)
Nem volt rossz, alapvetõen tetszett. Emberi viszonyok leképezõdése szélsõséges figurákon keresztül. Nem bántam volna a részletesebb jellemrajzot, így a szereplõk motivációi sokszor levegõben lebegve maradtak. Kifejezetten zavart, hogy a végén
SPOILER
csak az egyik bûnös nyerte el méltó büntetését. Beleillett volna a cselekményszövésbe egy gonosz naplóbejegyzés mondjuk, amit megtalálnak a sorozatgyilkosnál, és ami leleplezi a nõt. Persze ennek is van üzenete, ha úgy vesszük, az emberi lények szenvedésére való érzéketlenségrõl, csak mivel a "szokványos" elkövetõ megkapja, ami neki jár, a másikat mintha felmentenék a filmkészítõk.
SPOILER VÉGE
7/10
DonnaBella 2014 máj. 24. - 09:10:35 7/10
(2/7)
Nézhetõ, aki bírja gyomorral hogy olyasmit is láthat amit más filmek csak sejtetnek. Persze nem kell komolyan venni, az egész film groteszk.
olahmiki1959 2014 máj. 16. - 03:12:28
(1/7)
Az alaptörténet jó, mindenképpen megnézem.
Az, hogy eddig még senki nem szólt hozzá, viszont nem tudom, minek köszönhetõ.
Senki nem látta még, vagy nagyon gyenge?
Kíváncsi lettem...