7/10
M.Zs.F 2011 ápr. 26. - 23:31:29 7/10
(51/91)
Keserédes a sztori. Olyan mint maga az élet. Vannak benne vicces jelenetek (én pl: a kolléganõje hülyeségein folyamatosan hangosan röhögtem), vannak nagy kérdések, és rengeteg félelem ami egy ember való életében is. Nagyon õszinte a film, és ezért szerethetõ. Nem akar erõszakosan tériteni valamelyik irányba, levezet egy sztorit, a többi a mi dolgunk.

10/7
10/10
sioux 2011 ápr. 17. - 19:02:26 10/10 Előzmény géGyula
(50/91)
Egyetértünk.
10/10
sioux 2011 ápr. 17. - 19:01:48 10/10
(49/91)
Izgalmakon egyaránt tértem a testi és szellemi kalandokat (már ahol a nõnél-férfinél is van szellemi színvonal. Ez utóbbi eloszlásában viszont nem látok különbséget nõk és férfiak között...)
10/10
sioux 2011 ápr. 17. - 18:58:15 10/10
(48/91)
Így beszél egy "igazi" bunkó érzéketlen "hímdíszpéldány". A legegyszerûbb önigazoló szöveg ez a le büdös k*rvázás meg ribancozás, ha képtelen egy férfi megérteni és teljesíteni egy nõ nem is olyan bonyolult vágyait. A nõnek is joga van élni, és tudjátok meg, a legtöbbjüknek ez nem azt jelenti, hogy állandóan mással legyen, hanem hogy a választottja, az nyújtson neki szerelmet, szeretetet, törõdést, érzelmi biztonságot és igen izgalmakat, szenvedélyt is. Én is férfi vagyok, és meg tudom érteni a fõhõsnõt. Nem attól vagyok férfi, hogy leribizem, hanem tudom a módját, hogy mellettem ez ne történjen meg. Néha én sem tudom, (bár velem ez utoljára kamaszkoromban esett meg), de ha a nõnek más kell, akkor más kell, nehéz elviselni, de ettõl még nem rib.
géGyula 2011 ápr. 17. - 01:37:35
(47/91)
Megint az off topic -ra kattintottam mgszokásból, megismétlem annélkül:

Érdekes, mennyire különbözõek vagyunk, ezt banderas hozzászólására gondolva írom.
Nekem, férfi létemre is, egyértelmûen rokonszenves a fõhõsnõ. Nagyon is!
Sztem remek a szinésznõ is, igazán természetes bájjal adja az egyszerû, de nagyon természetesen jóindulatú, önérzetes, de lágyan kompromisszumképes fiatalasszonyt. A „kedvese” egy pohár takonynak írható le egyértelmûen, elkényeztetett, önzõ, éretlen ostoba és narcisztikus hiszterika. Aki élet- ön- és közveszélyes. Aztán kiderül, hogy szinte minden képernyõre kerülõ férfi „gyári hibás”, még legkülönb a férj, aki mellesleg óriás csecsemõként, esetleg nagyranõtt torz törpeként jelenik meg. Érdekes grimasz, hogy a végefelé kiderül, baj van a spermájával, ezek szerint azz egészséges sperma hülyeséggel jár? Na de csak viccelek.
Szóval, kedves férfitársaim ez a férfi aljasság és hülyeség eposza, ilyenek vagytok, sajna, mind, persze, lehet, hogy én a legborzasztóbb mind küzül.
Van ennek a mondanivalónak sokrétûbb kifejtése is, ami azért árnyaltabban, záltal érvényeseben mondja ugyanezt(Polanski: Keserû méz), de nekem ez is nagyon tetszet.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 17. - 01:36:22
(46/91)
Érdekes, mennyire különbözõek vagyunk, ezt Bandeeras hozzászólására gondolva írom.
Nekem, férfi létemre is, egyértelmûen rokonszenves a fõhõsnõ. Nagyon is!
Sztem remek a szinésznõ is, igazán természetes bájjal adja az egyszerû, de nagyon természetesen jóindulatú, önérzetes, de lágyan kompromisszumképes fiatalasszonyt. A „kedvese” egy pohár takonynak írható le egyértelmûen, elkényeztetett, önzõ, éretlen ostoba és narcisztikus hiszterika. Aki élet- ön- és közveszélyes. Aztán kiderül, hogy szinte minden képernyõre kerülõ férfi „gyári hibás”, még legkülönb a férj, aki mellesleg óriás csecsemõként, esetleg nagyranõtt torz törpeként jelenik meg. Érdekes grimasz, hogy a végefelé kiderül, baj van a spermájával, ezek szerint azz egészséges sperma hülyeséggel jár? Na de csak viccelek.
Szóval, kedves férfitársaim ez a férfi aljasság és hülyeség eposza, ilyenek vagytok, sajna, mind, persze, lehet, hogy én a legborzasztóbb mind küzül.
Van ennek a mondanivalónak sokrétûbb kifejtése is, ami azért árnyaltabban, záltal érvényeseben mondja ugyanezt(Polanski: Keserû méz), de nekem ez is nagyon tetszet.
10/10
Siegfried 2011 ápr. 17. - 00:28:49 10/10
(45/91)
Nekem nagyon tetszett a film, nem egy eget rengetõ a téma de pont ettõl jó, hogy hétköznapi emberek hétköznapi drámáját mutatja be és nem is akár hogy. Egyszer mindenképp érdemes megnézni!!!
ÁgeszKIRÁLYLÁNY 2011 jan. 29. - 22:47:11 Előzmény jeremy06
(44/91)
Jeremy! Ezek szerint mégis átjött a film!
Pont arról szól, milyen lehangoló és unalmas a nõ élete...
Bizony ez nem egy vidám történet, és még csak happy end sincs...
ÁgeszKIRÁLYLÁNY 2011 jan. 29. - 22:44:00
(43/91)
Kevés színésznõt utálok annyira, mint Anistont, de ebben a filmben kivételesen nagyon jó! Aztán a film elõtt és után csak nagy nulla! de ez egy nagyon jó film, a történet, és a többi szereplõ is nagyon a helyén van! Bizarr és érdekes... :)
10/10
savernake 2011 jan. 06. - 10:12:05 10/10
(42/91)
Szerintem sokaknak azért nem tetszik ez a film, mert túl õszinte. Egy az egyben mutatja meg hétköznapi emberek hétköznapi életét. Semmi csillogás, semmi tunning.
Jennifer Anniston lenõtt hajával, kinyúlt pulóverében pont olyan, mint a sarki közért pénztárosa - nagyon nehéz összeegyeztetni a Jóbarátokban vagy más hollywoodi filmekben meg a nõi magazinok címlapján látható sztár-Jenniferrel. Pedig jól játszik, kár hogy beskatulyázzák.
Matthias 2011 jan. 06. - 07:53:30
(41/91)
Szerintem az egyetlen értékelhetõ momentum a filmben Jennifer Anniston ágyjelenete. :)
Más filmjében úgysem mutogatta magát, úgyhogy egyszer tényleg meg lehet nézni. ;)
4/10
jeremy06 2010 dec. 24. - 00:13:52 4/10
(40/91)
Nekem nem tetszett ez a film... Maga a mondanivalója még jó is lehetne, de a rendezés tönkre vágta az egészet. Semmi nem jött át, szerintem egy elgondolkodtató film nem attól lesz jó, hogy telezsúfolják kába, az élet nagy kérdéseirõl gondolkodó viaszbábukkal. A hangulata pedig végig lehangoló volt és unalmas.
Ar@gorn 2010 ápr. 24. - 17:20:50
(39/91)
Szerintem jó film, tele érdekes életszemléletû emberekkel.
kaktuszfüge 2010 márc. 30. - 18:21:51
(38/91)
én nagyon szeretem ezt a filmet, megvan videón, sokszor megnézem
3/10
dandelion83 2010 márc. 28. - 16:45:03 3/10
(37/91)
Nekem nagyon nem tetszett a film...Alapvetõen imádom a drámákat, de ez inkább volt letargikus, mint drámai...Magával a mondanivalóval nem lett volna baj, néhány jelenet tényleg elgondolkodtató, de ennek a kifejezése nem nyert meg...A történet egy hétköznapi munkás családot mutat be, akik elégedetlenek, utálják a munkájukat, alig van közöttünk kommunikáció, csak úgy élnek egymás mellett. Majd a képbe belép egy harmadik, és a végén úgy felborul az egész, hogy a kezdeti unalmas élet visszahozásán munkálkodnak. Szerintem már olyan kisarkítva mutatják be a cselekményt, hogy néha éppen ettõl válik vicessé a vígjátéknak cseppet sem nevezhetõ film. Lenne mondanivalója, de olyan szánalmat érzek minden szereplõ iránt, hogy a fõ következtetés talán csak annyi, h vigyázzunk, nehogy ilyen életünk legyen:)
Egyszer nézhetõ film, az biztos, ha egyedül álltam volna neki, 20 perc után leállítom, de így végignéztem, nem érte meg...
marie1 2010 márc. 27. - 09:23:55 Előzmény kevinspéci
(36/91)
Nem gondolnám, hogy jelentéktelen emberekrõl szól a film. Mindannyian jelentéktelenek vagyunk, és épp úgy egyformán értékesek. A film nagyon is sokat mondott számomra. Azt, hogy alapvetõen, bénázunk, nem merünk hinni, ezért középszerûek vagyunk, és ami a legfontosabb: megalkuszunk. Sorozatosan. Aniston tökéletes választás volt egy teljesen hétköznapi csetlõ-botló nõ szerepére, Jake Gyllenhaal is ragyogóan játszotta a rajongó,késõn érõ fiút,aki "csimpaszkodásával" inkább elûzi maga mellõl az imádott nõt. Phil is remek karakter volt: kissé bumfordi férj, meglehetõsen tompultan,bambán áll az élet finomabb jelenségei elõtt, ugyanakkor mély érzésû, szerethetõ figura.A film vége is nagyon tipikus. Sokan, nagyon sokan vannak hasonló helyzetben..és valóban ez történik...maradnak a langyosban..a hosszú távon értékelhetõ langyosban..
Taccofiesta 2010 márc. 26. - 19:54:50 Előzmény Undercover
(35/91)
Helókanyalóka

Szerintem nagyon tuti kis film volt, nem azt mondom h gigantikus eget rengetõ hatású, de azért elgondolkodtató. Pl: vajon tényleg csak kockáztatással lehet élni az életet (piros lámpa_bal vs jobb kanyar?)vagy csak a szívverésed marad ami azt mutatja h élsz.
Holden..hmm,én abszolut megértettem õt. És végre Justine is, csak nem merte. Mindenestre elég meghökkentõ volt pár fordulat, én sokmindenre nem számítottam.
Haragszom Justinere, mert nem azt kaptam, amit vártam..hogy létezik ilyen szerelem, a lelki társ, meg az örökké örökké örökké...:) Egy film erejéig.
Undercover 2010 márc. 26. - 09:01:07
(34/91)
SPOILER
Nem is volt mérgezett az a gyümölcs, a srác nem lett tõle rosszul, vagy ezt csak kifelejtették már belõle? :D
SPOILER VÉGE

Látom sokaknak nem tetszik, de szerintem annyira azért nem rossz. Az igaz, hogy az alaptörténet cseppet sem nevezhetõ különlegesnek, egy csomó film létezik ebben a témában és ilyen végkifejlettel, legalább az utóbbiba tehettek volna valami kis csavart, amitõl kicsit talán eredetibb lehetett volna, de így nem lett az sajnos. Tipikus 1x nézõs. :)
A szereplõkkel nem volt bajom, egyszerû munkásembereket akartak ábrázolni (nem unatkozó gazdag értelmiségieket vagy mûvészeket), legalább ez sikerült. :)
saibor 2010 márc. 25. - 22:24:22 Előzmény fekete...orsi
(33/91)
Orsi tökéletesen igazad van!
saibor 2010 márc. 25. - 21:51:30
(32/91)
51. perc, kinek van közületek éppen most peteérése?