Téma: Kabaré

perry 2008 jan. 06. - 20:01:04
(6/46)
A kicsi ember a broadway nagy forgatagában, Joel Gray az 1972- s Vincent Minelli film elõtt már 6 éve játsza a konferanszie szerepét. Bár a színházi darab és film között ( mûfaji különbség ) igen csak eltérõ hangsúlyok vannak dramaturgiában és súlypontokban is.
A nagy díj esõbõl (Oscar) Greynek a legjobb epizódszereplõ jut.
Karakteres alakítása még a Soderbergh rendezésében
megvalósított Kafka Burgel szerepe, de láthattuk a Táncos a sötétben Lars von Trier filmben mint Björk itélkezõ bírója musical szerepben.
Ja, és 1986 ban volt egy Golden Globe jelölése a Fegyvertelen de veszélyes címü filmben.
A konferanszie szerepérõl meg csak annyit, hogy a többiek Fosse "köpenyegébõl" és Grey szerepépítkezésbõl bújtak elõ. :)
efes 2008 jan. 06. - 11:39:06
(5/46)
hehe és fritz wepper? :)) akibõl harry klein lett, derrick felügyelõ spannja?
efes 2008 jan. 06. - 11:37:33
(4/46)
milyen jó volt a konferanszié!!!! atyaúristen!
efes 2008 jan. 06. - 11:36:09 Előzmény albertjanos
(3/46)
én is csak ezért néztem meg, nagyon-nagyon régen láttam egyszer ezt a filmet, de hiba lett volna kihagyni. persze, folyamatosan vontam a párhuzamot alföldi kabaré-rendezésével, amit pár éve csinált az operettszínház padlásán. (és ami szvsz nagyon jó volt, de teljesen más, mint a film.)

a film nagyon nagy filmklasszikus, bob fosse pedig mûfajának zsenije.

jól emlékszem, hogy mintha michael yorknak lenne magyar vonatkozása, már származását illetõen?
10/10
albertjanos 2008 jan. 05. - 18:51:43 10/10
(2/46)
Perry szuper jól foglalta össze. Gratulálok.
Alapfilm.
perry 2008 jan. 05. - 16:40:41
(1/46)
***SPOILER***

Bár a rendezõ amerikai, az író angol, mégis hû képet kapunk a fasizmus elõestéjérõl. Még nincs a csúcson Hitler, de már a barnaingesek terrorja folyik.
Isherwood tesközelben élte meg a kor Berlinének lokál és kabaré életét, a zsidó üldözést, boltjaik kifosztást, és azt nem törõdöm életfilozófiát, melyel a vagyonosabb zsidóság azt gondolta , hogy ezek a jelek elszigeteltek. Mint ahogy a vílág is késõn ébredt rá, nem lesz olyan ember akit így, vagy úgy de a halál szárnyával meg nem érint.
Számomra a sok fantasztikus táncos énekes kabaré kép mellett egy képsor volt igazán sokkoló.
Itt jegyezném meg ez szét is feszíti a musical kereteit.
Sally Brian és von Heune kirándulni megy. Kiszállva a kocsijukból egy kis alpesi fogadóhoz érnek. Itt egyszerû német polgárok élvezik a vasárnap örömeit. Egyszer csak egy angyal arcu barnainges fiatalember áll fel az asztalra lágyan és csillogó hangon énekelni kezdi A jövõ a miénk lesz kezdetü betétszámot. Az emberek elõször mosolyognak majd a szám egyre dinamikusabbá és végül erõszakossá válik. Az eddigi idilli vasárnapi ének egy eljövendõ világégés jelzõjévé válik.
Nekem ez minden háborús filmnél jobban mutatja be az elkövetkezõ jövõ borzalmait.