Téma: Katyn

7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 20:24:50 7/10
(154/434)
Atyaisten, természetesen "auschwitzi", bocs. Khm.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 20:23:21 7/10
(153/434)
Szóval Die hard! Ha már el akarják venni az életemet, legalább nagy kárt okozhassak nekik.
Persze, ha belegondolok, sajnos pont ez volt a katyni tragédia lényege: ezek a tisztek sajnos mindenféle ellenállás, harc nélkül estek el, az elsõ golyó, amit feléjük küldtek, meg is ölte õket. Szóval ez a tehetetlenség tragédiája.
Asszem, így még inkább érthetõ a Sorstalanságban Citrom Bandi, aki egyáltalán nem óhajtotta feladni, és Köves Dani is ezért tanulta meg, hogy nem lehet azt mondani, "Én csak szerencsétlen, tehetetlen áldozat vagyok", mert mindig lehetett volna vmit tenni, talán még akkor is, amikor az Auscwitzi peronon lépkedtek egymás mögött. Lehet, hogy semmit sem lehetett volna tenni, de akkor is tudni kell, hogy a lépéseket Õ TETTE MEG, nem más...!
Na meg Antal Imre leghíresebb mondata: "Meghalni? Ezeknek?"
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 20:09:01 7/10
(152/434)
Irtóra tetszik, hogy bírsz ilyeneket kitalálni? Ugye nem csak 1x láttad, mert ha igen, akkor ajjajjj, elsüllyedek:). Szóval AHA, Antigoné-Iszméné miatt viselkedik ennyire õrülten Agnieszka... Hát, mit mondjak: szvsz kár volt egy irodalmi párhuzam miatt ilyen életszrûtlenre alakítani egy jobb sorsra érdemes figurát. OK, tom, hogy volt Moyses Márton meg Jan Pallack, akik önként gyújtották fel magukat... de sztem okosabban, hasznosabban is felhasználhatta volna az erejét, és más módon nagyobb kárt tudott volna okozni a komcsi rezsimnek. Mint Karol Vojtilla. Nem muszáj az elsõ kõnél elzuhanni. Ez most kb. pont annyira mondvacsinált ellenállás volt, mint Az ötödik pecsétben a fasiszta tiszt által kieszelt próba. Mondjuk az sem volt életszagú, de ha már itt úgyis egy görög drámát akart bemutatni Wajda, akkor jogos az összehasonlítás. Szóval: ott Gyuricza órás, mivel felelõs volt mások életéért, inkább engedett, inkább meghajolt, csakhogy folytathassa a gyerekek mentését. Gondolom, hogy Sántha inkább a bizonyítványát próbálta magyarázni ezzel a mûvel, de önmagában akkor is döbbenetes, naggggyyyyoooon jó. Itt viszont "Antigoné" viselkedése - hát, kösz.
gaby8174 2008 máj. 05. - 18:00:23
(151/434)
Nem tudtam bele aludni....
Olvastam Katynról, de nem gondoltam hogy a bolsik szinte élvezettel ölnek.
A parancsot a gyilkos NKVD fönök Berija javasolta amit persze Sztalín aláírt.(az áldozatok reakciósoknak,népelenséginek,stb voltak titulálva)
Csak egyet nem értek.
Azért gyilkos parancsot kiadni az egy szörnyü dolog de végrahajtani szerintem undorító,nem lehet leírni.Nem értem akik végrehajtották "mert most ezt követeli a párt" hogyan tudtak élni a világban továb.Úgy ölni mint a vágóhídon az borzasztó. Mi van az ilyen gyilkosok fejébe.Nem gondoltak soha hogy holnap lehet pont õ a gödörben.
Szerintem ma is lennének sokan akik képesek ilyen gaztetre.
Különben a film zseniális.
Petrezselyem 2008 máj. 05. - 16:28:57
(150/434)
Igenigen, de ha a Spielberg-kislányt kifogásoltad, mit szóltál volna a fotóhoz :-)

Az Antigonét köszönöm, hogy eszembe juttattad.
Petrezselyem 2008 máj. 05. - 16:27:03 Előzmény Heathcliff
(149/434)
Én is remélem, hogy fogok! :-) Csak arra gondoltam, hogy a észveszejtõ pánikban, miközben a vérszagban löknek a gödör felé, nem mindenkiben van akkora lelki nagyság, hogy a gyilkosai bûnbocsánatáért imádkozzék. Azért mégsem érzem erõltetettnek a befejezést, sõt.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 15:28:51 7/10
(148/434)
Teljesen egyetértek veled!!
Egyébként pedig azt mondják, nem láttak még ateista tengerészt - lefordítva, ha a sírgödör felé löknek, sztem te is imádkoztál volna. Meg fogsz is, majd egyszer, már megbocsáss ;).
10/10
pupac80 2008 máj. 05. - 13:34:26 10/10
(147/434)
Ez a film döbbenetes.
Petrezselyem 2008 máj. 05. - 11:26:50
(146/434)
Érthetõnek tartom, hogy a lengyelek szemszögébõl lett elmesélve a történet...nem hiszem, hogy kötelessége a rendezõnek bemutatni a másik oldalt is, ha nem arról akar filmet készíteni. Éppenséggel még a végén a Miatyánk megbocsátó soraival fejezõdik be a film. Valószínûleg nem vagyok jó keresztény, de nem tudom, hogy én is így mentem volna-e a gödör felé (illetve nem mentem volna, löktek volna).
Petrezselyem 2008 máj. 05. - 11:22:56
(145/434)
A családi fotó hatásvadász lett volna, szerintem.

A vöröskatonák vallásosságára vonatkozólag kételyim vannak. Lehet, hogy vallásosak voltak, vagy voltak köztük. Mindenesetre, ha ez BÁRMELY formában megnyilvánult volna úgy, hogy erre tanújuk van, pl. keresztvetés, effélék, NAGYON SÚLYOS következmény lett volna. Most nem a filmre gondolok, hanem általában.
Petrezselyem 2008 máj. 05. - 11:18:11
(144/434)
Konkrétan arra gondoltam.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 10:39:37 7/10
(143/434)
Mindent vissza, egyszerûen csúcs, mennyire figyelsz mindenre, és hogy miknek utánanézel... Elképedtem. Én csak néztem, de nem is láttam ezeket a részleteket. Absz. igazad van. Ha Wajdát is ennyire érdekelte volna, mint téged, bizonyára utánajár a korabeli orosz katonák vallásosságának, erre hogyaan lehetne utalni.
Azt viszont végképp nem értem, a családi fotót miért hiányoltad?
cherry baby 2008 máj. 05. - 08:12:34
(142/434)
felvettem, de még nem idõm megnézni, csak a legelejét láttam, míg apukát elvitték a szovjet katonák.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 01:43:37 7/10
(141/434)
Édes vagy, a szovjet kiskatonák (akik már eleve ebben a rdsz-ben születtek) ortodox vallását :)) hogyan vezetted volna elõ???? Hát még az ateizmust :DDDDD
7/10
Heathcliff 2008 máj. 05. - 01:35:08 7/10
(140/434)
A Spielberg-kislány tényleg szörnyen giccses volt, sok egyébbel együtt, sajnos :(
Amit a részegek vihorászásáról írtál, az :))): láccik, hogy te se piálni nem szoktál, se ilyen ismerõsöd, családtagod sincs. Ez persze nagy elõny. Sajnos az alkoholisták nem vihorászni szoktak, hanem tombolni. Üvöltözni, verekedni, törni-zúzni, hazudni, másoknak ártani, balesetet okozni, bántalmazni, csalni, bosszúhadjáratot folytatni, rágalmazni, családjukat megfélemlíteni, terrorizálni, hõzöngeni, másokat megalázni, önmagukat felmagasztalni, nagyzolni és nagyképûsködni, túlköltekezni, promiszkuív életet élni, a családot elhagyni vagy agyonverni....
Alkoholista nagybátyám pl.
-elhagyta a családját (csecsemõ kisfiát), soha többé nem is érdekelte, nem gondoskodott róla. (A fiából is alkoholista lett, mint ahogyan az apja is már az volt.)
-folyton k*rvákkal hált, vagy a haverjai nejével;
-egy fényképe hátuljára ezt írta: "Mûvész Úr Isten", mivel kocsmákban hegedült;
-állandóan káromkodott;
-segédmunkás létére taxival járt dolgozni;
-mindenkit kihasznált, akit csak lehetett, vagy lefizetett, megvett;
-idõs édesanyját majdnem megfojtotta;
-társalgása kizárólag vádaskodásokra szorítkozott;
-komolyan elhitte magáról, hogy 8 osztályos ismeretanyagával megkaphatja a fizikai Nobel-díjat a perpetuum mobile felfedezéséért (ne nevess, ez halál komoly);
-mindenkinek nagy borravalókat osztogatott, hogy lássák, õ a jani...
Ha ismernéd az alkoholisták természetrajzát, tudnád, ezek teljesen tipikus alkoholista cselekedetek, a szesztõl eltorzult elmemûködés jelei.
Ergo. A beszeszelt katona nem vihog, hanem kegyetlen.
Helios 2008 máj. 05. - 01:30:25
(139/434)
Hát azért nekem korántsem annyira hatásvadász mint egy amerikai második világháborús film. Szeretem az Amerikai filmeket, eléggé ott vannak szerintem, de tény hogy nagyon benne vannak a témában hogy kell valakit behálózni érzelmileg. Egyébként talán ezért is tûnt nekem kicsit gyengének a film, mikor feláltam a TV elõl elõször egy lelketlen mestermûvet éreztem e a filmbõl, annyira hozzá voltam szokva már a sok síráshoz meg drámához ami Hollywoodból jön. Végeredményben szerintem ez egy tökéletes munka és nem sok filmre mondom ezt. Nem lesz a kedvenc filmem, de mindenképpen nagyon igényesnek tartom. Mondjuk ha valakinek háborús filmeket vetítenék akkor Harcosok Szövetsége, Katyin, Az õrület határán... ez a három szerintem különbözõ stílusú és szinte minden benne van.
Petrezselyem 2008 máj. 04. - 21:11:31
(138/434)
A finom bánásmód szerintem a rendezõ ízlésének köszönhetõ. Szerintem nagyon finoman van megcsinálva, iszonyatos és mégsem hatásvadász.

A vodkázást írják kortársak is. Nem akarom magamat ismételni, de pl. Szolzsenyicin.

Szerintem jó a film. Nekem nagyon tetszett. A katolikus vonal is. :-))
PEIPER71 2008 máj. 04. - 20:21:53
(137/434)
T. Uram! Érdeklõdöm hogy véletlenül a filmet nem vette fel? Én sajnos lemaradtam és szeretném megnézni.


Üdv: Wagner István
verdeleth 2008 máj. 04. - 19:27:02 Előzmény ondok
(136/434)
hát azért amit az a könyv leir az nem kis haszonelesés Szinte az összes amerikai és izraeli zsidószervezet kaszál belõle, több milliárdokat, külömbözõ országok laskosainak adóiból. mert az állam abból fizet
Petrezselyem 2008 máj. 04. - 17:25:47
(135/434)
Igazad van.