1/10
Rövid_G. atya 2016 máj. 21. - 09:03:27 1/10
(126/146)
A legótvarabb sorozat, amihez valaha szerencsém volt :(
Oolong 2015 dec. 27. - 14:43:43 Előzmény muki007
(125/146)
Most már tudjuk, hogy január 7, 22:50!
10/10
muki007 2015 dec. 13. - 10:37:31 10/10
(124/146)
Tudja valaki, hogy mikorra várható a 7 évad magyarul?
10/10
istvan.david2@gmail.com 2015 júl. 25. - 23:23:42 10/10 Előzmény sawyerx
(123/146)
Na igen, ahogy elõttem is sokan írtak, nagyon addiktív! Nekem is úgy volt, hogy egy nyári estén leültem és elindítottam az elsõ részt.
----VIGYÁZAT SPOILEREK--------
Gondoltam ez valami nagyon gyengusz.Fõleg hogy láttam Tig-et(Kim Coates) és Chibs-et(Tommy Flanagan)már együtt filmbe és a rossz fiúkat játszódtak, ott meg nagyon utáltam õket.(Hero Wanted) De valahogy pár napra, vagy egy hétre kedvem volt megint nézni és akkor tényleg ütött. Aztán még rá is jöttem, hogy jéé Jax az Pete Dunham a Huligánok filmbõl(Elijahhal) csak nehezen ismertem meg hosszú hajjal. Rácuppantam, de keményen, napi 3-4 részt néztem meg. Az elsõ évad elég lassan indult be és nem tudtam hova tenni, de tetszett, az erõszak, a testvériség-bajtársiasság, hazugság, szerelem, a klub iránt érzett szeretet. Donna halála után kezdett nekem érdekes lenni. A második évad, az tökéletes volt számomra, egyike a kedvenceimnek, fõleg a Jax és Clay közötti feszültséget imádtam.
A harmadik évad, az is jó volt, bár kissé unalmas volt az eleje és úgy az egész évad. A negyedik évad, ha jól tudom a Galindo kartellel kezdõdik és új seriff a városban, õk meg épp sittrõl jöttek ki, néhányan. Bírtam Potter urat, bár messze nem volt akkora genyaláda mint Stahl, már itt kissé kezdõdött esni a sorozat. Az ötös évad izgalmas volt, ahogy megjelent a feka, akinek keze bármerre elér, és sittre vágta a fél brigádot, ott meg szegény Opie feláldozta magát a klubért. Ezután nagyot néztem mikor leálltak vele(Damon Pope-al) és még nagyobbat miután kicsinálták. Hatodik évad eléggé unalmas lett és vontatott, semmi emlékezetes, talán Clay beszéde a sitten, kiszabadítása és megölése, na meg persze Tara halála. Hetedik évad, szerintem a vége nagyon jó lett, a zene tökéletes, MARILYN MANSON!!, 1 órásra nyújtották ezek jók voltak, de úgy a történet és tényleg majdnem mindenkit kiforgattak. Fõleg Jax-et, én az elején bírtam õt, de mostanra már annyira nem, Tara halála teljesen megváltoztatta. Kinyírta a Lin Triádot, igaz kissé szarakodtak miután ujjat húztak Marks-al, de ez is lezajlott. Az eredeti felállás jobban tetszett, nem mondom, hogy Quinn nem jó, de Patkány és már eszembe se jut a hátrazselézett mexikóbeütéses csávó neve, azt hiszem Montez, Orlin jó volt csak nagyon keveset láthattuk.
Nekem kedvenc sorozatom lett, az eleje és közepe jó volt, de a vége már nem annyira. A szinkronnal szerintem nincs gond, de már nem szívesen hallgatnám August-ot magyarul beszélni, vagy Mansont. Színészi játék profi volt.
Én megadom a 10/10-et!! RIP SOA! In Memoriam OPIE!
4/10
nikato 2015 jún. 22. - 16:22:32 4/10
(122/146)
Nagyon jó sorozat! Most kezdtük el, egy este alatt 4 részt megnéztünk! :)
SPOILER: Ami nem tetszett benne, az a nõi "részleg", hogy már a legelején szerelmi szálak vannak benne (dokinõ, feleség). Jax anyján sem igazodom ki, hogy most rosszat akar, vagy jót??!! Vagy ilyen anyatigris csak, hogy védi a fiát? SPOILER VÉGE
Katey Segal amúgy nagyon jól tartja magát!!! :) Sok színészre tettek tetkót, nagy munka lehet minden forgatás elõtt feltenni rájuk. :D Lényegében szuper sorozat, várom a többi részt is!!! :)
H. Zita 2015 máj. 10. - 15:05:42
(121/146)
SPOILERES lehet, ha nem láttad még a 5. évadot, ne nézd meg!!!


Opie rajongóknak: Watch Ryan Hurst bid farewell to Opie!

https://www.youtube.com/watch?v=WuojNLM16VU
poncso86 2015 máj. 02. - 12:21:19 Előzmény tramonto
(120/146)
Az elejétöl javasolnám, nem bánod meg. Én már másodszor kezdtem elölröl, annyira bejött.
tramonto 2015 ápr. 08. - 10:53:18
(119/146)
Valamiért mindig kikerültem ezt a sorozatot, mert elvem, hogy nem leszek egy sorozatnak sem elkötelezettje, ha törik, ha szakad akkor is a tv elõtt kell ülnöm, erre már nem vállalkozok. A kommentek alapján jó sorozat. Szeretem azokat a sorozatokat amelyekben ha megismerjük a film alapjának a lényegét, esetleg az állandó szereplõket és a történetek külön-külön is nézhetõek, mint pl. mentelista, a férjem védelmében, Shark vagy a vidámabbak a Jimi szerint..., vagy a két pasi meg a kicsi..- szóval értitek. Találtam egy nem feltétlen letöltendõ, csupán nézhetõ programot, amit a tv csatornáktól függetlenül bármikor nézhetem. Idesorolom azokat a sorozatokat, amelyek csak összefüggés alapján nézhetõ, élvezhetõ, mint pl. az újabb (nekem legalábbis M2-n)a Twin Peaks, amelyet megkerestem, és ha lemaradok bármikor megnézhetem. Szóval abban kérek segítséget, hogy melyik változat mellett döntsek? Bekapcsolódhatok nyugodtan az V/1- be vagy érdemes az elejétõl elkezdeni?
Lengabor 2015 márc. 09. - 23:54:54
(118/146)
Kemény motorosok 5. évad (13x45)
premier 2015.04.08 22:00, AMC
A sorozat új évada egyelõre nem az RTL-csoport csatornáin lesz látható, ami azért jó hír, mert így emberi idõpontban kerül levetítésre.
Sz Peter 2015 márc. 06. - 21:38:02
(117/146)
Az utolsó dal (van benne spoiler is)

https://www.youtube.com/watch?v=V4jG3QJKYR0
morosg 2015 jan. 29. - 20:22:03
(116/146)
Spoiler

Továbbra is tartom magam az elsõ 5 évad nagyszerûségéhez. A 6. évad fele viszont felesleges idõhúzás volt, nagyon-nagyon sok dög unalmas párbeszéddel. Sajnos itt már egyértelmûen benne volt a "minél több bõrt húzzunk le róla mielõtt abbahagyjuk" dolog. Voltak zseniális évadzárások, pl. a 2. évad, mikor a rossz fiút kénytelenek elengedni, vagy a 3., ami végig átveri a nézõt. A 7. évad pedig eléggé kiszámítható volt, már-már bejött a papírforma minden jelenetnél (a legvégét leszámítva), szóval nagy meglepetésekre és csavarokra senki sem számított, amik az elõzõ évadokban jelen voltak. Nem hiányozhatott a Maffiózók óta ismert klasszikus forma sem, miszerint az utolsó 3 epizódban nyírjuk ki a fõszereplõk felét. Összességében jó sorozat volt, de többet nem szeretném végignézni, talán pont az utolsó 2 évad miatt.
morosg 2015 jan. 08. - 17:56:09
(115/146)
Az 5. évad végéig nem lehetett abbahagyni, a 6. viszont elég lapos volt, nekem nagyon nehezen csúszott. Szerintem tátongott egy ûr és kicsit unalmassá vált, miután Clayt kivonták a fõszereplõk közül. Ami még nem tetszett, hogy kicsit sok a sorozatban a "kinyírunk valakit, aztán egyszerûen másra tereljük a gyanút" jelenet. A 6. évadra, már 1-1 gyilkosság megtörténése elõtt tudva levõ volt, hogy ez lesz a végkifejlet. A 7. évad végignézése még folyamatban van.
10/10
sawyerx 2014 dec. 23. - 18:12:12 10/10
(114/146)
Hol írtam ilyet? Ha nem hiszed, hogy mennyien elpártoltak, nézz talán utána.
hrrtyy 2014 dec. 22. - 18:37:41 Előzmény sawyerx
(113/146)
Azért szép hogy te döntõd el mit gondoljanak a rajongók. Nekem a sorozat igazán a 4. évadtól indult be (3. volt legrosszabb), az utolsó évad pedig a levezetés volt, ugyan így volt a Breaking Badnél is.
10/10
sawyerx 2014 dec. 21. - 21:57:35 10/10 Előzmény Sz Peter
(112/146)
Nem a konkrét történeti befejezéssel volt baj, hanem azzal, hogy teljesen érdektelenné és unalmassá vált az utolsó évadra minden...
Sz Peter 2014 dec. 19. - 17:19:18
(111/146)
Azért kíváncsi vagyok te milyen befejezést tartottál volna jónak? ;)
10/10
sawyerx 2014 dec. 19. - 17:09:01 10/10
(110/146)
Nagyon sajnálom, hogy az 5. évad után csillagoztam 10/10-re, most a finálé után 6/10-re értékelném. Sutter nagyon elb*szta, amilyen profi volt az elsõ 4 (talán 5) évad, annyira lesüllyedt a befejezés, hogy nem találok rá szavakat - olvasom a fórumokat, a rajongók 90%-a szintúgy. Az elsõ 3 évad kiemelkedõen profi volt, nem is értem, hogyhogy nem került a "nagy" sorozatok közé, a 4-5. már más volt, de még élvezhetõ, a 6.-tól pedig Sutter úgy döntött, hogy háttérbe szorítja azt a rendezésmódot, amit addig alkalmazott. A részeket 1-1,5 órásra nyújtotta, többnyire unalmas és érdektelen jeletekkel, barátok közt minõségre ponyvázta, a karaktereket pedig teljesen kifordította önmagukból. Ezt nem úgy értem, hogy átéltek bizonyos dolgokat és más irányba fejlõdtek, hanem ez a fejlõdés megállt, sablonossá váltak.

===SPOILER===

Az utolsó évadról a véleményem:
A cliffhangerek, amikkel a 6. évad véget ért teljesen semmissé váltak; Nero 10 perc alatt kibékült a csapattal és Gemmával, a Mayans nem indult háborúba, Jucice-t elnyújtották a fináléig, a bandák nem indultak az olyannyira beharangozott háborúba. A cselekmény egy helyben toporgott, a Sons minden részben mellékküldetéseket vállalt, hogy a fõ szálat továbbvigye, az átívelés gagyi volt. Jax annyira elidegenedett a nézõktõl, hogy a legtöbben a halálára vártak, hiába keménykedett, lõtte halomra az embereket és beszélt lassan suttogva. Arról nem is beszélve, hogy rajta kívül mindenki csak statiszta volt. A halálok sem ütöttek akkorát, mint anno. Nem is akarom most mindazt felsorolni, ami ennyire lehúzta a sorozatot, mert több oldalas lenne, a lényeg, hogy nálam benn volt a top5-ben még egy éve, ma már csak a 10-esben van benn, az is az elsõ évadok miatt.

RIP SOA 6/10
10/10
aliroma 2014 nov. 24. - 23:48:30 10/10
(109/146)
Egyik, hanem a legjobb sorozat!
Tomlion 2014 nov. 16. - 12:22:33
(108/146)
Ugyan az a készítõje ennek a sorozatnak, mind a Shield-nek (Kemény Zsaruk), viszont míg ott az egész elsõ évad nem tudott meggyõzni arról, hogy folytassam itt már rögtön az elsõ epizód. Most néztem meg a 6. rész és egész érdekes és durva sorozatnak ígérkezik.
10/10
arcansas 2014 okt. 12. - 15:23:56 10/10
(107/146)
Már a 7. évad is nagyon beindult. Hihetetlen ... nem lehet már fokozni :) És mégis.