capt.nemo 2015 jan. 11. - 09:56:01
(192/412)
az isteni akarat, (vagy a sors fintora, ha így tetszik) úgy jön a képbe, hogy ha az utasok szavazhattak volna felszállás elõtt, akkor egyöntetûleg egy józan pilótát kértek volna helyette.. viszont akkor mind meghaltak volna.. úgyfest a gondviselésnek egy ilyen pilóta kellett..
capt.nemo 2015 jan. 11. - 09:40:41 Előzmény James Uram Benson Madame
(191/412)
spoiler

ezt a filmet nem értem.. egyértelmûen bebizonyosodott, hogy mûszaki mulasztás történt, ami miatt az összes ember a gépen halálraítélt volt.. ehhez képest a pilóta 6 vagy hány híján megmentett az életüket, és õ a bûnbak ????? és mit nem bocsájtanak meg neki egyesek??

ogy eltíltották a repüléstél oké, de akkor mi van azok felelõsségével (a karbantartûson túl) akik hagytak repülni egy masszív alkohol- és drogfüggõt?? a másodpilóta maga mondta hogy már akkor bûzlött a piától amikor belépett a fülkébe. a túlélõ utaskisérõ nõ meg 12 éve ismerte.. hol vannak azok akik szolgálatba osztották így és egyáltalán gépközelbe engedték..??

a filmnek olyan elfodaghatatlan kicsengése lesz, hogy
- igazán csak beállva/betépve lesz jó pilóta az ember..
- a hõs megmentõbõl egy bûbak mártírt kell csinálni..
- de a karbantartás mehet hanyagul, és az is ahogy elnézi a környezete h nagy felelõséggel járó munkakört egy alkoholista töltsön be.. (lehet ezért akartak neki falazni ennyire??)
pneklara 2015 jan. 11. - 09:14:03
(190/412)
Olvastam egyszer egy tudományos igényû lapban, hogy a légi katasztrófák nagy százaléka nem a gép hibájából következik be, hanem az emberi felelõtlenség, mulasztás, téves döntés következménye. Említette az élõmarhákat szállító belföldi járatokat, amelyek pilótái olyan részegek, hogy alig tudnak felszállni, és csak a megszokás viszi õket elõre.
Sajnos sok olyan ember van, aki kiválóan tehetséges a szakmájában, ezt tudja is magáról, s ezzel ad magának felmentést az alkoholizálására, drogozására. A világért el nem ismerné, hogy csúszik lefelé, állítja, hogy ura önmagának és bármikor abba tudja hagyni az ivást. Hazuggá válik, jellemtelenné.
Jó, hogy a pilótáknak bátorságot ad a rutin, hogy százszor megtették azt az utat, vakon is képesek teljesíteni a mozdulatokat, de a mögöttük ülõ emberek iránti felelõsségérzet kötelezné õket arra, hogy minden út egyedi, teljes koncentrálást igényelne.
SPOILER!
Kicsit demagóg a film, hogy belekomponálták az Isten akaratát, meg hogy a lezüllött pilóta az utolsó pillanatban nem él a számára felkínált hazug mentõövvel, mely egyben azt is jelentené, hogy megvádolja kolléganõjét és hazugság árán szabadul a helyzetébõl. Az életben szerintem kevesen jutnak el oda, hogy önmagukat hibáztassák a szenvedélyeik miatt, s képesek visszafordulni a lecsúszásból.Jellemtelenné válnak, akikre sem gyerekükkel, családjukkal, szerelmükkel, felelõsségérzetükkel nem lehet hatni.
Jó film. Akinek holnap repülnie kell, elõtte ne nézze meg a filmet!
9/10
NyúlAD 2015 jan. 11. - 08:01:38 9/10
(189/412)
Nagyon jó film, aktuális (nálunk is).És nagyon jó forgatókönyv.Fõleg ,aki ismeri mindkét szer hatását közelrõl ,családtag,barátok stb.
Jó hogy leadták,mert az egyik ismert színészünket mindenféle támadáaok érték nem régen, így talán jobban megértik és segítik nem a halálát kívánják egyesek kommentekben.
9/10
NyúlAD 2015 jan. 11. - 07:57:33 9/10
(188/412)
Õ sem hibázott, sõt ha nem lett volna szer hatása alatt mindenki meghal, ezért is akarták kimosni, gratulálok a balesetmentes munkáert egyébként.
fzsolnai@gmail.com 2015 jan. 10. - 08:38:57
(187/412)
Ezt a filmet kimondottan Amerikanak szantak.DW vitte a hatan.Életszerütlen az ittassag a drog,még ott is.46 éven at soför voltam 10 év kamion a 70-es években,majd mentõs és 26 év BKV buszozas (ebbõl latszik hogy matulazsem vagyok.3170000 balesetmentes igazolt km és kéthavonta KRESZ oktatas,évanta hatósagi vizsga két évente phszihologiai alkamassag.Valóban nem artana ha az (Úrvezetók legalabb két évente Kresz oktatason részt vennének).
tobywong 2014 dec. 21. - 19:03:25
(186/412)
Tökéletes film. 10/10.
Denzel nem vállal gagyi szerepeket.
James Uram Benson Madame 2014 nov. 24. - 13:29:39
(185/412)
Szerintem fantasztikus filmélmény, minden nyilvánvaló giccs meg hiba ellenére is.
talán SPOILERes
A szentfazék másodpilóta és a felesége teljesen életszerûek, Amerika tele van ilyen fanatikus keresztényekkel, ezek szoktak Marylin Manson stb ellen tüntetni. Ezzel együtt nem tudom mire vélni, hogy pontosan hogyan is akarja Don Cheadle Isten felelõsségét taglalni, mikor nyilvánvaló a karbantartási hiba. Valaki felvetette, hogy a pilótájkat szondáztatják, ha ez nem történt meg, még szerteágazóbb a felelõsség kérdése. A légitársaság-tulajjal való jelenet is kulcsfontosságú.
Számomra az volt a legdöbbenetesebb (nem esett róla szó), hogy Cheadle karaktere úgy tudta kavarni a kártyát, hogy a stewardesst hozzák ki piásnak - errõl nem láttam kommentet, de talán ez az egyik legérdekesebb kérdésfelvetés, hiszen a szakszervezetis és az ügyvéd tényleg csak segíteni akartak DW-nak. Vagy mégsem? Talán mégse õk a "jók"? Mi a helyes egyáltalán ilyenkor? DW írt leveleket az áldozatok családjainak, akik közül volt aki nem bocsátott meg - miért is? Nyilván az sem mindegy, nekik hogyan tálalták a dolgot - õk lehet hogy tényleg nem tudtak mást, mint hogy piás volt. Stb.
Tegnap láttam a filmet, de még napokig fogok rajta agyalni, ez lehetett a célja a készítõknek is.
szilvi0000 2014 nov. 19. - 14:06:30
(184/412)
Ez egy Mozifilm konyorgom. Ne mar... A Csillagok haborujanak mennyi a valosagtartalma es a legnagyobb filmek egyike.
8/10
d9o3 2014 okt. 30. - 19:12:51 8/10
(183/412)
Nemrég jutottam el végre idáig, mert imádom a mûvész Úr filmjeit.
Nem a legjobb filmje, de 8/10-es.
A trailerhez képest tényleg kicsit mást kapsz, de a marketing az már csak marking, akkor lepõdnénk meg, ha nem lepõdnénk meg. Hosszú, de egyáltalán nem vontatott engem lekötött, összességében nem egy nagy sztory, de ebben a környezetben nagyon jó. Lehet számítani a végére, meg kiszámítható részek is vannak benne, és nem egészen ("SPOILER") Happy Ending, de nagyon is el tudod fogadni a végét! És ez így jó. És reális, vagy reálisabb mint, ha HE lenne... Ja és bizonyos szempontból mégis HE, de ehhez nézzétek meg, mert JÓ!
6/10
arcansas 2014 máj. 12. - 00:09:50 6/10
(182/412)
Érdekes volt!Egyáltalán nem az volt,amire a trailer alapján számítottam :) Denzel hozta a formáját, idén már a 60. életévét tölti.
Pókerszív 2014 márc. 24. - 12:23:12
(181/412)
Kicsit, hosszú vontatott film, de 1szer nézõs esti programnak megfelelt.
tortura 2014 febr. 18. - 12:29:46 Előzmény M.Zs.F
(180/412)
Ettõl nagyszerû egy színész, hogy azonosítod a szerepével, olyan jól játssza. Én elhiszem, hogy józan volt. De ha mégsem, az se érdekelne.
8/10
M.Zs.F 2014 febr. 15. - 13:16:08 8/10
(179/412)
Elég nehéz elhinni hogy Denzel Washington józan volt amikor forgatták a filmet olyan valósághûen hozza az alkoholistát.
Az hogy elítélendõ-e kiderül a filmbõl, érdekes, jó film bár személy szerint azt a szerelmi szálat nem erõltettem volna.

10/8
Smonika 2014 jan. 05. - 15:11:25
(178/412)
Én egyetlen egy dolgot nem értek az egészben.

SPOILER lehet!

A végén elmondja, hogy meglátogatta az áldozatok családjait, és van, aki megbocsátott neki, van, aki nem.
Aki nem, az mit nem tud neki megbocsátani? Hisz nem az õ alkoholos és drogos állapota miatt következett be a baleset, sõt, az õ bravúrja mentette meg az utasok 90 %-át.
Természetesen mélységesen elítélendõ, amit tett, és megérdemelte a büntetést. De számomra akkor is hõstettet hajtott végre, amit senki más nem tudott volna megtenni, ahogy el is hangzott a filmben A pilóták, akik szimulátoron JÓZANUL próbálkoztak, mind lezuhantak!! A másodpilóta reakcióját sem értem, épp emiatt. Szörnyethalt volna.

Nekem tetszett a film, úgy, ahogy van.
7/10
Bellavita 2014 jan. 04. - 02:01:23 7/10
(177/412)
Az alkoholista pilóta hedonista életében eljön az önmagával való szembenézés pillanata. Igaz, hogy fõhõsünk kiváló pilóta, sõt a legjobbak között is a legjobb, de egy pilóta értékét nemcsupán a tudásban, hanem megbízhatóságban is mérik. És neki ezen utóbbiból nem sok van: képtelen a vágyain urrá lenni, képtelen irányba rakni saját életét, s a hedonista örömök magával ragadják, így kiszámíthatatlan, megbízhatatlan emberré válik. Bár a gépet egy kilátástalan helyzetben is lehozza (kérdés, hogy az extrém sebességtúllépés mennyiben járult hozzá a repülõgép meghibásodásához)- de lehull a lepel: a vérvétel során kiderül, hogy a hõsies tette során ittas volt.
Érthetetlen, hogy miért állnak mellé ügyészek, miért támogatják oly sokan, miért akarják kihúzni a pácból többen is, holott tudhatják, hogy hõsünk saját érdekeit az szolgálja, ha felelõsségre vonják és szembe kell nézni tettei következményeivel. Számomra a másodpilóta hirtelen párfoldulása, az ügyész vak támogatása giccses, hiteltelen és nem életszerû. Talán mindez azért így került a forgatókönyvbe, hogy a züllött fõhõs saját maga tegyen hatásvadász beismerõ vallomást a film végén.... Hmmm. Picit hatásvadász, kicsit giccses, kicsit sablonos. A bûnös hõs hosszú vívódás után szembeszegül jóakaróival és saját maga áll Purgatórium elé. Persze az ilyen hõsies tetteknek mindig gyümölcsözõ az eredménye is: a megtisztulás jutalma az elrontott élet megjavulása, a családdal való kapcsolat megerõsödése....bla bla. Hiszen ez a fontos :-) Kicsit klisészerûen, szájbarágósan, kiszámíthatóan, és sablonosan.
Nekem Denzel Washington játéka meggyõzõ volt (bárcsak ne Kálid Artúr lenne a magyarhangja!!!)- összesen, jóindulattal ért egy 7-est.
offtopic
Sz Peter 2013 dec. 09. - 18:44:32
(176/412)
Én személy szerint minden jármûvezetõvel PÁV-ot csináltatnék és nem csak egyetlen alkalommal.
Persze ez soha nem lesz megvalósítható. Pedig kevesebb halál lenne az utakon.
offtopic
zottyo534 2013 dec. 09. - 18:33:22
(175/412)
Buszsofõrnek 2. fokú eü. alkalmassági vizsgálat kell és páv II, az elsõt nem lehet bármelyik háziorvossal megcsináltatni, a másodikat pedig biztos, hogy egyik sem csinálhatja meg.
tortura 2013 dec. 09. - 13:56:29 Előzmény jani-wan
(174/412)
"Jogosítványt úgy hosszabbítanak hogy a háziorvos egy labor vizsgálat után ad egy papírt hogy alkalmas!"
Milyen laborvizsgálat? Engem még életemben nem küldött a háziorvos laborvizsgálatra, ha a jogsi miatt mentem hozzá. Egy szedett-vedett látásvizsgálat volt, le kellett olvasni betûket, meg kiválasztani színes mezõbõl bizonyos ábrát, számot pl. Ezen kívül megmérte a vérnyomásomat és jóccakát.
offtopic
jani-wan 2013 dec. 01. - 14:27:37
(173/412)
Na ez az. A törvények bizonyos céllal lettek megalkotva. Ittasan azért nem szabad vezetni, hogy ne okozzunk olyan balesetet, amit el lehetne kerülni.
Mivel esetünkben a baleset kimenetele mindkét esetben ugyanaz, a törvény által szolgált cél nem tényezõ, mégis ez miatt van a sofõr büntetve.
Gyakorlatilag a büntetés célja maga a büntetés.