Téma: Kiéhezettek

1/10
jozsi86 2018 máj. 08. - 17:12:12 1/10
(20/40)
Hát, ezt a zagyvaságot... a gyerek hol zombi, hol nem? Mi ez? :D
7/10
Gabó28 2017 dec. 30. - 11:51:48 7/10
(19/40)
Jó kis film volt! 10/7
9/10
flow2000 2017 dec. 26. - 18:29:58 9/10
(18/40)
Elképesztõen jó film, egy pillanatig nem unatkoztam. Tetszett az "okos zombi" megoldása! :) 9/10
Kucu77 2017 szept. 05. - 14:07:28
(17/40)
Nagyjából tetszett a film, de volt azért hiányzérzetem közben. Szívesen néztem volna még a bázison játszódó történetszálat, kicsit hamar jutott el a forgatókönyv a kötelezõ zombiharcos sablonokig. A fertõzés természete és a mutációk levezetése érdekes volt, kicsit eltért a szokásos "jött a vírus és mindenki õrjöngõ kannibállá változik" narratívától.

SPOILER:

Az furcsa volt, hogy az elvileg egyedül, mindenféle nevelés és tanítás nélkül felnõtt városi gyerekek milyen szépen felöltözködtek. Persze lehet, hogy õk is egy másik bázison töltöttek valamennyi idõt, és korábban léptek le, mint Melanie osztálya.
A vége nekem elég kilátástalannak tûnt, nem hiszem hogy a tanárnõnek túl sok idõ adatott meg abban az izolált laborban, még ha a gyerekeket rá is tudja venni, hogy hozzanak neki ellátmányt (elsõsorban szagtalanító krémet).
Querelle82 2017 aug. 27. - 22:07:03
(16/40)
Uhh , ez nagyon - nagyon gyenge, el sem hiszem , hogy az imdb.com erre 6.7 pontot adott !
5/10
homeboy 2017 máj. 08. - 04:25:13 5/10
(15/40)
Az osztálytermi rész keltette fel érdeklõdésem, de összességében csalódtam a filmben, és bánom a rá forditott idõt.
5-10
10/10
szingh 2017 jan. 01. - 21:34:40 10/10
(14/40)
Ez de jó film! Tulajdonképpen egy apokaliptikus sci-fi. Aki hentelõs zombi filmre számított, az jól rászabott. Ezek le is pontozták rendesen. Minden szempontból remekmû, de a zene és a kiscsaj hihetetlen. Korszakos remek mindkettõ. Tuti, hogy nem utoljára láttam.
5/10
doktormacko1 2016 nov. 05. - 23:16:54 5/10
(13/40)
5 / 10 Nem igazán szeretem a horror filmeket.
kareshu 2016 okt. 24. - 08:22:49
(12/40)
Akkor a két csodás mû egy és ugyanaz. Mert a Croninos könyv leírása detto, mint ez. Egy szörnyû vírus beteg zombivá változtatja a világ lakosságát. Az elvesztett személyiségû fertõzöttek az egészséges embereket eszik / harapják. A megmaradottak zárt kolóniás városokba húzódnak vissza, guberálásból tengõdnek, stb. Egy elzárt katonai bázison tudósok kinevelnek egy ellenálló lánygyereket, Amyt, hogy megoldást leljenek... Hát ez pont ennek a forgatókönyve. Száz százalékban. Különben mindegy, akkor is egy elmebeteg sztori, normális egyén elkerüli az ilyen zombis dolgokat!
7/10
King Diamond 2016 okt. 23. - 23:41:37 7/10
(11/40)
Elõször inkább néztél volna utána, hogy valóban melyik könyv alapján készült. Mike Carey azonos címû regénye alapján készült, amit 2014-ben adott ki, és õ is volt a film forgatókönyvírója, amibõl adódik, hogy gondolom volt beleszólása a film és a könyv közti történet hasonlóságába.
kareshu 2016 okt. 23. - 23:09:24
(10/40)
Látatlanban nem szabadna véleményt írnom, de..
De.
Ahogy olvasom az elõzetesét, ez tutira Justin Cronin A szabadulás címû könyvének megfilmesítése. És azt egy darabig elolvastam, amíg bírtam, írtózat sz@r könyv. Talán a legrosszabb, legunalmasabb saga eposz (a vastag könyv utolso 400? Oldala kibírhatatlan krónikákból áll, meyik túlélõ családból meyik klán burjánzott, ráadásul képzelt archaikus nyelvezeten), amivel dolgom volt. (Persze néhány elmebeteg picha rajong érte..) Meg különben is utálom ezt az amcsi zombikultuszt, ocsmány vadhajtása az elfajzottabb generációjuknak.
Szóval NEM fogom megnézni, és a hulladék alapmû emléke alapján utastársaimat is figyelmeztetem erre!
4/10
Jemon 2016 okt. 23. - 20:10:15 4/10
(9/40)
Többet vártam a filmtõl. Sajnos csalódnom kellett. Ebbõl sokkal többet is ki lehetett volna hozni, több akció, fordulatok stb. A végét is sikerült jól elrontani...
10/10
nogowambo 2016 okt. 15. - 00:26:43 10/10
(8/40)
Ez egy durván alulpontozott film, jól mondja a port.hu kritikusa: "A Kiéhezettek a mûfaj és az év egyik legjobb filmje!".

Nagyon mély, nagyon összetett üzenete van. A zene, az operatõri munka, a forgatóköny, a látvány egyszerûen perfekt, minden apró részlet támogatja és kiegészíti a mondandót. Abszolút ajánlani tudom!
Dániel Titkó 2016 okt. 11. - 12:45:03
(7/40)
Tökéletesen egyetértek a pontozással.
PtY68 2016 okt. 06. - 12:00:59 Előzmény Torolt Felhasználo
(6/40)
Pont nem ugyanaz a faj, mivel az egyik szimbiózisban él a fertõzéssel, míg a másikat elpusztítja, táptalajként használja a gomba.
Ebbõl adódóan a DNS szerkezete más, mert alkalmazkodik.
Mivel nem egy kifejlett, hanem egy fejlõdésben lévõ (embrió) egyed kapja meg a kórt, a fejlõdõ szervezete alkalmazkodik hozzá.

A "kirágják magukat"-tal annyi bajom volt csak, hogy ugye ezt fogak nélkül tették a kicsik, de az is lehet, hogy pont a fertõzés hatására már foggal születtek - errõl nincs infó.
Egyébként manapság is van rá példa, hogy az újszülött fogakkal születik...
Torolt Felhasználo 2016 okt. 03. - 15:31:01
(5/40)
<---

@Hókuty és @Aragiones ugyanaz a személy. Rádásul offolnak, trollkodnak, flame-elnek és zaklatnak.

Moderátori közbeavatkozás kéretik.
Torolt Felhasználo 2016 okt. 03. - 08:32:29
(4/40)
Összekeversz vkivel, mert a film ismertetõjében (asszem Pesti Est) pontosan ez volt leírva.

Vagy trollkodsz.
Torolt Felhasználo 2016 okt. 02. - 15:55:32
(3/40)
Egyetlen dolgot teccik elfelejtenia film kapcsán:

A Zombi Gyermekek itt kirágják magukat az anyjukból. Ami azt jelenti, "B faj" kipusztatja "A fajt", mert lévén ugyanaz a faj, és a szaporodási ráta ideális esetben is -50%-ként alakul, azaz a népesség fele minden generációval kihal...
Egy gyerek nemzéséhez ugyebár 2 nemileg érett egyed szükséges, látom errõl egyesek megfeledkeztek.
PtY68 2016 okt. 02. - 15:33:28
(2/40)
Hatalmas.
Lehet, hogy néhányan azt mondják, hogy a film hülyeség, unalmas és értelmetlen, de tévednek. Vagy csak pusztán nem értik, hogyan mûködik az evolúció.
Számtalan esetben volt az, hogy "eltûnt" egy faj, vagy Á faj kiirtotta B fajt, mert az "megérett a pusztulásra".
Lehet, hogy ezt egy zombiapokalipszissel összekombinálni kicsit erõs, de mindenképpen érdekes eredménye lett, tökéletesen kivitelezve.
Szóval jó lenne néha a filmekben a látott cselekmények mögé látnia egyeseknek, és elkapni a mondandót. Ha ez nem sikerül, az nem feltétlenül a készítõk hibája.
Nem mellesleg érdemes lehet elgondolkodni azon a tényen, hogy a neandervölgyi õsember közel egy millió évig uralta a szárazföldet. Eszközöket használt, kommunikált, halászott, vadászott. Aztán a semmibõl elõkerült a cro magnoni ember, ami szabályosan kiirtotta, agyonverte a neandervölgyit, ami ennek következtében(?) kihalt.
Nyilván nem feltétlenül kell zombiapokalipszisre gondolni, de egy kórokozó képes arra, hogy az arra érzékenyebb fajt elpusztítsa, míg egy másikat megerõsít. És ha a megbetegedett példányoknak az idegrendszerét támadja meg, aminek következtében agresszívvá, önpusztítóvá válnak, akkor még magukat is kipusztíthatják/agyonverhetik.
Szóval szerintem ennek a filmnek nagyon komoly mondanivalója van, és borzasztóan jól lett kivitelezve.
7/10
King Diamond 2016 szept. 29. - 23:53:17 7/10
(1/40)
Mindenképpen érdekes film volt. Nemrég értünk haza a moziból, megérte ott megnézni. A film közben egyre jobban bizonyossá vált bennem, hogy valószínûleg ez egy könyvadaptáció, lehet el fogom majd olvasni valamikor azt is. A történet tetszett, a színészek jók voltak. Szinte mindenki jól játszotta a karaktereit, Gemma Arterton gyönyörû nõ, közelrõl is, távolról is, smink nélkül is. Épp eléggé volt akciódús, voltak benne ijesztgetõs jelenetek is és jó volt a történet kibontakozása. Tetszett a kihalt helyszín, többször is The Walking Dead érzetem volt. A zenékkel és a magyar szinkronnal sem volt problémám. A vége alapján pedig megnéznék egy folytatást is, remélhetõleg lesz is. Annyira azért nincs jó, mint egy Holtak hajnala vagy 28 nappal késõbb vagy az elõbb említett sorozat, de egyszer ajánlatos megnézni, fõleg, aki szereti az ilyen jellegû filmeket.
7/10