valaki10 2007 aug. 24. - 18:46:36
(51/71)
Sziasztok!
Számomra is van néhány dolog, ami nem világos. Segítsetek, mert már annyit gondolkodtam, és nem tudom összerakni.
1. Ha a kápolnában megégett nõi holttest Lujzáé (márpedig az övé, mert erre többször utaltak, pl. az orvosszakértõ is), akkor a kaszinótulaj milyen holttestet õrizget a kápolnában, és miért mondta Vincent hogy adja vissza Laurának? Az egy másik holttest?
2. A korrupt zsaru (Durock) hogy jött rá simán a baleset helyszínén talált karkötõ alapján (ami lecsúszott Lujza kezérõl), hogy Ludmilla a gyilkos? Hiszen az L lehet Lujza is, Ludmilla is. Bárki lett volna is a gyilkos, a karkötõ Lujza kezérõl csúszott le, ebbõl nem értem miért következtetett a zsaru arra, hogy Ludmilla a tettes.
3. Szerintetek ki volt a kistörpe? Folyton eltûnt, a könyvtár más dolgozói látszólag nem tudtak a létezésérõl. Talán az ókorból került ide, hogy segítsen megtörni az átkot, és visszatenni a karkötõt a helyére?
Segítsetek megfejteni a rejtélyt, különösen az elsõ 2 kérdés idegesít nagyon. Jó fejtörést!
Andrea Potter 2007 aug. 24. - 18:40:51
(50/71)
Ja, igen, a lánya nevelõanyját.
Andrea Potter 2007 aug. 24. - 18:39:53
(49/71)
Na, most azért kezd összeállni a kép, h ki-kit gyilkolt meg.
Ludmilla: Luisa-t, rendõrt, szeretõjét
Rendõr: Matthew-t, titkárnõt.
Így nekem logikusnak tûnik.
Kihagytam valakit a halottak közül?
Fancsa 2007 aug. 24. - 14:49:40
(48/71)
Vhogy éreztem, hogy ilyen vége lesz... Nekem sem túl tiszta ez a Matthiew-dolog... Meg most mit kavartak ezekkel a karkötõkkel? Hogyha a hamisat adta Ludmilla Lujzának és az igazi a lányánál volt, akkor hogy került a csaj a képbe, hogyha nem az övébe volt belevésve, hogy L Rinaldi? Meg, ha nála volt az egyik, miért lopta el a másikat Ludmillától?Miért kellett megölnie Vincent titkárnõjét is? Dereck-en, Matthiew-n, Antoine-on,Vincent titkárnõjén, Manon anyján kívül még kit ölt meg Ludmilla?
annita 2007 aug. 24. - 13:43:06
(47/71)
Az elsõ két rész után nem gondoltam volna, h Ludmilla lesz a gyilkos, de a harmadikban már kicsit gyanús volt. Mondjuk én rá, vagy Viviane-re tippeltem, de Viviane csak Luisa halála után jött a képbe, szóval vmi nagyon-nagyon rejtélyes dolognak kellett volna lennie... De azért az kicsit hihetetlennek tûnt nekem, h Ludmilla hogy tudta így palástolni, h agyilag zokni... :) Amúgy a vége nagyon ott volt, ez az öngyilkosság sztem nagyon kellet oda, összességében jobban tetszett, mint tavaly a Dolmen, Laura nem volt olyan érzelmi light csaj, mint abban a Mary vagy Marie... Kiirtották a fél családját, semmi sírás, elvileg megölték a pasiját, erre pár nap múlva ott kavart a másik nyomozóval, na mindegy...
A kártyák meg a törpe, szóval ez kell még oda a végére rejtélynek...
Ez jobb volt és kész. Szerintem... :)
Eos 2007 aug. 24. - 13:39:19
(46/71)
Üdv mindenkinek,
Sajnos áramszünet miatt én sem láttam az utolsó részt.
Valaki össze tudná foglalni néhány mondatban a lényeget?
Thx;)
kiskrimis 2007 aug. 24. - 11:18:21
(45/71)
Na ennyit a szakácsnõ-rendõrgyerek elméletemrõl!:DBár, azért Ludmillát sem zártam ki teljesen, de azért alig tudtam elhinni...Elmebeteg gyilkos...Ráadásul én egy sokkal ésszerûbb magyarázatot vártam volna erre az egész átok dologra, minthogy az ókori egyiptomi hercegnõk törénte újra megismétlõdik a jelenben...Valami olyasféle megoldást vártam, mint a Dolmenben, amikor a végén minden képtelenség (szellem, vérzõ sziklák)ésszerû magyarázatot kap. Nem áll tõlem távol ez a megérzésesdi, látomásosdi, dehogy ókori egyiptomi átok?? Erre azért nem számítottam! Sztem nagyon eltalált volt a vége!Gratula és elismerés Jean-Teddy Filippe-nek!Megérte megnézni, még akkor is, ha teljsen rossz úton jártam a gyilkos kilétét illetõen.:)
Pegisu 2007 aug. 24. - 11:17:40
(44/71)
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Képzeljétek, hogy jártam! 4 hete nézem ezt a sorozatot, már nagyon vártam a végét. A 3. rész körül rájöttem, hogy Ludmilla a gyilkos, szerencsére a 4. rész elején ez teljesen nyilvánvalóvá is vált. Csakhogy a Dunántúlon lakok egy kisvárosban, és biztosan hallottátok, hogy tegnap micsoda vihar söpört itt végig. A vihar alatt még volt adás, utána egy órával viszont, fél 11-kor, fél órával a film vége elõtt elment, és nem is jött vissza. Tehát 4 hét után végül nem láthattam a film végét. Sírni tudtam volna a tehetetlenségtõl és a méregtõl!!! Az utolsó reklámblokkig láttam, utána ment el. Tehát az utolsó fél óráról maradtam le. Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná nekem részletesen, mi történt a film végén. Vagy van esetleg ötletetek, hogy hol tudnám megnézni? Nem vette fel esetleg valaki? Nem tudja feltenni valaki YouTube-ra vagy valahova?
Elõre is köszönöm a segítséget.:-)
Meadow 2007 aug. 24. - 10:16:28
(43/71)
jaj tisztára örülök hogy bejött a tippem hogy ludmilla van a maszk alatt))viszont tényleg hamar megmutatták ki a gyilkos.
Ludmilla ott volt az elsõ sorban az esküvõn,õ megbízta a rendõrt hogy lõjje le a tetõrõl Vincentet.
Matthiew azért halt meg,mert félt hogy rájön a könyvekbõl arra a titokra amire rájött Vincent.mit gondoltok?
Szabi82 2007 aug. 24. - 09:48:38
(42/71)
A kártyákát szerintem senki nem küldte, hanem az átok létezése miatt kapta õket a Laura, figyelmeztetésképpen,hiszen az átok tényleg létezett.(ezért (is)íták misztikus thrillernek)

Azt azonban én sem értem, hogy miért kellett a Laura testvérét megölnie Ludmillának? Õ mire jött rá? Egyáltalán honnan tudta, hogy hol bujkál?És ha azért ölte meg, mert Matthiew (nem tudom, hogy kell írni) a tarotkártyákból rájött volna valamire, akkor honnan tudta egyáltalán, hogy Matthiew épp azzal foglalkozik, hogy megfejtse a kártyák jelentését?

És még egy kérdés:Már nem emlékszem rá, de Ludmilla ott volt a Laura-ék esküvõjén? Mert ha õ lõtte le Laura võlegényét, akkor nem lehetett ott....
Andrea Potter 2007 aug. 24. - 07:54:53
(41/71)
Nekem sem tiszta néhány dolog.
Ki küdte a krátyákat? Laura anyja a túlvilágról, hogy így adja kezébe a kulcsot?
Ludmilla miért ölte meg Laura öccsét? Mi oka volt rá? Félt, hogy ha sokáig tanulmányozza a kártyákat, akkor rájön?
Most más így nem jut eszembe. De mindenesetre jobb vége lett, mint anno a Dolmennek.
kenee 2007 aug. 23. - 22:01:28
(40/71)
öcsém....ez durva! Hát én is Ludmillára gondoltam utoljára. A 3. rész után biztos voltam benne, hogy Fred a gyilkos...de ez!!! Hát sajnálom a szõke scajt is, amint megtalálta az anyját, kiderül, hogy egy idegbeteg gyilkos...a kiscsávó meg tényleg igazat mondott, amikor azt mondta, hogy tudja ki a gyilkos, mert a Ludmilla elmondta neki, és azért is lökte le..
Andrea Potter 2007 aug. 23. - 21:57:41
(39/71)
Hogy az a jó.... Tényleg az a gyilkos! Szal bejött az egyik tippem. Csak azt bánom, h túl hamar lõtték le a poént. Azt vártam, h csak a legvégén derül ki. A francba! Na m1. Ja, meg hogy jártam. Elkezdõdött, nézem, erre elmegy az ára. Egy kicsit sem hisztiztem. De 10múlva már rendesen volt adás. Tök kivoltam, h az utolsó rész, és nincs áram.
Andrea Potter 2007 aug. 23. - 20:59:26
(38/71)
Na, ez mostani elõzetes aztán tényleg összezavart. Most elõször láttam úgy, h nõ az. Akkor viszont a tippem: Ludmilla vagy a rendõrcsaj.
De már tényleg nem tudom (hisztis smiley :D)
Tûkön ülök, komolyan.
Andrea Potter 2007 aug. 23. - 19:40:55
(37/71)
Érdekes, h a rendõrgyereket említed. Nem tudom, lehet, h más is említette már, de én már szinte mindenkire gyanakodtam. Talán csak Vincent-re nem. De õ több okból nem is lehetne. Krimikben az a tettes, akire sokan nem is gyanakodnak. Nos, én mindenkire gyanakszom. :D Lehet Laura mostohanyja is. Passz. De fél óra, és kezdõdik. :D
Meadow 2007 aug. 23. - 19:26:12
(36/71)
érdekes,minél több hozzászólás van,annál több ötlet a gyilkos kilétére...hát írtam én is tippet))
ha egyazegyben leakarták másolni a hasonló krimiket nyilván valamelyik mellékszereplõ lesz a gyilkos mint pl.a rendõrgyerek.
....igaz ami igaz a Dolmeinben tényleg a rendõr volt a társsegéd,de komolyan mondom hatalmasat csalódok,ha ilyesmi lesz e laurának is a vége(valami üdítõen eredetire vágyom
n.liza 2007 aug. 23. - 19:15:35
(35/71)
sziasztok!
a 2 karkötõre szerintem a megoldás a következõ: Luisa-nak volt egy eredeti karkötõje ami "megvédte" az átoktól. Szerintem Manon Luisa és Fred gyereke és amikor megszületett Luisa neki adta az eredeti karkötõt mivel õ az 1. lány, és beadta egy árvaházba, hogy így kijátssza a "sorsot". De hogy senki ne jöjjön rá (hogy van egy gyereke),ne kérdezgessék hogy hol a karkötõ,és õ is védve legyen csináltatott egy másolatot és ez volt nála amikor meghalt. Ezért két karkötõ van de csak az egyik véd és ezért mondta a kicsi törpe=) hogy ami Lauranál van az hamis.
Szerintem ez lehet a megoldás.
kiskrimis 2007 aug. 23. - 18:21:32
(34/71)
Üdv! Elolvastam a hozzászólásokat, és arra a felvetésre is lenne egy elméletem, hogy az idõebb Rinaldi asszonyok miként haltak meg. Én arra gondolok, hogy a szakácsnõ felmenõi is dolgozhattak a Rinaldi családnak, mert tulajdonképpen nagyon is lehetségesnek tartom, korábbi olvasmány, film illetve történelemórai élményeimre támaszkodva. Ha belegondolunk, akkor Laura ükanyja még valamikor az 1920-as években élt, a filmbeli képsorokból ítélve nagypolgári családban, ahol szokás volt cselédet tartani, még akkor is, ha esetleg az terhes lett, mert ha volt hasonló korú úrigyermek, akkor megfogadták mellé játszótársanak. (Ludmilla és Solange nagyjából egyidõsek lehetnek, plusz-mínusz mondjuk 3 év.)Szóval, az egy emberöltõvel korábbi gyilkosságokat talán a szakácsnõ felmenõi követték el, örökül hagyva Solange-ra, hogy õ is tegye a dolgát... Megbütykölte a terhes Louisa Rinaldi Fontane autóját, arra számítva, hogy az balesetet szenved, és meghal, valamint vele együtt a magzat sem éli túl. Csakhogy a magzat túlélte, és megjelölve õt a bölcsõben tudatta, hogy 26 év múlva újra lecsap majd, és végez a Rinaldi család nõi ágának legfiatalabb nemzedékével.
Ludmillára én is gyanakodtam, de õt pont azért vetettem el, mert nem találtam megfelelõ magyarázatot a Louisa halála elõtt történt gyikosságokra. Szerintem Ludmilla lehet Juliette(Manon) szülõanyja, és a másolat-karkötõben pedig én ilyen módon nem feltételeznék rosszindulatot vagy féltéknységet a nõvére iránt, talán csak megtetszett neki, és magának is csináltatott egyet, ami aztán valamilyen úton-módon a kis újszülötthöz került. Mert én abban sem lennék olyan biztos, hogy Ludmilla nem úgy tudta, hogy a gyerek, akit világra hozott meghalt... Nem hinném, hogy Ludmilla lenne a gyilkos, bár sok minden szól ellene is, de túl sokat van képernyõn a fiatal rendõrtiszt, ahhoz, hogy csak egy egyszerû mellékszereplõ legyen. Pont úgy mint a DOlmen-ben, ahol az ügyfogyott csendõr is fontos szerepet játszott az események alakulásában, pedig csak "mellékszereplõként" lett feltüntetve. És ha belegondolunk, akkor õ és Solnage összeadódva szinte mindenrõl tudhatnak; a tiszt a rendõrség és a rendõri munka által, Solange pedig Ludmillánál lakik, arról nem is beszélve, hogy mennyi idõt tölt el a kaszinóban. Szóval én egyelõre kitartok a szakácsnõ-rendõrtiszt elméletemnél, de Ludmilla sem elhanyagolható. Végülis a mai részben úgyis minden kiderül majd!:)
Üdv!
U.i:Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, megint...:$
Andrea Potter 2007 aug. 23. - 17:44:34
(33/71)
Most olvastam a hsz-eket, és összezavartatok. Nem ér! :D
Ludmilla nekem is mefordult a fejemben, de nem tudom. Ok, a srácot megöli, mert rájött. De azt állította a végén a gyerek, hogy csak nagyot akart mondani. Meg ha a nõ lett volna, akkor nem hiszem, h vele marad a srác. Oszt ki tudja! A karkötõk is kérdésesek, miért van egy másolat. Ez is Ludmilla ellen szól: talán féltékeny volt Luisa-ra, és olyan akart lenni, mint õ. Passz, már nem tudom, mit gondoljak. Rosszabb, mint egy Agatha Christie krmi.
Andrea Potter 2007 aug. 23. - 17:39:57
(32/71)
Na, most nem olvastam el minden hsz-t. Én is nagyon várom, mi lesz a mai részben. Remélem nem szúrják el, és izgalmas lesz, és nem okoz csalódást a vége. Nem a gyilkos személye miatt, hanem ahogy megrendezik. Nekem pl. a Dolmen vége annak idején nem tetszett, az sikerült eltolniuk.
Na, én most mégis írok egy gyanúsítottat. Csak tipp, de muszáj valakire gondolnom. Szal szerintem a Vincent nagybátyja az, a kaszinótulaj. Mert a maszkot férfi veszi fel. DE!!!! Az is lehet, h az csak átverés, nem is az a merénylõ, csak összezavarásképpen tették bele a bemutatóba. Na m1. Ja, nekem akkor is gyanús volt, amikor a Laura megtalálta az asztalon a megfojtott nõt az irodában vagy hol. Akkor nem úgy tûnt, h meg volt döbbenve, inkább úgy nézett ki, h "na, ez is jól sikerült, meglapta, amit érdemelt, rám senki nem gyanakszik".