Téma: Leon, a profi

10/10
DarkGirl 2012 máj. 29. - 11:36:02 10/10
(128/228)
Remek film!! 10/10
10/10
gerhajdu 2012 máj. 29. - 11:33:32 10/10
(127/228)
Egyik kedvenc filmem. Csak azért nem néztem meg rengetegszer, mert minden nézéssel félelmetesebb. Gondolok itt fõleg Gary Oldman-ra.. fõleg a mosdóban Natalie Portman-nal. Önmagában még nem olyan félelmetes, de így újra végignézve a filmet nagyon depresszív. A végén tényleg van minek örülni, mert elõtte már kirázott a hideg Gary Oldman-tõl. És hiába látom, hogy sok helyen túljátssza a szerepét (nem is kicsit), hiába abszurd a cselekmény, ettõl még hatással van rám.
Lehet ezt is hatásvadászatnak nevezni, de a rendezõ mintha nem is akarna hatásos-érzelmes-durva vagy lenyûgözõ lenni. Matilda eléggé bájos, de legalább olyan megkeseredett, Jean Reno imádni való, de ettõl még a film végén is osztja a lövéseket, Gary Oldman-rõl meg már beszéltem: helyenként a klasszikussá vált hisztérikus õrültet hozza, a többi részben viszont az ellenkezõje: kicsit sem szórakoztató, csak félelmetes.
10/10
Sindel 2012 máj. 29. - 10:10:24 10/10
(126/228)
Én még elõször láttam a filmet tegnap (igaz, a fiatalabb korosztályból vagyok), nagyon ütõs lehetett volna, ha a topic elején, az elsõ hozzászólók egyike egy rövid üzenetben el nem követi az egyik legdurvább, leglényegretörõbb spoilert... Utána többen megrótták, de nem értem, a moderátorok miért nem pótolták a jelzést. Így eléggé hazavágta nekem a hangulatát, talán jobb lett volna, ha meg sem nézem, csak pár hónap múlva, mire elfelejtem azt a hsz-t. Így is tetszett, jó film, de alaposan lerontotta az élvezetét, hogy tudtam, mi lesz a végén, mire számítsak és mire ne. "Köszönöm" neked, breva13... Tudom, minek nézek véleményeket egy filmrõl, de én bízom az itteni hozzászólók ízlésében, magából a leírásból pont a lényeget nem tudni, hogy érdemes -e megnézni, vagy összecsapott film (mint az Eragon, a könyv után nagy csalódás, pedig remekül össze lehetett volna hozni, hiszen látványra szép). Pl. a Harcosok klubja a leírás alapján nem nagy szám (fõleg egy lánynak), pedig milyen nagy alkotás, és aki nem tudja a végét, annak nagyot üt... De ha elmondják a nézõnek, akkor pont a meglepetés marad el.

Szóval aki még nem látta, az ne olvasson sokat róla (a 16-ost semmiképp!), nagyon jó film, érdemes megnézni!
7/10
somersby 2012 máj. 28. - 23:37:17 7/10
(125/228)
Én is így vagyok vele, azt hittem jobb lesz. A színészi játékok jók, de a rendezés nem. Vagy a forgatókönyv, nem tudom, de valamit elszúrtak amitõl sajnos nem lett profi. Csak Leon maradt az.
7/10
James Dean 2012 máj. 28. - 23:06:35 7/10
(124/228)
Nem rossz film, de többet vártam tõle.
Tele van panelekkel s noha jól kihasználják a pótapa-gyerek szerepkörben rejlõ lehetõséget a katartikus élmény elmaradt.
A legvége pedig, hát... hogy is mondjam... picit amerikaias.
Jean Reno a Wasabiban is ugyanezt a fazont játssza mint itt, de abban a filmben az elõny, h eleve humorosra veszi a figurát.

Aki jó bérgyilkosos filmet akar látni annak ajánlom a Szamuráj c filmet Alain Delonnal.
Na az tényleg 10 pontos - több síkon értelmezhetõ klasszikus.

7/10 pont.
10/10
mrteddy 2012 máj. 28. - 21:00:31 10/10
(123/228)
kár, hogy nem láttad még, pedig alapmû, remekmû :) bár lehet fiatal vagy, de itt az alkalom, hogy pótold (bár ez a film megérdemli, hogy ne egy kereskedelmi tv-n, hanem dvd-n nézd meg elõször...)!
10/10
beresmonkey 2012 máj. 28. - 16:25:42 10/10
(122/228)
IMDB: 8,6
Akkor sejtheted, hogy rossz nem lehet!
10/10
TheGreatDanton 2012 máj. 28. - 12:21:28 10/10
(121/228)
Én még nem láttam a filmet filmet de mivel mindenki dicséri ma tuti megnézem.
Örülök, hogy végre leadják csak aztán nehogy nagyot csalódjak.
DrAnthony 2012 máj. 28. - 09:24:43
(120/228)
Teljesen egyetértek minden soroddal!
Annyit tennék még hozzá, hogy a film zsenialitása (többek között) a jó és a rossz abszurd bemutatásában rejlik. Mert ki a "jó", ki a "rossz"? Elméletileg a hidegvérû bérgyilkosnak kellene a "rossz"-nak lenni, és a zsarunak a "jó"-nak. De itt gyökerestül megfordul minden.
Igaz, hogy Leon egy profi, hidegvérû bérgyilkos, de "nõt és gyereket soha" elvet vallja, míg a velejéig korrupt, kõkemény drogfüggõ, rendõr létére narkónepper pszichopata zsaru az egyértelmûen a negatív figura.
Leon annyira "egyszerû", hogy még számolni is alig tud, fogalma sincs, mennyi pénzt szedhetett össze a "munkáival", és észre se veszi, hogy a bártulaj (aki "vigyáz a pénzére") hülyére veszi, és pár dolcsival kiszúrja a szemét. Szellemisége már-már gyermeteg, de a jó értelemben. Ez a fajta kettõsség (jó-rossz bérgyilkos, rossz zsaru) teszi igazán zseniálissá a filmet, mert ennek megformálása a legnehezebb színészi feladatok egyike úgy, hogy a történet ne üljön le, ne menjen át hosszú, szájbarágós monológokba.
Sajnos a filmbõl adódik, hogy nem lehetett "igazi" hepiend a vége. De ha belegondolunk, mégis az. A jó elnyeri jutalmát - még ha az nem is az élet, a gonosz is elnyeri büntetését. Minden a helyére kerül. (Mondjuk én a pénztáros bártulajjal is kezdtem volna valamit).
Kötve hiszem, hogy van olyan filmrajongó, aki nem látta még ezt a filmet. Ha mégis, akkor ne hagyja ki!
10/10
lotto 2012 máj. 28. - 09:23:54 10/10
(119/228)
Sokan írják, h. kár hogy "szomorú a vége".:)
***SPOILER***
Így talán még egy fokkal jobbnak is mondható a film, a végén a betétdalt is rendesen eltalálták és azzal a jelenet is teljesen jól van 'ábrázolva' mikor Leon-t lelövik..
10/10
lotto 2012 máj. 28. - 09:14:01 10/10
(118/228)
A legjobb filmek listáján mindenképp ott a helye!
Nagyon jó movie, jó rendezéssel. Aki még nem leste, annak mindenképp ajánlott..
10/10
Sousuke 2012 máj. 28. - 08:12:40 10/10
(117/228)
Fantasztikus ez a film!
10/10
olahmiki1959 2012 máj. 28. - 05:05:43 10/10
(116/228)
"Jean Renonak mellesleg a legnagyobb filmje a "Leon, a profi", amelyhez hasonló színvonalú filmben valószínûleg soha az életben nem fog tudni még egyszer játszani, mert az egy abszolút csúcs a maga mûfajában."
Eléggé szerénytelen módon, ezt saját magamtól idézem, amit a Ronin címû filmmel kapcsolatban írtam, és a mai napig igaznak érzek.
A "Leon a profi" minden idõk egyik legjobb filmje, mindenféle kategórián és besoroláson kívül áll, a történet, a dramaturgia, a színészi alakítások sora, az operatõri munka, és minden más egyszerûen tökéletes.
Azt hiszem, ez az a film, ahol minden összejött a stáb számára.
Leon a hétköznapi életben egy csetlõ-botló, szánalomra méltó figura, aki ugyanakkor, ha a szükség úgy kívánja, egy pillanat alatt kõkemény, hidegvérû, abszolút profi bérgyilkossá változik. Jean Reno ezt az egy testbe zárt, kétféle személyiséget úgy ábrázolja, hogy élete legnagyobb alakítását nyújtja a filmben.
Méltó partnere Gary Oldman, aki zseniális az õrült, szadista rendõr szerepében, és Natalie Portman, akinek kislányként ez volt az elsõ filmszerepe, és már itt is a színészi eszköztár teljes birtokában volt.
Gary Oldman egyik legjobb filmje, amit senki nem említett a felsorolásokban, "A Pokol konyhája", amelyben Sean Penn testvérét játssza, aki rendõr, de beépül a New York-i alvilágba. Óriási film, hatalmas alakításokkal.
A "Leon a profi" az a film, amit gyakorlatilag akárhányszor meg lehet nézni, az élmény mindig ugyanakkora lesz. Egy perc üresjárat nincs a filmben, valaki bizonyos jeleneteket lassúnak mondott, csak üdvözölni tudom szegényt...
Az elsõ pillanattól az utolsóig ugyanolyan feszültséggel bír a film, az elképesztõen látványos, és realisztikus akciójelenetek zseniálisan keverednek az érzelmekre ható pillanatokkal, a véres kegyetlenség a magányos emberek bátortalan, szeretet utáni vágyával.
Sting zenéje tökéletesen el lett találva, a szomorkás dallamok szabályosan torkon ragadják az embert.
És a szinkron! Úristen emberek, a szinkron! A csoda!
Az azóta sajnos elhunyt, és a halálával pótolhatatlan ûrt maga után hagyó Szakácsi Sándor zseniális, hiperérzékeny, egyszeri, és megismételhetetlen hangjával! Aki olyan szinten tudott azonosulni az általa szinkronizált figurákkal, hogy más hangokkal egyszerûen elképzelhetetlenek a filmek.
Hallottam Jean Reno eredeti hangját egy hosszabb riportfilmben, az élményt azóta sem felejtettem el! Jézusom!
Szakácsi Sándor hangja nagyságrendekkel jobb, mint Jean Reno saját hangja! Hihetetlen, de igaz!
Ha nem akartok egy életre kiábrándulni Renoból, nehogy meghallgassátok a hangját! Ugyanez vonatkozik Jean-Paul Belmondora is. Katasztrófa mindegyik!
Mi nem is tudjuk, milyen hálásak lehetünk a régi, nagy szinkronstúdióknak, amelyek annyi élménnyel ajándékoztak meg bennünket az évtizedek alatt! Nem véletlen, hogy mindig a régi szinkronokat sírjuk vissza.
Nagyon kevés filmnél éreztem eddig azt, hogy legszívesebben tíz pontnál többet adnék rá, de a "Leon a profi" egyértelmûen ezek közé tartozik.
10/10, kétség sem férhet hozzá. Hatalmas élmény, nem hiányozhat egyetlen igazi filmrajongó gyûjteményébõl sem.
10/10
zolee1337 2011 okt. 27. - 21:08:54 10/10
(115/228)
Eszméletlen jó film. Már kevés eséllyel bõvül a kedvenc filmjeim listája, de ez kapásból bekerült az elsõ helyre, 1 hete láttam csak (sajnos) nem is értem eddig hogy kerültem el, de azóta láttam 5-6x. A hangulat, a zene, a történet, a színészek! Jean Reno és a kis Natalie Portman elhitették velem, nem kevésbé Gary Oldman ahogy játszotta a szerepét, zseniális alakítások. Nem vagyok egy érzelgõs típus, láttam a Titanikot meg stb. érzelgõsebb drámákat, de kb 0 érzelmet váltott ki belõlem, lehet bennem van a hiba, a való életben se vagyok túl érzelgõs, de valahogy ezen a filmen majdnem könnyeztem be kell valljam.

-SPOILER-

A vége persze nem happy end, de akkor csak egy átlagnál jobb hepiendes akciófilm lenne talán. Ez így volt jó ahogy volt a filmben. Ettõl függetlenül szívesen megnéznék egy alternatív befejezést, de ez marad a fantáziám dolga. Ja és szerintem nem lenne jó folytatása ennek a filmnek, valahogy a közelébe se érne Leon karaktere nélkül, teljesen más film lenne, amire csak reklám célból aggathatnák a "Leon 2" címet. Persze függetlenül lehetne jó filmet csinálni a témából, de folytatásként szerintem értelmetlen. Akik pedig egybõl csak pedómacit látják a filmben azok vagy nem épelméjûek, vagy ráfogható arra hogy Ez van, 2011, ezzel van tele minden. 94-ben egész más volt az élet. Szerintem a legjobb filmek is ekkor készültek, azóta egyre kevesebb a hasonlóan kiváló mû, mint ez.
10/10
Mike088 2011 okt. 14. - 03:58:39 10/10
(114/228)
Nagyszerû film. A kis Natalie játéka lenyûgözött Jean Reno pedig hozta a formáját. Ez az az idõszak amikor a legjobb filmekkel rukkoltak elõ, ami az utóbbi 6-7 évre sajnos nem jellemzõ. Remélem látom még õt igazán jó filmben mert nem a képességeivel van itt a baj.
porthuuser 2011 okt. 05. - 23:17:05
(113/228)
Meg ugye az sem mindegy, hogy a film PAL vagy NTSC.Két ugyanolyan hosszú film az egyik rendszerben hosszabb(rövidebb), mint a másikban.
leopard26 2011 okt. 05. - 22:17:50 Előzmény zora
(112/228)
szokasuk a vagas a teveknel,meg kell kurtitani a reklamok miatt
9/10
nyenye 2011 szept. 27. - 21:07:24 9/10 Előzmény zora
(111/228)
Az IMDB-n megtudod nézni a Technical specs-nél,hogy az adott film milyen játékidõvel jött ki,ugyanis majdnem minden filmbõl több verzió létezik pl van bõvített,rendezõi,stb sõt különbözõ országokban különbözõ játékidõvel adhatják a filmet,asszem ezt a forgalmazó dönti el.

jelen esetben ez így néz ki - Runtime: 110 min | France: 136 min (uncut version) | 133 min (International version) | Turkey: 100 min (TV version)
Mermaid. 2011 júl. 06. - 12:08:42
(110/228)
Nagyon jó film, Sting zenéje pedig még mindig tökéletes!
10/10
zora 2011 jún. 19. - 19:13:48 10/10
(109/228)
Ja, és itt a porton azt írták, hogy 110 perc, de én letöltöttem és úgy 127. Amibõl, oké, kb 6 perc a stáblista. De 11 percet kivágni a tv-bõl?!