10/10
grosz_i 2023 jún. 12. - 18:26:30 10/10
(5/5)
Romantikus film, pazar szereposztásban, azaz már jól ismert színészekkel. Képek linkje: https://www.kino.de/film/lilly-schoenauer-liebe-hat-fluegel-2006/
10/10
grosz_i 2020 aug. 19. - 08:28:01 10/10
(4/5)
Lilly Schönauer

Lilly Schönauer egy osztrák színhelyeken játszódó ORF, ARD, Bavaria Film és a Satel Film (bécsi filmgyártó GmbH) által forgatott romantikus koprodukcióban készült filmsorozatot jelöl. 2006-tól 2013-ig összesen tizennégy körülbelül kilencven perces epizód készült, amelyeket az ORF és az ARD sugárzott.

Ellentétben a hasonló jellegű romantikus filmsorozatokkal, mint a Rosamunde Pilcher sorozat, ahol a főbb színhely Cornwall, vagy az Inga Lindström álnévvel fémjelzett sorozat, forgatókönyvíró ugyanaz a személy, de igazi nevével Christiane Sadlo és a filmek színhelye Svédország, aztán Utta Danella és Katie Fforde (színhely Új-Anglia, azaz Boston és környéke), ebben a „Lilly Schönauer” sorozatban viszont nem álnévről van szó, nem konkrét személy áll mögötte - a forgatókönyveket különböző, epizódonként eltérő szerzők írják.

2013 júniusában bejelentette az ORF, hogy kilép a közös filmgyártásból és más formátumú sorozat indításában gondolkodik, míg az ARD két további részt forgatott Bajorországi helyszínnel.
Egy-egy rész könyv alakban, ill. DVD-n is megjelent.

10/10
grosz_i 2020 aug. 18. - 20:12:10 10/10 Előzmény zs9302
(3/5)
Marco Serafini Luxemburgban született főként német filmeket (Pilcher, Inga Lindström, Utta Danella, Lilly Schönauer, Álomhotel), de mellette természetesen egy luxemburgi sorozatot, valamint egy-egy olasz filmet, sorozatot. Egyébként a ’20-as években elég sok olasz vándorolt Luxemburgba, köztük nyilván Serafini szülei is. Serafini folyékonyan beszél németül, franciául, angolul és a luxemburgi nyelvet. A feleségével, a forgatókönyvíróval, Susanne Hertel-el felváltva München-Schwabingban és a Róma melletti Braccianóban élnek. (születési éve: 1956)
Erika_p 2009 dec. 16. - 18:19:04
(2/5)
Szerintem jó kis film, bár nem jut eszembe a mayar cime. Nekem tetszet és sziesen megnézném még egyszer, de nem tudom letölteni sehonan. Kár... ha valakinek van ötlete annak örülnék......
zs9302 2009 aug. 10. - 13:32:07
(1/5)
Azért furamód érdekes, hogy a Rexet rendezõ csóka az olasz, de németeket is rendez.