Téma: Makra

Kárpáti Éva 2009 nov. 25. - 14:04:48
(9/29)
Egyébként nem volt betiltva: a TV-ben leadták többször már az elmúlt rendszerben is. (Gyerek voltam, mikor adták a TV-ben, akkor még nem igazán értettem, nem is érdekelt, de emlékszem rá.) Nekem is egy 70-es években kiadott példányt sikerült megvennem antikváriumban.
Kárpáti Éva 2009 nov. 25. - 14:00:16
(8/29)
Én még ilyet sosem írtam le, de akit ez a film és a regény nem érint meg és nem gondolkodik el rajta (hosszan), az nagyon sivár érzelemvilágú és buta ember.
A film fantasztikusan jó, Juhász Jácint zseniális benne. A téma bizony mindig, még ma is idõszerû: vállalni kell önmagunkat, vágyainkat és nem elfogadni azt, amit a környezetünk megpróbál ránk tukmálni. (Persze, ennél többrõl van szó, de talán ez az, ami mindenkinek szól.) Jó lenne, ha még adnák, mert (bár már láttam néhányszor) sajnos tegnap a felérõl lemaradtam.
10/10
mandulavirág 2009 nov. 24. - 22:44:52 10/10
(7/29)
Te pont úgy értelmezed, mint a korabeli cenzúra - ezért is volt betiltva. Bár nyilván fontos szál benne a társadalombírálat, ez mégis sokkal személyesebb történet. A fõszereplõ abba a magányba fullad bele, amibe saját magát szorította bele. Anyegin, vagy épp Csehov hõsei ugyanígy elvesztegetik a maguk lehetõségeit. Ily módon a történet sem idõhöz, sem helyhez nincs kötve.
Anteris 2009 nov. 24. - 22:39:34
(6/29)
akkor válj el, mert a film jó.
offtopic
Roni72 2009 nov. 24. - 22:00:52
(5/29)
A feleségem 5 perc után követelte, hogy kapcsoljam el errõl a filmrõl a tv-t, vagy hallgassam fejhallgatóval. Meg tudom érteni :-I Ami ebbõl a filmbõl árad, az a megvalósult Orwell-i negatív utópia. A céltalan, kilátástalan, mélybunkó proli-lét, az egymásra való gyanakvás, önzés, az irígység, a másik eltaposása... Mi is lehetne más a tanulság ebben a börtönvilágban, mint olyasmik, hogy "az élet szar", meg hogy "ne bízz senkiben"? Ami pedig igazán szomorú, hogy sokan még ma is itt tartanak. Magyarország, 2009. Gratulálok.
offtopic
kis ernõ 2009 nov. 24. - 18:41:34 Előzmény meher
(4/29)
oszto a véleményed!ettõl már csak a Sikátor tetszik jobban
10/10
Heathcliff 2008 márc. 15. - 01:21:06 10/10
(3/29)
Szvsz a könyv Emily Bronte Üvöltõ szelek c. regényére utal szándékosan. Ezért is szerette volna Kertész Ákos fõszereplõnek Koncz Gábort, aki bizonyára sokkal vadabb, nyersebb, Heathcliffesebb Makra lett vón. De Rényi Tamásnak mások voltak a szándékai, ezért mindenki, fõleg a két fõszereplõ sokkal kifinomultabb lett nála - ami szerintem tök jó. És az is jó, hogy sokkal erõsebb benne a társadalombírálat, mint a regényben, ezért is tiltották be a komcsik. Egyszerûen szuper, már a könyv is, de ez így a kettõ együtt, egymás hatását erõsítve zseniális, és már csak az általa ábrázolt probléma (pl. a kapcsolatfüggõség) is rendkívül hitelesen és torokszorítóan van ábrázolva, és akkor még nem volt szó a történet egyéb vonatkozásairól. Hiperszuper.
10/10
alex4427 2007 dec. 18. - 23:14:21 10/10
(2/29)
Pedig jó a film is!
4/10
meher 2007 dec. 18. - 21:00:17 4/10
(1/29)
Nekem a kedvenc könyvem a mai napig, de azért filmen nem igazán tetszett.