Wilde 2010 máj. 19. - 16:09:04
(18/38)
Remek és megható dráma egy széthullott család egymásra találásáról igazi szinésznagyságok elõadásában. Talán sokakat nem érdekelnek az ilyen történetek, pedig rengeteg értékes található köztük, mindig megszivlelendõ tanulsággal. Robert De Niro mint szórakozott doki lehengerlõ, Diane Keaton végre nem értelmiségi nõt játszik és a világ legjobb szinésznõje, Streep újabb 6-ost pipálhat ki egy 5-ös skálán. Problémák, amik a múltban gyökereznek, a szeretet újra felfedezése, a család jelentõssége, giccsessen is lehetett volna rendezni, de Jerry Zaks jóérzékkel kikerüli a csapdákat, és csak humánumot közvetit filmcsodájan. Humor, dráma-mikor Streep kezében testvére parokájával úgy IGAZIBÓL szembesül a rák hatásával, gyönyörû és fájdalmas pillanat-és szeretet: lám, ennyi és néhány jó szinész kell csak egy maradandó mozihoz.
Tanus 2009 szept. 22. - 11:25:53
(17/38)
a kis korlátolt agyának volt elvont..:)
todbalto97 2009 júl. 04. - 12:49:19
(16/38)
Meg tudja mondani, van-e korhatár, ha van, mennyi?
9/10
Numa 2009 ápr. 24. - 20:26:34 9/10
(15/38)
Szép film. Érdekes az anya és a fia helyzete, bár szerintem azért nem annyira rossznak formálják meg a nagyobb fiú jellemét. Egyik kedvenc részem benne mikor a Hank vezeti az autót a tengerparton. Meg szép részek mikor a tükör fényével játszanak a nagypapával. Ja és Caprio ebben a filmben is jól néz ki! Itt még legalábbis, fiatal és jóképû. :)
Sz.Mira 2009 jan. 09. - 19:09:13
(14/38)
Ejnye, én még nem láttam ezt a filmet, de szeretném megnézni egyszer. Fõleg ha olyan csatornán adják ami nekem is van. :D
Les 2008 okt. 13. - 18:12:45
(13/38)
én nem tudtam megnézni, nagyon késõ volt. :(
kisasszony 2008 okt. 13. - 11:04:56
(12/38)
***SPOILER***
nekem is tetszett a film és egyáltalán nem értek egyet ezzel a "film végére meghalt a forgatókönyvíró effektus"-al, ez butaság. pont h jó h így lett hagyva a vége, kicit nyitottan, bár tök egyértelmû, hogy ott maradnak Bessiékkel sztem...
filmbolond 2008 okt. 13. - 01:02:06
(11/38)
Diane Keaton egy angyal. Hogy tud mosolyogni!
filmbolond 2008 okt. 13. - 00:59:20
(10/38)
Én sem értem a fanyalgásokat. Ez egy jó film, jó karakterekkel és jó szinészekkel.Néhányan (fõleg az anya és fia) a történet folyamán megváltoznak és jobbá lesznek. Mért baj ez? Jobban szerettek gyilkosokat nézni?
Bár a bejezés....
Sárkányölõ 2008 okt. 12. - 23:38:13
(9/38)
Ami igazán megfogott ebben a filmben - azon kívül hogy jó szinészek vannak benne - hogy végre átlagos emberekrõl szól a film. Elegem van a marha-sikeres-vagyok-de-baj-van-a-magánéletemmel filmekkel, ahol idili emberek érzelmeit kell nézegetni. Itt végre normál emberek szerencsétlenkednek benne.
ranna 2008 okt. 12. - 23:14:55
(8/38)
Egyetértek az elõttem szólóval! Ennyi szánalamas sznobot! Mi ez az eredeti hang mánia?! Kár hogy az ilyenek nem értesültek róla, hogy büszkének is lehet lenni a méltán nemzetközileg is elismert magyar szinkronra... Mellesleg nem értem, mindenki anyanyelvi angol, senkinek nem hiányzik a magyar nyelv jellegzetes hanglejtése és dallama egy drámai alakításban? Hát én többször csalódtam az eredeti színészben, hogy az én fülemnek monoton a beszéde, és magyar színész tette azt kifejezõbbé. Bár gondolom ez tök égõ...bocs
mozlbuzl 2008 okt. 12. - 23:14:05
(7/38)
sznob.
Gyodrogi Bula 2008 okt. 12. - 21:44:34
(6/38)
Sznobok.
James Dean 2008 okt. 12. - 19:49:10 Előzmény Manda
(5/38)
"De ebben az esetben nem ez volt a probléma; csupán az, hogy érezhetõ volt a "film végére meghalt a forgatókönyvíró" effektus, magyarul nem volt vége a filmnek."

Butaság.
A film erejét pont a forgatókönyv nagyszerûsége adja, persze, ha nem érted a végét, akkor tényleg problémás lehet a dolog.

A film nagyszerû, értékes mondanivalóval, remek színészekkel. A klasszis szereplõk ellenére sem egy hollywood-i szuper-produkció, a rendezõ pedig végig visszafogja a történet-mesélést- ezért tud a film vége annyira maradandó lenni.
Manda 2007 jan. 19. - 16:09:32
(4/38)
Merylt mindig Ráczkevei Anna szinkronizálja - ez nem véletlen, ugyanis kísértetiesen hasonlít a hangjuk. Én amúgy elvbõl utálom a szinkronizált filmeket; a színész a hangjával is játszik, ha levesszük a hangsávot, az alakítás 1 része is elveszik. De ebben az esetben nem ez volt a probléma; csupán az, hogy érezhetõ volt a "film végére meghalt a forgatókönyvíró" effektus, magyarul nem volt vége a filmnek. Volt 1 jó alapszituáció, pár zseniális színész, és 1 vszínûleg felejthetõ rendezõ, no meg 1 befejezetlen történet. Streep karaktere a végére teljesen a feje tetejére állt; eltûnt a tapló, zseniálisan megformált anti-anya, és jött helyette 1 megjavult angyalka, akirõl kiderült, h tulajdonképpen nem is olyan rossz lány... Így nem viselkedik 1 ember. Streep.rajongó vagyok, nem is vele van bajom, hanem magával a filmmel.
ReBii 2006 okt. 17. - 18:59:54
(3/38)
Hát megnéztem a filmet és hihetetlenül nagyot csalódtam . . . uhh. . . hát egyrészt a magyarhang.. mostanság már nem szoktam szinkronizált filmet nézni (mert nem tudok letölteni szinkronizáltat) és mert sok filmnek olyan magyar hangot adnak (nem tudom, hogy a hozzá értés hiányából vagy a pénz hiányából fakadóan), hogy nézhetetlenné teszik. Itt Maryl Streepnek olyan hangja volt, hogy én majdnem a falnak mentem! Azt a sikongatást, amit rendezett. Amúgy tényleg nem rossz film annyira, csak én a két színésznõ, meg Di Caprio, Robert de Niro miattt is azt hittem ez egy igazán nagystílû film lesz. hát xcsalódnom kellett. . . :'(
LEhet, hogy eredeti hanggal jobb, majd megpróbálom úgy megnézni!
Newcastle United 2006 okt. 16. - 11:11:41
(2/38)
És Robert De Niro is feltünik benne. Nem olyan rossz film, de azért készültek jobbak is ebben a mûfajban.
ReBii 2006 okt. 15. - 16:12:26
(1/38)
Ma nézem meg ezt a filmet. Annyira nem lehet rossz,ha Diane Keaton, Maryl Streep és Di Caprio látszik benne!!!
Szóval örömmel állok elébe :D:D:D