Mia1234 2016 márc. 03. - 14:52:02
(155/2695)
Persze, ez igaz, viszont egy okos "édesanya" el tudná a helyzetet magyarázni a lányoknak.
Elõbb-utóbb Hazalnak is meg kéne értenie, hogy 15 évet nem lehet eldobni.
Persze Dilara szándéka nem ez. Arra viszont nem gondol, hogy ha magához venné Hazalt, mit érezne akkor a másik lány?
(Ez az elsõ török sorim, nem tudom, hogyan kell "Dzsanszu" nevét leírni) :)
Pedig õ milyen jó anyának képzeli magát.
7/10
napraforgó 2016 márc. 03. - 12:08:20 7/10
(154/2695)
Ez a dolog mûködhetne is, ha Hazal egy átlagos, "normális" kislány lenne. De Hazal alig várja, hogy megszabadulhasson Gülserentõl, már nem is hívja anyának, sõt, már a telefonjában is átjavította a nevét.
Hazal borzasztóan szeretne felvágni a gazdag családjával, hiába esett pofára a múltkor az apja éttermében, ahová meghívta az egész osztályt. Azt hitte, majd szaladnak, lesik a kívánságait, ehelyett kifizettették a számlát. Most már csak a kebelbarátnõt vitte el a lovardába, de itt is kudarc volt, hogy a bátyja tudomást se akart venni róla.

Tehát Hazal menne, el is felejtené Gülserent, de Cihán és Dilara nem adná cserébe Cansut. Na és pesze Cansu sem biztos, hogy bevállalná a cserét. Õ az apja szemefénye, a báty is imádja, az, hogy az anyja(Dilara) állandóan megbántja, ezért is elviselhetõ.

A baj az, hogy Dilara nem közelebb akarja hozni a két családot egymáshoz, hanem le akarja mosni Gülserent a pályáról. Nem mintha akkor vissza tudná szerezni Cihánt....
Mia1234 2016 márc. 03. - 09:47:35
(153/2695)
Iazából napraforgó hozzászólásával értek egyet.
Ha Dilara nem lenne ilyen öntelt, pökhendi, undormány némber, viszonylag könnyen megoldható lenne a helyzet.
A gazdag család támogatná a szegényt, Gülseremnek ezt el is kéne a lánya miatt fogadnia, megállapodhatnának láthatásban, közös programokban.
Két 15 éves gyereket már nem lehet visszacserélni.
Dilara elképzelése is elég érdekes - mindkét lányt akarná? A másik anya meg maradjon gyerek nélkül? Milyen alapon?
malvinkicska 2016 márc. 02. - 21:05:31
(152/2695)
Üdv neked, most néztem meg, elég szomorú dolgok történek, a sógornõ nagyon rondán viselkedik, és Cihan apja is egy idõs semmire kellõ, minden pénz kifolyik a kezébõl a fia tisztán látja a dolgát, és kéri ne dolgozzon legyen nyugiba. A menyét lovalja a fia ellen, ez fura, mert a török sorozatokban a család szent, de itt másképp van. Hazal nagyon rondán viselkedik, hogy akar õ ebben a családban bekerülni, ha tesójával ezt csinálja, egy bosszú álló valaki, mint az igazi anyja. Az biztos, meg akarja alázni a vacsorán Gülserent, Dilara, mivel õ otthon nagynak érzi magát, amúgy is egy öntelt valaki, lenézi a szegényebb sorban élõket, vajon õ mit fog tudni felmutatni saját erõbõl ha tényleg elválik tõle Cihan. A téma elég kényes, nem nagyon lehet itt még igazán állást foglalni.
Érsekvári 2016 márc. 02. - 19:45:39
(151/2695)
Üdv neked . Igazad volt Cihan jól ismeri apja stiklijeit . Nem véletlenül került elõ az öreg pumpolni akarja a fiát , de az nem ad neki pénzt . Hazal újabb bizonyságot tett mennyire bosszúálló , lelki defektes . Képes bosszúból feldobni a rendõröknek a bátyót , mert az nem esik hasra neki nem foglakozik vele .
A kedves papa a fia ellen dolgozik a menyét támogatja ezekben a lányos ügyekben is és még hergeli is Dilarat a férje ellen .
A vacsorán biztosan kitör valami botrány , fõleg a két anya között nincs meg az összhang . Mindegyik a maga igazát fújja . A két lány még nem igazán találkozott , de már látni lehetett egyikük sem rajong a másikért , valahol érthetõ az ok miért nem .
7/10
napraforgó 2016 márc. 02. - 18:01:39 7/10
(150/2695)
Dilara és a nagyapa összejátszik. Valami olyat sejtek, hogy azon a megbeszélt ebéden elrabolnák Hazalt, de legalábbis nem engednék vissza a nevelõanyjával. Kérdés, mit szólna ehhez Cihán?

Az tetszik, hogy Cihán képben van az apja csõdjét és adósságait illetõen is. Rejtély, hogy miért akar egy ilyen ember üzletelni? Örülne inkább, hogy eltartják, megvan mindene, gondja meg egy szál se.

Dilara hogy fitymálta Gülserenék lakását, pedig nem is volt az olyan rossz. Van egy szép tágas nappali és mindhármuknak egy-egy hálószoba. Azért egy 4 szobás lakás ott se épp a nyomor csúcsa.

Vajon milyen ütõkártyát emleget Alpar? Mit tudhat?
Hazal meg egy kis kígyó, mivel Ozan nem ismerte fel és nem is akarta megismerni, bosszúból följelentette. Nincs még elég baja a családnak.
Lysa55 2016 márc. 02. - 17:54:03
(149/2695)
nem jutok szóhoz. Ez a Hazal! most képes felnyomni ezt a fiut. Persze elkapják a zsaruk.
Kerimán egy tetû, folyton csak pénzér akarja eladni ezt a buta lányt. Mi lesz ebbõl?
Rahmi papa meg Dilara megint Cansu háta mögött intézkedik, ebbõl baj lesz ugyancsak. Na el is kapták ezt a fiut, ettõl nem fogja megszeretni a kis uj hugicát, megis értem, sajnos nem lesz könnyû Hazalnak megszerettetni magát az uj családdal.Legalábbis ezt gondolom.
Lemaradtam a Cansu és Gülseren beszélgetésrõl,
Mintha nem is a menyem volnál, hanem a lányom, mondja a papa, hát persze, mindkettõ elég alattomos, vagy aljas? ezt nem tudom eldönteni,
Dilara elég furfangosan adta elõ magát Gülserennél, de azért érthetõ volt a célzás a kapcsolatukra.
Miért nem adnak le ebbõl 2 részt egyszerre?
7/10
napraforgó 2016 márc. 02. - 13:33:21 7/10
(148/2695)
Mikor kiderült a csere, Cihán azt szerette volna, ha hármasban leülnek, szülõk és megbeszélik a dolgot. Nyilván már túl nagyok a lányok ahhoz, hogy egyszerûen "visszacseréljék" õket, de Cihánék tudták volna támogatni Gülserent és Hazalt valamilyen formában. Ez a találkozó létre sem jött Dilara magánakciója miatt, felbõszítette Gülserent, hogy a megkérdezése nélkül vett mindenfélét vett Hazalnak.
Pedig hát annak lett volna értelme, ha segítenek Gülserennek megfelelõ állást találni, új lakást bérelni, hogy ne kelljen Kerimánnal közösködnie. Én a helyében nem tiltakoznék az ellen sem, hogy jobb iskolába írassák a kislányt, meg vegyenek neki pár ruhát, ezt-azt. De nyilván csak úgy, ha ezt elõre megbeszélik, letisztázzák. Ki lehetne alakítani egy láthatási rendet is, amikor Hazal elmegy a vér szerinti szüleihez és cserébe meg Cansu eljön hozzá. Késõbb elvihetnék a két lányt nyralni, vagy egyéb közös programokat is csinálhatnának. Lehetne ezt úgy csinálni kultúráltan, hogy közben ne alázzák meg Gülseret, mert õ nem képes mindezt nyújtani egyik lánynak sem.
De Dilara megint magánakciózik, most ugyan nem Gülseren háta mögött megy a lányáékhoz, de persze Cihánt megint kihagyta, pedig nagyon nem ajánlatos most tovább bõszíteni a férjét.
Lysa55 2016 márc. 02. - 09:00:50
(147/2695)
arra én is kiváncsi vagyok, mit akar Dilara? Szerintem Cihánról lesz elsõsorban szó, hogy az õ férje, mit akar tõle Gülseren, stb, utána talán Hazal, hogy a lánynak joga van ott élni ami megjár neki, de persze Cansuról sem mond le. Egyáltalán nem érdekli, hogy Gülseren elveszti a lányát. Nagyon várom a mai részt. Ja és csak kiderült, hogy a nagypapa minek jött vissza. Csak kavar a családban.
És a gyerekek mit szólnak a váláshoz? A fiu lehet sokkal nehezebben viseli mint Cansu. Csupa kérdés
7/10
napraforgó 2016 márc. 02. - 07:24:43 7/10
(146/2695)
Érdekesen alakul a sorozat. Alpar valóban alpári módon viselkedik, ahogy véresre pofozza a feleségét, mert eljárt a szája. Cihantól sem volt szép, hogy megütötte Dilarát, a karjának rángatása sem megoldás, inkább hagyta volna ott és ment volna el hazulról.
Alpar milyen szemét, eljátsza hogy he-he, csak vicc volt részérõl, nem zsarolás. De Cihán átlát rajta, már intézkedik is a társulás megszüntetésérõl.
A nagynéni állandóan machinál, szervezi Hazal "eladását", Gülserent is próbálja meggyõzni, a rezsiköltségekkel nyúzza a sógornõjét.
Gülseren új munkát kap, valami varrónõi állás - késõ estig. De itt sincs szerencséje, a fõnök itt is rácuppan. Cihan segítsége sem biztos, hogy segít, lehet, hogy innen is kiteszik.
A nagypapiról megtudjuk, hogy eladósodott, eladta az éttermét Oroszországban, itt most csak bújkál. A hitelezõi itt is rátalálnak, csak idõ kérdése, mikor bukkannak fel.
Dilara viszont jól dönt, beavatja a barátnõit a csere-történetbe, mégha azok nem is nagyon hiszik el. Mennyivel könnyebb elhinni, hogy a férj hûtlen volt és van egy gyereke balkézrõl....
Hazal csak nem nyughat, õ most is föl akar vágni a gazdag apjával, állandóan keresi a kapcsolatot velük. De Dilara símán kinyomja, nem akar vele beszélni.
És végszóra megjelenik Dilara Gülseren ajtajánál.... Kíváncsi vagyok, miért jött.
offtopic
ildimix 2016 márc. 01. - 21:28:31
(145/2695)
Ezek a török férfiak nagyon erõszakosak tudnak lenni. Cihanból nem néztem ki, hogy nekimegy Gülseren fõnökének. Dilara barátnõje 1 pletykafészek de a férjének nem volt joga megütni. Én azokat a férfiakat lenézem akik verik a feleségüket. Gyáva alakoknak tartom õket miért nem mennek olyannal verekedni akik hozzájuk termetben illenek? Tetszett ahogy az elején Gülseren elkezdte folytogatni a kavaró nagynénit. Jansu nagyapjának is elege van folyton hivogatja a nagynéni nem is értem minek adta meg a számát? Dilara nem vette fel Hazal hívását na ezt sem értem egyszer elviszi vásárolni utána meg amikor a lánynak szüksége van rá nem veszi fel neki a telefont. Megérdemelné, hogy elváljon tõle Cihan.

Várom a holnapi részt.
malvinkicska 2016 márc. 01. - 20:24:54
(144/2695)
A török férfiak keze hamar eljár elõször Alpar felpofozza Solmazt amiért eljárt a szája, azon meglepõdtem, hogy a nyugis Cihan, is ütött, Hazal valóban teljesen más természet, mint Cansu, az szeret nagyzolni dicsekedni. Cihan gyerekei nagyon meg vannak lepõdve, amiért a vendég szobában alszik. Rahmi papa valami adáság elõl menekül úgy néz ki. A válókereset is beadva, ha ezt megtudja Dilara akkor mi lesz.
9/10
Roxer 2016 márc. 01. - 18:32:54 9/10
(143/2695)
Ez a Gülseren néha nagyon idegesítõen viselkedik.Nemhogy örült volna,amiért megszabadul az új fõnök molesztásától,neki áll elõtte jelenetet rendezni.
Lysa55 2016 márc. 01. - 09:34:14 Előzmény napraforgó
(142/2695)
köszönöm az infót, hihetetlen történetek
7/10
napraforgó 2016 márc. 01. - 05:56:08 7/10
(141/2695)
7/10
napraforgó 2016 márc. 01. - 05:49:09 7/10
(140/2695)
Bizony megtörtént és történik nap-mint nap ilyesmi a valóságban is. Itt van egy kis összefoglaló, amit a neten találtam:
http://noblog.hu/elcserelt-gyerekek-visszacserelt-eletek/

Én magam is olvastam pár hasonló történetrõl.
Két amerikai családban akkor derült ki a csere, amikor a két kislány már 10 éves volt. Ez a sztori hasonlít legjobban az amerikai sorozatra. Az egyik házaspár már elvált ekkorra, és a maradék 3 szülõ úgy döntött, hogy nem cserélik vissza a gyerekeket, hanem "összeköltöznek". Legalábbis az egyedülálló anya a másik házaspár szomszédságába költözött (egy egészen más városkából), így ezután gyakorlatilag együtt nevelték tovább a két kislányt. Errõl fényképes riportok is voltak egy sok-sok év elõtti Nõk Lapjában.

A csehszolákiai (akkor még az volt) cserérõl is olvastam, ott kb 9 hónapos korban derült ki a csere, de az anyukák akkorra már nagyon kötõdtek a babákhoz. A csere mégis megtörtént, de úgy, hogy elõtte a külön helységekben lakó szülõk - leginkább az anyák sûrûn látogatták a másik családot és a nevelõszülõ jelenlétében kezdték el gondozni a saját csecsemõjüket. Így próbáltak kapcsolatot kiépíteni a saját gyerekükkel, hogy õk maguk is kötõdjenek hozzájuk, meg a babák is megszokják az arcukat, hangjukat, hiszen korábban szinte csak a nevelõanyjukat ismerték. Így teltek a hetek és mire a kicsik egy évesek lettek, visszacserélték õket. De a sajtót nem engedték be a magánéletükbe, mert nem akarták, hogy a gyerekek késõbb egyáltalán tudomást szerezenek a fatális cserérõl.

Aztán olvastam még az orosz cserérõl is, ahol már felnõttek az elcserélt fiúk, kb 30 évesek voltak, na ilyen esetben már szó sincs cserérõl és csak a fiatalokon múlik, mennyire akarnak megismerkedni a vér szerinti családjukal.

Szóval sajnos van ilyen a világ bármely táján, ahol kórházban szülnek az anyák és nem otthon, mint régen.
offtopic
ildimix 2016 febr. 29. - 20:36:19
(139/2695)
Megható volt számomra ebben a részben Jansu kiborulása még meg is könnyeztem. Gülsirant is sajnáltam megértem, hogy elküldte a lányát. A lány csak nem ment el messzire úgy érzi nem kell a gazdag családnak. Várom a holnapi részt.
malvinkicska 2016 febr. 29. - 20:08:31
(138/2695)
A nagynéni mindig Gülseren ellen volt, mert pénzelte is Hazalt.
10/10
doritasmile 2016 febr. 29. - 19:50:32 10/10
(137/2695)
Viszont belegondolva, Hazal is még jó hogy ilyen lett ilyen nagynéni és osztálytársak mellett.
malvinkicska 2016 febr. 29. - 19:45:42
(136/2695)
Az egész család meg van zavarva, nagyon nehéz ilyen nagy, gyerekeknél megtalálni az arany közép utat sajnos. az anyagiak is közre játszanak, aztán az érzelmek kimutatása, mert egyik Cansu az egy finom lelkû kislány, Hazal mindig nagyra vágyó volt, most meg teljesen ki van, mivel megtudta milyen gazdagok az igazi szülõk, és nem õ élvezi, a másik . A családok helyzetét rontja egyiknél a sógornõ, a másiknál a papa, azok teljesen másképp látják a helyzetet. A gyerekek akik rendesen apa anya mellet nõnek, mindkettõre szükségük van, az egyiknél volt apa modell, de Hazal ott is hátrányos mivel neki nincs. A sorozat elég érdekes dolgot boncolgat, nagyon nehéz bármit is mondani ami jó lenne, egyenlõre.