1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 23:01:22 1/10 Előzmény Joseph Barbera
(9/29)
Hát igen...
Ha jól sikerült volna a film, akkor el lehetne nézni neki kisebb-nagyobb hibákat.
De - sajnos - nagyon gyenge lett.
Hiába nyilatkoztak utána a stábtagok meg a szakemberek, hogy milyen gondos kutatómunka előzte meg a forgatást, hogy milyen nagyszerű, hogy sikerült így összehozni a filmet, ha a végeredmény nem lett jó.
De nagyon nem...:)
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 22:39:56 2/10 Előzmény Filmekmindig
(8/29)
Lehet, hogy csak én képzelek bele, de ez az egyházasdi, meg nemzeti hangvétel, meg a történelmi vonal most nagyon megy - csak ezek a témák kapnak pénzt. De mindegy is lenne, ha jól sikerült volna a film.
1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 22:32:57 1/10 Előzmény Joseph Barbera
(7/29)
Sajnos, minden szavaddal egyetértek!
Viszont, észrevettem valamit, ami egészen hihetetlen!

A fimtörténet legnagyobb SZARVASHIBÁJA van a filmtörténetben, ami itt folyamatosan és következetesen látható!!!

Minden leletet, mumifikálódott holttestet, foszló ruhadarabot, csontvázat, ritka régi könyvet, iratot, a szereplők PUSZTA KÉZZEL, KESZTYŰ NÉLKÜL FOGNAK MEG ÉS VIZSGÁLNAK!
Belenyúlnak a koporsókba, megfogják a holttestek maradványait, leporolják a koporsókat, kivesznek tárgyakat mindenhonnan, és mindezt KESZTYŰ NÉLKÜL!

Én nem vagyok szakember, nem értek ezekhez a dolgokhoz.
De annyit még én is tudok - amit bárki tudhat, aki látott mág néhány dokufilmet a Spektrumon, vagy a Nat Geo csatornán -, hogy mindig minden régi leletet, maradványt kesztűvel fognak és vizsgálnak meg a szakemberek.
MINDIG!
A saját kezüket is védik - esetleges fertőzésektől, sérülésektől -, és a leleteket is.

A film utáni werkfilmben nyilatkoznak a tudósok, szakértők, akik végigkísérték a forgatást, nos, ha ők sem vették észre ezt az őrületes hibát, akkor tényleg nagy baj van!

Nyugodtan tépjék össze a diplomájukat, és dobják be a kukába!

Nagyon ritkán fordul elő velem, de most - nem csak emiatt - kénytelen vagyok 1, azaz egy csillagot adni erre a végtelenül unalmas, hibákkal teli fércmunkára.
Filmekmindig 2023 okt. 01. - 22:25:37 Előzmény Joseph Barbera
(6/29)
Hová helyezkedett a rendezőnő? Érdekelne. Ha ugyan nem csak te képzelsz bele valamit...
4/10
f@szom 2023 okt. 01. - 22:25:18 4/10
(5/29)
Ígéretes témaválasztás, ígéretes szereposztás, középszerű filmalkotás
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 22:05:35 2/10 Előzmény gaborka8X8
(4/29)
Egyetértek, és szánalmas, ahogy nem írt róla senki egy értelmezhető kritikát. Mindenhol magasztalják, pedig rémesen gyenge.
gaborka8X8 2023 okt. 01. - 21:59:33
(3/29)
Katasztrofálisan gyenge, lapos. A színészek mintha leckét mondanának fel az általános iskola negyedik osztályában.
2/10
Joseph Barbera 2023 okt. 01. - 21:45:56 2/10 Előzmény olahmiki1959
(2/29)
Egyelőre végtelenül unalmas, teljesen érdektelen. Eddig 40 perc telt el, de nem hiszem, hogy tovább nézem. Mondjuk értem, hogy politikai okoból tolják a műfajt, és ügyesen helyezkedett a rendezőnő is, de sajnos messze nem átütő a produkció. A csapatmunka olyan a filmben, mintha a sablonos Helyszínelők sorozat koppintása lenne. Teljesen érdektelen sztorit próbálnak misztikusan előadni. A zene sejtelmes akar lenni, de sajnos inkább unalmas. Két pontot adtam rá, és átkapcsolok egy másik adóra ezen a vasárnap estén.
1/10
olahmiki1959 2023 okt. 01. - 17:53:30 1/10
(1/29)
Azt mondja:
Alkotók. Zene: Moldvai Márk.
Ennyi?
Engem a rendező, és főleg, a forgatókönyv írója érdekelne, hogy kik hozták össze ezt a filmet.
A sztori jónak ígérkezik, jó a szereposztás is, tehát csak remélni tudom, hogy valami jót fogok látni...:)