Téma: Menedék

stomachh 2013 máj. 25. - 08:43:35
(26/66)
Romantikus regényadaptáció (a Kedves John és a Szerelmünk lapjai írójától), így fel is tudtam készülni. Mint romantikus film nagyon is megállja a helyét. Nekem egynek jó volt, de nõihölgy nézõinknek nagyon tetszett!
Kompromisszumos 6/10.
10/10
raczkia 2013 máj. 15. - 07:39:17 10/10
(25/66)
Még annyit, hogy aki teheti, nézze meg felíratosan, mert egy-két helyen eléggé melléfordították.... Fent van a letöltõ oldalakon már a film.
10/10
mmlana92 2013 máj. 13. - 14:39:01 10/10
(24/66)
Meglepõen jó volt a film.Minden benne volt ami kell:izgalom,romantika.A vége tette fel az i-re a pontot.Imádtam !
10/10
raczkia 2013 máj. 10. - 11:58:18 10/10
(23/66)
Spoiler*****

Mecsoka mondja jól. A feleség már évekkel ezelõtt meghalt rákban, ez el is hangzik a filmben. Viszont Jo szellem volt, akit csak Katie láthatott. A könyvben is csak a végén derül ki viszont ott teljesen egyértelmû. Lehet ,hogy a filmben nem úgy jött le. Jo elõre megírta a leveleket, amiket Alex örzött a fiókban. Külön írt egy levelet annak a nõnek is akibe majd egyszer a férje beleszeret. Jonak segítõ szerepe volt az egész történetben. Sokat beszélget Katievel + õ figyelmezeteti ,hogy ott a férje a városban van és keresi õt. Jo szelleme itt maradt ameddig a családjának szüksége volt rá. Most Katie veszi át a helyét ergo õ már békében nyugodhat. Katie megtalálta magának a biztos menedéket Alexnál és a gyerekeknél.

Spoiler vége
7/10
mecsoka 2013 máj. 10. - 06:38:48 7/10
(22/66)
SPOILER!

A baratnö, a halott feleseg szelleme volt, aki a tulvilagrol probalta biztositani a csaladja boldogsagat azzal, hogy összehozza a csajt a ferjevel.

Nem tudom, hogy ez könyvben, hogy nezett ki, de a filmben nagyon bena volt.
3/10
bittermoon1992 2013 máj. 09. - 23:23:52 3/10
(21/66)
Ez a film számomra nézhetetlen volt: kb. 30 perc után kijöttem a vetítésrõl...

Biztos nem mellékes szempont, hogy a lektûr nem az én világom, de a rendezõnõ drámai mûfajbeli munkásságára való tekintettel, és hogy az ugyancsak N. Sparks tollából jegyzett Szerelmünk lapjai filmes adaptációja -a végétõl eltekintve- tetszett, gondoltam, megér egy próbát.

Lasse Hallströmtõl egyébként többszörnézõs kedvencem a Gilbet Grape és a Kikötõi hírek. A könnyedebb mûfajban pedig kifejezetten jól sikerült alkotásai a Lazacfogás Jemenben és a Csokoládé. Hangsúlyozom, szerintem.
Csigalány 2013 máj. 09. - 21:01:43
(20/66)
NAGYON SPOILER!!!

Szerintem félreértetted a film végét!
A feleség, Katie kitalált barátnõjeként szerepelt, nem elköltözött a családtól. Egyszer valamikor a film közepén közlik is, hogy rákban halt meg. Ezért nem láthattuk beszélni senki mással, és ezért is tûnik el Katie mellõl a film végén, mikor mennek az erdei úton. A levél még akkor íródhatott, mikor a feleség búcsúzkodott az élettõl (reménykedett, hogy örökké nem fogják gyászolni, és a gyerekeinek jó új anyjuk lesz). A plusz annyi a filmben, hogy pont úgy nézett ki, mint a fényképen. Ez a kis "csavar" valószínûleg azért lett a végében, hogy ne unalmas, elkopott vége legyen (szerintem). :o)
10/10
raczkia 2013 máj. 09. - 07:51:41 10/10
(19/66)
Mivel én olvastam a könyvet, így teljesen tisztában voltam a sztorival. Én nem tudom, hogy mi a bajotok végével, , így lett kerek egész és nem tett tönkre semmit :). Szerintem jó volt, a szereplõk, helyszín teli találat. Voltak eltérések a könyv meg film között, de abszolut nem zavaróak ( pl: a könyvben szõkérõl vált barnára a csajszi)Úgyhogy én simán megadok 10/ 8 pontot :)
7/10
mecsoka 2013 máj. 08. - 12:25:17 7/10
(18/66)
A Szerelmünk lapjait és a Dear John-t nagyon szerettem (filmben, a könyveket nem olvastam). De ezt nem.
A színészi játék gyenge (fõleg a fõhõsnõé, de nagyon). A teljes sztori olyan, mintha egy tucat másik filmbõl ollózták volna össze (köztük a saját korábbi filmjeibõl). A végén majdnem megkönnyeztem, csakhogy jött a csavar és akkor hirtelen "mi a ...? na neee, de gáz".
Ettõl függetlenül egy nézhetõ film, mert rossznak sem nevezném. 7/10
8/10
NADALFAN 2013 máj. 07. - 14:48:38 8/10 Előzmény BedeKrisz
(17/66)
én szeretem Sparks írásaiból készült filmeket, igaz hogy sokszor giccses , rózsaszínköd jellemzi, de valahogy mégis jók.
ebben ráadásul megint jók a színészek , a rendezés is rendben, a történet sem rossz, abszolúte ajánlható.
aki nem szereti az ilyen tipusú filmeket az nézzen Alkonyatot meg Vasembert meg a többi amcsi szemetet.
10/10
bopetra 2013 máj. 03. - 22:19:52 10/10
(16/66)
Szóval most néztem meg a filmet....és egyszerûen imádtam!!!
Ne hallgassatok a negatív kritikákra, csak rám :D
A szereplõk nagyon jók, nem beszélve Josh Duhamel-rõl mert nagyon nagyon jó képû, és Julianne személyében szerintem egymáshoz illõ párt válogattak össze.
Volt egy! röpke pillanat amikor azt gondoltam, hogy hát egy kicsit uncsi, de akkor már meg is történt fordulat, Katie múltjáról derültek ki dolgok, amit persze nem fogok elárulni:)
És hát az utolsó fél-3/4 óra, hát huh, akkor értetted meg az egész történet lényegét..
Szóval voltak poénok, de én amilyen romantikus vagyok, hát pityeregtem a végén....
És amikor az anyukámra néztem (anyáknapi meglepi elõzetes volt neki a film) és láttam a könnyes szemét,akkor tudtam, hogy jó választás volt ez a film.
Szóval még egy dolog, aki szereti a Kedves John, Utolsó dal, Szerencsecsillag, Most jó, stb.stb. filmeket akkor tökéletes választás!!!
Ennyi!
10/10
1/10
BedeKrisz 2013 ápr. 29. - 09:54:33 1/10
(15/66)
Nicholas Sparks úgy látszik haszonlesõ módon a regényei után további milliókat remél begyûjteni ugyanazért az egy történetért csak ezúttal film változatban és meg kell hagyni ügyesen csinálja már ami a pénzhajhász felfogásmódját illeti. Az viszont sokkal lehangolóbb hogy nem csupán az igazán jól sikerült mûveit filmesíti meg (Szerelmünk lapjai, Üzenet a palackban, Az utolsó dal, A leghosszabb út - Séta a múltba) hanem lassacskán az összeset akár jó regény akár nem. A menedék nem több mint egy számtalanszor lerágott végtelenségig agyonismételgetett romantikus dráma amit egész egyszerûen már nem lehet komolyan venni annyira szirupos és sablonos az egész, Sparks eddigi felesleges giccsfilmjeinek a legrosszabbik darabja melyet a Szerencsecsillag és az Éjjel a parton követ és valószínûsíthetõ hogy folytatódni fog ez a lista.
3/10
botta-melinda 2013 ápr. 28. - 17:30:55 3/10
(14/66)
Kísértetiesen ugyanaz a film, mint az Egy ágyban az ellenséggel.
Csak ennek a végét - ismeretlen okból - átemelték a szürreális világba.
Mr. D 2013 ápr. 26. - 20:06:11
(13/66)
Ja és Carey Mulligan élete egyik legjobb döntése volt, hogy passzolta a fõszerepet A nagy Gatsbyért.
Mr. D 2013 ápr. 26. - 20:04:17
(12/66)
Na most jött el az a pont hogy már abszolút nem tudom megkülönböztetni egymástól a Nicholas Sparks regényadaptációkat. Ugyanaz a szerelmi történet, a pasi vagy katona vagy özvegy apuka, a csajnak vagy van egy vadbarom férje aki elõl menekül, vagy valami tragédia a múltjában. Van pár cuki gyerek, tengerpart, napsütés, sok giccses gép, a végén meg valami irtó béna, kierõszakolt akció. És ez már nem tudom hogy hányadik ugyanilyen film, ahogy azt sem, minek ezt minden évben eljátszatni más színészekkel? Ja és arról ne is beszéljünk hogy az egyszerû benzinkutas, kétgyermekes pasas természetesen úgy néz ki mint valami modell. A csaj meg igazi nehézsúlyú bombázó, így egy kicsit nehéz bevenni tõle ezt a nagy ártatlanságot. Egyszóval: elég rendesen kilógnak a kisvárosi miliõbõl. A Szerelmünk lapjai még mûködött, a Kedves John egyszer elment... ez már kimondottan kellemetlen film.
9/10
brigike23 2013 ápr. 26. - 18:41:26 9/10
(11/66)
Vegyes érzéseim voltak a filmmel kapcsolatban. Nem tudtam, hogy milyen filmre ülök be, így azt sem, hogy ez egy regénynek a filmes változata. A romantikus vonal nagyon tetszett, ahogy a két fõszereplõ "kerülgeti egymást." Jó, hogy nem egy átlagos romantikus film, hanem van benne egy olyan szál, ami végig leköt, mert nem tudom, hogy mi az igazság, folyamatosan bontakozik ki, és elég nagy csattanó van a végén, bár, aki olvasta a könyvet, az tudja végig. Összességében tetszett, bár nem olyan film, amit ötször-hatszor meg lehet nézni.
siemens84 2013 ápr. 23. - 14:53:54
(10/66)
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek aki irt nekem hogy érdekelné a film nem is gondoltam volna hogy sokan eljönnének. Ha lesz még ilyen mozis jegyem mindenképpen fogok ide irni nektek. Mégegyszer köszönöm mindenkinek. Ne buslakodjanak akiknek nem jutot majd legközelebb nekik lesz szerencséjük. sziasztok
10/10
raczkia 2013 ápr. 23. - 12:42:34 10/10
(9/66)
Uhh, lemaradtam :( Pedig szívesen elmentem volna ...
siemens84 2013 ápr. 22. - 17:11:41
(8/66)
Sziasztok!
Ha valakit érdekel páros mozibelépõjegy a menedék cimû film premier elötti veitésére az jelentkezzen nálam egy páros jegyet fel tudok ajánlani mert nyertem és én nem tudok elmenni rá. A film szerdán lenne az eurócenter moziba este 19 órakkor. Személyesen nem kell találkozni. Csak annyi hogy irjon emailben hogy szeretne menni nevével és email cimével mert ahol nyertem az oldal azt kéri igy felkerül a listára hiszen a jegyemet átruházhatom és nem kell az én nevemmel elmenni. Viszont ma értesitettek és még ma kell válaszolnom az oldalnak. Aki tud minnél hamarabb jelentkezzen. kissjudit84@citromail.hu ra. vagy ha nem sikerül a cimemre irni akkor irjon a hozzászolásokban figyelni fogom. sziasztok
urszula93 2013 ápr. 13. - 20:07:18 Előzmény zlikitti
(7/66)
április 25-én van a bemutató:)