10/10
Neszfor 2007 ápr. 15. - 12:50:13 10/10
(11/31)
Az ikrekrõl... azt hiszem maradandót alkottak a filmtörténelemben. Valahogy úgy mint Adolfka...
Redfield 2007 ápr. 15. - 12:42:14
(10/31)
Nekem szerencsére sikerült leszoknom már nagyon régen az Olsen filmekrõl, eleve csak 1-2-t láttam, meg voltak valami sorozatban is. Hát no comment. Ugye most az ikrekrõl beszélünk, nem a bandáról... :)
10/10
Neszfor 2007 ápr. 15. - 12:19:29 10/10
(9/31)
Számomra teljesen érthetetlen, hogy ezt a (szerintem) nagyon-nagyon jó filmet miért nem adják ki DVD-n. A Karambolt pl ki tudják adni nekem meg van (az sem elhanyagolható filmje Cronenbergnek, de sokkal gyengébb, mint a Meztelen ebéd, a Légy, az eXistenZ vagy a Pók (most azért ezeket mondom, mert ezeket láttam eddig -> az Agyfürkészõket és a Videodromot is becstelenül elsüllyesztették, pedig biztos jók).
Ami miatt még inkább elviselhetetlen ez az ügy, hogy az Olsen ikrek "filmjeit" bezzeg forgalmazzák agyba-fõbe. Gyalázat.
Ngelina 2007 ápr. 15. - 01:09:56 Előzmény Newcastle United
(8/31)
Ez olyan volt, mint összehasonlítani a mákos tésztát a húslevessel és a sörrel...a tehetségnek azon a színvonalán ahol ezek az emberek voltak/vannak, nincs jobb és rosszabb :) viszont hála az égnek egymástól elégg különböznek, ezért egyikük sem felesleges. :)

Nem vagyok szakértõ de Burroughs ugye fejbelõtte a feleségét és mivel ezt nem követte szerinte megfelelõ büntetés (két hetet ült Mexikóban), magát kellett érte megfizettetnie. A drog és az írás (ha az illetõ ennyire mélyre nyúl) is lehet egyfajta vezeklés...õ legalábbis azt mondta, hogy nem kezdett volna írni ha nincs ez a fordulópont.

Nem láttam, hogy kijött volna DVD-n, nekem tulajdonképpen csak ez a szívfájdalmam :)
Newcastle United 2007 márc. 30. - 13:23:25
(7/31)
Hát igen, ugyanazt tényleg nagyon sokat leírták, de talán Burroughs írta le a legerõsebben és ezért maradt így meg az utókornak. Pedig tényleg nem túl sok irodalmi értéket lehet felfedezni a mûveiben, hol van mondjuk egy Kerouactól vagy akár egy John Barthtól is?
Redfield 2007 márc. 30. - 12:39:48 Előzmény Newcastle United
(6/31)
Még nem láttam egész a végéig, de nekem nem jön be. Cronenberg rendezése nagyon jó benne. Az tény. De maga az egész annyira nem lett jó szerintem. (persze még hátra van valamennyi a filmbõl) De Burroughs se nagy szám szerintem se. A Vörös Éjszaka Városai, A narkós, és a: Doktor Sax címû könyveihez volt már szerencsém, és azokból se mindhez végig, de ennek oka is volt. Nagyon rosszul alkalmazza a cselekményeket, és csak két dolog sugárzik minden mûvébõl: 1. homokos, és 2. kábszeres. Ezeket nagyon jól hangsúlyozza, de nem értem, hogy miért lett olyan nagy a Beat-idõszakban. Ezeket kimondta, és leírta más is, sokkal jobban.
10/10
Neszfor 2007 febr. 09. - 20:24:02 10/10
(5/31)
Egészen elképeztõ, szürreális alkotás! Valóság és hallucináció minden átmenet nélküli ábrázolása. Zseniális, pirospont Cronenbergnek!
julius1 2007 jan. 12. - 17:40:14
(4/31)
Hát nem egyszerü film :) Lessz ujra az F+-on, hurrá... Kár hogy nállunk nincs F+ csatorna...
mzsx 2006 jún. 22. - 11:24:17
(3/31)
igen, van ebben valami, végül is profi kezébe került a forgatókönyv. Burroughs írásairól csak annyit: a kevesebb több lenne...
Newcastle United 2006 jún. 21. - 11:00:14
(2/31)
Jobban tetszett a film, mint Burroughs könyve - igaz az szerintem csapnivaló - és ez Cronenberg érdeme.
mzsx 2006 jún. 20. - 14:15:23
(1/31)
Nem hiszem el, hogy még senki nem idított ennek a filmnek fórumot!
A legnagyobbak közül való. Peter Weller egyetlen nagy szerepe. Emlékszem, a hajdani TV3 indulása után nem sokkal hétköznap este 8-kor adta le, majd szombat délután megismételte a gyerekek kedvéért. Hehe.