Téma: Milk

/kadzsa/ 2009 febr. 23. - 09:45:32
(42/282)
valaki tudja h ki lett a legjobb nõi fõszereplõ?elaludtam...:S:DDD
10/10
Gabriella54 2009 febr. 23. - 09:41:45 10/10
(41/282)
Végülis mondhatunk, amit akarunk, a Filmakadémia igen nagyra értékelte az akadémia: elhozta a legjobb eredeti forgatókönyvnek járó díjat és - ami a leglényegesebb: Sean Penn megkapta a szerepért a legjobb férfi fõszereplõ díját! HURRÁ!!!
bourne 2009 febr. 22. - 19:25:42
(40/282)
ha a Slumdog ment, akkor ez is menni fog nem kell félni .. nem olyan rettenetes ... van néhány jelenet, ami a politikáról sl, de nem az van többségben ... nyugodtan nézd meg
Obránszky Ármin 2009 febr. 22. - 18:53:54
(39/282)
Megkérdezhetem, h szerinted, mennyire nehéz a film nyelvezete? Jó lenne még ma megnézni, de nem vagyok benne biztos, h fel fogom-e majd angol feliratra támaszkodva. Általában nem okoz gondot, pl. egy Slumdogot lazán be merek vállalni akár felirat nélkül is.
bourne 2009 febr. 22. - 17:56:52
(38/282)
én csak azért is kötöszködöm, mert az egyik hozzászólásodban azt írtad, h még nem is láttad a filmet ... no most akkor ebbõl kiindulva miért vagy felháborodva azon hogy ennyi díjra jelölték ... magyaráb szólva azt sem tudod h mirõl beszélsz, csak zavar, hogy a melegek ennyi publicitást kapnak ???!!!! ...
és még az a gondolat amit hozzáteszel .... hát az muris igazán .... de csatlakozom más emberekhez és azt mondom jobb ha nem is válaszolsz, mert csak még rosszabb lesz a dolog
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 22. - 11:11:49 10/10
(37/282)
Csak a 3. ponthoz lenne hozzáfûzni valóm, a többi már úgy ahogy van, hidegen hagy.
Választási lehetõségük a nõknek? Szerinted az választási lehetõség, hogy vagy olyan munkát végzel, ami napi 14-16 órán át teljesen kifacsar, vagy semmilyet? Az választási lehetõség, hogy ha a férjed munkanélküli, akkor te vagy kénytelen eltartani az egész családot? Az választási lehetõség, hogy amíg egy vezetõ állású férfi mögött ott áll a felesége, aki a gondok nagy részét leveszi a válláról, addig egy ilyen posztra eljutott nõ szinte kizárólag csak magára támaszkodhat?
Egyet kívánok: ne kerülj ilyen választás elé...

u.i: bármily sajnálatos, nem minden férfi gazdag! A családok legtöbbjében két keresetre van szükség ahhoz, hogy egyáltalán máról holnapra éljenek.
Obránszky Ármin 2009 febr. 21. - 14:29:06
(36/282)
„Ha, mint mondják, Isten homofób lenne, akkor én nem tisztelném ezt az Istent” Desmond Tutu
Obránszky Ármin 2009 febr. 21. - 14:17:51
(35/282)
Ja és a filmet még nem láttam, majd pótolom!
Obránszky Ármin 2009 febr. 21. - 14:13:44
(34/282)
Meleg-kérdésben pedig hadd idézzek valakit, akinek a véleményére igazán sokat adok: Desmond Tututól származnak az alábbi idézetek, 1984 béke Nobel-díjasától, az apartheid elleni mozgalom egyik kulcsfigurájától, az afrikai anglikán egyház egyik vezetõjétõl:
„The prominent South African says HOMOPHOBIA IS A "CRIME AGAINST HUMANITY" and "every bit unjust" as apartheid.”
„We struggled against apartheid in South Africa, supported by people the world over, because black people were being blamed and made to suffer for something we could do nothing about; our very skins, wrote the prominent Church leader. "It is the same with sexual orientation. IT IS A GIVEN," he added.”
„Yet, all over the world, lesbian, gay, bisexual and transgender people are persecuted, writes Archbishop Tutu. "We treat them as pariahs and push them outside our communities. We make them doubt that they too are children of God - and this must be nearly the ultimate blasphemy. WE BLAME THEM FOR WHAT THEY ARE," he adds.”
(érdemes a teljes cikket elolvasni: http://www.afrol.com/articles/13584).

A felvonulás megint más kérdés. Amikor látok róla képeket, mindig olyan érzésem van, h szakasztott olyan, mintha egy homofób fejébõl kipattant sztereotípiát látnék megkoreografálva. Ha én szerveznék ilyesmit, akkor biztosan felhívnám a résztvevõk figyelmét, h az egy dolog, h felvállalják magukat, de lehetõleg ne hagyjanak ekkora támadási felületet. Valami egyen póló, néhány nem túlzottan provokatív transzparens bõven elég lenne. A magyar társadalom alapvetõen konzervatív, ezt is figyelembe kell venni, ha cél akarnak érni.
Azok az állítások miszerint az egyenlõséget hirdetõ filmekre nincs szükség, az emberek megértették már ezek mondanivalóját a valóság ismeretének teljes hiányáról árulkodik. Magyarországot elképesztõen meredek volna a tolerancia melegágyának titulálni.
Gimnáziumban évfolyamtársam volt egy meleg srác, így tapasztalhattam a többiek magatartását vele szemben (megyeszékhelyen lévõ menõnek számító gimnáziumba jártam, nem valami világvégén építettbe). Alapvetõen úgy vettem észre, h még a magukat baloldalinak tartó emberek is úgy tekintettek rá, mint valami torzszülöttre, aki önhibájából vált ilyenné és akibõl büntetlenül lehet gúnyt ûzni, mert megérdemli. Persze közel sem ennyire drasztikus a kép, a többség egyszerûen csak úgy érintkezett vele, mint aki attól tart, h összeszed valami nyavalyát. Különben a srác, ha közelebbrõl megismerte az ember, egy rém undok alak volt, de ennek semmi köze a szexuális beállítottságához. :-)
Egy olyan neoliberális társadalom rémképét vizionálni, ahol már most a vezetõk többsége a saját neméhez vonzódik (érdekes, én úgy veszem észre, h még mindig a feleség, min. 3 gyerek, legalább egy kutya modell a nyerõ) és ahol divat a homoszexualitás egészen egyszerûen nélkülözi a valóságalapot. Károsnak és hazugnak tartom az efféle álláspontot. Jelenleg a másság bélyeg, amit a felvállalójának viselnie kell, de jobb takargatni. Most gondoljatok bele, milyen érzés lehet egy életen át titkolózni a közeli ismerõsök elõtt, attól félve, h ha kiderül az ember „valós természete”, akkor nagy ívben elkerülik! Én még bevallom soha nem találkoztam olyan meleggel, aki kiváltságosnak tartja magát amiatt, h a saját neméhez vonzódik, viszont tucatjával olyan heteróval, aki kérkedik azzal, h a másik nemet részesíti elõnyben. Szerintem, -akármelyik oldalról történik is- beteges a szexuális beállítottságot érdemként elkönyvelni. Ez egyszerûen adottság, amin jelenleg nem lehet változtatni (ha pedig ezt elfogadjuk, akkor máris belátjuk annak a képtelenségét, h egy divathullám vagy egy film alakít valakit homoszexuálissá).
Azt hiszem, már megint kisregény írtam, jobb lesz, ha abbahagyom. :-)
offtopic
norton15 2009 febr. 21. - 13:59:19
(33/282)
Kik keltik a tömeghisztériát a melegekkel szemben? Wow, igen, a homofóbok. És miben különb nálad egy meleg? Abban, hogy nem kérkedik azzal, hogy hogy õ meleg.:)
Obránszky Ármin 2009 febr. 21. - 13:54:29 Előzmény scick
(32/282)
Ha tényleg érdekel, h miért érezte szükségét Van Sant annak, h Harvey Milk harcáról forgasson filmet:

"Filmhu: Gondolom Harvey Milk alakjára ma is mindenki jól emlékszik Amerikában. Miért érezte szükségét, hogy ebbõl játékfilm legyen?

Gus Van Sant: Harvey Milk életérõl már készült egy dokumentumfilm 1984-ben, aztán Oliver Stone fontolgatta, hogy készít belõle egy játékfilmet, de nem lett belõle semmi. Én két éve kaptam a kezembe a forgatókönyvet, akkor kezdtem el rajta dolgozni. Sokan nem tudják ma már ki volt Harvey Milk, még San Franciscóban sem, annyi rémlik nekik, hogy a negyedben található bevásárlóközpont az õ nevét viseli.

Filmhu: Milk meghatározó személyiség és tevékenysége meghatározó fejezete a meleg mozgalomnak, mi a film általános üzenete?

G.V.S.: A film nem csak a melegeknek szól, a film üzenete Harvey Milk üzenete: „Légy látható és vállald fel!” Hihetetlen bátor dolog vállalni valami újat és megpróbálni változtatni az elõítéleteken.

Filmhu: Ma azért nem ennyire extrém a helyzet a melegek megítélését illetõen, mármint az USA-ban.

G. V.S.: Hát…. Nyáron például szinte megismételte magát a történelem, mikor több államban nem fogadták el a melegek házasságát engedélyezõ törvényt. Ez sok homoszexuális számára sokk volt és akárcsak a 70-es években, most is az utcára vonultak és tüntettek az emberek. A melegek házasságkötésének reményével Milk reménye veszett el..." Forrás: http://www.magyar.film.hu/object.9fdb0372-0221-4701-b2d2-fa8c02477701.ivy
offtopic
efes 2009 febr. 21. - 13:45:04
(31/282)
Senki nem mondja, hogy a homók különbek, mint a heterók, így nem is kell senki elõtt hasra (bár épp ez a kényelmes pozitúra!) se hanyatt vágnod magad (persze ez se rossz), csak azért mert meleg. Viszont a melegeknek se kelljen rejtõzködniük, mert hozzád hasonló rettentõen egészséges szexualitású embereknek nem tetszenek. Errõl van szó.

Az meg alap, ugye, hogy legjobban az kiabál, akinek a háza ég, ergo minden homofób látens buzi. Csak még ahhoz is gyáva, hogy önmagával szembenézzen.
offtopic
efes 2009 febr. 20. - 19:41:48
(30/282)
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual

Azt írja: Homosexuality refers to sexual behavior or attraction between people of the same sex or to homosexual orientation. Tehát szexuális magatartás, viselkedés, vonzalom... Tehát NEM BETEGSÉG.
offtopic
efes 2009 febr. 20. - 19:37:44
(29/282)
De nem titok, hogy a homoszexualitás ugyanúgy elõfordul a keresztény vallások gyakorlói, sõt papjai, lelkészei között, mint a zsidók, vagy a muzulmánok között. Bármennyire is tiltakoznak...

Az ókori görögöknél, rómaiaknál, sõt egyiptomiaknál kifejezetten bevett szokás volt még a heteroszexuálisok között is az azonos nemûek közti szexuális jellegû, biszexuális kapcsolat. Amióta az ember ember, azóta a homoszexualitás természetes, de mindig egy kisebbségre jellemzõ szexuális irányultság.
offtopic
efes 2009 febr. 20. - 19:31:12
(28/282)
Igazad van, a homoszexualitás nem betegség, így legfeljebb az elvakult, elõítéletes homofóbok, továbbá a izraelita, keresztény és az iszlám vallások bigott követõi tartják annak, a bennük foglalt sokszázéves babonák miatt. Amúgy: http://flamingo.weblapja.com/informaciok/
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 20. - 19:16:41 6/10
(27/282)
Szerintem helytelen szenvedélybetegségnek nevezni, ne vigyük már le ezt a cigi-és alkoholfüggõk szintjére! Ez nagyon degradálóan hangzik...

Egy az egyben megállapítható? Talán orvosilag, de az utca embere tuti nem mindenkirõl szúrná ki azonnal! Õk sem egyfélék, van olyan homo, akirõl meg nem mondanád, hogy az (bizony kifejezetten férfias egyedek is vannak, nem kevés), egyesek meg heterók, de el se hinné az ember.
bourne 2009 febr. 20. - 18:49:28
(26/282)
huhh ... a 3as pontod nagyon ott van ... totálisan igazad van ... respect ...
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 20. - 18:46:59 10/10
(25/282)
1./ nem értem, miért gond az, ha valaki vállalja nemi beállítottságát?!
2./ már az ókorban (!) voltak homoszexuálisok, a régi Rómában, vagy a görögöknél egyáltalán nem jelentett problémát, hogy ki hová tartozónak vallja magát! ezek szerint baromi sokat fejlõdtünk 2500 év alatt!
3./ nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy nincs nemek szerinti megkülönböztetés! ugyanabban a beosztásban még ma is kevesebbet keres egy nõ, mint egy férfi . sõt, ha a lélekszám szerinti arányt néznénk, legalább annyi nõi vállalatvezetõnek, miniszternek, stb. kéne lennie, mint férfinak! nemhogy a melegeknek nincs egyforma joguk, de egy nõnek és egy férfinak sem!
bourne 2009 febr. 20. - 18:33:59
(24/282)
hát oké, szerinted betegség ... gyógyítsuk meg a hisztériában szenvedõ nõket is, amit szintén nem is oly régen még elég drasztikusan kúráltak ...

azt nem tudom honnan veszed, hogy Oscart kellene kapnia ??? beszéltem én ilyenrõl ???? ... nem emlékszem rá ...

"Hála az Istennek, a mai társadalom azért annyira még nincs eldeformálódva, hogy nemi különbségeket tegyen!"

az jó, mert ha nincsenek nemi különbségek, akkor nem értem, hogy mirõl szól a film és az egész herce--hurca :))))
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 20. - 17:35:15 6/10
(23/282)
Hát igen, a betegség kifejezéssel lehetne vitatkozni. Õk legalábbis nem tartják magukat annak.