Téma: Napfény

liv4 2010 febr. 21. - 18:24:19
(161/301)
Láttam már jobb filmet is, de látványos.
10/10
delejes 2010 febr. 21. - 14:12:12 10/10 Előzmény Crazy Horse
(160/301)
Tökéletes film, kedvenc filmjeim között van.
Crazy Horse 2010 jan. 30. - 23:32:33 Előzmény thorgard89
(159/301)
Megnéztem másodszor is, és a fikázókkal ellentétben még mindig ugyanúgy tetszik. Hihetetlen mennyiségû feszültséget tettek ebbe a filmbe. Emlékszem elsõ nézéskor majd szétvetett az adrenalin. Manapság nem sok film képes erre.
Thetys 2010 jan. 30. - 23:25:40
(158/301)
Sziasztok! Hááát.... Nekem ez a film arra volt példa, hogy tud egy sz*r rendezõ egy nagyon jó történetet elszúrni. Az utolsó 15-20 perc értékelhetetlenül pocsék volt. Az izgalmas jeleneteket mind el...ta az állandó kamera rázogatással, homály, semmit nem lehet kivenni. A felvetõdött erkölcsi dilemmákat lesöpörte ezzel az erõltetett drogos - zombis látásmóddal. A szereplõk jelleme sem lett kifejtve... Sajnálom, mert végre egy olyan történet, ami elgondolkoztat(hat), és tényleg nagyon jól meg lehetett volna ezt rendezni, de így max. 1 alkalmas dolog.
9/10
thorgard89 2010 jan. 30. - 13:56:10 9/10
(157/301)
Szerintem is szuper film, már kétszer láttam.
Pingvino 2010 jan. 30. - 10:29:36
(156/301)
Amíg át nem mentek a másik hajóra,addig nem nagyon kötötte le a figyelmemet,de utána...hóhóó...jó volt!! 10/9 :)
9/10
megveszett 2010 jan. 24. - 01:08:54 9/10
(155/301)
Egészen kiváló film!
9/10
ww95 2010 jan. 20. - 00:45:49
(154/301)
ahétszázát neki! ebbe az iszonytatóan hatalmas filmkupacban,ami itt a porton található,íme,hát megtaláltuk a filmek-filmjét,mely bonyolultságával,összetettségével meghalad minden,de minden filmalkotást,mely eddig forgatókönyv író fejébõl kipattanhatott! ÍME A SZENT GRÁL MIT EDÁIG SENKI NEM TALÁLHATOTT MEG:N A P F É N Y !
meg vagyok hatva,hogy elérkezett eme nap,melyen fõl lelhettem a filmek filmjét,mely összetettségével mindent lepipál. úgy is fogalmazhatnék:ez a film leírhatatlan! /várom,hogy a monitor körül földerengjen valami titokzatos fény,és megnyíljon valamiféle dimenzió kapu,melyen keresztül megláthatjuk annak a fölsõbb lénynek a kezét,mely eme mûvet megalkotta./
de nem történik semmi....várok még kicsit.
ww95 2010 jan. 19. - 21:36:23
(153/301)
Na akkor még egyszer leírom a félreértések elkerülése végett.Volt egy ilyen bejegyzés,én erre reagáltam:"Rendkivul intelligens, ritka kombinációs kepésséggel felépített sci-fi".Én erre jegyeztem meg,hogy ez a ritka kombinációs,intelligens film eleve egy téves felvetésbõl indul ki. Nem várom el egy sci-fitõl, hogy maradéktalanul megfeleljen a tudomány mai állása szerint létezõ elveknek. /a SW-tõl sem,Alientõl sem,Avatartól sem,stb-stb. Ezek mese filmek,tudományos megalapozottságuk gyakorlatilag nincs, nem is azért nézzük õket./ Lehet,hogy az a bajom ezzel a filmmel,hogy nem értem. Mi ez az utazás a naphoz? Nem "jön át" nekem a dolog. Nekem ez a "kehülõben a nap,mi megyünk és újra begyújtjuk" valahogy nem értelmezhetõ. /nem helyes áthajózni egy új kontinensre,kiirtani az õslakosokat,mindent letarolni,utána lebetonozni:avatar, harcolni kell a zsarnokság ellen a szabadságért,nevezzék az elnyomót galaktikus birodalomnak is:sw,mindenkiben meglévõ legbelsõbb félelem megelevenedik egy idegen formájában,és harcolni kell ellene:alien,stb-stb.../
De mi van emögött a film mögött?
ww95 2010 jan. 13. - 23:07:54 Előzmény ww95
(152/301)
ne keverjük a dógokat. én erre a véleményre reagáltam:"Rendkivul intelligens, ritka kombinacios kepesseggel felepitett sci-fi". nos,szerintem ez a film nem az. ez egy. a nap kihülésérül: a nap a végjátékban vörös óriás lesz,szétégeti a belsõ bolygóit,kb a fõdig. /lehet,hogy a föld nem kerül a óriás légkörébe,de hogy minden szénné ég rajta az bizti./ mivel tömege nem elég nagy,ezért nem válik szupernóvává. csak egy fehér törpe lesz belõle,ami valóban föld méretü lesz,de rendkívül magas hõmérsékletû. mivel energiatermelésre nem képes,ezért lassan hûlni kezd. vita van arról,hogy mennyi idõ alatt hûl fekete törpévé,lehet pár milliárd év,de lehet,hogy több,mint az univerzum jelenlegi kora. fekete törpét egyébként még nem figyeltek meg,mán a színe miatt se.
de a film egyébiránt azé nézhetõ. egyszer.
Rebbeka 2010 jan. 08. - 19:09:11 Előzmény ww95
(151/301)
csak 1/2-ig van igazad. A nap is kihul egyszer, teljesen mindegy, hogy most egyre jobban melegszik. Lesz ido amikor kihuny ! hogy mikor ? majd parmilliard ev mulva. A vilagmindensegben vannak mas bolygok, amikrol mar a tudosok megallapitottak, hogy olyanok voltak mint a nap es kihultek !
ww95 2009 dec. 31. - 22:07:53 Előzmény arnold-ka
(150/301)
Én,mint Star W fan,teljesen igazat adok neked. Ezek mesefilmek,de nem is akarnak másak lenni. De erre a napfény filmre a rendkívül intelligens,ritka kombinációs képességbeli felépítettség szerintem túlzás. Azért mondtam,hogy ez egy mesefilm,téves alapfelvetéssel.
8/10
arnold-ka 2009 dec. 30. - 13:55:05 8/10 Előzmény ww95
(149/301)
Persze igazad van, de egy sci-finek ezt meg kell bocsátani,elvégre ez nem katasztrófafilm...:)

Amúgy meg ennyi erõvel a Star Trek-et is lehetne kritizálni...fénysebességgel repkednek...ahhoz pedig végtelen energia kellene......de az is sci-fi film,szóval megbocsátjuk neki:)
ww95 2009 dec. 08. - 00:08:51 Előzmény Singaporeflash
(148/301)
"Rendkivul intelligens, ritka kombinacios kepesseggel felepitett sci-fi"-hez néhány megjegyzés:
1/a nap nem kihûl,hanem folyamatosan melegszik. 2-3 milliárd éve a mai energiájának csak a 75% ontotta. kb 1 milliárd év múlva annyira megnõ a sugárzása,hogy a földön elpusztul minden élet. /lehet készülõdni/
2/a nap tömege a naprendszer összes anyagának a 99,8%-a. /jupiterestûl,földestül,stb/ a föld tömegének 330 ezerszerese. ha földkéreg összes uránját kibányásznák és felrobbantanák a nap közelében,az is csak egy lepkebüfögésnyi lenne./hangya pöcsén pattanás/
a világon a legnagyobb hatóerejû bomba 50 M tonnás volt /szovjet/.
tegyük fel,hogy ennek a százszorosát robbantanák fel a nap mellett. legyen inkább ezerszeres. /már a százszorosnál is olyan nehézségek jönnek elõ,melyek szinte megoldhatatlanok. de legyünk megengedõek,engedjük meg az ezerszerest./ 50000 MT. a nap 1 másodperc alatt ennek a több milliószorosát sugározza.
egyszóval ez a rendkívül intelligens film egy szimpla mesefilm,téves alapfeltevéssel.
mindazonáltal egyszer meg lehet nézni. /különösen ha bent fûtenek, kint meg kurva hideg van,mer hûl ki a nap.hahaha/
10/10
Singaporeflash 2009 nov. 29. - 00:59:09 10/10
(147/301)
Rendkivul intelligens, ritka kombinacios kepesseggel felepitett sci-fi. Eljen Alex Garland es Danny Boyle! Meg Cillian Murphy:-) Elkepesztoen jo film, orult jo szineszekkel, klisementesen. 10/10. Imadtam, hogy vegig figyelni kellett es gondolkodni!


***SPOILER***SPOILER***SPOILER***SPOILER***SPOILER***

Pinbacker nem zombi, hanem holyagosra egette a boret a szinte szuretlen NAPFENY, mig az "elveszett" Ikarosz I-en tartozkodott evekig (ugyanis o volt a kapitany, akit korabban homalyos hajonaplo digifelvetelen hallhattunk beszelni), azert nezett ki olyan szornyen. Mit nem lehet ezen erteni???

***SPOILER VEGE***
*Nóri* 2009 nov. 28. - 12:02:52
(146/301)
Hát, igen igen, ez a film elég erõs idegzetûeknek való xÐ nekem nem tetszett x)
molnibalage 2009 nov. 22. - 10:29:36
(145/301)
Hát az egész film tök zavaros és értelmetlen. A zene viszont csillagos 5-ös.
2/10
Marky21 2009 nov. 20. - 19:36:39 2/10
(144/301)
Húúúúúúúúúúú én ezt a filmet még moziba láttam és,tök jó lett volna ha nem errõl szól amirõl ,uncsi volt ritkán van velem úgy hogy a moziba alig várom hogy vége legyen a filmnek,de itt vártam nagyon.A másik ilyen film a Gamer játék végsõkig az is pocsék film szerintem,olyan boldog voltam hogy végre kijöhettem a terembõl:D
8/10
arnold-ka 2009 nov. 19. - 21:45:41 8/10
(143/301)
Nekem kifejezetten tetszett,csak az a húscafat-lény nem kellett volna bele. De a végén kárpótolt a gyönyörû zene:)

Színészi játék teljesen okés,zene top, a sztori meg: ez egy science fiction,szóval beleférnek a fizikai ellentmondások is:)

Nézzétek meg, szerintem megéri,persze angolul,ha lehet, úgy az igazi!
Anteris 2009 nov. 17. - 20:00:28
(142/301)
mondjuk azt nem is néztem hogy angol, azt hittem amcsi, ott pedig PC okokból kötelezõ az összes raszt berakni mert különben kitõr a parasztgyalázat.