Téma: Napfény

ww95 2010 dec. 08. - 19:08:15 Előzmény Gerophila
(181/301)
a történet? van olyan is ebben a filmben?
Gerophila 2010 nov. 07. - 19:31:36
(180/301)
Nem igazán szeretem a sci-fi-ket, de ezt a filmet élveztem. Persze vannak benne olyan dolgok, amiket kissé nehezen vesz be az ember gyomra, de szerencsére nem sok.
Tetszett a film hangulata, jók a színészek is, végig lekötött a történet.

9/10.
8/10
bencimackó 2010 nov. 05. - 21:06:52 8/10
(179/301)
nekem egy valami nem teccett ebben a filmben -SPOILER- amikor elõjött az a szénnészarrá égett kapitány pofázott valamit és megvágta a faszit. nem értem mi oka volt a támadásra vagy valami z egészet ugy ahogy van ki lehetett volna hagyni. különben jó kis film volt adok neki egy erõs nyolcast
10/10
Mirax 2010 okt. 27. - 17:06:13 10/10 Előzmény grecsi
(178/301)
A két kedvenc jelenetemet soroltad fel! És még talán Capa utolsó jelenete, az a lassított utolsó pillanat, az feledhetetlen, ahogy ugyancsak bejött (de lehet h csak én látom bele) ez az egész istenkeresõ vonal, vagy minimum a Nap=scientific God. Egyedul a megégett fickó vonallal nem vagyok még kibékülve, de ezen kvül ez a film abszolút felülmúlta minden várakozásomat. Nekem a hibájával is nagyon jó sci-fi.
Anonym 2010 okt. 22. - 16:00:13
(177/301)
Huh, nehéz mit mondani errõl a filmrõl... Megmondom õszintén, a tartalom én egészen másra számítottam. Nekem nem annyira jött be a végén ez a megégett emberalak, meg az sem ahogy irtotta a népet. Továbbá hiányzott a bevezetõ és a film lezárása is fura volt. Persze, ez egy sci-fi, és a mûfaj "szabályainak" biztos megfelel, de nekem ez most nem annyira jött be, pedig szeretem a hasonló filmeket...
De persze ízlések és pofonok :)
6/10
Ruin85 2010 szept. 18. - 04:10:49 6/10
(176/301)
Egyszer nézhetõ film,rengeteg elrugaszkodott ötlettel és megvalósítással, ami számomra kicsit élvezhetetlenné,és bugyutává tette a filmet...tudom,hogy sci-fi,node akkor is...Ha valaki ebben a témakörben jó filmet akar látni,elõbb ajánlanám a Pandorumot..6/10
dlynch1973 2010 szept. 10. - 17:59:06 Előzmény grecsi
(175/301)
K...a nagy film, alpmû most nézem harmadszora. Hihetetlen mindenkinek ajánlom, nem csak sci-fi fanoknak.
10/10
grecsi 2010 aug. 19. - 01:27:08 10/10
(174/301)
Nem sokat hallottam a filmrõl, csak megláttam leszedtem s megnéztem. azóta nálam ez egy alapmû. ugyanis egy film értékelésénél nekem elsõdleges szempont a zenéje, hiszen nagy részben a jelenetek dramaturgiai hatását határozza meg ami nem kis szempont. Ebben a filmben 2 nagy jelenet van, mindkettõ alatt szinte ugyanaz a zene szól, mikor Kaneda meghal, s mikor Capa ugrik a hajórol a bomba felé. A filmet NEM cseszték el az amerikai hõsieskedéssel mint az armageddon-ban, az szerintem szar film emiatt. ez a film önmagában most csak laikus szemmel nézve, h(hiszen a tudományos állitásai nagyrészben hibásak DE MELYIK SCIFI , vagy hasonló filmben ne lenne ilyen? ) igazat megmondva ez a film nem teljesen scifi , nekem sokkal inkább dráma (scifidráma ötvözet) Ajánlom mindenkinek hogy nézze meg azmár h. tetszeni fog e vagy sem az a nézõtõl és a hozzáállásától függ.
9/10
P.O.C. 2010 jún. 20. - 08:31:55 9/10 Előzmény portponthinnye
(173/301)
"Csak 1 dolgot nem értek - minek odarepülni ahhoz, hogy beledobjanak valamit a Napba? ;)"

Mert akkor nem lenne belõle film. Másrészt az út során számos javítást el kell végezni, pl. az Ikaros I felvétel (Pinbacker) "mikro meteorit zápor".

"Át kell menni az Ikarosz I-rõl az Ikarosz II-re. Vkinek ott kell maradnia, mert kézzel kell mûködtetni a zsilipet(?). Mér nem az marad, akinek van ûrruhája, hogy majd utána a kis háti fúvókákkal átlibegjen...?!?"

Mert valakinek látni is kéne valamit, kilökõdés után.

Amúgy naphosszig lehetne keresni az hibákat a filmben, amik minden sci-fiben vannak szép számmal. Pl. nekem az úrhajósok kiválasztása nem tetszett pszichológia értelemben. És itt nem Capa és Mace szánalmas kiscicás pofozkodását értem, hanem ha valaki vállalkozik egy ilyen útra, át kell éreznie a küldetés súlyát és szükség esetén fel kell áldoznia a tyúkszaros életét szó nélkül.
Arról meg nem az író tehet, hogy egyesek nem értették meg a film spirituális mondanivalóját.
portponthinnye 2010 jún. 06. - 10:13:34
(172/301)
Csak 1 dolgot nem értek - minek odarepülni ahhoz, hogy beledobjanak valamit a Napba? Mert: közelrõl nagyon meleg és ez baj, a tömegvonzása miatt meg úgyis eltalálja, ha "arrafelé dobjuk" - nemigen lehet a Nap mellett 2 centire eldobni ;)

Olyan meg úgysincs, hogy a Föld utolsó adag nukleáris készletét viszik, mert okos vezetõk ilyen döntést úgysem hoznak - ha nincs más energia, atomerõmûbe fûtõanyagot a Földrõl senki el nem fogja vinni, az fix!
portponthinnye 2010 jún. 06. - 10:04:50 Előzmény Vendresz
(171/301)
:D Vannak ám ebben igazságok! Mármint abban, amit írsz...

Kedvenc:

***SPOILER***

Át kell menni az Ikarosz I-rõl az Ikarosz II-re. Vkinek ott kell maradnia, mert kézzel kell mûködtetni a zsilipet(?). Mér nem az marad, akinek van ûrruhája, hogy majd utána a kis háti fúvókákkal átlibegjen...?!?

Amúgy a vége rész iszonyatos baromság és teljesen átfordul egy értelmetlen hülyeségbe. Ez a film lehetett volna az utóbbi évek legjobb sci-fije az igényes kidolgozás, a nagyon szép, teljesen valósághû látványvilág, a kellemesen felépített sztori miatt, de egy agyatlan "zombibaszással" el lett nagyon-nagyon tolva. Személy szerint mérges vagyok - mert ha Alex Garland nem tud sci-fit írni, akkor miért ír sci-fit? Az ilyen "okos" sci-fik befejezése mindig bajos és az is probléma, hogy feszültség fokozása jól legyen adagolva. Itt ez utóbbi rendben is lenne - mindig történik valami apróság. De ennek olyannak kelleme lennie, amik olyan sodrást adnak, ami sejteti, itt valami nagyon különös dolog van a háttérben. Itt ez még ment is volna - csak az a különös dolog hiányzott a háttérben... :'-(

***SPOILER VÉGE***
8/10
rosickyz 2010 máj. 25. - 17:17:24 8/10
(170/301)
Ez a film annyira jó volt 1 óra után, hogy éreztem, a végével valami nagyon nem lesz rendben. És jól éreztem. Ennek ellenére két pontnál többet nincs szívem levonni a tízbõl. Úgyhogy egy gyenge 8-as nálam.
ww95 2010 máj. 11. - 11:21:09 Előzmény Vendresz
(169/301)
Végre valaki fanyalog. van még remény...
9/10
zolamide 2010 ápr. 16. - 18:07:18 9/10
(168/301)
Kifejezetten nagyon a jó film. Az egész film élvezhetõ. Az operatöri munka és a hang effektek kifejezetten profi munka.
Vendresz 2010 ápr. 09. - 23:13:07
(167/301)
Kihagytam hogy az alábbi hozzászólásom kb minden ***SPOILER***!!!!

Nem tom hogy lehet szerkeszteni a hozzászólásomat, bocsi!
Vendresz 2010 ápr. 09. - 23:10:34
(166/301)
Én például visítottam a fájdalomtól (amit a hülyeség szaga okozott),
***SPOILER***
amikor belobban hajó belseje, kb. 69%-ban ég minden, erre a kapitány remek ötlettel felkiált:
Adjunk neki oxigént! attól majd gyorsabban kiég... AAAAAA!!
Mé nincsenek vákum szelepek oltani) meg automatikusan záródó tûzbiztonsági zsilipek egy ilyen hi-tech világmentõ csúcstechnikás hajón?

Közben meg: nézz a napba oszt porladj szét gondolattal a kaptány szétég a pajzsnál, mer nem lehet mitteni, meg se próbál menekülni...

A zombi élõhalott másik kapitány meg egyszerûen szánalmas teljes lerombolása a film megmaradó izgalmának...

Ja meg a központi számítógép paneljei - gondolom folyékony nitrogénben - úszkálnak, és abban lubickol az ürge ki meg be, hogy visszarakja õket,
amikor még a film elején beleejt egy 17-es csavarkulcsot és utána nyúl, és majdnem lefagy a keze, na jó mondhatni erre, azért csak belehalt nagy nehezen...

Meg amikor átmennek, nem lehet beidítani a másik hajó központi egységét, mert elromlott
Mé nincsenek egy ilyen baszott nagy ûrhajón - ami 10 évre megy el - minimum PÓTALKATRÉSZEK????

Meg amikor örömködik a csaj hogy jaj de jó kinõtt egy gyom a romok közül...
Vazze miért nem vittek magukkal szárított magokat,
hogy újra lehessen telepíteni azokat a retkes növényeket, ha kipusztul valamely oknál fogva???

Egyébként ha mesefilmként nézzük, tényleg milyen szép látványos jó filme, jujj de jó!
De akkor miért nevezzük sci-finek? :)
10/10
Jason Becker 2010 ápr. 06. - 21:56:38 10/10
(165/301)
Szerintem jó film. A vége kicsit érdekes, de ennyi belefér bõven. Nekem tetszett. De úgy látom, hogy itt bizony vannak, akik még nem nõttek fel az ilyesmihez...
cir boja 2010 márc. 24. - 23:18:32
(164/301)
a magyar értelmezõ kéziszótárban sem olvashatunk ennél kimerítõbb leírást arról, h mi is az a FOS...ez egy FOS

burger
3/10
botusz 2010 márc. 06. - 09:55:00 3/10
(163/301)
Szeretem a sci-fi mûfajt, de ez ritka gyengécske film.
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 26. - 23:16:36 10/10
(162/301)
Ezt jol megfogalmaztad. ww95-tel nem allnek le vitazni, egyreszt mert nem hiszek a vitaban, masreszt meg azert, mert csak egy ("tudomanyos") sikon latja ezt a filmet. Ahogy mondtad, ennek a filmnek az a lenyege, hogy nagyon nagy szabadsagot ad az ertelmezesre - az lehet, aminek csak latod, a lenyeg, hogy sok-sok gondolatot indit el az emberben, amik messzebb vezethetnek, mint azt barki gondolna. Rendkivuli ertek szerintem manapsag, ha egy film gondolkodasra osztonoz, es engem ez arra osztonzott, igazan melyen elgondolkodtatott, mint az igaz muveszet. A mai almuveszetek tobbsege a zsigerekre hat, szinte fizikailag - ezert nagyon udito kivetel ilyet latni, mint a Napfeny. Vannak dolgok, amiket a legjobb a sci-fi mufaja altal kinalt hasonlatokkal kifejezni - a Napfeny nemcsak sci-fi, hanem egyben ezoterikus mu is. Mindazt a sok erdekes gondolatot, amit bennem elinditott, nem irom le, mert sok-sok oldalba telne es sosem ernek a vegere. Az mindenesetre jo, ha a kommentem ilyen reakciot valtott ki. Orulok, ha az emberek gondolkodnak. Ha valaki tenyleg nyitott, akkor egy nap sok mindent megert majd, amirol sose hitte volna, hogy erteni fogja.