Téma: Nekem 8

SteelDog 2010 aug. 31. - 02:22:33
(109/149)
Nekem úgy tûnt, a maga idején nagy siker volt, így mára talán klasszikusnak nevezhetõ. A szokásos, két gyökeresen ellentétes karakter felállásából sikerült egy csavaros, száguldó sztorit kreálni, tele helyzetkomikumokkal, amik tényleg azért viccesek, mert maga a szituáció adja õket, nem erõltetettek. A legjobban én is a táncoló biztonsági õrön röhögtem, aki megint csak egy hihetõ szereplõ a filmben: a valóságban el tudom képzelni az elõadómûvészi karrierrõl álmodozó, de unalmas munkát végzõ fazont. Hogy pont a rendezõ játszaná? Akkor gratulálok neki, épp azt gondoltam magamban, hogy ez a pasas azért tud mozogni, biztos valami mûvészt kértek fel erre - de hogy pont maga a rendezõ emelje így a filmje hangulatát - le a kalappal. Talán erre is utal a liftbõl visszalépve vágott vigyora.

Jók a zenék és a mellékszereplõk is, szerintem mindenki nagy lelkesedéssel vágott bele a munkába. Nagyon tetszett Martin Lawrence karaktere, aki a dumája ellenére nem egy szokásos naplopó, bár egy komoly házasembertõl és családapától kicsit fura ez a stílus - de a szövege azért ott van. Fõleg, hogy kancsal létére azzal dicsekszik, hogy a szemeire buknak legjobban a nõk. Van önkritikája! Érdekes, amiket írtok róla, hogy nem egy nagy szám fazon, végül is lehet benne valami. Azért a Bad Boys-ban mégis egy másik karaktert játszott, szerintem meggyõzõen.

Tim Robbins nagyon szimpatikus, bár ebben a filmben néha ripacs, ez mégsem tûnik zavarónak. Ja, és a jelek szerint új szinkronnal láttam, nekem így is bejött.

Az egészet végig lehet röhögni, és újra meg újra megnézhetõ, de azért van benne valami reális dráma is, ami felvet kényes döntéseket (pl. a zsozsó visszalopásánál).
10/10
peti2006 2010 aug. 25. - 23:03:59 10/10
(108/149)
Ma már nemigen "gyártanak" ilyen vígjátékokat, és ez nagy szó. Másodszorra már nem üt akkorát, de nyugodtan ki lehet jelenteni - fergeteges vígjáték.
Pláne a rendõr tánca!!!
Bigpapa 2010 aug. 25. - 22:38:38
(107/149)
Ezt pedig a biztonsági õr "énekli" a lézer showban :) szerintem tök szép szám :)

http://www.youtube.com/watch?v=3lscp1GCjUQ&feature=search
zuzan 2010 aug. 25. - 22:14:36
(106/149)
miért nem tök mindegy? aki nézni akarja az úgy is nézi..
zsikla.zoltan 2010 aug. 25. - 21:37:02
(105/149)
Szerintem jó film az elmúlt 13 év után klasszikussá vált.Az RTL klub most követi el legnagyobb baklövését azzal hogy most Szerdán adják le nem pedig Szombaton.
p.joco 2010 aug. 25. - 21:34:51
(104/149)
Én már nem is emléxem a régi szinkronra! :D De nekem ezzel is tetszik! Amúgy én is hülyét kapok amikor újra szinkronizálnak egy filmet ja meg amikor kivágják a felét attól aztán felforr a agyvizem!
Bigpapa 2010 aug. 25. - 21:20:46
(103/149)
máté gábor szinkron.....bassza meg.
offtopic
vitnegre 2010 aug. 25. - 21:08:10
(102/149)
Te is egy ötletszegény barom vagy.
Nem azzal van a gondom, hogy negatívan értékeled a fimet, hanem, hogy alpári módon. Ha valaki valamit kritizál kritizálja normálisan, kultúrált ember módjára, fejtse ki a nezõpontját. Köszönöm.
Bigpapa 2010 aug. 25. - 21:04:33
(101/149)
Remélem valami csoda folytán a Rátóti Zoltános szinkronnal adják le és nem az új borzalommal.Amúgy nem értem,miért szinkronizálták újra.

10/10 a film,ha a régi szinkronos :)
p.joco 2010 aug. 25. - 20:59:19
(100/149)
Sajnállak! Nagyon unalmas ember lehetsz ha egy ilyen jó film nem tetszik neked! Mit szoktál nézni? Amerikai Pite 8 meg az ilyen idióta tini vígjátékok??? hmmm
ulqui11 2010 aug. 25. - 20:42:04
(99/149)
Szerintem meg r*hadt jó film
1/10
Andrispe 2010 aug. 25. - 19:17:44 1/10 Előzmény vadmacska XD
(98/149)
szerintem egy ritka szar film. ötletszegény barom film. köszi
vadmacska XD 2010 aug. 25. - 10:37:06
(97/149)
Én mondjuk nagyon birom ezt a filmet jó és vicces
10/10
Szila86 2010 aug. 24. - 19:36:01 10/10
(96/149)
Mi a zene címe ami a film legvégén megy?
Wilde 2010 aug. 12. - 20:26:07
(95/149)
Lawrence nekem személy szerint nem a kedvencem. Imádom a Bad Boys, de azért az a film nem rajta múlik igazán: engem, pedig sosem gyõzött meg arról, hogy jó komikus, mert valahogy minden humorforrása a bõré színére van visszavezetve, és az már kissé unalmas. Ám ezt itt nagyon eltalálta. Mert ez a film remek! Robbins, aki azért inkább karakterszínészként van jegyezve - és nem is akármilyennek! - remek ellenpontja a kis feketének. Kettõjük road - movie-ja annyi humorral, ötlettel van felvértezve, amit ritkán látni moziban. És kedvességgel. Meg baráti összetartással, és annak szakítópróbájával két olyan férfi közt, aki más bõrszínû, más szinten él, tehát elvileg sose barátkoznának így össze. A véletlen, pedig közbeszól......Mondom, ebben a moziban a legutolsó mellékszereplõtõl kezdve minden és mindenki helyén van. A rendezõtõl látunk egy páratlan zseblámpás magánszámot-mert a táncos lábú éjjeliõrt õ formálta meg, és Tim Robbins is Fred Asterként nyomja Scatman-re, ami a film egyik legjobb jelenete. Tökéletes vígjáték, és a végét sem rontják el.
10/10
bogush'o5 2010 júl. 17. - 01:45:45 10/10
(94/149)
Egyik régi nagy kedvencem :)
8/10
dismay111 2010 júl. 04. - 20:39:46 8/10
(93/149)
nem volt rossz film, poénos volt. :D
***spoiler***
mondjuk a magyarázat a végefelé elég rossz volt, h " a hugom elöbb hazaáért és õt láttad ott kefélni az ágyunkban".... valami normális magyarázatot is kihozhattak volna belõle, fõleg h már az is baromság h a huga az ágyukban csinálja... vendég szoba, ilyesmi!?
10/10
Kulcskészítõ 2010 máj. 11. - 12:49:47 10/10
(92/149)
Ja igen, az "ingyen tankolhatsz pénzt" duma :-)))
"- Nem megyünk sehová, amíg szépen vissza nem viszed a pé... (lövés) na, tûnjünk a francba!"
Timek84 2010 máj. 11. - 09:30:49
(91/149)
Hát igen,nagyon nagy film!Meg a "vén trottyosnál"amikor megkérdezik,ki volt az ijesztõbb.+ : "Ingyen tankolhatsz pénzt,ha veszel benzint".
10/10
Kulcskészítõ 2010 máj. 10. - 21:16:50 10/10
(90/149)
"- Csak összejött. Találtam valakit, akit jobban utálok mint téged." :-)))

és egy másik gyöngyszem...

"- Pipotya vagy. Nem csoda, ha az asszony félrekefél a hátad mögött, öreg. Tudod, mi a te bajod? Hogy nem tiszteled eléggé a feleséged pajtás, ez a gubanc lényege. Példát vehetnél rólam. Ha hazamegyek, az asztalon vár a vacsora, ennyi, nem érdekel a rinyálása. Ha pedig rám jön a kangörcs, azt is megkapom.
- Miért, te mit tettél volna a helyemben?
- Visszamentem volna a házhoz, és terminátorként beküldöm az ajtót, bumm, bamm, bamm! Hé, tudod, kivel szórakozz, kisanyám! Minek nézel engem, sült bolondnak?! Vedd tudomásul, hogy nem vagyok, az hanem... hanem Nick Beam vagyok! Bemutatkozom, Nick Beam vagyok, és Nick Beam nem vevõ erre a süketelésre. A csaj sírni kezd: jaj Nick, jaj, fogadj vissza könyörgök, hidd el, ez volt az elsõ alkalom. Akkor én elsõre agyonverlek! Mert Nick Beam a saját sorsának kovácsa, uralja a végzetét, szóval ha sírni akarsz valakinek a vállán, fordulj bizalommal a szuperfarokhoz. Ami engem illet, nem vagyok se lökött, se csökött, és qrvára nem utálom, ha hülyére veszel mások elõtt. Úgyhogy te kiáshatod szépen a startgödröt.
Hát, úgy durván ezt vezettem volna elõ, hagy lásson a pályán az a ribanc."